Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 48 arası toplam 48 sonuç

Konu: FM 2009 Huge Database

Sheriff Misafir

örnek veriyorum; .ddt dosyasını gereken klasöre koyduk.
    oyuna başlarken italya, ispanya ve ingiltere'nin en üst liglerini seçtik.
    (toplam 3 lig 3 ülke)
    database'in huge olması için hangi seçenek gerekiyor?
    small yeterli mi?
    Evet small yeterli.
    merhaba.ben 9.20 kullanıyorum yenı patchlı

huge database kullanmam ıcın ne yapmam gerek?
    Ömer Abinin yukarda anlattığı şeyler 9.20 içinde geçerli.

Huge db diye bir seçenek zaten çıkmayacak arkadaşlar. Bu işlemleri yaptığınızda databaseyi small olarak açsanız bile oyunda çok fazla oyuncu çıkacaktır.

Ömer Abi benimde bi sorum var normal huge db. Geçtiğimiz senelerdeki gibi. O varmı? Çünkü burda serbest olan oyuncular görünmüyor mesela Juninho Paulista .

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by olympos22 View Post
    Pertpetua selamlar.
    nette yaptığım bir araştırma sonunda bulduğum panels dosyası ile yeni bir oyun açarken huge seçeneği aktif oluyor.

örnek veriyorum; .ddt dosyasını gereken klasöre koyduk.
    oyuna başlarken italya, ispanya ve ingiltere'nin en üst liglerini seçtik.
    (toplam 3 lig 3 ülke)
    database'in huge olması için hangi seçenek gerekiyor?
    small yeterli mi?

veya bu üç ülkenin 2. ligleriyle bir oyun açıp.
    serie B'den bir takım seçiyoruz. (toplam 3 ülke 6 lig)
    huge db için yine small'mı seçmemiz gerekiyor?
    yoksa dediğin gibi small/large farketmiyor mu?
    Small veya Large fark eder ama kaliteli oyuncu sayisi bu iki secenek arasinda cok fark etmez.

Bu dosyalarin amaci kaliteli oyuncu sayisini fazlalastirirken, serbest ve alt liglerde yuklenen oyuncu sayisini asgariye inridmek. Oyuncu alt liglerde olmasina ragmen kaliteli bir oyuncu ise zaten oyun tarafindan onlar yuklenir.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Ömer Abi benimde bi sorum var normal huge db. Geçtiğimiz senelerdeki gibi. O varmı? Çünkü burda serbest olan oyuncular görünmüyor mesela Juninho Paulista .
    Okudugum kadariyla birileri yapmis ama kullanmadigim icin pek bilgim yok.

çok güzel bir eklenti, öncelikle teşekkür ederim.
    birşey sormak istiyordum.. mesela bir oyuncu bulduk ama bilgilerinden 3ü 5i görünüyor oyuncuyu izlettirdiğimiz zaman tüm bilgileri açığa çıktığında o veriler gerçek bilgilermi oluyor yoksa oyuna girdikten sonra bu bilgiler değişkenlik gösteriyormu yani 1-2 sene sonra o oyuncuyu izlettiriyorsak onun bilgilerinde değişkenlik oluyormu.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by emrahozsahin View Post
    çok güzel bir eklenti, öncelikle teşekkür ederim.
    birşey sormak istiyordum.. mesela bir oyuncu bulduk ama bilgilerinden 3ü 5i görünüyor oyuncuyu izlettirdiğimiz zaman tüm bilgileri açığa çıktığında o veriler gerçek bilgilermi oluyor yoksa oyuna girdikten sonra bu bilgiler değişkenlik gösteriyormu yani 1-2 sene sonra o oyuncuyu izlettiriyorsak onun bilgilerinde değişkenlik oluyormu.
    Ozellik bilgileri gercekte oldugu gibi cikiyor.

Eger izlettikten sonra bir sure gecer, oyuncunun ozelliklerinde degisim olursa, oyuncunun ozellikleri yine saklaniyor.

Gozlemcilerin hata yaptigi, veya farkli gorus bildirdigi seyler oyuncunun genel kalitesi ve potansiyel kalitesi konusunda verilen degerlendirmeler (yani gozlemci ekraninda oyuncunun ismi yaninda gorunen yildizlar).

Out of the Park Baseball isimli oyunda (bir ara SI bunyesinde yapiliyordu), bir oyuncunun gercek ozelliklerini hemen hemen hic goremiyordunuz. Oyuncunun gorebildiginiz ozellikleri tamamen gozlemcinizin size belirttigi degerler olarak oyunda gorunuyordu. Yani oyuncu iki kisi oynuyorsaniz, sizin gordugunuz profili, diger oyuncu ayni sekilde gormuyordu. Ancak SI bu oyunu devam ettirmedi cunku yeterince satis imkani yoktu.

Ya dediğiniz klasörlerin hepsine direk kopyaladım dosyaları fakat değişen bişey olmadı. 9.2 patch yüklü bende. Hatta Belgelerimin içindeki FM klasörünün içindeki db klasörüne bile kopyaladım değişen hiçbişey yok. Vista yüklü bende. Bi ayar falan yapmak gerekiyormu? Zira dediğiniz şekilde kesinlikle o database yüklemiyor oyun...

4 gb ram war pek te yavas sayılmaz

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

9.2.0 da ben de yapamadım bunu :S

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Oyunda Huge DB olarak görünmez ek dosyaları seçerek tüm oyuncuları ekleyebilirsiniz oyuna..

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

ya extra files da görünmesi gerekmiyor mu dosyanın bi de oyunda africaya baktım ama oyuncular silik görünüyor nası anlayacağız uygulanıp uygulanmadığını bana hiç uygulanmış gibi gelmedi :S 9.0.1 update i için 901 klasörü var denmiş mesela 9.0.2 için de 902 klasörü aradım o da yoktu

11. Default

Link açılmıyor bir türlü.

ben hiç bir şekilde çalıştıramadım 9.3.0 patchini kullanıyorum ilgili takımlardaki bütün oyuncular silik ve teklif yapılamaz durumdalar.

şimdi hallettim.yapılması gereken ddt dosyasını edt klasörüne atmak ben işlemleri 900 klasörünü editleyerek yaptım xml dosyasının içindeki 9.0.0 ları 9.3.0 yaptım.asıl 900 klasörünün isminide 903 diye değiştirdim.sorum yok oyuncular açıldı.ddt nin yüklenip yüklenmediğini yeni oyun açarken extra files kısmına bakarak sağlamasını yapabilirsiniz.

ben herşeyi anladım da şu dosyaları tam olarak nereye atıcaz ya da nereye koyalayacağız

dosyayı indirmek istediğim zaman

"Bütün Kıta Oyuncuları dosyasını Rapidshare üzerinden indirme işlemi, Rapidshare üzerinden dosyayı bilgisarınıza indirin."

şöyle bir mesaj çıkıyor, ama link görünmüyor, üye girişide yaptım, ne bir yönlendirme oluyor nede link görünüyor, nasıl indirebiliriz.

Edit: neyse buldum, reklamların arasına sıkışmış link font bari farklı olsaydı daha rahat bulurduk.
    Last edited by emrahozsahin : 05.Temmuz.2009 at 07:24

arkadaşlar, ben yükledim bu eklentiyi fakat mesela 2b kategorisinden bir takım alıyorum, 3.ligdeki futbolcular görünmüyor 9.0.3 update yüklü

9.3.0 patchini kullananlar bu ddt. dosyasını tam olarak hangi dizine kayıt edicez? tam bir muamma..

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2009\data\updates\update-930\db\930\edt 9.3.0 için bu uzantıyı kullanacaksınız ddt dosyaları için..

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri