Sayfa 4 / 5 İlkİlk ... 2345 SonSon
91 ile 120 arası toplam 131 sonuç

Konu: Yabancı forumlarda beğenilen Role Theory taktik

Bu taktiği Fiorentina'da uyguluyorum ve 10 maçta tek galibiyet elde edemedim. Ya benim oyun ya da sizlerin oyunu bozuk herhalde. Teşekkürler.

arkadaşım 7 lig ve 2 şampiyonlar ligi maçında denedim (şimdilik), tek yenilgiyi chelsea'den aldım. ligde diğer taktiklerlede yenilgi görmezdim ama senin verdiğin taktikle bol gollü maçlar almaya başladım. tşk. ediyorum.

ancak bi sorunum var, nedense her maçta en az 3 oyuncum sakatlanıp çıkıyor. şimdiden 25 kişilik kadrodan 11 oyuncum sakat. buna bi çare var mı ? yardımcı olabilirsen seviirim.

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

9.2 de ise yario bu taktik, hatta 9.1 den daha cok ise yariyor.

Quote Originally Posted by mamiomabel View Post
    arkadaşım 7 lig ve 2 şampiyonlar ligi maçında denedim (şimdilik), tek yenilgiyi chelsea'den aldım. ligde diğer taktiklerlede yenilgi görmezdim ama senin verdiğin taktikle bol gollü maçlar almaya başladım. tşk. ediyorum.

ancak bi sorunum var, nedense her maçta en az 3 oyuncum sakatlanıp çıkıyor. şimdiden 25 kişilik kadrodan 11 oyuncum sakat. buna bi çare var mı ? yardımcı olabilirsen seviirim.

lig maçı 10 oldu. hepsini kazandım. şampiyonlar liginde roma ya da yenildim ama sakatlıklar nedeniyle, 6 oyuncum sakatlandı, 3 ünü değiştirdim, 3 kişi eksik oynamak zorunda kaldım. maç 1-0 bitti, gol 90+3 de vucinic den geldi.

lig maçı 10 oldu. hepsini kazandım. şampiyonlar liginde roma ya da yenildim ama sakatlıklar nedeniyle, 6 oyuncum sakatlandı, 3 ünü değiştirdim, 3 kişi eksik oynamak zorunda kaldım. maç 1-0 bitti, gol 90+3 de vucinic den geldi.
    ligde 15. maç hala yenilgi ve beraberlik görmedim, attığım gol 47, yediğim 3...
    şampiyonlar liginde roma yı evimde yendim, 1. chelse,2. roma, 3. fb , 4. nün paunı yok...
    hala her maçta 2-4 arası sakatım var. yardım...

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Bu taktikte başarısız olabilirsiniz.Eğer defansınız ağırsa arkaya çok adam kaçırabilirsiniz.Ağır defanslarınız varsa birazcık defans çizgisini geriye çekiniz.Daha başarılı olacağınıza eminim.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Valla ben Fiorentina'yla tek galibiyet elde edemediğim seride Defensive Line'ı Deep yapıp oynadım, bir işe yaramadı.

ligde 15. maç hala yenilgi ve beraberlik görmedim, attığım gol 47, yediğim 3...
    şampiyonlar liginde roma yı evimde yendim, 1. chelse,2. roma, 3. fb , 4. nün paunı yok...
    hala her maçta 2-4 arası sakatım var. yardım...
    nihayet ligi bitirdim, bu taktikle

transferlerim mehmet topuz, keirrison ve eduardo costa
    takım fenerbahçe

34 maçta 29 galibiyet 5 beraberlik aldım, beraberlikler son maçlaa doğru geldi. 76 gol atıp 11 gol yedim.

türkiye kupasını aldım.

şampiyonla liginden gruplarda 3. çıkarak uefa hakkı kazandım

1. chelsea......... 12
    2. roma ............ 11
    3. fenerbahçe ... 10
    4. cfr cluj ......... 0

uefa da racing, milan, ajax, valencia, pourstmuth eleyerek kupayı aldım.

ilk yarıda sürekli sakatlıklarla boğuşurken, 2. yarıda deplansmanlarda kullandığım kontraatak taktikle bazı maçlarda bunu telafi edebildim.

sagol eline

izninle senin adını kullanarak bir forumda bunu yayımlıyacagım

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu taktik heralde geçen seneki Kimz gibi oyunun buglı taktiği Gerçekten harika sonuçlar alıyorum, aman nazar değmesin

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by jakopsen View Post
    izninle senin adını kullanarak bir forumda bunu yayımlıyacagım
    Ama paylaştığın site bu siteye kin tuttuğu için adımızı bile duymak istemiyorlar. Ve mesajını editliyorlar.
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Arkadaşlar 9.0.1'de ilk sezonda Manchester City ile Uefa kupasını aldım 9.0.1'de de çok başarılı taktik

helal walla çko güzel taktikmiş her maç 3-0

Bende 9.0.1. versiyonunda M.City ile 3 sezonda çok önemli başarılara imza attım.Şampiyonluğun en önemli 3 adayından bir tanesiyim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Defansif çizgiyi daha geriye çekin ve stoperlerin mentality yani anlayışlarını daha defansif yapın çok daha iyi verim alacaksınız

bu taktiğe bu adamlarla nie istikrar sağlayamıorm newcastle ile oynuorm kadromda:Asenjo,Jose Enrique,Beye,Coloccini,Taylor,Mascio,Albin,Jonas,W .Santana,Owen,Martins bi yardım edin çıldırıcam yoksa

2012 yılında başına geçtiğim Wolfsburg takımınla almanya liginde kümeye düşmeden son anda playofflarla kurtulan takımı bu taktikle ligin 18. haftasında 6. sıradayım

Teşekkürler.

DP: Sol forvet kim oynarsa oynasın tutturamıyor, sürekli 6 notu. Ama sağ tarafta Grafite 33 yaşında 19 gol atıp 4 asistle ligde gol kralı ve kendi rekorunu da kırdı, adam kariyerinde bir sezonda en fazla 17 atmış, daha şimdiden 19 golü var.

Nesil
    2005
    Yer
    Karşıyaka

ben de bu taktikde sol forvette hasan kabze sağ forvette ise D.kovacevic i koyarak oynattım.. kovacevic asist kralı hasan kabze de gol kralı oldu

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Sırf bu taktiği test etmek için 3 sezon oynadım leeds'le.

coca cola1 de şampiyon oldum
    championship de şampiyon oldum

Muhteşem geçen 2 yılın ardından kulubu çok zengin bi arap satın aldı. Transfer ve maaş bütçeleri tavan yaptı. Muhteşem bi kadro kurdum... Premier'e çıktığım ilk yıl ligi 2. bitirdim. 3 sezon boyunca muhteşem başarılar kazandım. Ancak premier'de haddinden fazla gol yiyorum ve artık bu taktikle oynamıyorum.

Hem leeds'le bi kariyer açmak hem de bu taktiği denemek istiyordum, muhteşem bi kariyer oldu diyebilirim... Özellikle küçük takımlara uyacak bir taktik bu fakat çok gol yiyorsunuz..

Bende bıraktığı izlenim " çok iyi "

Nesil
    2006
    Yer
    Arap Şükrü / Bursa

Şimdi bu kadar söz edilen bir taktiğe kayıtsız kalmak imkansız tabi. Bende bu taktiği indirip bir süre denedim;
    Elinizdeki Dc ve Dw ler kesinlikle hızlı olmalı,
    Kalecinizin rushing out ve birebir özelliği iyi olmalı
    Dr-Dl oyuncularınızın Teknik ve mental özellikleri iyi olmalı yoksa yaratıcılığı çok olduğu için ne yapacağına karar veremez ve çok top kaptırır,
    Sol fc kesinlikle hava toplarına hakim olmalı kalecinin degajları genelde o bölgeye gidiyor,
    Sağ fc nin Composure (soğukkanlılık), hız hızlanma, özelliği iyi olmalı çünkü çok pas alıcak o toplarla kaleye gidip gol yapması lazım,
    Dmc niz kesinlikle sağlam olmalı ilk topları karşılamalı yoksa kontra yersiniz.

Bunlara dikkat ederseniz başarılı sonuçlar almanız mümkün ama bunlar dışında mesela hızlı olmayan 2 dc ile bu taktiği kullanın intihar etmiş olursunuz.

valla harika bişey ben bu taktikle yedeklerle bile toz duman attırıyorum türkiye liginde koyanın eline sağık teşekkürler

Default Taktik gerçekten şahane ...

Taktiği Trabzonla yarım sezon denedim 4. iken şampiyonluğu cüzi bir farkla kaçırdım.Yalnız bir kaç ekleme yapmak istiyorum.Taktiğin tempo kısmını 7.kademeye indirip,Maçlarda Opposition instructions kısmından rakip takımın kalecisine ve Ortasaha oyuncularına (DM-MC-AMC-AMRL) closing down ı always,takling hard yapınca takımınız canavar gibi oynuyor.Kaleciye closing down always yapmamızın sebebi defansınızın arkasına iyi toplar atmasını,oyunu iyi kurmasını engellemek.Ufak bir not daha: Rakip tek forwet oynuyorsa ve forweti kaliteliyse forwetine closing down ı never a getiriyorsunuz.Genelde bilgisayar mağlup olduğu zamanlarda 4 santrafora dönüyor ve çoğu zaman sizin canınızı yakabiliyor.Bunun önlemi ise şudur: rakibin taktik değişikliklerini iyi takip edeceksiniz 4 santrafora geçtiği zaman 4 santraforun closing down kısmını never a getiriyorsunuz.Bir de Man managment,motivation,technical ve mental özelliği iyi olan bir asistan menejer alıp devre arası konuşmaları ona yaptırmak da faydalı oluyor.

Çok önemli bir ipucu daha: Asistan menejerin dakka dakka feedback(oyun raporu) nun özellikle taktik bölümü dikkate alınıp ordakiler uygulandığında başarınız kaçınılmaz oluyor.

Asistan menejerin raporunun doğruluğu onun taktik bilgisi ve taktik özelliği ile doğru orantılı.
    Last edited by abdulmuttalip : 19.Şubat.2009 at 20:19 Reason: Ek bilgi

bakalım deniycez inşallah işime yarar

Thumbs up

Quote Originally Posted by TaYLaN View Post
    Forvetlerin daha fazla gol atmasını sağlayacak bir çözümü olan yok mu?
    Guclu forvetini deep yap hizli forvetini cizgi, taktikte ortaya direk toplar de, bu iki futbolcunun disindaki oyuncularin ne yaptigi cok onemli olmoycak gole doyucaksin. Yada guclu iki forvet al uzaktan sut cekmesinide bilen.Iki forvetinide deep olarak ayarla yine ortaya direk paslar gole doyarsin. Dikkat edicegin nokta forvet kosulari orta ayarda tut cunki cok ileri kosarsalar pas alamazlar ozellikle deep ayarladigin forver orta degerde olmali cizgi dedigin forvet sana kalmis istedigin gibi ayarla. Simdi bu sistemin calismasi icin taktikte dikkat edicegin nokta, defans cizgisi ile pas ayarinin uyumlu olmasi. Demek istedigim mesela defans hattini 15 yapiyorsan pasi 5 yapmalisinki toplar yerini bulsun, takimin eni sana kalmis eni 5 yaparsan yan paslarda yerini bulur eni genisletirsen yan paslarda hata yaparsin ama dikine paslarda sonuca gidersin.

Bu arada taktigi simdi indiriyorum, paylasim icin tesekkurler.

Nesil
    2008
    Yer
    ÇANKIRI

galatasarayda denedim tüm takım yedek alparslan erdem, serkan kurtuluş, serkan çalık vs. gaziantepe 2 tane attı xD güzel bi taktik thanks

Hocam 9.3.0'e uyumlumu bu taktik ..

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

9.03'e uymuyor arkadaşım

Teşekkürler ..

Quote Originally Posted by King_Theoden View Post
    Şimdi bu kadar söz edilen bir taktiğe kayıtsız kalmak imkansız tabi. Bende bu taktiği indirip bir süre denedim;
    Elinizdeki Dc ve Dw ler kesinlikle hızlı olmalı,
    Kalecinizin rushing out ve birebir özelliği iyi olmalı
    Dr-Dl oyuncularınızın Teknik ve mental özellikleri iyi olmalı yoksa yaratıcılığı çok olduğu için ne yapacağına karar veremez ve çok top kaptırır,
    Sol fc kesinlikle hava toplarına hakim olmalı kalecinin degajları genelde o bölgeye gidiyor,
    Sağ fc nin Composure (soğukkanlılık), hız hızlanma, özelliği iyi olmalı çünkü çok pas alıcak o toplarla kaleye gidip gol yapması lazım,
    Dmc niz kesinlikle sağlam olmalı ilk topları karşılamalı yoksa kontra yersiniz.

Bunlara dikkat ederseniz başarılı sonuçlar almanız mümkün ama bunlar dışında mesela hızlı olmayan 2 dc ile bu taktiği kullanın intihar etmiş olursunuz.
    Eğer defans çizgisini geride tutarsak dc lerin arkaya tpop kaçırmasını engellemiş olur muyuz peki?
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    taktik büyük takımlara karşı uyuyo mu?
    Last edited by blackwhiter : 04.Haziran.2009 at 21:08 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Sayfa 4 / 5 İlkİlk ... 2345 SonSon

Mesaj Yetkileri