Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
31 ile 60 arası toplam 107 sonuç

Konu: Kısa Liste Paylaşım Konusu (Shortlist)

walla bilmiyorum ki bende burda dedikleri gibi yaptim oyunda gordu.senin indirdigin dosyanin uzantisi .slf mi ? cunku sadece bu uzantili dosyalari goruyor oyunda

evet dosya uzantısı slf.
    oyunda shortlist e girip edilt filters seçiyorum oradan import deyince klasör boş görünüyor.

yok bak shortlist e girdin ya asagida sag tarafta bi link var shortlist yaziyor.ona tikla sonra yukari dogru 7-8 tane secenek cikiyor.ustlerde import shortlist var.ona tikla o zaten belgelerim-sport interactiv-football manager-shortlist in icinde olanlari gosteriyor.sonra orayi gosterince sende icine atmis oldugun dosyanin uzerine tikla ok de.hepsi bu.sonra geri gel kisa listeni kontrol et bakalim.ben burdaki 2 tane kisalisteyide attim oraya 2 sinide gordu.ayni simdi sana dedigim gibi yaptim kesinlikle olur. :-)
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    abi elinde turk (gurbetci veya turkiyede oynayan) yeteneklerin kisa listesi olan varmi? ama mumkunse dosyanin uzantisi .slf olsun direk atalim.
    2.sorum ise mesela iki tane kisa listeyi nasil birlestirebilirz? ben burdan 2 tane kisa liste indirdim ama ikisinide ayni anda kullanmak istiyorum olmuyor.
    Last edited by shadowsluck07 : 19.Kasım.2008 at 15:22 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

tamam teşekkür ederim ben hep sağ üstten yapmayı deniyordum.şimdi oldu çok sağol.

rica ederim. :-)

kısa liste güzelde arkadaşlar bu slf uzantılı dosyaları nereye atıyoruz ya söyler misiniz?

matador069 cnsyn isimli arkadasa yukarda anlatmistim.cok basit birsey 1.sayfanin sonunda galiba

TSL için Bir kaç genç oyuncu
    Theo Weeks DM-Ankaraspor(Tsl için İdeal bir Ortasaha)
    Giray Kaçar DC-Trabzonspor
    Sercan Yıldırım FC-Bursaspor
    Kerem Saras MC-DM-Gençlerbirliği
    Serkan Kırıntılı GK-Ankaragücü(yabancı kontejyanını doldurmak istemiyenler için iyi bir seçim)
    Taner Taktak AMCL-Fortuna Sittard
    Hasan-Ali Kaldırım DL-WB-ML-Kaiserslautern
    Metin Dağ Gk-Manisaspor
    İsmail Göktaş AMR-FC Bursaspor
    Mehmet Ekici DM-AMC-FC Bayern(Alabilirseniz çok İyi oyuncu)
    Ender Uçar GK-Altay

benden de bir kac gurbetci ;

zafer yelen - amc - rosctrok(nasil yaziliyor bilmiyorum)
    caner erkin - amlc - cska moskova
    malik fathi - dl ( nerde oynuyor hatirlamiyorum)
    mevlut erdinc - st ( bu adami soylemeye gerek yok.yaklasik 7 milyona alirsiniz)
    sezer ozturk - amrlc,fc (manisa)
    gokhan inler - dm,mc (udinese)
    nizamettin caliskan - amrlc (manisa)
    ali helvaci - dm,mc (denizlispor)

buda yabanci bonservis bedeli yok.fena sayilmaz ;

eduardo costa - dm,mc (eski takimi gremio)

Bende short list diye bir klasör yok ne yapmalıyım ???

Bilgisayar'dan arama yaptırdım ama yok ...

belgelerim - sport interactiv - shortlist .indirdigin dosyayi buraya atip , oyunda searc - shortlist e girip sag alt kosedeki shortlist linkine tikliyorsun.orda acilan import shortlist var ona basinda yukarda bahsettigim shortlist klasorunun icindeki .slf uzantili dosyayi goruyor.sonra dosyayi tiklayip ok diyorsun.

Arkadaşım saolasın da bende shortlist klasörü yok ! Ne yapabilirim diye soruyorum

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Kendin Oluştur..

arkadasim , karizma_aykut arkadasima katiliyorum.o zaman kendin olustur.nasil grafik dosyalarini atmak icin kendimiz olusturuyorsak sendede o sekilde olabilir.

Quote Originally Posted by Karizma_Aykut View Post
    Kendin Oluştur..
    Konuşma tarzlarına dikkat edelim ...

gurkano Misafir

Paylaşımlar süper teşekkür ederim

Quote Originally Posted by maestro_alper View Post
    Konuşma tarzlarına dikkat edelim ...
    bence tarzda bi bozukluk yok

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Konudan sapmadan devam

Quote Originally Posted by kazma View Post
    bence tarzda bi bozukluk yok
    Muhataplar cevap versin ayrıca da konuyu koruyalım

sizlere tavsiyem mehmet ekinci yi kesinlikle kadronuza katin.hem dm hem amc oynayabiliyor.muthis bir yetenek ben 5 milyon euro ya aldim alexin veliahti. keske bu mehmet ekinci gibi turk yetenekleri daha cok olsa.sizin bildiginiz varmi? benim bildiklerim (daha dogrusu burda yazilanlardan buldum ve aldim) taner taktak,sercan temizyurek,ali helvaci..bunlari kesinlikle ama kesinlikle alin.ozellikle ali helvaciyi.2 sene kiralik verin sonra yetenegi gorun. haydi hayirli oyunlar

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Yabancı bir forumdan aldım iyi bir liste olmuş gerçekten sizlerle paylaşmak istedim -9 ve -10 pası olan yeteneklerin olduğu liste

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul/Güngören

Quote Originally Posted by Centurion View Post
    arkadaşlar;

bu -PA'lar hep benim kafamı karıştırdı, bilen lütfen karşınıa gerçek PA sının ne olduğunu yazabilir mi?

-10 PA:
    -9 PA:
    -8 PA:
    -6 PA:

hangisi en iyi oluyor?
    bir ara GS'de Cafercan ve Özgürcan -6 PA idi mesela, ileriki yıllarda çok iyi oluyorlardı. Ancak şimdi bu başlıkta yazılanlarda -10 PA daha iyi gibi anlaşılıyor, aydınlatabilir misiniz vaktiniz olursa?

Herkese keyifli oyunlar...
    pa: potential ability.. yani potansiyel yetenek demektir..kendi mesajının bir altındaki mesajda arkadaş bu sayılarında hangi yetenek değerine tekabul ettiğini göstermiş...ama şöyle bir durum var ki her -10 yada -9 pa lı oyuncu mevkisinin en iyisidir denilemez..bu anlayış yanlış..her mevkide oynayan oyuncunun belli başlı özellikleri yüksek olmalıdır..oyuncunun mevkisinin gerektirmediği bir özellik 20 ise eğer,bu gereksiz şekilde potansiyel yetenek değerini yüksek gösterebilir..mesela bizim libero dediğimiz,oyunda dc olarak geçen bir oyuncunun yüksek olması gereken birincil özellikleri ; heading(kafa),marking(markaj),tackling(top çalma),concentration(konsantrasyon),positioning(po zisyon alma),balance(denge),jumping(zıplama),stamina(daya nıklılık),strenght(güç) tür..tabi ikincil olarak bakmamız gereken özelliklerde var ama onları geçiyorum.asıl mesele şu ki bir dc düşünelim ki bu saydığımız özellikleri pek iyi değil ortalama hepsi 15 in altında ama diğer özelliklerinden dolayı -9 pa lık bir oyuncu olarak gözüküyor..böyle bir oyuncuya benim kriterlerime göre asla para verilmez verilmemesi gerekir..alınırsa kötü sonuçlar doğurabilir...örnek bir dc olarak buna uyduğunu düşündüğüm tam emin değilim ama -9 pa lı "vincent kompany" dir fm 2006 dan beri dc mevkisi için almadığım ve hiç bir zamanda almayacağım bir oyuncudur..bu sadece bir örnek.-9 yada -8 pa lı olupta mevkisine alınamayacak böyle çok futbolcu var..-10 pa lılara birşey diyemiyorum ztn onlar sınırlı sayıda ve yüzde 95 mevkilerinin en iyileri..umarım aydınlatabilmişimdir

ya arkadaşlar oyuncuların ca pa degerlerine nereden bakılıyor fm 2008 de mini scout yardımıyla yapıyodumda 2009da nasıl buluncak bunlar:S

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul/Güngören

direkt database den bakabilirsin ancak

Quote Originally Posted by shadowsluck07 View Post
    sizlere tavsiyem mehmet ekinci yi kesinlikle kadronuza katin.hem dm hem amc oynayabiliyor.muthis bir yetenek ben 5 milyon euro ya aldim alexin veliahti. keske bu mehmet ekinci gibi turk yetenekleri daha cok olsa.sizin bildiginiz varmi? benim bildiklerim (daha dogrusu burda yazilanlardan buldum ve aldim) taner taktak,sercan temizyurek,ali helvaci..bunlari kesinlikle ama kesinlikle alin.ozellikle ali helvaciyi.2 sene kiralik verin sonra yetenegi gorun. haydi hayirli oyunlar
    Deniz Naki, Oguzhan Özyakup,Ömer Toprak,Gökhan Töre,Taner Yalçın,Hasan Ali Kaldırım,İsa Bağcı...
    Bu isimler genç ve yetenekli gurbetçilerimiz.

anextin , yabanci oyuncular haric(cunku o marquinhos ve alexe acayip bir para istiyorlar,santanayi bilmiyorum) turk oyuncular asagi yukar belli oyunda.oda gurbetcilerden genellikle.turkiye icinde oyuncularida bence hakkini vermemisler.ne bileyim yari final oynamis a milli takimda bile (nihat haric) hic biri bir ise yaramaz.bence daha guzel yapabilirlerdi.mesela ornegin semih senturk.gecen senenin gol krali,a milli takimda euro 2008 de attigi goller ortada ama berbat yapmislar.bir ardayi,bir gokdenizi daha iyi beklerdim dogrusu.

eline sağlık kardeş

Sadsaollll

Arkadaşlar Galatasaray için staff önerebilirmisiniz iyi genç antranörleri ve scout
    yeri burası mı bilmiyorum ama baktım bulamadım staff bulabilmek için.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri