Sayfa 3 / 23 İlkİlk 1234513 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 679 sonuç

Konu: Beşiktaş JK

Nesil
    2003

Ayrica bir sey eklemek istiyorum..

Teknik ozellikler, bir oyuncunun bir isi ne kadar etkili, ne kadar kaliteli bir sekilde yaptigini gosterir. Bu ozellikleri gelistirmek, yetenek disinda, uzun sureli calismayi gerektirir.

Bizim oyuncularimizin cogunun bu biresyel yeteneklere tam sahip oldugunu soylememiz cok zordur. Iyi dripling yapan her oyuncu iyi orta cikartmaz, iyi orta yapan her oyuncu dripling yapamaz. Ilk temasi zayif olan golculerle doludur ligimiz. Veya ilk temasi iyidir, teknik bir oyuncudur ama bitirici vurusu yapamaz. Iyi ziplayan, ille de iyi kafa vurmaz. Iyi kafa vuran ille de iyi ziplayan bir oyuncu olmak zorunda degildir. Bunlar genelde alt yapi eksiklikleri. Elinde Servet gibi bir azman varsa, ona her gun antrenman'da 500 tane kafa vurdurmayan antrenor'un zaafi. Her ne kadar bu konuda nispeten ilerlemis olsak da, genc oyuncularda bunu gozlemliyoruz hala.

Bizim bir cok teknik olarak gorulen oyuncumuzda esasinda var olan beklenmedik seyi yapma, yani flair. Bu tip flair sahibi oyuncularin kaptirdigi 7-8 top dikkate alinmaz ama bir tane inanilmaz hareket yapar, beyinimizde yer eder ve bu oyuncunun her seyi yapabildigini dusunuruz.

Oyuncularimiz Ingilizler, Ispanyollar, Fransizlar, Portekizliler gibi tornadan cikmis sekilde yetismiyor. Teknigi iyi ise, fizigi zayif. fizigi kuvvetliyse teknigi zayif, konsantrasyon, takim oyunu gibi ozellikleri genelde hep zayif oyuncular yetistiriyoruz.

Bakin Serdar Ozkan'in olmasi gereken seviye, asagi yukari dogru.

Sorun esasinda baska yerde. Sorun, sizlerin onemsemedigi, hatta belki de donup bile bakmadiginiz konsantrasyon, kararlar gibi ozelliklerin mevcut Serdar Ozkan profilinde yuksek olmasinda. Bu nedenle de genel olarak dogru seivyede, ancak teknik olarak (size gore) dusuk seviyede zihinsel olarak (benim tahmin ettigim kadari ile cok dikkatle izlemedigim icin zihinsel ozelliklerini cozmem zor) yuksek seviyede.

O zaman bazi teknik ozelliklere biraz gelistirme, zihinsel ozelliklerde ciddi dusus ile saniyorum ki Serdar Ozkan istenilene biraz daha yaklasir.

Not: Dusuk olani belirtirken, yuksek olanin da ayni zamanda belirtilmesi bu nedenle onemli. Bu yapilmazsa Serdar Ozkan'a yuklenmek istenen ozelliklerle Serdar esasinda daha kaliteli olmadigi baska oyuncularin ustune cikacaktir. Bu nedenle kotu olmus, iyi olmamis, daha iyi olmali gibi yorumlar pek yol gosterici degil. Genel bir sozlu oyuncu tanimi yapmak en onemlisi ve arastirmacilara ozellikle ilk olarak tavsiye ettigim bu. Sozlu olarak oyuncunun en iyi ve en zayif ozelliklerini siralayin, ve bunlarin seviyesini diger oyunculara bakarak verin. Onemli olan o sozlu oyuncu tanimini yapabilmek, iyi yonleri yaninda zayif yonlerini de ortaya cikartabilmek.

Forum'da ne kadar oyuncularin hep en iyi yonleri anlatilirsa, oyuncularin o en iyi yonleri o kadar beklenilen duzeyde yansitilamaz cunku oyuncu beklenilen ozellikleri zaten dogru olan genel seviyesine ek olarak alirsa, genel seviyesinin ustune cikar. Bu ndenle zayif ozellikleri de ortaya atmak, belki de yuksek olmasi gereken ozellikleri ortaya atmaktan daha onemli. Bu bolumde yazan arastirmacilar, bu nedenle oyuncularin surekli zayif yonlerini yaziyor. Bu bizim oyunculari kucuk gormemiz degil, yuksek ozellikleri verirken oyuncunun genel kalitesini nasil mantikli seviyede tutacagimizi dusunme egzersizi.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by extensor View Post
    Yahu bu sayfalarda oluşan yorumlar çok şaşırtıyor beni. Çok ama çok farklı düşünüyorum sizlerden. Ben aksine serdarın çok güçsüz olduğunu düşünüyorum mesela. Exiting ile nasıl farklı bir bakış açımız varsa mübarek. Yanlış anlaşılmasın ama ben tam tersi düşünüyorum ve görüyorum

Benim gördüğüm Serdar hiçte öyle ikili mücadelelere girip üstün çıkabilmiş bir adam değil. Benim gördüğüm serdar sık sık korner direğine sıkıştırılan orda bir omuz darbesiyle indirilen bir adam. Hatta sonra yediremeyipte kavga çıkaranda bir adam.

Benim gördüğüm serdar sol taç çizgisinden topla ilerlerken topu sağ ayağına çekmeyi düşünen ama çekince müdahale alan ve sık sık yere düşen bir oyuncu.

Üstelik Hayrettin abi demişki sürekli kendini geliştiriyor. Ama nasıl olur. Geçen senenin key player adamı şimdi backup. Nasıl geliştirmektir ben anlamadım ki? Bence geliştirmiyor hergeçen gün daha çok şımarıyor ne oldum delisi oluyor.

Haftalardır ayağında pranga var gibi oynayan 2 adamdan biri değilmi bu adam.
    Diğeri kim oda ne tesadüf holosko

Şimdi kırıcı olmak istemiyorum ama Baroşla Güizayla kıyaslamak istiyorsunuz bu adamı. Ama mantıklımıdır. Selçuk İnan'ı Linderoth Lincoln'le Alex'le kıyaslamaktan ne farkı vardır. Holosko 140 küsür calara bir kerette bir yamada laik görülmüş bir isim. Hemen hemen Güiza Baros kadar iyi yapılmış bir isim. Gerçekte onun kadar iyimidir?

Geçen sene önemli bir performans gösterdi Beşiktaşta... Yaklaşık 4-5 ay.
    Peki bu sene nerelerde yaklaşık 2 aydır?

Hayatı boyunca ne kadar oynamıştır Holosko? Ne kanıtlamıştır bu süre zarfında 140 küsür calara çıkarılması için. artvinhopaspora iki depar atıp gol attı diye 140lara çıkarılması hiç doğru değil. Aghahowa'yı beraberinde Youla'yı da 140 lara getirelim ozaman 3-5 maç onlarda üstün performans gössterdiler...

140 küsür ca lar veee ayrıyetten pa sına da ulaşabilecek bir yaşı var kendisinin.

Halbuki besbeli, taraftar gözlüksüz bakılınca görülürki. Bir yanda Baros, Güiza ve taaaaaa öbür yanda Holosko.
    Aynı katagoride aynı sınıfta değiller yani. Baros Güiza 2. sınıf ise Holosko 4 en fazla 3. sınıf forvet şu anda.

Ha hiç bir zaman 2. sınıf fırvet olamaz demiyorum. Geliştirir kendisini. Su koyvermez bu sene ki gibi olur 2. sınıf forvet.

Bizde daha olmamışken hamken vermişiz 140 ları. Şimdi daha çiğ olduğunu yeni yeni görünce diyoruzdur. Biz buna 140 küsür verdik ama vermesemiydik acaba diye...

Geçen seneki yüksek ca artışında Koray'ın aceleci ve yanlış davrandığını düşünüyorum. Aramız iyidir anlayışla karşılar beni saygılar...

VereLim 110 CA HoLosko ya Serdar Özkan a da 100 CA takıLsınLar nasıL oLsa bu adamLar hiçbirşey yapmamış, hiç bir işe yaramayan adamLar.

Yahu bu kadar mantıksızLık oLurmu ? ELinizde oLsa adamLara CA ve PA değeri biLe girmeyeceksiniz, bu kadar köreLtmeyin yahu, biraz iyi şeyLer konuşun, varsa yoksa işiniz kes CA düşür PA

Göz var nizam var. Bir konu hakkında değerLendirme yaparken geneL oLarak görüşLere bakmak gerek. Burda 15 kişi diyor ki hoLosko sıkıntıLı, Serdar Özkan da da biraz sıkıntıLar var iyi kötü herkes birşeyLer söyLemeye çaLışıyor becerebiLdiği kadarı iLe ama kaLkıpta 1-2 kişi yok iyi diyorsa bir dengesizLik vardır.

Sadece ben ne düşünüyorum değiL, diğerLeri de ne düşünüyor diye bakmak gerek oLaya. Zaten en büyük yanıLgıya düşme oLayınız burda kopuyor. Sen araştırmacısın diye herşeyi daha iyi biLemez, her gördüğün de daha doğru oLamaz.

ÖyLe bir tavrınız var ki biz iyi diyorsak siz kötü biz kötü diyorsak siz iyi diyorsunuz. Sanki sözLeşiLmiş gibi

Azcık bir kaç kişi HoLosko için evet yeterLidir iyi oLmuş dedik hemen başLadınız diğer yamada nasıL kırparız bu adamı, bu adam evet biraz fazLa oLmuş demeye.

Serdar özkana kötü dedik hemen daha nasıL kötü yaparız girişimLeri başLadı.

Bu bir futboL oyunu. Ve adı üstünde Oyun. Biraz tatmin edici şeyLerde yapmanız gerektiğini anLayamıyorsunuz. Diyorsunuz ki biz diğer araştırmacıLar gibi oLmayız ne ise o yaparız ama birazcık ne ise o yapsanız ve burda azıcık daha tatmin edicek, insaLarı heyecanLandıracak cümLeLer sarf etseniz inanın bu yaptığınız profiLLer biLe kabuL ediLecek ve tepki azaLıcaktır.

Babanınızın oyununu yapmıyorsunuz, bu oyunu burda ki herkes için yapıyorsunuz. Yani biraz daha geniş düşünmek gerek. Herşey kırpma, biçme iLe oLmuyor.

Ben bu oyuna 3 yıLdır para veriyorum. OrjinaL oyun aLıyorum. DoğaL oLarak ta verdiğim paranın hakkını görmek istiyorum. Burda bu takımı benim kadar savunan yok. Çünkü benim durumuma geLmeden kimse beni anLayamaz. Ben bu 3 yıL sürecinde oturupta adam gibi Beşiktaş kariyeri yapamıyorsam, SaLLama West Brom gibi takımLarLa 5-6 sezon oynuyorsam geLipte burda konuşurum. Sizde biraz bizi anLamaya çaLışın.

Bir ortak nokta buLunmaLı. Biri 13 der sen 11 dersin ama bunu bir kitLeye hitap ettiğiniz için 12 de yapabiLmeyi biLmeniz gerek.

ŞöyLe deyin bir kere de aLın siz geçen yıL şu şu özeLLiği şu oLsun dediniz bizde yaptık ama görüyormusunuz öyLe değiLmiş ? diyebiLirmisiniz ?

Bu zamana kadar hep sizi ne oLursa oLsun anLamaya çaLıştım. Birazda şimdi siz bizi anLamaya çaLışın.

Üretici her zaman karşı tarafın ne oLursa oLsun eLeştiriLerine, isyanLarına, beğenmemeLerine ve beğenmesine karşı nasıL davranacağını biLmeLi. NasıL tatmin edeceğini kavrayabiLmeLidir.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Bu bir futboL oyunu. Ve adı üstünde Oyun. Biraz tatmin edici şeyLerde yapmanız gerektiğini anLayamıyorsunuz. Diyorsunuz ki biz diğer araştırmacıLar gibi oLmayız ne ise o yaparız ama birazcık ne ise o yapsanız ve burda azıcık daha tatmin edicek, insaLarı heyecanLandıracak cümLeLer sarf etseniz inanın bu yaptığınız profiLLer biLe kabuL ediLecek ve tepki azaLıcaktır.
    Gercekte 4 asist yapmis, genelde cok deneyen ama az etkili olan Serdar Ozkan'in oyunda 16-17 asist yaptigini, gorursek bu sefer de diger taraftan bu adam abartilmis sozleri baslayacak.

Sorun da zaten burada.

Takimdaki oyuncu dusuk olunca takim taraftari yukselmesi lazim diye ses cikartiyor. Oyuncu gercekten daha iyi oldugu zaman takim taraftari benim oyuncum cok yuksek demiyor. Bu degerleri kesin hak ettigini, baska turlu olamayacagini soyelyip duruyor.

Ama is rakip takimi takimda bir oyuncunun normalden fazlasini yaptigini berlitmeye gelince, en one sirada yer aliyor.

Babanınızın oyununu yapmıyorsunuz, bu oyunu burda ki herkes için yapıyorsunuz. Yani biraz daha geniş düşünmek gerek. Herşey kırpma, biçme iLe oLmuyor.
    Anahtar da orada zaten. Sadece Besiktas taraftari, veya sadece Fenerbahce veya sadece Galatasaray taraftari icin yapmiyoruz. Serdar Ozkan ornegine geri donersek, mevcut zihinsel ozelliklere, beklediginiz teknik ozellikleri de katarsak ortaya ligin tozunu atan bir Serdar Ozkan cikinca siz memnun olacaksiniz belki ama atiyorum Fenerbahce taraftari bu sefer soylenecek.

Tamam Serdar Ozkan'in bazi teknik ozelliklerini yukseltiyorum.. ama ayni zamanda zihinsel ozelliklerin bazilarinda buyuk darbe olacak... anlastik mi?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Aydoğan View Post
    Soru genel olduğu için Holosko hakkında gördüğüm bir iki özellik belirtmek isterim, ama datadan bakıp eleştri yerine genel bir yorum olarak yapacağım.

Holosko çok iyi hızlanan, çok dengeli ve Türkiye ligleri standardı için yeterince kuvvetli bir oyuncu. Topsuz alanda gayet iyi. Top sürme özelliği de iyi ancak bunu dribbling'ten öte hızlanması ile yaptığı için driblling özelliği hızlanmasına göre daha düşük olmalı.

Holosko'nun gördüğüm en büyük yetersizliği topa ilk temasının kötü olması. Özellikle direkt ve sert gelen pasları kontrol etmekte güçlük çekiyor. Bunu geçtiğimiz yıl pek çok maçta gözlemledim. Ayrıca konsantrasyon özelliğinin de düşük olduğunu düşünüyorum çünkü sezon içinde dönem dönem ve maç içinde zaman zaman oyundan kopup etkisiz kalabiliyor.

Holosko hakkında aklıma gelenler şimdilik bu kadar.
    Tamamdir Ilhan.. tesekkurler..

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Ayrıca birşey daha ekLemek istiyorum;

Başka bir takım ve başka bir oyuncu iLe iLgiLi oLarak örnek vericem.

Everton oyuncusu Tim Cahill 2007 de oLdukça iyi bir profiLe sahipti ve gerçek hayatta ki özeLLikLerini yansıtır cinstendi. Daha sonra 2008 de 2007 de oLdukça iyi bir sezon geçirmesine rağmen profiLinde düşürüLmeye gitti. Daha sonra geLen tepkiLerden sonra şimdi 2009 da profiLi tekrar 2007 de ki gibi yapıLmış. AMa geL geLeLim 2008 de sakatLıkLarLa feLan boğuşmasına rağmen iyi bir sezon geçirmedi diyebiLiriz.

Şimdi geL geLeLim diyeLim ki biz bir adamı biLiyoruz zaten, tanıyoruz o adam bir sezon iyi oynamadı iyi performans göstermedi diye hemen özeLLikLerinin düşürüLmesi mi gerekiyor. Biz değiLmiydik herkes demiyor muydu HoLosko Manisa da oynarken büyükLerden birine gitsin bu Ligin tozunu attırır. Adamın geneL kabiLiyetini de hesapLamak gerek. Bu sezon HoLosko formsuz başLadı ? Neden formsuz ? HoLosko kaç maç forvette oynadı. Adam sezon başından beri sağ çizgide tıkınıp kaLdı. Adam orda oynayamıyor işte. Kimse bunu hesap etmiyor mu ? Yani adam değerLendiriLirken doğru bir sistemde, doğru mevkide bu adam ne kadar potansiyeL verir bunLar hesapLanmıyor mu ? Adam beLki sistem kurbanı, beLki sorunLarı var bunLar ne kadar hesapLanıyor ve gözönüne aLınıyor ???

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by perpetua View Post

Tamam Serdar Ozkan'in bazi teknik ozelliklerini yukseltiyorum.. ama ayni zamanda zihinsel ozelliklerin bazilarinda buyuk darbe olacak... anlastik mi?
    Neden şöyLe yapmıyoruz.

Teknik özeLLikLerini 1-2 puan arasında arttırıyorum ama zihinseL özeLLikLerini de aynı bırakıyorum ?

Nesil
    2003

Ayrıca birşey daha ekLemek istiyorum;

Başka bir takım ve başka bir oyuncu iLe iLgiLi oLarak örnek vericem.

Everton oyuncusu Tim Cahill 2007 de oLdukça iyi bir profiLe sahipti ve gerçek hayatta ki özeLLikLerini yansıtır cinstendi. Daha sonra 2008 de 2007 de oLdukça iyi bir sezon geçirmesine rağmen profiLinde düşürüLmeye gitti. Daha sonra geLen tepkiLerden sonra şimdi 2009 da profiLi tekrar 2007 de ki gibi yapıLmış. AMa geL geLeLim 2008 de sakatLıkLarLa feLan boğuşmasına rağmen iyi bir sezon geçirmedi diyebiLiriz.

Şimdi geL geLeLim diyeLim ki biz bir adamı biLiyoruz zaten, tanıyoruz o adam bir sezon iyi oynamadı iyi performans göstermedi diye hemen özeLLikLerinin düşürüLmesi mi gerekiyor. Biz değiLmiydik herkes demiyor muydu HoLosko Manisa da oynarken büyükLerden birine gitsin bu Ligin tozunu attırır. Adamın geneL kabiLiyetini de hesapLamak gerek. Bu sezon HoLosko formsuz başLadı ? Neden formsuz ? HoLosko kaç maç forvette oynadı. Adam sezon başından beri sağ çizgide tıkınıp kaLdı. Adam orda oynayamıyor işte. Kimse bunu hesap etmiyor mu ? Yani adam değerLendiriLirken doğru bir sistemde, doğru mevkide bu adam ne kadar potansiyeL verir bunLar hesapLanmıyor mu ? Adam beLki sistem kurbanı, beLki sorunLarı var bunLar ne kadar hesapLanıyor ve gözönüne aLınıyor ???
    Duruma gore degisir..

Bence, bir oyuncu kolay kolay teknik ozelliklerini kaybetmez..

Mesela konsantrasyonunu kaybeder, konsantrasyonunu kaybettigi icin de etkisiz olur. Konsantrasyonu dusurulur (Roberto Carlos ornegi)

Mesela daha once surekli iyi performans gosteren oyuncu, bunu sadece 1-2 macta gostermeye baslar. Surekliligi dusurulur.

Maclarda umursamaz bir tavir aliyordur, calisma orani dusurulur.

Farkli nedenlerden sahada verdigi kararlar zayiflamistir, kararlar ozelligi dusurulur..

Veya fiziksel ozelliklerini kaybeder. Sakatlik yuzunden olabilir, hayat bicimi bozulmus olabilir, yaslanmis olabilir...

Benim ozellikle Ingilizlerle en buyuk kavgam simdiye kadar buydu. Iyi oynayan super oyuncu, kotu oynayan kotu oyuncu mantalitesi. Oyuncunun cok iyi teknik ve fiziksel ozellikleri varsa ama bunlari surekli bir sekilde goesteremiyorsa bunu genelde zihinsel ozellikleri degistirerek gosterirsin.

En basindan beri anlatmaya calistigim, oyuncuya tekil olarak bakilmamasi. Yani bitiriciligi mi dusuk size gore. Bakin profiline, baska diger hangi ozellikleri nasil. Yani genel olarak arastirmaci bu oyuncuyu nasil bir oyuncu olarak degerlendirmis..

Ilhan'in yazdigi mesajdaki gibi kisa bir aciklama, bu konu altinda yazilmis en fazla bilgi verici aciklama. Yani demis ki bitiriciligi, hizlanmasi, hizi iyi bu adamin. Futbolunda eksik varsa, bunlar da ilk temas ve maclara bazen konsantre olamamasi. Tamamdir. Bun yazilanlar cok aciklayici. Ozelliklerin birbirine gore dengelerini belirtiyor cunku.

Nesil
    2003

Neden şöyLe yapmıyoruz.

Teknik özeLLikLerini 1-2 puan arasında arttırıyorum ama zihinseL özeLLikLerini de aynı bırakıyorum ?
    Tabii bunu kendi editorunuzu kullanarak yapabilirsiniz..

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Şimdi Ömer abi bir türLü anLaşamıyoruz.

Ben geçen sayfaLarda Serdar KurtuLuş için söyLemiştim.

O zaman Serdar Özkan için de söyLüyorum. Tekniği iyi düzeyde, hızı ve hızLanması iyi, ama oyun içerisinde sürekLiLik sağLama konusunda sıkıntısı var. Geçen sezona göre fiziki oLarak kendisini geLiştirmiş durumda. Aynı şekiLde cesareti de arttı. Geçen yıL iki kişi arasına gireyim mi girmeyeyim mi derken şimdi daLıveriyor.Adam geçerken sadece hızını değiL tekniğinide kuLLanabiLiyor. Ayrıca takım oyunu konusunda da kendisini düzeLLtiği gözLenebiLir. Geçen yıL yanında ki boş aLanada arkadaşına top atmaz iken şimdi sağda ya da soL da iken arkadaşLarını arıyor, yanında pas verecek arkadaşLarını gözLemLiyor. Crosing i de 10 haketmeyecek seviyede, isabet oranında ki düşükLük Beşiktaş forvetLerinin hava hakimiyetinin kısıtLı oLmasından kaynakLanıyor. Batuhanın ya da Nobre nin oLduğu bir hücum hattında bu isabetinin iyi oLduğu daha da iyi gözLemLenebiLecektir.

Bumudur. BöyLemi yazaLım size her zaman ?

Nesil
    2003

Şimdi Ömer abi bir türLü anLaşamıyoruz.

Ben geçen sayfaLarda Serdar KurtuLuş için söyLemiştim.
    Serdar Kurtulus icin ben de cevap yazdim saniyorum. Sizin gozlemlediginiz oyuncu ile Koray'in yansittigi oyuncu arasinda temel farklar var. Hatta toplara kayarak mudahale etmez ozelliginin de olmasi ile 11 degeri daha da fazla mantik kazaniyor.

O zaman Serdar Özkan için de söyLüyorum. Tekniği iyi düzeyde, hızı ve hızLanması iyi, ama oyun içerisinde sürekLiLik sağLama konusunda sıkıntısı var. Geçen sezona göre fiziki oLarak kendisini geLiştirmiş durumda. Aynı şekiLde cesareti de arttı. Geçen yıL iki kişi arasına gireyim mi girmeyeyim mi derken şimdi daLıveriyor.Adam geçerken sadece hızını değiL tekniğinide kuLLanabiLiyor. Ayrıca takım oyunu konusunda da kendisini düzeLLtiği gözLenebiLir. Geçen yıL yanında ki boş aLanada arkadaşına top atmaz iken şimdi sağda ya da soL da iken arkadaşLarını arıyor, yanında pas verecek arkadaşLarını gözLemLiyor.
    Teknik iyi duzeydeyse, saniyorum verilen 14'de sorun yok.

Hizi ve hizlanmasi konusunda tamam, degisir.

Cesaret 15 yanilmiyorsam, hic de yabana atilacak bir deger degil bence.

Dripling ozelligi 15.. bu da hic yabana atilacak bir seviye degil. Ozellikle yukselen hiz ve hizlanmayi da hesaba katinca hatta. Turkiye'de en iyi dripling yapan 8 oyuncu icine de sokuyor kendisini.

Takim oyunu 11 su anda.. soylediginize gore bunun 1-2 puan yukselmesi mantikli.

Yaraticilik su anda yanilmiyorsam 11. Bu da 12 olabilir.

Crosing i de 10 haketmeyecek seviyede, isabet oranında ki düşükLük Beşiktaş forvetLerinin hava hakimiyetinin kısıtLı oLmasından kaynakLanıyor. Batuhanın ya da Nobre nin oLduğu bir hücum hattında bu isabetinin iyi oLduğu daha da iyi gözLemLenebiLecektir.
    Nobre Besiktas'in en fazla oynayan forveti. Bu gecen sezon da boyleydi. Serdar Ozkan'in ortalarini ozellikle Nobre 'nin oynamadigi dakikalarda yaptigini mi soyluyorsunuz?

Bumudur. BöyLemi yazaLım size her zaman ?
    Bu tabii cok daha aciklayici.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Sanırım o konuda pek dikkat etmemişsiniz. Serdar Özkan ve Nobre beraber çok az oynadıLar. ErtuğruL sağLam zamanında zaten Nobre daha az süre aLıyordu. Daha sonra dan ise zaten Serdar özkan sakatLandıktan sonra Nobre sürekLi iLk 11 oynamaya başLadı ve henüz ikisinin beraber oynadığı maç sayısı çok azdır.

Diğer bir şey ise siz hep böyLe şeyLer duymak istiyorsunuz ama bunLarı duymak istediğiniz için. FarkLı ve oLumsuz görüşLere tahamüL yok. Ama böyLe fikir ayrıLıkLarının oLmadığı ortamda da sağLıkLı kararLar veriLemez. Bir fikir yaLnışta oLsa da o sizin için bir fikir oLabiLmeLidir. Herkes her zaman iyi şeyLer söyLemek zorunda değiL. ÖnemLi oLan bir fikir oLumsuzda oLsa ondan birşeyLer çıkarabiLmektir.

SaygıLar.

Nesil
    2003

Sanırım o konuda pek dikkat etmemişsiniz. Serdar Özkan ve Nobre beraber çok az oynadıLar. ErtuğruL sağLam zamanında zaten Nobre daha az süre aLıyordu. Daha sonra dan ise zaten Serdar özkan sakatLandıktan sonra Nobre sürekLi iLk 11 oynamaya başLadı ve henüz ikisinin beraber oynadığı maç sayısı çok azdır.
    Gecen sezon birisi 2204, digeri 2356 dakika oynamis. Ikisinin de toplam oynadigi mac sayisi 30. Olsa olsa kacirdiklari 4'er mac digerinin oynadigi mac olsun, yine de 22 macta beraber oynamis oyunculardan bahsediyoruz. Tam olarak beraber kac dakika oynadiklarini cikartmak mumkun ama bunun 300-500 dakika olmadigi saniyorum ki belli.

Bu sezon cok fazla beraber oynamadilar cunku Serdar Ozkan bir sure sakatti yanilmiyorsam. Zaten bu sezon Besiktas'in oynadigi surenin %47'sinde oynamis sadece.

Diğer bir şey ise siz hep böyLe şeyLer duymak istiyorsunuz ama bunLarı duymak istediğiniz için. FarkLı ve oLumsuz görüşLere tahamüL yok. Ama böyLe fikir ayrıLıkLarının oLmadığı ortamda da sağLıkLı kararLar veriLemez. Bir fikir yaLnışta oLsa da o sizin için bir fikir oLabiLmeLidir. Herkes her zaman iyi şeyLer söyLemek zorunda değiL. ÖnemLi oLan bir fikir oLumsuzda oLsa ondan birşeyLer çıkarabiLmektir.

SaygıLar.
    Hala anlatamiyorum sanirim. Sorun fikir ayriliginin olmasi degil, sorun farkli ve olmusuz gorus degil. Sorun kalitesi dusuk gorus.

Belki de hata bende. Yukselt dediklerini yukseltip, zihinsel ozelliklerden hic bahsetmeden direk dusurerek oyuncunun olmasi gereken seviyeyi asagi yukari pekala tutturabilirim. Ama beklentim dolgun yorumlarin yapilmasi.

Ilk bastan o kadar karsilikli yazismayi yapmak yerine, cok basit bir oyuncu degerlendirmesi yapsaniz, bunu yaparken de "bence" ekleseniz (bunu genele yaziyorum) emin olun yaklasim cok daha farkli olur.

Mesela,

Bence Gokhan Zan Turkiye'nin en teknik stoperidir ve bu nedenle tekniginin biraz daha yukselmesi gerekir. Gokhan toplara cok nadir kayarak mudehale yapar, daha cok rakip oyuncu ustune geldiginde geriye dogru kacar. Bu nedenle de top kapmasi idare eder. Genelde oldukca iyi pozisyon alir, dogru yerde durur ama bu konsantrasyon zaaflari nedeniyle dogru yerde dursa bile topa yeterince cabuk reaksiyon veremedigi icin adamini kacirir, defansta zaaflarin olusmasina neden olur. Hava hakimiyeti vardir ancak bazen hava toplarina cikmamayi tercih eder, ve cok agresif degildir. Kisacasi Gokhan geriden top yapma konusunda, defansif durduruculuktan cok daha yeteneklidir.

Bu bence Gokhan'in kuvvetli ve zayif ozelliklerini birer birer siralamis, Gokhan'i tanimlayan bir yazi. Buna tamamen katilmayabilirsiniz, katilmazsaniz da cevap yazarken katildiginiz ve katimadiginiz yerleri belirtirsiniz. Neden katilmadiginizi, farkli bakis acinizi yazarsiniz. Gule oynaya seviyeli bir sekilde tartisiriz.

Diliniz boyle bir yaziyi yazacak kadar donmuyorsa, gormek istediginiz ozellikleri yazarsiniz ama bunu yazarken "niye boyle degil", su bunu almis hani bize diye gonderme yapmadan yazarsiniz. Tabii uutulmamasi gerekir ki bu ozellik yazarken, koru korune direk bunlari veritabanina aktarmak mumkun olmayabilir. Ozellikleri isterken neden bu ozelliklerin dogru oldugunu, kendi dusunceniz ile aciklarsiniz. Katilmadigimiz bir sey olursa neden bu ozelligi boyle dusundugunuzu sorariz. Sormak da hakkimiz zira belli ki biz farkli bir sekilde dusunmusuz, farkli bir deger vermisiz ve tavisye edilenin neden boyle olmasi gerektigini bilmek istemek de saniyorum ki hakkimiz.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

ŞöyLe birşey de var. Henüz oyun da piyasaya çıkmadı, daha bu profiLLer iLe iLgiLi oLarak ta oyunda görüpte karar vermemiz de gerek. Ben bunu da kabuL ediyorum. Şimdi sadece profiLLere bakarak yorum yapıyoruz değerLendirmeye çaLışyoruz. Birde oynayaLım, göreLim ondan sonra da bakaLım neLer oLuyor, oLmuyor. BeLki o zaman daha sağLıkLı bir biçimde sizinde istediğiniz yorumLarı yapabiLiriz.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

E Hayrettin abi bence asıl önemli şeyi şimdi söylüyorsun.Daha oynamadığımız adamlarla ilgili sayfalarca tartışıyoruz.Bir oynayın bakalım Holosko,Serdar Özkan,Serdar Kurtuluş vs nasıl oynuyor.

Daha oyunu oynamadan bu kadar yorum yapmak ne kadar sağlıklı,tartışılır.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Hayrettin abi, dediklerine ek olarak da bir açıklama yapmak isterim. Gerçek hayatta gösterdiği performansı oyunda gösteremezse, bu oyuncunun özelliklerini illa da yükseltmek gerektiği anlamına gelmez. Tam tersi bir durum olduğunda da özelliklerini indirmemiz gerekir diyemeyiz bence.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2003

Hayrettin abi, dediklerine ek olarak da bir açıklama yapmak isterim. Gerçek hayatta gösterdiği performansı oyunda gösteremezse, bu oyuncunun özelliklerini illa da yükseltmek gerektiği anlamına gelmez. Tam tersi bir durum olduğunda da özelliklerini indirmemiz gerekir diyemeyiz bence.
    Performansin farkinin nedenlerine bagli. Onemli olan da o performans farkinda mantikli bir aciklama getirebilmek bence.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by LaigLeNoiR View Post
    E Hayrettin abi bence asıl önemli şeyi şimdi söylüyorsun.Daha oynamadığımız adamlarla ilgili sayfalarca tartışıyoruz.Bir oynayın bakalım Holosko,Serdar Özkan,Serdar Kurtuluş vs nasıl oynuyor.

Daha oyunu oynamadan bu kadar yorum yapmak ne kadar sağlıklı,tartışılır.
    Ben şimdiye kadar profiLLerine bakarak yorum yaptım. Oyun çıktıktan sonrada eğer farkLı durumLar varsa yine tartışırım, eğer eksik varsa yine tartışırım, ama doğruysada hakLısınız herşey güzeL derim. Ben derim yani.

İLhancım ben iyise iyi derim, kötü ise kötü derim ve biLdiğim takip ettiğim şeyLer için sürekLi araştırır, tartışırım. Şimdi meseLa bana profiLLerine bakarak gördüğüm kadarı iLe DeLgado sürekLiLiği oLan bir oyuncu gibi geLdi. Ha oynarım bakarım DeLgado 30 maçın 20 sin de takımı taşıyorsa buraya geLip hop burda bir garipLik var bu adam aLmış başını gidiyor derim. Ama aksi bir durum varsada yazarım. Her zaman herşeyi doğru ifade edemeyiz. Biraz bizi anLayacakLar biraz biz anLayacağız bir denge oLuşturuLması gerek sonuçta.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Performansin farkinin nedenlerine bagli. Onemli olan da o performans farkinda mantikli bir aciklama getirebilmek bence.
    Bu da büyük oranda oyundaki kimi hatalardan kaynaklanır bence. Kimi teknik hocanın taktiksel özellikleri iyi girilmemiştir, maç motoru yansıtmak için yeterli değildir, oyuncu normalde olduğundan daha çok sakatlanır (bu seneki sorunlardan biri de bu sanırım), etc..
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Diğeri kim oda ne tesadüf holosko

Şimdi kırıcı olmak istemiyorum ama Baroşla Güizayla kıyaslamak istiyorsunuz bu adamı. Ama mantıklımıdır. Selçuk İnan'ı Linderoth Lincoln'le Alex'le kıyaslamaktan ne farkı vardır. Holosko 140 küsür calara bir kerette bir yamada laik görülmüş bir isim. Hemen hemen Güiza Baros kadar iyi yapılmış bir isim. Gerçekte onun kadar iyimidir?

Geçen sene önemli bir performans gösterdi Beşiktaşta... Yaklaşık 4-5 ay.
    Peki bu sene nerelerde yaklaşık 2 aydır?

Hayatı boyunca ne kadar oynamıştır Holosko? Ne kanıtlamıştır bu süre zarfında 140 küsür calara çıkarılması için. artvinhopaspora iki depar atıp gol attı diye 140lara çıkarılması hiç doğru değil. Aghahowa'yı beraberinde Youla'yı da 140 lara getirelim ozaman 3-5 maç onlarda üstün performans gössterdiler...

140 küsür ca lar veee ayrıyetten pa sına da ulaşabilecek bir yaşı var kendisinin.

Halbuki besbeli, taraftar gözlüksüz bakılınca görülürki. Bir yanda Baros, Güiza ve taaaaaa öbür yanda Holosko.
    Aynı katagoride aynı sınıfta değiller yani. Baros Güiza 2. sınıf ise Holosko 4 en fazla 3. sınıf forvet şu anda.

Ha hiç bir zaman 2. sınıf fırvet olamaz demiyorum. Geliştirir kendisini. Su koyvermez bu sene ki gibi olur 2. sınıf forvet.

Bizde daha olmamışken hamken vermişiz 140 ları. Şimdi daha çiğ olduğunu yeni yeni görünce diyoruzdur. Biz buna 140 küsür verdik ama vermesemiydik acaba diye...

Geçen seneki yüksek ca artışında Koray'ın aceleci ve yanlış davrandığını düşünüyorum. Aramız iyidir anlayışla karşılar beni saygılar...
    Serdar konusunda haklı olabilirsin bence kendini pek geliştiremedi ve profili yerinde fakat aynı Holosko'dan mı bahsediyoruz? Şu zamana kadar senin görüşlerine hep saygı duymuşumdur , yazılarını elimden geldiğince takip etmeye çalışmışımdır ama Holosko hakkında yazdıklarını görünce aklımda extensor profili biraz değişti Holosko'yu aşağıladıkça aşağılamışsın.Yok 4. sınıf forvetmiş , Baros ve Guiza ile arasında dağlar kadar fark varmış.Vallahi diyecek bişey bulamıyorum sanaHolosko da en az bu ikisi kadar kaliteli bir forvettir.Youla ile Agahova ile karşılaştırmışsın.Ayrı bir komedi.Neyse Holosko neymiş görürüz bu sezon...

@estansor

Holosko hakkındaki yorumlarını sarhos kafayla yapmadın inşallah

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Beyler siz benim bakabildiğim taraftan bakamıyorsunuz. Ben çıkıyorum dağın tepesine herkesin çiftliğine bakıyorum tek tek. Siz gidiyorunuz çiftliğinizin önünde atlarınızın kaslarını, heybetini seyrediyorsunuz.

Şuna bir açıklama getireyim. Baros Güiza ile Holosko arasında ki fark dağlar kadar değil. Baros ismi ile Güiza ismi ile Holosko ismi arasında ki fark dağlar kadar.

Holosko'yu sizden çok izledim ama ben...
    Tay halinide biliyorum. Meduna ile oluşturdukları ikiliyide biliyorum 1,5 senedir sağ açık oynatılmaya çalışıldığını da biliyorum.

4. sınıftan kastım kötü futbolcu değildir. Daha kendini kanıtlamamış futbolcudur.
    Yada işte yerel koşuları kazanmış genç beygirdir. Diğerleri ise ülke çapında koşular yapmış atlar.
    Şimdi Baros şampiyonlar ligi şampiyonluğu Güiza avrupa futbol şampiyonasını kazanmış. Önemli hizmetleri de tuz biber olarak ekleyerek.

Holosko henüz o seviyede değil, o tecrübede değil, o karar vermede, o soğukkanlılıkta o off the ball da değil... Daha önünde koca bir gelişim süreci var.

Ve atımız şuan durgun durumda. Yaşı büyüyor ama kendisi keyifsiz isteksiz. Yedek kalıyor sürekli... geliştiremiyor kendini.

Rotasyon futbolcu durumunda şuan. Nobre - Bobo arasında yer edinmeye çalışıyor. Nobre - Bobo arasında yer edinemeyen arkalarına düşen futbolcu nasıl olurda Baros Güiza ile kıyaslanır.

Bakınız ilerde Holosko çok iyi futbolcu olamaz demiyorum. 2. sınıf olabilir de diyorum(1. sınıf olamaz) ama şimdilik o boyutta değil.

Bu arada babanızın oyunumu olayı çok tuhaf. Ben de sayfalarca yazıyorum Ömer hocamın kafasını şişiriyorum, adamın iletisinden belli illallah ettiği
    ben 2 senedir diyorum Yattara'nın orta kesmeleri diye. (Hiçte sevmem yattara'yı) Hiçte aa sinan sen öyle diyorsan öyledir değiştirelim demedi.
    Adama aylarca söyledik böyledir şöyledir dedik değiştirmedi.

Hiçte alınmadım... babanın oyunumu be Ömer abim gözüyle bakmadım. Haşa ne haddimize? Bizde onun sınıfında, onun kalitesinde bir adam olsak bizde onun yaptıklarını yapmaya hak kazanırız. Sonra bizede derler abi neden 18 değil. Sonra bizde onun kadar hakediyorsak bu görevi... Çıkarırız 3-5 sayfalık istatistikleri al bak ulan neden 18 değil deriz. Sonra 2 sene ötersin ama vay anasını şefe bak dersin.
    Yada Hakan Balta ağır derken adam sana (nerden bulduysa artık) çıkartır milli takım koşu istatistiklerini der ki Hakan milli takımın en hızlılılarından biri. Tamam üstat dersin...

Elbette bir kaos ortamı içerisinde yapılamaz dimi bu oyun. Yada bir çok üyenin yazdığı gibi "bize beşiktaşlı yönetici taktim edin yaygarasıyla yapılamaz"

Herkes kendi takımını şişirerek yapamaz değilmi bu oyunu. Üstünlüğünü kanıtlamış birisi elbette geçer başa ve onun kaliteli görüşleri altında yayılır serpilir bu data.

Yoksa her önene gelen bişey söylerse Serdar Özkan atıyorum 13-15 güç olsun derse.Ben futbola dönerim. Bana 135 güç vermeniz gerekir o zaman
    Fikirlerim burada

tamam usta şimdi daha iyi anladım ama sana bişey söylücem atlara girmişsin ama benim uzmanlık alanımdır gazi kupası en büyük kosudur ama gazi kosusu kazanıp sonra da hiç bir şey yapamayan cok at vardır guiza da böyledir barosta guiza gol kralı olmustur tamam eyvallah ama nasıl olmustur baros ise hala evrupa sampıyonasında ki gol krallıgınla övünüyor baros ta guiza da gazi kosusu kazanıp yarış kazanamayan atlar gibidr

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

holosko tartışmalarını okudum da düşündüklerimi yazmak istedim.
    evet bence de holosko şu an için 2. sınıf bir forvet değildir.3. sınıftır.
    ama güiza da 3. sınıftır.baros'u yorum yapacak kadar izleyemedim son zamanlarda.

nedenlerine gelince holosko'nun göze çarpan en büyük yeteneği
    hızı,hızlanması.e bu youla'da da var.holosko'yu farklı kılan ise youla vs. den farklı olarak son vuruşları daha iyi yapması,topla çok fazla olmasa da adam geçebilmesi, bir miktar tekniği ve zekası.bunlara sahip olan bir forvet 2.sınıf bir forvet olarak nitelendirilebilir belki ama üzülerek söylüyorum ki holosko bu potansiyelini sürekli gösterebilen bir oyuncu değil.hatta %30-40 civarında süreklilik holosko'da.ne zaman bu özelliklerini sahaya sürekli yansıtmayı başarırsa o zaman 2. sınıf bir forvet olabilir holosko.

güiza konusuna gelince.çok fazla izleme fırsatım olmadı.7-8 maçta izledim.yorum yapabileceğimi düşünüyorum.
    çok iyi koşular yapan bir oyuncu.arkadan araya atılan topları çok iyi alıyor.e pozisyona da giriyor.ama arkası dönükken pek faydalı değil.ayrıca son vuruşları da pek iyi değil bana kalırsa.yanlış anlaşılmasın kötü demedim sadece abartıldığı kadar iyi değil demek istiyorum.peki nasıl gol kralı oldu bu adam ispanya'da.izlemedim ordayken.varlığından haberim yoktu 5-6 ay öncesine kadar.ama gözleyebildiğim kadarıyla özelliklerine bakarak şunu söyleyebilirim mallorca değil de barca,real gibi büyük takımlarda oynamış olsa bu başarıyı yakalayamazdı.büyük takımlarda oynayabilecek bir oyuncu değil.hele büyük takımın kendi sahasında oynadığı maçların kilidini çözebilecek bir oyuncu asla değil.çünkü rakip defans güiza'nın istediği boşlukları verecek kadar açılmıyor.bu yüzdendir ki güiza fenerbahçe ile çıktığı avrupa kupası maçlarında daha başarılı türkiye'ye oranla.güiza özellikleri itibariyle en fazla fenerbahçe gibi bir takım için sıradan bir oyuncu olabilir bana göre.veya avrupa liglerinin orta ve daha çok ortanın altı düzeydeki takımlarında yıldız.bence bu tür bir oyuncu da 2.sınıf değil 3.sınıftır bu yüzden.

Nesil
    2003

Bu arada babanızın oyunumu olayı çok tuhaf. Ben de sayfalarca yazıyorum Ömer hocamın kafasını şişiriyorum, adamın iletisinden belli illallah ettiği
    Yanlis anlamissin galiba.. O ileti ABD baslanlik secimleri ile ilgili..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

serwan demand ard arda harika yorumlar yazmışlar. keyif aldım okurken. Ha ben Demand gibi düşünmüyorum ama fikrini çok iyi savunmuş oydu bana keyif veren. Serwan gibi de nispeten düşünmediğim noktalar var ama onunda güiza büyük takımlarda etkisiz kalır değerlendirmesi çok hoş. Bende bu hususta böyle düşünüyorum

saygılar
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Yanlis anlamissin galiba.. O ileti ABD baslanlik secimleri ile ilgili..
    heheheh Barrack: bağırarak söz kesme olayı değilmi.
    ABD başkanlık seçimleriyle olan ilgili kelime oyununu da anlamadım (Bence çok naif bir adam Barrack )

kusura bakma üstat bende üzülmüştüm sana
    Last edited by extensor : 05.Kasım.2008 at 21:01 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Göz var nizam var. Bir konu hakkında değerLendirme yaparken geneL oLarak görüşLere bakmak gerek. Burda 15 kişi diyor ki hoLosko sıkıntıLı, Serdar Özkan da da biraz sıkıntıLar var iyi kötü herkes birşeyLer söyLemeye çaLışıyor becerebiLdiği kadarı iLe ama kaLkıpta 1-2 kişi yok iyi diyorsa bir dengesizLik vardır.

Sadece ben ne düşünüyorum değiL, diğerLeri de ne düşünüyor diye bakmak gerek oLaya. Zaten en büyük yanıLgıya düşme oLayınız burda kopuyor. Sen araştırmacısın diye herşeyi daha iyi biLemez, her gördüğün de daha doğru oLamaz.
    Ya aslında dediklerin bi bakıma doğru, yani 15-20 kişi çıkıp bişey diyor ama 1-2 kişi çıkıp kendi dediğinde diretiyorsa bi yanlışlık olabilir ama şçyle bir durumu göz ardı edemezsiniz. (Serdar Özkanla alakalı değil genel olark söylüyorum)

Şimdi bunu bir örnekle açıklamak istiyorum. Şimdi GS araştırmasını okuyorsan görmüşsündür. Arda şu an için GSda taraftarın sevgilisi ve özelliklerinin süper olmasını isteyen kişilerle dolu bu forum. Özellikle geçen yılki ve Euro 2008 formundan sonra kendisi için istenilen değerler uçmuştu. Yani burada en az 30 kişi şöyle olsun böyle olsun diyordu. Ancak inceleyince (olayın arka planınıda araştırmacılar kadar bilemediğimizden) istenilen dribbling değerlerinin Kakadan daha iyi ronaldinho, messi kadar olması istenildi.(bunlara bende dahil) Ama sağolsun Ömer abi nasıl olması gerektiğini çok iyi anlattı.

Şimdi en az 20-30 kişi arda 150-160CA ve180-190PA almalı dedi diye Ömer abinin öyle yapması mantıklı olmaz bence, çünkü bunlar ayarlanırken bazı kriterler var. O kriterler göz ardı edilmemeli bence..

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Biz o kadar çok şey istemedik. Orda ki tartışmaLarı bende gördüm ve bana da saçma sapan geLdi. Biz sadece burda bir kaç puanın hesabını yapıyoruz. Tek çabamız bir kaç puan daha artması için. Yoksa bizim öyLe bir bekLentimiz yok

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by mkkadi View Post
    Ya aslında dediklerin bi bakıma doğru, yani 15-20 kişi çıkıp bişey diyor ama 1-2 kişi çıkıp kendi dediğinde diretiyorsa bi yanlışlık olabilir ama şçyle bir durumu göz ardı edemezsiniz. (Serdar Özkanla alakalı değil genel olark söylüyorum)

Şimdi bunu bir örnekle açıklamak istiyorum. Şimdi GS araştırmasını okuyorsan görmüşsündür. Arda şu an için GSda taraftarın sevgilisi ve özelliklerinin süper olmasını isteyen kişilerle dolu bu forum. Özellikle geçen yılki ve Euro 2008 formundan sonra kendisi için istenilen değerler uçmuştu. Yani burada en az 30 kişi şöyle olsun böyle olsun diyordu. Ancak inceleyince (olayın arka planınıda araştırmacılar kadar bilemediğimizden) istenilen dribbling değerlerinin Kakadan daha iyi ronaldinho, messi kadar olması istenildi.(bunlara bende dahil) Ama sağolsun Ömer abi nasıl olması gerektiğini çok iyi anlattı.

Şimdi en az 20-30 kişi arda 150-160CA ve180-190PA almalı dedi diye Ömer abinin öyle yapması mantıklı olmaz bence, çünkü bunlar ayarlanırken bazı kriterler var. O kriterler göz ardı edilmemeli bence..
    Isim komigi, yazin burada Arda icin istenilen profile bu Arda profilinin ne kadar yakin olduguna sasirirsiniz. Mevcut profil yanilmiyorsam temmuz ayinda yapildi..

Nesil
    2003

Biz o kadar çok şey istemedik. Orda ki tartışmaLarı bende gördüm ve bana da saçma sapan geLdi. Biz sadece burda bir kaç puanın hesabını yapıyoruz. Tek çabamız bir kaç puan daha artması için. Yoksa bizim öyLe bir bekLentimiz yok
    Bir kac puan icin konunun basindaki mesajlari yazmaya deger mi? Ozellikle potansiyeli olan bir oyuncu icin.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Yaklaşık bir ay önce Beşiktaş teknik dirketörlüğü görevine getirilen Mustafa Denizli, ilk olarak yardımcı antrenörlüğü görevine Sergen Yalçın'ı düşündüğünü söylemişti.

Ancak Sergen Yalçın'ın sahip olduğu B antrenör lisansının Süper Lig'de bir takıma yardımcı antrenör olmak için yetersiz olduğu gerekçesiyle Denizli'nin bu isteği gerçekleşmemişti. Yaşanan bu gelişmenin ardından Beşiktaş yönetimi, Sergen'in teknik kadro içinde yer almabilmesi için çalışmalara başlamış ve eski futbolcusunun lisansını B'den UEFA B seviyesine yükseltmek için girişimlerde bulunmuştu. Lisansın B'den UEFA B'ye yükseltilmesi içinse Sergen Yalçın'ın en az altı ay antrenörlük stajı yapması gerekiyordu.

Bu staj döneminin tamamlanması için 11 Ekim'de Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuran siyah beyazlı kulüp, Sergen Yalçın'ı Beşiktaş altyapı antrenörü yaparak lisansını yeterli dereceye ulaştırması yolunu seçmişti. Ancak bu olayın kamuoyuna yansıması sonucu bu fikirden vazgeçilmişti. O tarihten bu yana konu ile ilgili bir girişimde bulunmayan siyah beyazlı kulüp ve Sergen Yalçın, rafa kaldırdıkları altyapı antrenörlüğü düşüncelerini yeniden uygulamaya karar verdiler.

4 Kasım tarihinde yapılan anlaşma ile Sergen Yalçın, Beşiktaş'ın U-15 takımının antrenörü oldu. Yapılan anlaşmanın bitiş tarihi ise 31 Mayıs 2010. Lisansının B'den UEFA B'ye çıkartılması için gerekli olan en az altı aylık staj dönemini siyah beyazlı kulübün U-15 takımında geçirecek olan Yalçın, bu sürede Beşiktaş A Takımı yedek kulübesinde yer alamayacak, ancak U-15 takımından daha çok A takımın teknik ekibinde bulunacak. Altı aylık staj döneminin ardından ise Tayfur Havutcu ile birlikte Mustafa Denizli'nin yardımcı antrenörlüğü görevini yapacak.

Sergen Yalçın, altı aylık staj dönemini tamamladığı takdirde, 2005-2006 sezonunun ardından yollarını ayırdığı Beşiktaş'ın A takımına, futbolcu olarak olmasa da antrenör olarak yeniden dönmüş olacak.

Milliyet
    (/s)

Sayfa 3 / 23 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Mesaj Yetkileri