1 ile 1 arası toplam 1 sonuç

Konu: FM 2009 Kariyer Hikayeleri Kuralları [Okumadan Konu Açmayınız.]

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Default FM 2009 Kariyer Hikayeleri Kuralları [Okumadan Konu Açmayınız.]

Bu bölümde daha düzgün ve zevkli paylaşımlar yaşanması için bazı kurallar getirdik. Eğer kariyerlerinizin yayınlanmasını istiyorsanız bu kurallara uymak durumundasınız.

Konu açtığınızda, konununuz beklemeye alınacak ve kurallara uygunluğu ilgili yöneticilerimiz denetledikten sonra eğer bir sorun yoksa konuyu onaylayacak, kurallara uymayan bir durum varsa konuyu hiç yayınlamadan silecektir. Kurallara uymayan konuların silinmesi işlemi yapıldıktan sonra yöneticilerin ilgili konu sahibini bilgilendirmesi gibi bir zorunluluğu yoktur. Yöneticilerimiz kurallara uymayan konuyu hiç onaylamayacakları gibi, kurallara uygun olarak açılmış fakat daha sonra kural dışı mesajların atıldığını tespit ederse konuyu kapatma hakkına sahiptir.

Lütfen konu açmadan önce kurallarımızı okuyalım, açtığınız konular en geç 24 saat içersinde onaylanacaktır.

Kurallarımız;

1- Kariyerlerde mutlaka imla kurallarına dikkat edilmelidir. Kariyerler düzgün Türkçe ile yazılmalıdır. Yazım kurallarına uymadan yazılan kariyerler bu durum aşırıya kaçarsa kapatılacaktır. (Uzun anlatımlarda mutlaka paragraf kullanılmalı ve cümle başlarında büyük/küçük harf yazımına dikkat edilmelidir. q,w gibi Türkçe'mizde bulunmayan harflerin Türkçe kelimelerde kullanılması da yasaktır.)

2- Kariyerlerde hem yazıya hem de grafiğe dikkat edilecektir. Yazı ne kadar zengin bir uslüpla süslendiyse grafik konusunda da aynı hassasiyet gösterilmelidir. Bunun için illa Photoshop vb. programlar kullanmaya gerek yoktur. Paint bile işinizi görebilir.

Kariyerinizi açarken ilk mesajınızda tek cümlelik açıklamlaardan ziyade, biraz daha içeriği geniş açıklamalar tercihiniz olmalıdır. Tek cümleyle "Bu takımla kariyere başladım, yardımlarınızı bekliyorum." tarzında olursa kariyeriniz onaylanmayacaktır.

(Yakında daha net anlaşılabilir olması için bir kariyer şablonu hazırlanacaktır.)

3- Kariyerinizde ekran resimleri ( ss ) kesinlikle bulunmalıdır. Yaptığınız transferler, oynadığınız maçlar, puan tabloları gibi pek çok veriyi yansıtmalısınız. Bunu yapmak çok basit. İstediğiz veri için gerekli ekrana gelip klavyenizin print screen tuşuna basıyorsunuz. Sonra paint programını açıp yukarıdaki seçeneklerden Düzen'i seçiyorsunuz. Çıkan yerden yapıştır'a tıkladıktan sonra resmi kaydediyorsunuz. Resmi kaydederken formatını "JPEG" olarak ayarlamayı unutmuyoruz. Resimi kaydettikten sonra www.resim-yukle.com veya http://imageshack.us/ adreslerinin birinden upload edip linkini buraya yapıştırıyoruz. Sonra da altına bir açıklama yapıp okuyucuyu bilgilendiriyoruz.

4- Kariyerinizde herhangi bir hile veya kandırıcı birşeye kalkışmayın. Anlaşıldığında rezil olmaktansa aynen aktarın. Moral bozucu yorumları özel mesaj atarak bildirebilirsiniz, biz hallederiz. Hile yok!

5- 2 hafta boyunca kariyer sahibi tarafından mesaj atılmayan konular kapatılacaktır. Bu şekilde kapanan ya da kariyer sahibinin isteği üzerine kapanan kariyerlerde eğer kariyer sahibi tekrar devam etmek istediğini belirtirse -devam eden başka kariyeri olmama şartıyla- kariyer açılır. Kariyer açıldıktan sonra 1 hafta süreyle kariyer sahibi kariyere devam etmezse bir daha açılmamak üzere konu kapatılır.

6- 1 ay içerisinde 2 defa bireysel kariyer açma hakkınız vardır. Üye bir kariyer açtıktan sonra gelecek ay aynı güne kadar 1 kariyer daha açabilir. (Diğer kariyerini kapattırmak suratiyle) Örneğin; 15.12.2008'de bir kariyer açtım, beklediğim gibi gitmedi ve kariyeri 5 gün sonra kapattırdım. 22.12.2008 tarihinde bir kariyer daha açtım. 15 gün oynadım ve o kariyeri de tamamladım. Kariyeri tamamladığım tarih 07.01.2009. İlk başladığım kariyer üzerinden henüz 1 ay geçmediği için 15.01.2009'a kadar başka kariyer açma hakkım yok. 15'i geldiğinde yeni kariyer açabilirim. Bu 1 ayda 2 kariyer süresi 1 önce açtığınız kariyerin başlama tarihi ile başlar.

Bu işleyişi takip ettiğimiz konu;

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69093

7- Ve geldik en önemli kuralımıza. Kariyer açan herkes ilk mesaja ilk olarak kuralların belirtildiği bu konunun linkini koyarak, tüm kuralları okuyup kabul ettiğini bize bildirmek zorunda. İlk mesajında kuralların olduğu linki koymayan kariyerler bugünden itibaren onaylanmayacaktır.

8- Aynı anda hem ortak kariyer hem de bireysel kariyeriniz olabilir. Ortak kariyerler 6. kurala tabi tutulmazlar.

Takıldığınız, anlayamadığınız bir kural varsa sağ alt köşede yer alan, bu bölümde görevli yöneticilere ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla;
    Turksportal Interactive Yönetimi
    Last edited by Sekopej : 11.Haziran.2009 at 13:46
    "YÜCE ATATÜRK"

Mesaj Yetkileri