Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 34 sonuç

Konu: Takım Konuşmaları

Default Takım Konuşmaları

Maç Başlarken

Ortada bir maç varsa veya rakip az bir farkla üstünse "I Expect a Win"

Evinizdeyseniz,rakibiniz sizden güçlüyse "For The Fans!"

Eğer zorlu bir deplasmandaysanız "You Can Win Today"

Devre Arasında Yapılabilecek Konuşmalar

Kazanıyorsak ''Dont let your performance drop!''

Maçı berabere götürüyorsak ''You Can Win Today--Sympathise with them--Disappointing''

Maçı mağlup götürüyorsak ''I want to see more from you!--For the fans!--Disappointing''

Oyuncu moralleri düşükse ''Sympathise with them''

Maç Bittikten Sonra

Basit bir galibiyet alındıysa ''Pleased''

Zorlu bir maçtan mükemmel bir galibiyet alındıysa ''Sensetional''

Geriden gelip maçı kazandıysak ''Why cant you play like this every match ?''

Berbat oynayıp kaybettiyseniz ''Disappointing''

Morallar sıfırsa ''Sympathise''

Rehberler bölümüne taşınırsa...

Rehber kendi yapımımdır.Her hangi bir sitede yayınlanması yasaktır.
    Last edited by SiR ToMaSRoSiCkY1 : 06.Aralık.2008 at 09:04

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Teşekkürler Yusuf

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

TeşekkürLer,devre arasını öğrenmem iyi oLdu.
    Last edited by Deniz : 06.Aralık.2008 at 12:39

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

http://www.turksportal.net/makale/fm/469/

2007'den kalma ama böylede bir başlık var.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

''Why cant you play like this every match ?''

Bu konuşmayı hayatım boyunca kuLLanmadım. KuLLanmayı düşünmüyorumda
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    ''Why cant you play like this every match ?''

Bu konuşmayı hayatım boyunca kuLLanmadım. KuLLanmayı düşünmüyorumda
    Neden üstüne birşey koymuyorsun, aynı oyunu oynuyorsun değil mi abi?

O seçenek oyuncuların performansını etkiliyor ve morallerinin düşmesini sağlıyor.Ama arada da takımı süper ateşliyor.Genelde ters tepiyor.Emre abi iki konu var burda.Rehberler bölümübe taşırmısın

kendi sahanızda ilk yarıyı yenik kapadıysanız "For The Fans!" %70 işe yarıyo (en azından bende ) her zaman tutmuyor ama genelde en azından bir beraberlik yada galibiyet alıyorum

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

saol yusuf
    turksportal...

Eline sağlık.Çok işime yarayacak

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

''Why cant you play like this every match ?'' ingilizceyi unutmadıysam bunun anlamı : ''Niye her maç böyle oynayamıyorsunuz ?'' bu yüzden geriden geldiğimiz maçla alakası olduğunu düşünmüyorum ...

Arkadaşım presle oynayıp maçı çeviriyorlar.Doğal olarak kötü sonuçlar alıyorsanız,her maç neden böyle canla başla oynamıyorsunuz diye soruyor menejer.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

*Ortada bir maç varsa veya rakip az bir farkla üstünse "I Expect a Win"

Sanırım burada bir hata var. "I Expect a Win" "Galibiyet Bekliyorum" demektir. Eğer rakipten güçlü değilseniz, gereksiz bir panik ve strese sokacaktır oyuncunuzu. Eğer favori olduğunuz bir maça çıkarsanız, bu konuşmayla rehaveti dağıtırsınız takımınızdaki.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by SiR ToMaSRoSiCkY1 View Post
    Arkadaşım presle oynayıp maçı çeviriyorlar.Doğal olarak kötü sonuçlar alıyorsanız,her maç neden böyle canla başla oynamıyorsunuz diye soruyor menejer.
    Haklı olabilirsin, ama bu şey bence bu ardı ardına kötü performanstan sonra çok iyi bir performans aldığımız zamanda kullanılmalı.En azından ben öyle yapardım FM08'de ve işe de yarardı. ( Peformans'la sonucu karşıtırmayalım )

bu yorum işleri fm 2008 de çok saçmaydı.Adamları övüyorsun ağlıyorlar.hırslan diyorsun ağlıyorlar tamamen saçma bir özellik yapılmış...

sakary Ali Misafir

saol yusuf

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by 3842 View Post
    ''Why cant you play like this every match ?'' ingilizceyi unutmadıysam bunun anlamı : ''Niye her maç böyle oynayamıyorsunuz ?'' bu yüzden geriden geldiğimiz maçla alakası olduğunu düşünmüyorum ...
    Evet arkadas hakli, bu secenegi takiminiz zor bir doneme girmis ust uste istemediginiz sonuclar almissa ve bu donem icerisinde bi macta cok guzel bir performans gostererek iyi bir galibiyet almissa takimi ateslemede cok ise yariyor. Bunun disinda kullanildiginda cok ters tepkiler verebilir

Quote Originally Posted by hakan sükürü View Post
    *Ortada bir maç varsa veya rakip az bir farkla üstünse "I Expect a Win"

Sanırım burada bir hata var. "I Expect a Win" "Galibiyet Bekliyorum" demektir. Eğer rakipten güçlü değilseniz, gereksiz bir panik ve strese sokacaktır oyuncunuzu. Eğer favori olduğunuz bir maça çıkarsanız, bu konuşmayla rehaveti dağıtırsınız takımınızdaki.
    Evet, karsinda ki takim senden gucluyse bu takimi baski altina sokuyor. Ozellikle 09da mac ici moral durumunu takip etmede eklenmis. Baski altinda oynayan bir futbolcunun cok verimli olamadigini gorebiliriz.

Nesil
    2007
    Yer
    i bilmiyor..

Arkadaşın dediği dışında güzel ve kaliteli bir rehber olmuş.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Evinizdeyseniz,rakibiniz sizden güçlüyse "For The Fans!"
    Nedense bunu dediğimde fark yiyorum.Ben ŞL maçların(Her Maç)"You Can Win Today" diyorum

Ben böyle diyince genelde büyük maçlardan olumlu sonuçlar alıyorum Berkay.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by SiR ToMaSRoSiCkY1 View Post
    Ben böyle diyince genelde büyük maçlardan olumlu sonuçlar alıyorum Berkay.
    Sen hiç TSL'den bir takımla ŞL'de oynadınmı?

Adada bunlar işe yarıyor olabilir.Ama diğer liglerde çok farklı.Mesela Bank Asya 1.Lig'de her maç You Can win today demek zorundasın.TSL'de 3 büyüklerden birini alırsanda her maç For The Fans demen yeterli.Hiç sıkmadan maç kanazıyorlar.

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Takım konuşmalarına çok önem veririm ama benim kriterlerimle fazla uyuşmuyor senin açıklamaların YusufYine de teşekkürler...

Nesil
    2005
    Yer
    Ankara

Her maç "taraftarlar için oynayın" demek her ne kadar saçma gibi gözükse de işe yaradığını ben de gördüm.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ibob View Post
    Sen hiç TSL'den bir takımla ŞL'de oynadınmı?
    Ben Oynadım Berkay For The Fans Diyerekten GS ile Barcelona'yı Yendim Ali Samiyende

Quote Originally Posted by 3842 View Post

kesinlikle aynı düşünüyorum

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

BU kouşmalar bana kalırsa

Maç Başlarken

Rakip Takım senin takımından köyütse, maçta favoriysen "I Expect a Win"

Alayına gider.. Rakip takım güçlüyse falan, her daim etkili. "For The Fans!"

Eğer en fazla berabelik koparabileceğini düşünüyorsan "You Can Win Today"

Devre Arasında Yapılabilecek Konuşmalar

Kazanıyorsak ''Dont let your performance drop!'' ve For the Fans

Maçı berabere götürüyorsak ''You Can Win Today--Sympathise with them''

Maçı mağlup götürüyorsak ''I want to see more from you!--For the fans!--Disappointing''

Oyuncu moralleri düşükse ''Dissapointment''

Eğer 1-2 fark ile yeniliyorsan " Go tere and enjoy the game" gibi bişey olması lazım.. Etkili oluyor deneyin

Maç Bittikten Sonra

Basit bir galibiyet alındıysa ''Pleased''

Zorlu bir maçtan mükemmel bir galibiyet alındıysa ''Sensetional''

Geriden gelip maçı kazandıysak '' Sensetional''

Berbat oynayıp kaybettiyseniz,kazanıyorken kaybettiyseniz, ''Disappointing''

Morallar sıfırsa ''Sympathise''

Favori maçınızda kaybettiyseniz " Anger" -- Displin sağlıyor..

Sentugo.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Taraftar için oynayın secenegini sadece kendi evimde derbilerde yaparım yoksa takım takmıyor normalde
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

çoğu maçın başında baskı yok seçeneğini işaretliyorum. devre arası mağlupsam ''sizden daha fazlasını istiyorum'' ve ''mazeret yok gidin maçı alın'' diyorum.

stuttgart'ta oynarken sahamda leverkusen 0-1 önde bitirdi devreyi. mazeret yok gidin oynayın dedim. maç sonu 1-2 bittiğinde tüm futbolcular bana teşekkür ediyordu

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Maça başlarken,Rakip takım benden güçsüzse (deplasman-ev) farketmez,galibiyet bekliyorum derim,

İlk yarı,berabere bittiyse,bu maçı kazanabiliriz derim,

İlk yarı,yeniksem,hırsınız nerede beyler derim,

Maç sonunda,kendi sahamda kaybettiysem,Disappointing derim,

Maç sonunda,kazandıysam,Well Done derim.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

ilk olarak kendi takımınızda işe yarayan konuşmalar başka takımlarda farklı sonuçlar doğurabilir. takımın genel karakteri (information->squad personality) önemli. oyuncuların "determination" özelliği önemli. Her oyuncun tek tek "personality"'si önemli. takım konuşmalarını etkinliği bu faktörlerle doğru orantılı. Bu saydıklarım ikincil faktörler.
    Gerçekteki gibi oyundada derbiler daha farklı bir havada ve maç konuşmalarında ilk söylediklerimden farklı olarak derbilerde istisnai bir durum söz konusu.
    ne olursa olsun For the fans seçeneği derbiler için en ideali (maçtan önce)."I expect a win" ise en kötü seçim. devre arasında ise skor kopmamışsa tek farklı yenikte olsanız "you can win today" oyuncuları bir hayli kamçılıyor.
    kendi sahanızdaki maçlarda gerçekten ne bekliyorsanız onu söyleyin. taraftar baskısıda olduğundan bu önemli. ancak rakip çok zayıfsa "result will come" düşünülebilir. devre arasında 1-0 önde olsanız bile memnun değilseniz "disappointing"i seçebilirsiniz ayrıca 6.1 ve altı oynayan oyunculara kişisel olarak "prove a point!" diyebilirsiniz. güzel oynuyor ve galipseniz devre arasında "encourage" yada "dont let your performance to drop". berabereyse ama baskılı oynuyorsanız "we can win this", kötü oynuyorsanız ise kızın. son olarak kendi sahanızda genelde galip gelmeniz doğal olduğundan maç sonu abartılı övgülere gitmeyin.
    deplasmanda ise daha çok ateşleyici moral verici konuşmalar etkili. "i expect a win" i rakip çok zayıf bile olsa pek tercih etmeyin. kazandığınız her maçtan sonra mutlaka övgüyle ödüllendirin "well done" "sensational" gibi rakibin gücüne ve skora göre. çok güçlü takımlara karşı kaybettiğinizde "good efort" "sympathise" gibi konuşmalar ideal. devre aralarında oyunun gidişatına göre konuşun, oyun olarak ezildiğiniz bir maçta "we can win this" olmaz.
    ayrıca bunlara ek olarak oyuncuların moralleride çok önemli bir faktör. takım konuşmasında morali çok düşük oyuncularla ayrı olarak kişisel konuşun. "you have a faith" gibi ateşleyici şeyler tercih edin. kötüde oynasa moralini yükseltecek şeyler söylerseniz ancak olumlu etkisi olabilir. aksi taktirde hem morali bozuk hemde azar işiten bir oyuncudan boş yere performans artışı beklemeyin.
    bazı arkadaşların yazdığı "why you cant play like this..." ise takımın formu kötüyse tercih edilmesi gereken bir seçenek.
    her maçtan sonra asistant advice'dan get team talk feedback'e bakın. tek tek maç öncesi, devre arası ve maç sonu yaptığınız konuşmaların etkisini kontrol edin. buna göre sonraki maçlar içinde daha iyi fikirler edinebilirsiniz.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri