Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 63 sonuç

Konu: Fm 09 Detaylar

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Quote Originally Posted by 3842 View Post
    Sanırım benim taktik ile ilgili bir durum , bu arada Amc'ler gerçekten çok yoruluyor, free role olmalarına rağmen ve arkalarında iki babayiğit mc olsa bile çok yoruluyorlar.
    HakLısın,oyuna başLadığımda iLk hazırLık maçıma as kadro çıktım.LincoLn,Amc'de zaten.Maçtan çıkınca %44 kondüsyonu vardı.Diğer maça aLamadım o bakımdan.Amc oyuncuLarı cidden çok yoruruyorLar..

Quote Originally Posted by Oghuse View Post
    Bazı eksik yanları da yok değil mesela her zaman düşünmüşümdür neden bu oyunda hiç çift vuruş verilmez, niye ayak fazla kalkmaz..

ben gördüğümde çok şaşırmıştım kalecim topu almak için ceza sahası çizgisine kadar geldiuçtu topu yakaladı ve dışarı kaydı rakip çift vuruş kazandı kalecim sarı kart gördü ve golü yedim o pozisyonda türkiye kupasından elendim böylelikle

Default baska yerde bulamadım

bir oyuncu baska bir oyuncuyu nasil eğitebiliyor yardım ederseniz sevinirim

Ben maç 0-0 dk 75 falanken taktiğe giriyorum ofansif oyun tarzına geçiyorum oyuncu komutlarını ofansif yapıyorum taktiği yaptıktan sonra ne hikmetse bi daha maçta önemli bi atak olmuyo en sinir olduğum şey bu...Bi başka dikkatimi çeken olay mesela ben Arsenal'ım rakibim Tottenham adamlar 90 dk savunma yaptılar kontratak oynadılar tek şutları var o da gol oldu ve ben gol atamadım ama ben Tottenham'la oynarken veya küçük bi takımla büyük bi takıma karşı oynarken aynı şekilde kapalı savunma kontratak oynuyorum en az 3 gol yiyorum bu acayip sinir bozucu bişey belki taktiğimle ilgilidir ama pek sanmıyorum...

Nesil
    2005
    Yer
    Ankara

Oyunun yapay zekasının kullanıcıyı delirtmek hususunda önümüze sunduğu durumları konu alan bir konu vardı forumda. Bu da onun gibi bir şey. Gerçek hayatta olduğu gibi oyunda da "kader" var sanırım; bir şey olacaksa oluyor ne yaparsan yap.

birde şöyle bi durumda var.

Örneğin şampiyonlar ligi elemelerinde kura çekiosunuz. kuradan önce oyunnu kaydedin.yeniden kurayı çekin hep aynı takımla eşleşiosunuz.nekadar denerseniz deneyin deişmio

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bide sole bısı var feeder klup seçecez feeder kulübü buldu başkan feeder kulübün oyuncularına bakmak ıcın gırınce loan .... gıbı bır komut cıkıor orasın anlamadım mesela sızdede cıktı mı

Nesil
    2005
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by ancar View Post
    bide sole bısı var feeder klup seçecez feeder kulübü buldu başkan feeder kulübün oyuncularına bakmak ıcın gırınce loan .... gıbı bır komut cıkıor orasın anlamadım mesela sızdede cıktı mı
    O her takımda çıkar. O kulüpteki oyuncuların kiranabilme durumunu araştır demektir.

Bence oyuncu puanlaması çok iyiydi, bozulmuş. Gerçi 2 oyundur oynamıyorum, belki bundan önceki oyunlarda değişmiştir ama önceki puanlama sistemi çok iyiydi. 6 vasattı ve oyuncular oyuna bununla başlıyorlar, iyiler 7, çok iyiler 8 vs. alıyordu. Puanlamalar küsüratlı yapılmış, en fazla buçuklular konsaydı bence yeterliydi. Bir de 6.4 oyuna başlarken futbolcunun aldığı puan. Ve eğer vasat bu demekse benim oyuncuların çoğu kazandıkları maçta bile vasatı pek aşamıyor. Bu konuda çok cimri davranmış FM bu kez.

Bence FM 2009 tam bir fiyasko özellikler fazla abartılmış, sadece kadrolar yenilense bile yeterliydi bu oyuna... FM 2008 i tek geçerim ...

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by jacktd View Post
    Bence FM 2009 tam bir fiyasko özellikler fazla abartılmış, sadece kadrolar yenilense bile yeterliydi bu oyuna... FM 2008 i tek geçerim ...
    08'de 09'a göre herşey statik, sürekli aynı şeyleri görmekten zevk alınıyorsa bilemeyeceğim.

Quote Originally Posted by USHAKA View Post
    Bence oyuncu puanlaması çok iyiydi, bozulmuş. Gerçi 2 oyundur oynamıyorum, belki bundan önceki oyunlarda değişmiştir ama önceki puanlama sistemi çok iyiydi. 6 vasattı ve oyuncular oyuna bununla başlıyorlar, iyiler 7, çok iyiler 8 vs. alıyordu. Puanlamalar küsüratlı yapılmış, en fazla buçuklular konsaydı bence yeterliydi. Bir de 6.4 oyuna başlarken futbolcunun aldığı puan. Ve eğer vasat bu demekse benim oyuncuların çoğu kazandıkları maçta bile vasatı pek aşamıyor. Bu konuda çok cimri davranmış FM bu kez.
    Tam tersi, oyuncular çoğu zaman çok iyi puanlar almazlar.

Maçı kazandıran maçın en iyi puanını alır, o da genelde iyi oynayıp üzerine gol atandır.Maçların büyük çoğunluğunda 10 veya 9 alabilecek oyuncular yoktur.Maçlar karga tulumba geçer, gol atan oyuncu maçı kazandırır puanının yükselmesi çok normal.

Eski oyunlardaki hatalıydı.
    Herkesin 10 olamaz neye göre 10, kime göre 10?
    Amatör takımdaki oyuncunun futbolu ile Süper Lig'de oyuncunun futbolu aynı mı?
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

9 ve 10'dan bahsetmiyorum canım. Ama bu oyunda 8 bile çok zor geliyor.

Bu arada oyuncunun özelliklerindeki "Positions" bölümüyle ilgili bir sorum olacak. Buradaki sınıflandırmaların sıralı listesini verebilir mi biri?

Yani; bir futbolcu "Doğal" yazan yerinde mi daha iyidir, yoksa "Başarılı" yazan yerinde mi?

Ya da "Etkisiz" mi daha kötüdür, yoksa "Beceriksiz" mi?

Oyunda puanla ilgili gözüme bi olay çarptı.Örneğin Walcott'u 70 dk AMR oynattım 7.1 ile oynuyodu maç içinde 2 forvet oynamaya karar verdim ve Walcott'u forvete koyup Walcott'un yerine Gomez'i aldım ama 70 dk 7.1 ile oynayan Walcott bi anda 5.9 a düştü.Genelde forvet dışında bi oyuncumu forvete koyup hiç oynatmayıp çıkardıktan sonra puanı hep 5.9 falan oluyo bence çok büyük bi saçmalık bu...Biraz uzun oldu ama anlatabilmişimdir umarım..

yattara süper oynuyordu 13 maçta 10 asist küt 5 ay sakat hep böle oluyor

fm 2009 fm 2008 deki zevki vermiyor

bi sorum olucaktı arkadaslar yabancı oyuncuların türk statusunde oynaması icin bişey yapmak gerekiyormu

Hayır oyuncu vatandaslık alacagı ulkede personel bolumunde belirtilen gün kadar bulundugu zaman kendiliginden alıyor

Bir kaç gun once basıma gelen bi olayı sizinle paylasmak istedim ankaragucu ile fenerbahce deplasmanına gidicektim mactan 2 gun evvel onemli bir futbolcum 2 ay gibi bir sure ile sakatlandı dedim tamam olabilir neyse mac gunu geldi cattı tam maca gir dedim oyun hata verdi cıkmak zorunda kaldım daha sonra tekrar oyunu actım maca 2 gun kala mekmet yılmaz bu sefer 2 ay sakatlık gecirdi boyle bir olay neden kaynaklanıyor acaba?*

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

@express

Sadece denk gelmiş..

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Oyunda genelde (bizdeki)forvetler çok az gol atıyor ve ortasahalar daha çok gol atıyor.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

bazı oyuncuların mevkisi değişince puanı düşüyor gibi şeyler yazılmış özellikle lincoln hakkında. Ben oyuncunun maç içindeki puanına bakmıyorum çünkü bana göre performansını yansıtmıyor. Maçı izliyorum, istatistiklere bakıyorum oyuncum gayet iyi, örneğin çok olan birşey- 7de 7 top kapmış, kaptığı topları olumlu kullanıyor pas yüzdesi yüksek, gol pası veriyor vs.. canavar gibi oynuyor. Puanına bi bakıyorum 6.0-6.3 arası...alakası yok. Özellikle interception kaçırdığı zaman puanı çok düşüyor buna dikkat edin, yani bir hata yaptığı anda puanı bayağı düşüyor, aynı şekilde gol yada asist yaptığında nasıl birden artıyorsa.

9.1 patchi ile oynuyorum ve malesef bende Lincoln'den bi türlü istediğim verimi alamadım. İlk sezon fena değildi gerçi yaklaşık 15 gole gol ve asist olarak katkı yaptı. Bide şöyle bi durum var (daha önceki Fm versiyonlarındada bu dikkatimi çekti) , oyuncunun kariyeri boyunca yakaladığı ortalamaların (gol/asist vs- gerçek hayattaki geçmiş performans kayıtları) çok üstünde bir performans almanız biraz zor. Yani Lincoln pek 10 golün üstüne çıkan bir oyuncu değil ve oyundada süper bile oynasa sezon sonu toplam gol ve asist sayısı geçmiş ortalamalarından çok farklı olmuyor. Keza Arda ve diğer tanınmış oyuncular içinde aynı şey geçerli.

arkadaşlar oyuncuları kiralık yolluycam ama adamlar benden ilerde bu oyuncuları parayla alabliyolar ucuza. ordaki menüde esneklik kısmını görüşülemez yapsam benden bu oyuncuları kaparlarmı?

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by silent17 View Post
    arkadaşlar oyuncuları kiralık yolluycam ama adamlar benden ilerde bu oyuncuları parayla alabliyolar ucuza. ordaki menüde esneklik kısmını görüşülemez yapsam benden bu oyuncuları kaparlarmı?
    diyelim oyuncun 3m avro değerinde. Sana, atıyorum 300bin avro peşin (fee) 2.7milyon avro'da istediği zaman satın alma opsiyonu (future fee) olarak teklif getiriyorlar. Genelde bu teklifin toplamı oyuncunun o anki değerine eşit oluyor. Bu teklifi kabul ettiğin zaman oyuncunu kiralayan klüp eğer isterse oyuncunu 2.7 milyon avroya transfer etme hakkını alıyor (kiralama dönemi bitiminde) . Eğer bunu kabul etmek istemiyor ve oyuncunu sadece kiralamak istiyorsan fee'yi 0 (sıfır) ve future fee'yi "not set" yapıp karşı teklif yolla. Genelde kabul ediyorlar.

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

1 tanede benden , super takim ve taktik oturturuyorsun ilk sezon diyelim cok iyi oynuyor takimin , buyuk bir takim la oynuyorsun , manchester utd , chelsea , arsenal , real , vesaire vesaire , oyunu domine ediyorsun 35 tane karsi karsiya gol kaciriyorsun , adamlar pozisyon olmadan kornerden frikikden kesinlikle atiyorlar 1 kere basima gelen olay degil dikkat edin kesinlikle boyle

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Quote Originally Posted by izmer96 View Post
    1 tanede benden , super takim ve taktik oturturuyorsun ilk sezon diyelim cok iyi oynuyor takimin , buyuk bir takim la oynuyorsun , manchester utd , chelsea , arsenal , real , vesaire vesaire , oyunu domine ediyorsun 35 tane karsi karsiya gol kaciriyorsun , adamlar pozisyon olmadan kornerden frikikden kesinlikle atiyorlar 1 kere basima gelen olay degil dikkat edin kesinlikle boyle
    Evet bu bana çok olmustu bir kere hatırlıyorum Blackburn-Liverpool oynuyoruz enfieldde adamalr 3 atak yaptı hepsi gol biz yam 22 şut attık ama gol yok çileden çıkardı beni o maç

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Oyuncu alırken dikkat edelim o zaman, son vuruşları iyi olan bir oyuncu alın siz de böyle galibiyetler alabilirsiniz

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Quote Originally Posted by Deniz View Post
    Oyuncu alırken dikkat edelim o zaman, son vuruşları iyi olan bir oyuncu alın siz de böyle galibiyetler alabilirsiniz
    haklisin , pandev , robinho , balotelli , cardozo , benzema bunlarin hepsinin son vuruslari cok kotu

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

sımdı Bojan-cruz-palacıo bıtırıcı degıl mı ?

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Quote Originally Posted by thehell61 View Post
    sımdı Bojan-cruz-palacıo bıtırıcı degıl mı ?
    arkadas uzaydan adam getirmemizi bekliyor herhalde , bitiricilik 20 soguk kanlilik 20 falan filan

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Arkadaşlar siz sadece tekniksel özelliklere bakıyorsunuz, zihinsel özellikleri hiç göz önünde bulundurmuyorsunuz.. 4/4'lük, 4/3'lük futbolcumu onlar, sadece bitiricikleri iyi.Diğer özellikleri göz önünde bulundurmuyorsunuz.Oysa ki bir Liverpool'daki Torres nasıl? Bir Barcelona'daki Eto'o?

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Arkadaşlar siz sadece tekniksel özelliklere bakıyorsunuz, zihinsel özellikleri hiç göz önünde bulundurmuyorsunuz.. 4/4'lük, 4/3'lük futbolcumu onlar, sadece bitiricikleri iyi.Diğer özellikleri göz önünde bulundurmuyorsunuz.Oysa ki bir Liverpool'daki Torres nasıl? Bir Barcelona'daki Eto'o?
    dostum sen oyunu daha once hic oynamamissin gibi konusuyorsun simdi benzema nin mentali dusukmu ? pandevin dusukmu ? tabiki torres gibi degil de zaten torres gibi adamlarida getiremezsin oyle ilk seneden ,

ayrica sunuda ekliycem city ile oynuyorum su anda ilk sezonun sonuna yaklastim , arsenal , chelsea , manchester utd , liverpool 4 uylede 2 kere oynadim maclarin %90 inda en az 3 tane karsi karsiya yakaladik cogunu kaleciler kurtardi mac sonu kalecileri macin adami oldu ama adamlar frikik yada kornerde bi sekilde atiyorlar yani sorun yok onlar icin

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri