Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 54 arası toplam 54 sonuç

Konu: Ankaraspor A.Ş.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    ve teknik acidan da cok ham bir afrikali futbolcu izlenimi verdi.
    Klasik Afrikalı ...
    Şef seninle bir ara konuşuyorduk... 16-20 arası fiziksel özelliklere yüklenilmeli demiştin. Bende haklısın 16-12 arasıda teknik alt yapı oluşmalı demiştim. Hatta Güney Amerika'da herkes anasının karnından topla doğup. 10 yaşından, profesyonal olana kadar... Dar alanda, sahilde farkında olmadan teknik çalışıyor bu yüzden bu kadar teknik oluyorlar demiştim...
    Sende artık Güney Amerika'da 8 yaşından sonra teknik eğitim veren akedemiler var demiştin...

Dediğimiz gibi klasik Güney Amerikalılar ne kadar teknik olursa. Klasik Afrikalılarda o kadar fizikli oluyor. Ancak bir o kadar da teknik yoksunu oluyorlar...

Süper ligte oyuncu değerlendirmelerinde ki genellemeler için bu kıstasları göz önünde tutsak iyi olacak gibi duruyor.
    Fikirlerim burada

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Ankaraspor bence çok güzel yapılmış. Gerçekteki ile Fm deki yerleri neredeyse aynı
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2006
    Yer
    İnegöl

Ankaraspor'un yeni yabancıları hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Daha önce Gabonlu Meye'yi almışlardı.Şimdi ise Weeks'in vatandaşı olan 16 yaşındaki Tonia Tisdell'i almışlar.

Hürriyet eskiden sanki sadece süpürücü görevi yapan klasik bir önliberoydu. Artık tam bir ortasahaya dönüşmüş, topla yumuşak, driplingi iyi, topsuz oyunu iyi, sert oyununun yanısıra futbol bilgisi üst düzeyde.. Tam bir ortasaha olmuş, milli takım için nasıl düşünülmez anlamıyorum. 9.3.0da özellikleri artırılmalı bence.

Ankaraspor'un yabancilari bence gayet kaliteli.

Yabancila'rinin oyundaki ca'sini ve pa'sini yazarmisiniz?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Oyunu kuramadığım için bakamadım. (Format atmıştım)
    Mehmet Çakır'ın consistency kaç acaba?
    Ben Ankaraspor ile kısa soluklu bir fm 09 macerası yaşamıştım. Hemen her maç iyi oynamıştı.
    Mehmet öyle bir oyuncu değil.
    Tamam belli yetenekleri var ama bir iyi bir kötü oynayan bir adam kendisi.
    sheriff buna bir ara bakarmısın dostum
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Mehmet Cakir'in consistency 9.0.2 de 15 olarak gozukuyor...

Sheriff Misafir

Quote Originally Posted by extensor View Post
    Oyunu kuramadığım için bakamadım. (Format atmıştım)
    Mehmet Çakır'ın consistency kaç acaba?
    Ben Ankaraspor ile kısa soluklu bir fm 09 macerası yaşamıştım. Hemen her maç iyi oynamıştı.
    Mehmet öyle bir oyuncu değil.
    Tamam belli yetenekleri var ama bir iyi bir kötü oynayan bir adam kendisi.
    sheriff buna bir ara bakarmısın dostum
    Mehmet Çakır'ın 15 olan consistency özelliği bencede tartışmaya açık bir konudur. 2 sene öncesinde çok formda bir çok maçta iyi olan bir Mehmet Çakır vardı ama artık sanırım bazı özelliklerinde bir takım düşürmeler yapabiliriz. Consistency özelliği gibi.

9.3.0 daki iyi etüd edilmiş takımlardan birisi Ankaraspor.Özer,Mehmet Çakır,Weeks,Konate,Ediz bana göre oyuna en iyi yansıtılan oyunculardan.Belki Weeks'in teknik puanı 1 puan yukarıya çekilebilir ama çokta sorund eğil.

Bunun haricinde takım reelde yaptığı gibi sürekli genç yabancı oyuncu transfer etme politikasını taşıyor ilerleyen zamanlarda,son transfer ettikleri Gabon'lu Meye gibi,oyunda daha önce hiç görmediğim yada çok nadir gördüğüm TSL'de iyi birer oyuncu olabilecek yetenekleri getiriyorlar daha çok.

Sanırım tek sorun oyundan kaynaklanan normalden çok çok daha fazla genç antrenörü yüklenmesi sorunu,bu daha önceden belirtilmişti sanırım ama son versiyondada aynı şey var.Ankaraspor'un staff kadrosunda aşırı derecede genç antrenörü var.Finansıda bence ideal seviyede yansıtılmış.Ankaraspor'la biraz istikrarsızda olsam,taktik konusunda sıkıntı çeksemde ilk senemde ligi 6. bitirdim ki buda şuanki reel tabloya baktığımızda gayet gerçekçi.Tebrikler.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Mehmet' in sürekliliği 12' ye inse yeterli olur. Çünkü takımları şu an çok kötü durumda. İlk devre takım iyiyken mehmet de istikrarlı bir şekilde iyiydi. Takım şu an rezalet durumda Mehmet de öyle

Adem Koçak' ı en son kocaeli maçında izlemiştim. Gerçekten beğendim. Ca' sı 128 seviyesine gelebilir. Sürekliliği belki orta seviyeye çekilebilir. İki ayağını da kullanmaya çalışııyor. Visyonu yüksek sahanın her tarafını görmeye çalışıyor. Topla da yumuşak sayılır. Pasları isabetli etkili oyuncu.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Özer Hurmacı

Dribbling değeri 15 olarak gözüküyor. Bu değer 16'ya çıkabilir.
    First Touch özelliği 12 olarak gözüküyorki mutlaka artması gereken biz özellik. 2 puanlık bir artış olabilir.
    Anicipacion özelliği 10 ki buda kesin artması gereken özelliklerinden. 11-12 seviyesine çıkabilir.
    Decisions değerinde de 1-2 puanlık artış olabilir.
    10 olan Off the ball özelliğininde Özer için çok az olduğunu düşünüyorum.
    Acceleration özelliği 1 puan artabilir.

Söylediğim artışlar ile CA ne kadar artar bilmiyorum ama 130 olan CA'sı 135-138 aralığında olabilir. Söylediğim özelliklerinde de bu oranda artış olabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Quote Originally Posted by BeeTLeJuiCe View Post
    Özer Hurmacı

Dribbling değeri 15 olarak gözüküyor. Bu değer 16'ya çıkabilir.
    First Touch özelliği 12 olarak gözüküyorki mutlaka artması gereken biz özellik. 2 puanlık bir artış olabilir.
    Anicipacion özelliği 10 ki buda kesin artması gereken özelliklerinden. 11-12 seviyesine çıkabilir.
    Decisions değerinde de 1-2 puanlık artış olabilir.
    10 olan Off the ball özelliğininde Özer için çok az olduğunu düşünüyorum.
    Acceleration özelliği 1 puan artabilir.

Söylediğim artışlar ile CA ne kadar artar bilmiyorum ama 130 olan CA'sı 135-138 aralığında olabilir. Söylediğim özelliklerinde de bu oranda artış olabilir.
    Ben bir kaç hafta ara ara profilleri düzenledim. Özer'in adı geçmiş ben de paylaşayım

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Özer'in Finishing o kadar yüksek olduğunu düşünmüyorum. Oyunda 8 yada 9 sanırım gayet iyi bence. Ve 16 Olan pas değeride gayet yerindeydi. Güç için 11 değeride yüksek olmuş gibi. Onun dışındakiler benim düşüncem ile aynı. Sol ayağı 15'ti oyunda, 10'a düşürmüşsün. 15 kadar iyi değil, 10 kadarda kötü değil bence Özer'in sol ayağı.

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Özer Hurmacı'nın Profili Gereken Seviyeye Getirilecek Mi?Bu Adam Bence Türkiye'nin R.Quaresma'sı(CR9'u Demiyorum.Çünkü Quaresma Çok Daha Teknik Bir Oyuncu.)Çok Güzel Çalımları Ve Ortaları Var.Ligde Bu Sene Yaptıklarından'da Belli Olur Bu Zaten.Gereken Seviyeye Çekilir Umarım.Ve Güzel Falsolu Ortaları Var Curls Ball Özelliği Eklenecek Mi Kendisine?
    Özer'in Teknik Özellikleri Tabii ki Abartılmamalı Ama Mesela Bi Orta Yapması 17 Seviyesine Getirilebilir Diye Düşünüyorum.Teknik Özellikleri 16-17 Seviyesinde Olabilir Özer'in.Zihinsel Özelliklerinin Gelişmesi Gerektiğinede Katılıyorum.Evet Potansiyeli Var Ve Bunu Göstermeye Başlıyor.Bence Bu Sene Yeterli Şans'ı Bulursa Dahada Gösterecek.Belki Çok Bir Değişiklik Olmaz Potansiyel Gelişmesi Beklenir.Ama En Azından Curls Ball Özelliği Eklenmeli Diye Düşünüyorum.
    Ankaraspor'da Son Günlerde O.Orta Saha Oynamış Olabilir Ama Özer'in Asıl Görev Yeri Kanatlar Veya En Azından Bence Öyle.Çünkü En Verimli Olduğu Yer Kanatlar.Özer'in Kanatlardan Yaptığı Ortaları Beğendiğim İçin Böyle Söyledim.Özer Kanat Oyunlarında Gerek Çalımları Gereksede Ortaları İle Bana R.Quaresma'yı Hatırlatıyor.Quaresma'yı Barcelona'daki Günlerinden Beri Takip Ederim Ve O Zamandan Beri Kaliteli Oyuncu Olduğunu Ve Büyük Gelişme Göstereceğini Söylerdim.Nitekim İstediğim Düzeyde Olmasada Yıldızlaştı.Özer'dede Ben Aynı Işığı Görüyorum.O Sebeple Böyle Yazdım
    Fenerbahçe Araştırması Konusunda Yazdığım Yazılardan Özer'le İlgili Olanlarını Buraya Yazayım Dedim.
    Last edited by vuque : 28.Temmuz.2009 at 05:15

Sheriff Misafir

Natural mevkisi istisnai bir durum olarak ikiye çıkarılıp hem amr hem mc yapılabilir aslında. Çünkü her iki mevkide de zaman zaman oynadı her ikisinde de en ufak bir sırıtma olmaz. Özelliklerine gelince. Bir takım özellikleri yükselecektir..

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by vuque View Post
    Özer Hurmacı'nın Profili Gereken Seviyeye Getirilecek Mi?Bu Adam Bence Türkiye'nin R.Quaresma'sı(CR9'u Demiyorum.Çünkü Quaresma Çok Daha Teknik Bir Oyuncu.)
    Bende Messi memnun oldum

Tamam iyi futbolcudur cok iyidirde bu cümleler biraz abartı ya
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Quote Originally Posted by Alicanfmfan View Post
    Bende Messi memnun oldum

Tamam iyi futbolcudur cok iyidirde bu cümleler biraz abartı ya
    Farkındaysan Quaresma Ayarında Demedim.Türkiye'nin Quaresma'sı Dedim.Arada Fark Var.Oyun Stilini Ben Quaresma'ya Benzetiyorum.Kendi Tipide Benziyor Biraz Quaresma'ya Zaten

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

http://www.youtube.com/watch?v=0qzOkcei8GI

Süper bir oyuncu..Kesinlikle profilinde artıslar olmalıdır.
    R.I.P Tupac

Sheriff Misafir

Özer zaten kendini kanıtlamış bir oyuncu. Onu farklı yapan özel ayak bilek hareketleri. Türkiye'de bu tip hareketleri zorlanmadan yapan çok fazla oyuncu yok. En teknik oyuncular bile bu tip ayak hareketlerini yapmaktan çekinir. Ama bu hareketler artık Özer le bütünleşmiş ve hiç zorlanmadan rahatlıkla karşısındaki adamı eksiltebiliyor. Ara paslarına zaten bir söz söylemez kimse sanıyorum. Ortalarına gelince. Özer aslında öyle çok çok güzel orta yapan bir futbolcu değil. Sadece önündeki adamı eksiltip boş pozisyonda orta yaptığı için gönderdiği toplar genelde isabetli ve güzel oluyor. Yetenekli bir oyuncu. Meraklanmayın, hakettiği özellikleri alacaktır. Ki zaten 2009'da potansiyeline ulaştığında vurguladığımız özellikler iyice yükseliyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Video'da Birşey Dikkatimi Çekti Sol Ayağınıda Çok Güzel Kullanıyor.Buda Sanırım Değerlendirilecektir.
    Ve Çok Güzel Pas'lar Atıyor.İspanya'da Böyle Pas Atan Oyunculara 2.Lig'de Olsalar Dahi 18+ Pas Özelliği Verirler.Tamam Bu İspanyol Araştırmacıların Abartısı Ama Bizdede Böyle Kaliteli Oyuncular Varken Bizde Biraz Böyle Yıldızlarımıza Özen Göstersek Güzel Olmaz Mı?
    Birazda Biz Abartsak?
    Bunu Sadece Özer İçin Söylemiyorum.Daha Nice Yetenekli Genç Oyuncularımız Var...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

su an kaç bilmiyorum ama 16 alacak diye bekliyorum dribbling 18 teknik 17 olur herhal
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

Quote Originally Posted by TaYLaN View Post
    su an kaç bilmiyorum ama 16 alacak diye bekliyorum dribbling 18 teknik 17 olur herhal

dribbling 18 ??? arda nın bile 17 napıyoruz sakin beyler ya teknik normal drribbling de maksimum 16 olabilir zaten flair i var arda ile eşit yaptınız adamı be

arda dünyada çok üst düzey tekniğe sahip elit oyunculardan biri. özer daha bu seviyeye ulaşmadı 18 dribbling çok abartı olur.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    dribbling 18 ??? arda nın bile 17 napıyoruz sakin beyler ya teknik normal drribbling de maksimum 16 olabilir zaten flair i var arda ile eşit yaptınız adamı be

arda dünyada çok üst düzey tekniğe sahip elit oyunculardan biri. özer daha bu seviyeye ulaşmadı 18 dribbling çok abartı olur.
    Teknik değil yalnız bu, hızı ile yapar, çevikliği ile yapar ama bir şekilde yapar.Topa hakim olarak yapıyorsa vermeniz lazım, yoksa yapay zeka topu kullanmadan geçmesini sağlamaya çalışır.Teknik dribbling dışında taktik dribbling de vardır.O kadar izlemediğim için 18 konusunda da pek yorum yapamıyorum.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Teknik değil yalnız bu, hızı ile yapar, çevikliği ile yapar ama bir şekilde yapar.Topa hakim olarak yapıyorsa vermeniz lazım, yoksa yapay zeka topu kullanmadan geçmesini sağlamaya çalışır.Teknik dribbling dışında taktik dribbling de vardır.O kadar izlemediğim için 18 konusunda da pek yorum yapamıyorum.
    mesajınızı yeni gördüm.

valla yorumlarınızda kelimeler ve cümleler birbinden çok kopuk, anlamak bağlantı kurmak zor oluyor. tanımlar çok karışıyor, havada kalıyor gibi. buna biraz daha dikkat etseniz sanırım daha iyi olacak.

kesinlikle ne dediğinizi tam olarak anlamadım ama şunu söyleyebilirim özer in tekniği 17. yani çok üst düzey bir tekniği var. flair i da keza öyle, 17 puan. fiziksel özellikleri de gelişmeye açık, şimdilik iyi düzeyde. (hep 13-14 civarları). dribbling da 15. 16 yapılabilir bence. yani özer gerek fizik özellikleriyle gerekse teknik özellikleriyle gerçeği yeterli olarak yansıtıyor, diyebiliriz. ha bir de first touch ne denli yeterli bilmiyorum ama şu anda 12. mental olarak biraz düzeltme yapılabilir zira taktik özellikleri iyi değil fazla. decisions, off the ball anticipation özellikleri artırılabilir.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri