Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 131 sonuç

Konu: Yabancı forumlarda beğenilen Role Theory taktik

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Default Yabancı forumlarda beğenilen Role Theory taktik

Download tactic -
    http://www.sendspace.com/file/5vm05h
    http://www.zshare.net/download/51951179549305a0/ - mirror link

After reading TTF 09, I decided to try to play a Role Theory tactic, which is very similar to what Arsene Wenger uses in real life. Do you want to play like Arsenal? You want to play short, quick passes leading to many chances, or maybe you want your target man to score headers, this is what I am trying to perfect in this tactic.

What is the tactic:
    * Tempo is quick, wide width to offer attacking wingers/attacking full backs, you should get 2 or 3 clear cut chances at least in match.
    * 4-4-2 shape, with no gaps between defence and midfield or midfield and attack.
    * Set up for quick counter attack.
    * If you are conceding a lot of goals with this tactic, change the defensive line to normal and make the full backs more defensive.

So I tried to use a team less talented than Arsenal - I used Hull, just to prove this tactic doesn't work on extremely talented teams only. It takes 3-4 games for a team to get used to it.

Here is my picture of success with Hull:

Mentality of team (see how the sliders have been balanced, some players have a defensive mentality, some have supporting, some have attacking)

Right back's instructions, the full backs are very important..

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

İndirip deneyeceğim.Teşekkürler

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Dün bu taktiği görmüştüm gerçekten sonuçlar cezbedici.

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

İndiriyorum,2010 yıLında HuLL'un kadrosundan kaynaklanadabilir taktik.

Deneyip sonra söyLerim.

PayLaşım için sağoL

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Deneyeceğim Hull ile .
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Sonuçlar gerçekten güzel duruyor İstanbul'a dönünce denerim
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Bu taktikle 6 maça filan çıktım.İyi sonuçlar aldım çok iyi bir taktik

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

SS falan atabilirmisin
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Line up striker için kimi önerirsiniz ve diğer striker içinde her santrafor olur mu?
    Last edited by Nocna Mora : 06.Aralık.2008 at 12:52 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

bu taktigi denedim ve ilk maçımdan memnum kaldım güzel birşeye benziyor.. ss ler aşagıya koyacagım simdi...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Forvetler sanırım etkisiz kalıyor
    Futbolcu Bilgileri

rakibe oyun oynatmıyor fakat 2 golumde c.sahası dışından geldi,rakibin pozisyonu yok ama MC mevkide oynayacak oyuncunun özellkleri iyi olması gerekiyor.

Quote Originally Posted by TaYLaN View Post
    SS falan atabilirmisin
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Line up striker için kimi önerirsiniz ve diğer striker içinde her santrafor olur mu?
    Sadece bir maçta denedim henüz. line up için Yaser Yıldız'ı kullandım. Attacking striker olarak da Tomas Necid. Yani attacking st için uzun boylu, hava toplarında hakim birini düşündüm. Line up için de hızlı, dribbling yapan, şut çeken bir oyuncu tercih ettim. 4-0 yendim Partizan'ı Galatasaray ile.

edit: Sonrasindaki Konyaspor, Kasımpaşa ve Juventus maçlarını da
    kazandım. Konya, Kasımpaşa 2-0, Juventus deplasmanı ise 1-0
    Kısacası taktik mükemmel. Mutlaka deneyin.
    Last edited by bearyn : 06.Aralık.2008 at 16:44

Oyundan zevk almak istiyosanız bence taktiginizi antremanınızı kendınız yapın :G

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben kendi yaptığım taktikle dönüşümlü kullanmak için 3.bir taktik arıyorum büyük ihtimal bu bu taktik olacak
    Futbolcu Bilgileri

tamam rakibe top oynatmıyor ama defanslarınızdaki adamların hızlı olması gerekiyor yoksa arkaya atılan her top posizyon oluyor.defans oyuncularımın driblingleri 13 yetişiyorlar ellerinden geldiğince ama 8 9 falan olursa golu yiyorsunuz kaçarı yok

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

* If you are conceding a lot of goals with this tactic, change the defensive line to normal and make the full backs more defensive.

adam senin dediğin sorun için çözüm önermiş defans çizgisini derin yapın demiş
    Futbolcu Bilgileri

"After reading TTF 09, I decided to try to play a Role Theory tactic, which is very similar to what Arsene Wenger uses in real life. Do you want to play like Arsenal? You want to play short, quick passes leading to many chances, or maybe you want your target man to score headers, this is what I am trying to perfect in this tactic."

Başta TTF 09'u okuduktan sonra demiş ya adam, o döküman var bende şu an, muazzam bir şey. Çevirme imkanı olur mu acaba arkadaşlarımızın?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

"After reading TTF 09, I decided to try to play a Role Theory tactic, which is very similar to what Arsene Wenger uses in real life. Do you want to play like Arsenal? You want to play short, quick passes leading to many chances, or maybe you want your target man to score headers, this is what I am trying to perfect in this tactic."

burayı mı çevireyim?
    Futbolcu Bilgileri

Hayır benim İngilizcem var, ama rehber olması açısından şunu çevirebilir miyiz:

http://www.fm-britain.co.uk/download...ts_Tactics.zip

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Dosyayı indirdim ama bişiy anlamadım
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2007
    Yer
    .

Taylan o dosyada bu oyunu çözdüğünü düşünen birkaç kişinin oyun hakkında teorileri yer alıyor.Mentaliteler arasındaki bağıntı,alan daraltmalar arasındaki bağıntı,bir taktiğin atak veya defansif olmasıyla ileri koşular arasındaki ilişki,gerçek hayattaki birkaç taktiğin uyarlanması,maç stratejileri önerileri falan bulunuyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Okul

Çok makbule geçti, sağol.4-4-2 attacking'i oynatmaktan gına gelmişti.Bu arada fanı değiştirdim artık oyunum kapanmıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Okul

İyi takyik galiba, az öncce Antep'i 4-0 yendim, Nurullah hocayı kovdular.

bencede oyunun zevkini almak istiyosanız herşeyini kendiniz ayarlayın takımın..

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Harika bir taktik şüpheniz olmasın

Denedim, başarılı.. Yukarıda dediği gibi yalnız bi arkadaşın, forvetler etkisiz kalıyor..

bu taktiqi FM 2oo5 te kuLLanıodm smdi ki taktiqim 4-1-1-3-1

oyunun en zor ligi olan fransa liginde denedim bu taktiği ve geçen sene küme düşmemeyi son maçta garantileyerek 17. olan toulouse takımım hiçbir takviye yapmadan transfer yapmadan aynı adamlarla şu an da 12 maçta 6 galibiyet 4 beraberlikle 4. sırada. işe yaradığı kesin amaaaaaaaa

kesinlikle ve kesilikle defansın ortasında oynayan oyuncularınız yavaş ise defensive line deep olmalı mümkünse bu oyuncuaları sweeper olarak ayarlayabilirsiniz.size her maçta en az 2 gol atacagınız garantisini verebilirim.kacta tane yiyeceğiniz sizin defans oyuncularınızı ve kalecinizin kalitesine bağlı biraz da.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Forvetlerin daha fazla gol atmasını sağlayacak bir çözümü olan yok mu?
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2008
    Yer
    Sakarya

Hava hakimiyeti olan bir forvetin varsa target man yap. Kanat oyuncularının Cross Aim ini Target Man olarak ayarla.

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Veya soldaki Mc yi (atak mentalitesi) olanı, ileri çek. Ama bu biraz riskli olabilir.
    Last edited by DaveJones : 07.Aralık.2008 at 14:46 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri