Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 52 sonuç

Konu: 10 Kasım | Sen Rahat Uyu ATAM !!

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Default 10 Kasım | Sen Rahat Uyu ATAM !!

Sevgili Turksportal Üyeleri

Mustafa Kemal gibi düşünebilmek; işçisiyle, memuruyla; öğrencisiyle, öğretmeniyle; genciyle, yaşlısıyla Mustafa Kemal gibi düşünebilmek…

Uygarlık yolunda ilerlediğimiz 21. yy’da ileriyi görebilen ve daha ileriye gitmeyi amaçlayan, yeni nesiller yetiştirmek, Mustafa Kemal gibi düşünebilmenin ilk adımıdır.

Bu adımı atarken, yeni neslin geçmişini iyi bilmesi ve özümsemesi gerekmektedir. Bunun içindir ki her fert üzerine düşen sorumluluğun bilincinde olmalıdır.

Gerçekte ülkenin yönetimini devralacak, geleceğimizi yönlendirecek, uygar ve saygın bir ulus olma bilincini daha da pekiştirecek gençler, Ulu Önder Atatürk’ün İlke ve Devrimlerinin ışığında ilerlemelidir.

Bilinmelidir ki 1920–1938 yılları arasında sağlanan gelişme ve değişmeler hem milletin birbiriyle kucaklaşması, hem de çağ ile yarışmak düşüncesiyle doğmuştur. Uygulanması da milletin çağdaşlaşmaya katılması ve ona katkıda bulunması şeklinde gerçekleşmiştir.

Atatürk’ün Türk milletini büyük bir atılıma hazırladığı ve yönlendirdiği yüzyılda Avrupa ve Asya’nın pek çok ülkesinde totaliter rejimler veya diktatörlükler bulunuyordu. Böyle bir dünyada o yabancı bir gazetecinin sorusuna “Ben kalpleri kırarak değil, kazanarak hükmetmek isterim.” diye cevap vermiştir.

Aynı çağda yaşayan, gerek kendi milletleri, gerekse dünya için endişe ve korku kaynağı olan bazı liderler, bu gün ya unutulmuş ya da kötü miraslarıyla anılır olmuştur. Atatürk ise, sevgi ve saygı uyandırarak Türk milletini çağ ile tanıştırmaya gayret edip varlığını teminat altına almaya yöneltmiştir.

Yalnızca 10 Kasımlar değil, düşünce ufkumuzda Atatürk’ün mücadele azmi, bizlere yüklediği sorululukları ve gösterdiği hedefler asla unutulmamalıdır.

Ülkemizin en zor anında bile düşünüp ortaya koyduğu milli hedef ve stratejilerin hatırlanması, bu tür çabaların anlam ve değerinin çok iyi bilinmesi gerekmektedir.

Ancak bu şekilde ulu önderin kutsal emanetini gelecek çağlara ve nesillere ulaştırabiliriz.

Ünlü bir devlet adamının dediği gibi “Atatürk gibi insanlar, bir nesil için doğmadıkları gibi, belli bir devre için de doğmazlar; onlar önderlikleriyle yüzyıllarca milletlerin tarihlerinde hüküm sürecek insanlardır.”

Ulu önderim, Atatürk’üm, iyi ki bizimleydin, iyi ki bizimlesin ve bizimle var olacaksın. Kalbimizdesin; unutulmayacaksın, unutturmayacağız..

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Senin açtığın yoldan hiçbir zaman şaşmayacağız büyük lider. Keşke daha fazla yaşasaydında çok şeyler yapsaydın ama 57 yaşında hayattan ayrılıp ebediyete yol aldın.

Büyük Lider MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ( 1881-.... )

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Allah mekanını cennet etsin nur içinde yatsın. Atamız gibi bir lider bir daha gelmez bu dünyaya. Bu vatanın kolay kazanıldığını düşünenler 2 kitap karıştırsınlar da görsünler ne şehitler verilmiş ne kıtlıklar geçirilmiş zamanında.. O yüzden artık kimse boşuna bölmeye çalışmasın, bu vatan bölünmeyecek!!!

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Atam İzindeyiz...

Ulu önderim, Atatürk’üm, iyi ki bizimleydin, iyi ki bizimlesin ve bizimle var olacaksın. Kalbimizdesin; unutulmayacaksın, unutturmayacağız..

Nesil
    2006

Biz burdayız!!! Rahat uyu atam, emanet ettiğin gençler sahip çıkıyor...

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Atam sen rahat uyu, yolcusuyuz biz hürriyetin
    Atam sen rahat uyu, bekçisiyiz Cumhuriyetin

Nesil
    2007
    Yer
    Şehr-i Bursa

Atam izindeyiz ve de olmaya devam edeceğiz.Seni asla unutmayacağız.Bizden öncekiler unutmadı,biz unutmuyoruz,bizde sonrakiler unutmayacak....
    Rahat uyu atam biz buradayız.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Atam izindeyiz kalbimizdesin...

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Ayg.22 View Post
    Atam sen rahat uyu, yolcusuyuz biz hürriyetin
    Atam sen rahat uyu, bekçisiyiz Cumhuriyetin
    Quote Originally Posted by scar face View Post
    Atam izindeyiz ve de olmaya devam edeceğiz.Seni asla unutmayacağız.Bizden öncekiler unutmadı,biz unutmuyoruz,bizde sonrakiler unutmayacak....
    Rahat uyu atam biz buradayız.
    Quote Originally Posted by Maksic View Post
    Atam izindeyiz kalbimizdesin...
    Quote Originally Posted by Photograph View Post
    Biz burdayız!!! Rahat uyu atam, emanet ettiğin gençler sahip çıkıyor...
    Genel bir sitemdir bu sadece tamda anlatmak istediklerimi yazdığınız için alıntı yaptım , okuyunca hak vereceksiniz.

“Büyük ölülere matem gerekmez; fikirlerine sadakat gerekir.”

Tam 70 sene önce Laik Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran , bizlere emanet eden Mustafa Kemal Atatürk hayata gözlerini yummuştu!Her sene 10 Kasım’da televizyonlarımıza koyarız bir bayrak ve Atatürk , yas tutarız(!) hiç bakmayız ki bu adama ne diye yas tutulur?

Bizden istekleri var , çalışmalıyız asla yok!Kaybettik(!) ya yazık oldu ya , şimdi buna üzülmek gerekli.70 sene olduğu gibi bundan sonra olacağı gibi.Bazen düşünüyorumda haketmiyoruz , evet evet bizim neyimize be?

Gerçekten samimi olarak rahat bir şekilde gözlerimizi kapatıp;
    Rahat uyu diyebiliyor muyuz?
    Emanetin emin ellerde ATA’m diyebiliyor muyuz?

Gün yas tutma günü değildir.Hiç bir zaman değildi , bugün yapmamız gereken emaneti hak ettiği yere ulaştırmak , ulaştırmaya çalışanlara yardımcı olmaktır!

Teşekkürler.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Düşüncelerin ilelebet yaşayacak yaşatacağız o yüzden ATAM düşüncelerini ve devrimlerini yaşatmak için Türk gençliği olarak elimizden geleni yapmakla görevliyiz

Seni unutmuyoruz, düşünce ve devrimlerini ilerlere taşıyacağız ve mirasına daima sahip çıkacağız. Sen rahat uyu, emeğin emin ellerde, Türk Gençliği neyin ne olduğunu çok iyi biliyor.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Atam İzindeyiz..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Atam; ilke ve inkilaplarını sonsuza dek koruyup yaşatacağıma namusum ve şerefim üzerine yemin ederim!
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Senin iLke ve inkiLapLarın doğruLtusunda yürüyeceğimizden ve senin oLuşturduğun bu Vatanı senin düşünceLerinLe koruyacağımızdan şüphen oLmasın.

İzindeyiz...
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bir 10 Kasım sabahı. Cumhuriyet'in 85. yılı. Perdelerim çekik, odam karanlık... Yattığım yerden, yanı başımdaki komidinin üzerinde bulunun fotografına bakıyorum. Fotografta gülümsüyorsun. Tam da karşımda. Benimse içim kavruluyor bir acı saplanıyor kalbime. Başlıyorum çocuk gibi ağlamaya... O zaman düşünüyorum... Senin yanlız başına yaptığını... Biz, senin evlatların belki milyonlarca kişi yapamıyoruz.
    Sesimiz çıkmıyor. Belki avazımız çıktığı kadar bağırıyoruz ama susturuluyoruz. Ülkenin en büyük tv kanalları, gazeteleri satılıyor. Üzerinde senin fotografın var ama içi sana ihanet edenlerin propagandalarıyla dolu. Her televizyon da her gazete de böyle.
    Seni cansızlaştırıyorlar atam. Senin ölümünü anıyorlar, gazetelerde, okullarda, tvlerde... Ancak senin gibi düşünmüyorlar Atam
    Okullarda bu sabah senin için şiirler okuyorlar. Ancak sınıflardan fotograflarını kaldırıyorlar Atam.
    Seni okullarda ki bir büst, tv köşelerinde yeri geldimi çıkan bir fotograf yapmak istiyorlar.
    Sen ölmedin... Sen fikirlerinle yaşıyorsun. Ancak halkın seni inatla öldürmek istiyor atam. Halkının yarısı seni sırtından vurmak diğer yarısı onlara karşı çıkmak için çabalıyor. Bıraktığın topraklarda kaos var atam.
    Senin kanla aldığın topraklar parayla satılıyor atam.
    Çanakkale'de yaşıyorum ben... Her adım attığımda şu sokaklara... Görüyorum seni. Yaşadığını anlıyorum. Nasıl mı? Çıkıyorum bir gece... Kordon'a biryerlere... Bir iki bira içiyorum. Hasan getiriyor bira mı? Mekan'ın sahibisi ise Mehmet. Yan masada turistler oturuyor. Hasan onlarında paralarını alıyor ve götürüyor yine Mehmet'e. Sömürülmüyoruz işte. Hiç kimse sömüremiyor atam. Bir Birleşik Arap Emirlikleri değiliz biz, işte bu yüzden. Bayrağımız, onurumuz,dilimiz var. Birleşik Arap Emirlikleri'nin neyi var. Arap bir yurttaş gitsin lokantaya yesin yemeğini Garson yine Arap. Peki Garsona maaşını veren? Tabiki John. Lokanta sahibi? Tabiki Jackson.

Köleden ne farkı var Birleşik Arap Emirliği yurttaşının. Köle olmadığım için size şükürler olsun atam. O bira içtiğim yer varya sahi. Bir gün yine orda otururken duvarda koca bir posterini görmüştüm. Bacak bacak üstüne atmışsın elinde de bir sigara. Bir insan bu kadar ihtişamlı bu kadar yakışıklı bu kadar karizmatik olamaz.

Baktım ki etrafıma. Sana tutuklu kalan bir ben değilmişim. Yan masada ki turist kız da sana bakıyor. Anlamıştır değil mi atam? Hangi ülke de olduğunu. Anlamıştır değil mi Atam? Bütün avrupa birleşse bile bu topraklarda seni yenemeyeceklerini...Ben ve o kız bir bakışta anlamıştık ta. Senin döneminde ki avrupa anlamamıştı Paşam. Çanakkale burası çünkü atam!!! Öyleydi değil mi? Çanakkaleydi burası...

Ya on yıl sonra eşimle burayı ziyarete gelince Paşam. O zaman da durur mu o heybetli fotografın orada. Peki o turist kız satın alırsa o Lokanta'yı. Seni bir fotograftan ibaret kılanlar. Bir büstten ibaret kılanlar ÖZELLEŞTİRME şerefsizliğiyle satarsa senin kanla canla aldıklarını.

Olamaz mı? Olur elbette. Bende derim ki Atam o zaman. Rahat uyu sattık nihayet seni. Arkandan vurduk nihayet öldürebildik seni. Yazıklar olsun bize. Yazıklar olsun benim gibi gence. Kurtaramıyorum seni, savunamıyorum Gaziyi. Sen Gazi iken böyle dayanıyorsun, ben 20 yaşında dim dik ayaktayken eziliyor yeniliyorum. Gençliğe hitabende yazdığın ne varsa gerçekleşiyor. Ben bir sana bir yazdıklarına... Baka baka ağlıyorum, eziliyorum... Ezildikçe, eziliyor utanç duyuyorum.

Ellerim, ayaklarım demir kelepçelerle bağlı. Sahi sen bir günde bir halkı... Uyandırdın, Değiştirdin bütün bir şekilde de. Biz senelerdir zorla uyutulan bir halkı neden uynadırıyoruz. Sesleniyoruz, haykırıyoruz uyanmıyorlar. Sen nasıl uyandırmıştın Paşam. Sen nasıl yapmıştınnnn
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Çok güzel bir yazı yazmışsın abi
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

10 kasım takvimlerin en soluk yaprağı.. Seni unutmayacağız atam biliyoruzki seni görmek yüzünü görmek değil fikirlerini ve inkilaplarını benimsemek bile yeterli .. atam rahat uyu biz nöbetteyiz ..

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Atam sen rahat uyu senin ilkelerinin,inkılaplarının ve düşüncelerinin öneminin farkına varanlar sadece söz ile değilde fiilen de onlara sahip çıkıyor,çıkmaya çalışıyor.Bu ilelebet sürecek.

böyle büyük liderin Türk milletinde olması bizim için büyük şans.Senin çizdiğin yoldan devam edecez atam.
    Ulu Önder Atatürk yaşaydı biz avrupalıları değil avrupalılar bizi örnek alırdı

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Ben dahil çoğu kişi atam rahat uyu demiş fakat başımızı kaldırıp etrafa baktığımızda atamızın pekte rahat uyumadığı ortada

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

@galatasaray12

Tamda demek istediğim buydu benim.

Bugün herşey olduğu gibi devam etmeli Atatürk bir gün yas tutma yada bir gün anılmak ile anlaşılcak birisi değil!

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by galatasaray12 View Post
    10 kasım takvimlerin en soluk yaprağı.. Seni unutmayacağız atam biliyoruzki seni görmek yüzünü görmek değil fikirlerini ve inkilaplarını benimsemek bile yeterli .. atam rahat uyu biz nöbetteyiz ..
    O rahat uyuyor yapması gerekeni yaptı ama; biz ona bıraktığı işleri yaptık mı? Önemli olan o 3-5 kişinin Atamız ile attığı yalanların esiri oluyoruz...

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Default 10 Kasım... Ata'mızı Saygıyla Anıyoruz

[YOUTUBE="http://www.youtube.com/watch?v=uFg3EAdr7DA&feature=share"]Atatürk[/YOUTUBE]

Bıraktığın değerlere ve ilkelere sahip çıkamadık Ata'm. Affet bizi.

Sevgiyle, saygıyla ve özlemle anıyoruz, arıyoruz seni.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Ruhun şad, mekanın cennet olsun. Saygıyla anıyoruz.
    Canım FEDA olsun sana !

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

1881 - 193∞

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Biz ki dünyanın en şanslı ülkesiyiz, Atatürk gibi bir mucizenin, ülkemizin insanı olduğu için. Sadece kalbimizde değil, sonsuza kadar her yerde yaşayacaksın sen. Seni ve yaptıklarını unutturmaya çalışan zavallılar, işte onlar unutulacak olanlardır.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Çok özür dileriz ATAM.Senin başlattığın bu cumhuriyetçi anlayışı devam ettiremedik.Kaptırdık herşeyimizi yobazlara,gericilere.O yüzden mezarından 1 gün dahi olsa kalkıp gelme.Ülkenin bu halini görme.Gittikçe daha kötüye gidiyoruz Paşam.Ama inan biz elimizden geleni yapacağız.Yeter ki sen mezarında rahat uyu.Düşüncelerin bizle yaşamaya devam ediyor ve edecek.

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

Bu Kalbim Her Zaman Atacak Ve Ben Her 10 Kasımda 2 Dakikalığına Bile Olsa ATAMIN HUZURUNDA OLACAĞIM

28. Default

Canlı yayın
    http://sozcu.com.tr/canli-ataturk-portresi.html

Burası İzmir.

İzmir'de güzel görüntü çok az kaldı toplandık sayılır.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Ruhun şad, mekanın cennet olsun Atam..

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Bugün tarih bile sırada... ''10.11.12'' Nur içinde yat ATAM.
    Mayıslar sizin olsun biz Nisan'da şampiyonuz

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri