Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
61 ile 90 arası toplam 131 sonuç

Konu: Yabancı forumlarda beğenilen Role Theory taktik

yok böyle bir taktik kac mactir ligde bi turlu yenemedigim takimi 8-0 yendim bu taktikle allah razi olsun bu taktigi bizle paylasan arkadastan

ben inidiremiyorum link kırık olabilirmi??

merhaba cocuklar.bu taktiği ben de medya tahmini 18. olan toulouse ile fransa liginde denedim ve işe yaradı 17. oldum. saka bir yana fransa liginin zorluguna veriyorum ben bu durumu.zaten daha sonra taktıkte bir kaç savunmaya yonelık hamle yaptım ve su an 2. sezonumda lider durumdayım. eger bu taktıgın en buyuk handıkapı olan defansın arkasına sarkan rakıplere care bulursanız benım tarıhte gordugum en ıyı taktık dusunceme sız de hak vereceksınız.

cok ugrasılmıs bır taktık oldugu asıkar burdan bu taktıgım mucıdını kutlamak gerekır dıye dusunuyorum.

ya hangı taktıgı denesem tek sorun sakatlık karsı takım oyuncuları her mac 2 yesıl bı kızmızı sakatlık cıkarıyorlar basıma

Nesil
    2005
    Yer
    Balıkesir

Yerli ve Yabancı sitelerde Man. City'de denemiş olduğum bir çok taktik arasında farkını hemen gösteren FM 2009 için şu anki en iyi taktik diyebileceğim güzel bir çalışma.

Arkadaşalr dosyayı indirdim ama nereye atacağım.Bir yardımcı olsanız.

Nesil
    2007
    Yer
    .

C:\Documents and Settings\Kullanıcı Adınız\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2009\tactics

iyi bir taktik fakat defansınızın çok sağlam olması gerekiyor,arkaya atılan toplarda çok büyük zaafları var çünkü taktiğin bundan ötürü rakip forveti oldukça gol atma şansına sahip oluyor hele ki iyi bir forvet ise kaçırmıyor..onun dışında iyi diyebilirim.

beyler galatasarayla oynuyorum 3.yılımdayım ilk yılımda türkiye kupası uefa ve lig kupasını aldım 2.yılımda şampiyonlar ligini ve lig kupasını aldım şu an 3.yılımdayım ancak oyuncalarımın kondisyonları hep düşük ne yapabilirim antreman programı uyguluyorum ancak işe yaramıyor takımımda ze rui,mehmet topuz,adriano,cardozo,borges,dialiba,trecarichi gibi oyuncular var kadrom iyi baya antreman için ne önerebilirsiniz?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Fitness Koçlarını 7 yıldızlı yap...
    Sentugo.

nasıl yapıcam

way be iyi taktik denycem

arkadashlar defans choook zayi kaliyo yaw. napa bilirim sizce? defansin sagi-solu attacking, ortadakilar da normal. napa bilirim sizce? chok gol yiyorum yav

takım ayarlarını nasıl yapcaz acaba bu taktikte.ss koyabilecek var mı?=

taktigi yapan kisi arsene wenger'in role thory'sini ornek aldigini soyluyor sanirim defanstaki sorun forvet ve orta sahanin ucgen paslarla oyun kurarken topu kaybedince toplu atak yapildigi icin sag ve sol beklerin ileride yakalanmasindan oturu. Su anda her ne kadar futbolu goze hos gelse de arsenal'de bu yuzden 5. sirada zaten.

Kisacasi defanstaki sorun defansif elemanlarinizdan degil orta sahanizin yeterli top yapamamasindan kaynaklaniyor. Viera'yi kaybedince arsenal'de bundan oturu sorun yasiyor zaten. Daha uzun toplar oynarsaniz bu acik belli ocude kapanir ama atak opsiyonlariniz da azalir. Ataktan odun vermeden rakibin sag ve sol beklerinizin arkasina gecmesini onlemek istiyorsaniz akla gelen en makul cozum kendi kanat elemanlarinizin rakip sag ve sol beklerine adam markaji yapmasi ve kendi beklerinizin closing down secenegini own area'ya getirmek olacaktir. Hala sorun varsa mentality'de attack yerine support olarak ayarlayin (yani defansif orta sahayla ayni mentality).

Ama dedigim gibi eger orta saha elemanlari yeterli degilse bu taktik hic bir sekilde isinize yaramaz.

Baska bir arkadasin sordugu soruya gelince tek forvetin mentality'sinin dusuk olmasinin sebebi onun geriye cekilip orta sahayla pas alis verisinde bulunmasi gerektigi icindir. Bir cok oyun kurucu icin dusuk mentality daha uygun cunku boylece derine cekilip topu daha rahat bir sekilde alabilir.

kendi geliştirdigim 442 dizilişinde cok ugrastıgım taktikle degistirmeden 4 sezon oynadım. 2 tr kupası,4 super kupa,3 şampiyonluk,1 uefa yarı finali,1 ŞL çeyrek finali,1 uefa kupası çeyrek finali, son iki şampiyonluk nağmağlup,her sezon en çok gol atan ve en az gol yiyen bi takım yaratmıştımkiiiiiii, oyunu save ederken crash dump hatasını verdi. bi daha açamadım oyunu 4-5 sezonluk cok ayrınlılı bi çalışmam son bulmus oldu ve oyunu tamamen kaldırdım sistemden.
    simdi okudumda tekrar hevesim geldi, bununla tekrar deneyeceğim galatasarayla

kendi oluşturduğum taktiğe çok benziyor, benimkinde de forvetlerin performansı düşük kalıyor hep. forvetteki adamı ortasahaya çekince adamın performans artıyo birden. bi türlü çözemedim nedenini.

4-4-2 att taktiği ..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bu taktiği sigames forumunda görmüştüm oldukça iyi bir taktik denenmesinde fayda var.

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Forumda suana kadar denedigim en iyi taktik. Sol daki forvet cok gol atiyor, ama digerine bi care ariyorum.

Sol tarafta Robinho var, ve topu alip gidiyor. Sag tarafta Gomis var, 10 macta 2 gol atti. Biraz daha oyuna dahil edilmesi gerekiyor taktigin tek kotu yani bu olsa gerek

eğer ki taktik role theory ise güzel bir taktik genel mentality'de defansif görünüyor ama kişisel de herkes hücum oynuyor o yüzden hem defansif hem ofansif taktik

TuNdRaLoWeR Misafir

İnanılmaz demek (: Teşekkürler.

Nesil
    2006
    Yer
    Ölümüne BulancaK

taktik 9.2 de nasıl denediniz mi

gerçekten çok güzel bi taktik ben fenerbahçe ile oynuyorum Lyon a yenildiğim 7-0 ı saymazsak diğer maçların %70 de 3 gol attım

Quote Originally Posted by tughes View Post
    eğer ki taktik role theory ise güzel bir taktik genel mentality'de defansif görünüyor ama kişisel de herkes hücum oynuyor o yüzden hem defansif hem ofansif taktik
    her oyuncuya kişisel mantalite verilmişse,komutlardaki mantalitenin önemi kalmıyor. yani örnek verirsek,oyuncuların hepsi ultra defansif olarak ayarlandıysa,takım komutundaki mantalite topluca hucum olsada hem defansif hem ofansif oynanmaz.sadece ultra defansif oynanır.

sezon sonuna kadar bursasporla transfer yapmadan çok güzel giderken 5 maç üst üste maglup oldum.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Ben de Fenerbahçe ile açtığım kariyerimde kullanmaya karar verdim. Bakalım neler olacak, teşekkürler.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Taktik gerçekten doğru komutlarla iyi işliyor. Hiç bir komuta dokunmadan başladığım sezonda istikrarsız sonuçlara imza atarken son 2 maçta Ankaraspor'u 3-0, BJK'yi 6-0 yenerken defans hattında yapılması söylenen müdahelelerle takım bambaşka bir kimliğe büründü. İşte BJK maçından SS'ler;

http://i43.tinypic.com/swwlfd.jpg

http://i39.tinypic.com/11k8v7l.jpg

http://i39.tinypic.com/8y88sg.jpg

gerçektende inanılmaz...

bjk 1-2 ankaraspor
    gaziantepspor 3-1 bjk
    sivasspor 5-0 bjk

defansda biraz sorun var gibi
    ayrıca eskişehirspor ilk sezonum bilginize

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon

Mesaj Yetkileri