Sayfa 2 / 11 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 329 sonuç

Konu: Oyun İçi Bilgi Alış-Verişleriniz

Quote Originally Posted by thehell61 View Post
    konu baya yararlı bir konu olmuş

benm paylaşmak sormak istediğim sizce yeni maç motorunda alan savunmasımı yoksa adam adama markaj mı daha etkili olur.
    Bu soruya nacizane cevap vermek isterim keza genel turk insani ofansta sorun yasamaz ama defansa pek kafa yormaz Defansif kurguya epeyce onem veren biri olarak burda bazi orneklerle birseyler paylasmak istiyorum.

Yeni mac motorunda su sistem daha iyidir, alan savunmasi islemiyo kesin adam adama markaj yapmalisin gibi birsey soylenemez ve soylenmemelidir.

Defansif kurguyu olustururken goz onune alinmasi gereken en onemli nokta sizin takiminizdaki oyuncularin yapisi ve karsi takimdaki oyuncularin yapisidir. Bunu cok iyi analiz etmek lazimdir. Misal Galatasay'i calistiriyorsaniz ve Bayern Munih ile oynuyorsaniz bana gore soyle bir defansif kurgu gelistirmelisiniz:

Bayern takimi toni ve klose gibi hava toplarinda dominant forvetlere sahip oldugundan oncelikle defansif cizgiyi cok fazla derin kurmamalisiniz(evde oynuyorsaniz 20 uzerinden 16-17 deplasmanda iseniz 12-13 gibi olmali) nitekim nesta-kaladze veya terry-carvalho gibi worldclass bi defans gobeginiz olsa bile bu adamlari(klose-toni) kaleye olabildigince uzak tutmalisiniz. Aksi halde belli bi noktadan sonra stoperleriniz hata yapabilir ve kafa golu yemeniz kacinilmaz olur. Bu yuzden onerim nispeten yavas(veya sizin stoperinizden daha yavas) ve uzun fovetlere karsi defans cizgisini onde kurmali ve tight man marking yapmalisiniz. Siki(tight) markaj sayesinde stoperleriniz forvetlerin ensesine yapisacaktir. Boylece ornegimiz icin mesela servet ve meira orta sahaya yakin bi yerde toni-klose'yi hapsetmis olurlar.

Diger taraftan eger robinho-anelka tarzi forvetlere karsi mucadele veriyorsaniz ve agir bir defans gobeginiz varsa defansif cizgiyi olabildigince kaleye yaklastirmalisiniz. Ayrica bu adamlar icin loose(tight olmayan) man marking veya zonal marking kullanmalisiniz. Cunku eger siki(tight) markaj yaparsaniz misal servet gibi bir stoperi robinho'ya yapisik oynatirsaniz ne olacagini siz daha iyi bilirsiniz: intihar etmis olursunuz ve robinho'yu man of the match yaparsiniz

Markaj sistemleri icin onemli olan ozellikleri siralamak isterim.
    Adam markaji icin onemli ozellikler:
    -Positioning
    -Concentration
    -Marking

Alan markaji icin onemli ozellikler:
    -Positioning
    -Anticipation
    -Concentration
    -Marking
    -Decisions

Son olarak; eger ustduzey bir ligde oynamiyorsaniz cogu anlamda zayif oyunculardan kurulu bir takiminizin olmasi muhtemeldir ve alan markajini efektif olarak uygulamak zeki ve kaliteli oyuncularla mumkundur(ornek: AC MILAN, INTER FC). Bu bakimdan eger alt liglerde mucadele veriyorsaniz defansif kurguyu genellikle 11 adaminizi da adam markaji yapacak sekilde kurmaniz yarariniza olur.
    Last edited by gulerba : 10.Aralık.2008 at 21:01

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Benim defansı kurmakta değilde sadece işte bu adammı alanmı konusunda biraz yoruma ihtiyacım vardı.Defans konusunda takımım Trabzonspor ve ligde 2. seonumda Cale,song,giray,abdurrahman4lüsü ile 11 gol yedik.Şampiyonlar liginde biraz sıkıntılar çektik ama onuda yediğimiz kada attk deplasmanlarda içerde müthjiş bir performansla sezonu tamamladık.Verdiğin bilgiler içinde teşekkğr ederim.

Arkadaşlar merhaba,bu antremanla ilgili bişey soracaktım.Fm 2009 da istediğimiz oyuncuya istediğimiz hareketi yapmasına yönelik antreman yaptırabileceğimiz söylenmişti ama ben bunu nasıl yaparım bilemiyorum ve bana antremanlarla ilgili detaylı bligi verebilirmisiniz??artı bu oyuncu seçme günleri sadece ingiltereye özgü birşey mi?cvp verirseniz çok memnun olurum teşekkürler=)

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Sorum var. Ben şu an işsizim. Bazı kulüplerinde meajerlerine güveni az.

Declare interest job diyorum. Her kulüp hayır diyor. Nasıl işsizken bir işe başlayabilirim ?
    Delgado #10

Quote Originally Posted by thehell61 View Post
    Benim defansı kurmakta değilde sadece işte bu adammı alanmı konusunda biraz yoruma ihtiyacım vardı.Defans konusunda takımım Trabzonspor ve ligde 2. seonumda Cale,song,giray,abdurrahman4lüsü ile 11 gol yedik.Şampiyonlar liginde biraz sıkıntılar çektik ama onuda yediğimiz kada attk deplasmanlarda içerde müthjiş bir performansla sezonu tamamladık.Verdiğin bilgiler içinde teşekkğr ederim.
    Eger 34 maclik bir maratonda 11 gol yediysen bence defans anlaminda senin bize bilgi vermen lazim Ama benim gorusum belirttigim gibi:

Hizli (senin o adama denk gelen stoperinden daha hizli) adamlara karsi alan; yavas adamlara karsi siki adam markaji. Ayrica hizli adamlar icin opposition instructions'tan tight marking - never secmek hos olabilir. Uzun adamlari ise tight marking - always secmek guzel olur.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Birde markaji genel soruyorsan mesela orta saha ve forvet icin soruyorsan tercihim olaganustu haller disinda bol presli alan markaji(takimindaki oyuncularin work rate ve stamina ozelliklerinin iyi(14~20) olmasi sart). Ama defansif bi kurguyu benimsedigin zaman dilimlerinde az presli(4~10) bir siki adam markaji uygulayabilirsin takim olarak.
    Last edited by gulerba : 10.Aralık.2008 at 23:50 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Default fm 2009 hamachı

beyler cok acıl bılen warsa yardım etsın lutfenn!!!!!!!!

hamachıden oyunu oynadıktan sonra karsılıklı bıdaha savelı oyna bırlıkte aynı takımlarla oynamamız mumkun olmuyo onun mumkun olmasını salıyacak bı yol bılıoyrmusunuz acilllllllllllllllllll..........

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Konu dışı mesaj atmak yasaktır!

sanırım
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul-Kocaeli

arkadaslar antreman yaparken bazı yabancı terimler vardır..O terimleri biraz acarmısınız...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by prceXtu View Post
    Sorum var. Ben şu an işsizim. Bazı kulüplerinde meajerlerine güveni az.

Declare interest job diyorum. Her kulüp hayır diyor. Nasıl işsizken bir işe başlayabilirim ?
    ana menüden boşda olan takımlara ve güveni az olan takımlara teklif etmeye devam et.benim 1 yıl beklediğim oldu.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by arda19922 View Post
    beyler cok acıl bılen warsa yardım etsın lutfenn!!!!!!!!

hamachıden oyunu oynadıktan sonra karsılıklı bıdaha savelı oyna bırlıkte aynı takımlarla oynamamız mumkun olmuyo onun mumkun olmasını salıyacak bı yol bılıoyrmusunuz acilllllllllllllllllll..........
    aynı oyununuzun save sinden devam etmeyi kastediyosan olur.Oyunu kuran kişi savelesin.Sonra 2-3 gün sonra sen gir. Oda o ağa bağlansın.
    Last edited by Ralph : 11.Aralık.2008 at 11:48 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    FM Gazetesi

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by onurcutie View Post
    Arkadaşlar merhaba,bu antremanla ilgili bişey soracaktım.Fm 2009 da istediğimiz oyuncuya istediğimiz hareketi yapmasına yönelik antreman yaptırabileceğimiz söylenmişti ama ben bunu nasıl yaparım bilemiyorum ve bana antremanlarla ilgili detaylı bligi verebilirmisiniz??artı bu oyuncu seçme günleri sadece ingiltereye özgü birşey mi?cvp verirseniz çok memnun olurum teşekkürler=)

oyuncu seçimlerini ben daha hiç görmedim. şu anda 5. sezonu oynuyorum.belki ingilteyere özgü olablir. diğer soruna gelince, oyuncunun üzerine tıkla ve "player interaction" seçenegine gir sağdaki menüden... orda oyuncunun performansı hakkında falan yorum yapmanın aşagılarında preferred movies olması lazım.. orada aradıgın şey...
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Korner taktiği önerebilecek olan var m herşeyi denedim kornerden gol atamıyorum...
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by TaYLaN View Post
    Korner taktiği önerebilecek olan var m herşeyi denedim kornerden gol atamıyorum...
    Benim kornerleri Vukcevic Kullanıyor.Korner:17

Bence arka direğe atmak daha faydalı.Herkes Penaltı noktasına toplanıyor arka taraf boş kalıyor.Ben böyle gol atıyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

---Finans yönetimi nasıl olmalıdır?
    --- Transfer politikası nasıl olmalıdır?

Bence bu iki soru birbiriyle paralel. Transfer politikamız büyük ölçüde finansımızı da etkiler. Öncelikle transferleri yaparken, yerini doldurmayı düşündüğümüz oyuncudan artısını, eksisini iyi analiz etmeliyiz, bir anlık hevesle yapmamalıyız. (Örneğin insanlarda forvet alma hastalığı vardır, fakat bazen sattığımız forvetin performansını veremeyebilirler). Bir diğer husus da, maaş verme konusunda. Transfer edeceğimiz oyuncunun istediği maaşla, takımdakilerin maaşları arasında uçurum olmamalı.

--- Maç içinde geriye düşünce ne yapacagız?
    Ben şöyle düşünüyorum ki, eğer rakip takım gol attıktan sonra kapanmış ve zaman geçirmeye oynuyorsa, defans çizgisini geriye alıp, genişliği artırmak sahaya iyice yayılmamızı sağlar. Time Wastingi makul derecede düşürmek işe yarar. Tempoyla fazla oynamamak lazım bence. Ayrıca pas odağını kanada çekmek de mantıklıdır. Kendimizden güçlü bir ekipten gol yediysek eğer, bence maça yanlış taktikle başlamışız demektir, tempoyu düşürüp onların hızını kesmek, ve kontra atak kullanmamız gereklidir.

--- Koçlar nasıl seçilir ve takıma etkisi nedir?
    Bence bir takıma gelir gelmez ilk işimiz bütün işimize yaramayacak koçlarla iki taraflı sözleşmeyi feshetmek ve kendi koçlarımızı getirmektir.Koçları da şu rehbere göre alabilirsiniz:
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=53246

Benden şimdilik bu kadar

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

taylanım civanım neden hasan aine sormadın sen uzun zamandır bunu? ben her sezon kornerden ligin en çok gol atan takımı oluyorum kornerleri 6 yard box ( 6 pas alanına) kullandırt... ön direğe hiçbir oyuncunu koyma veyasaldırtma... büyük ihtimalle dc'lerin uzun,güçlü ve iyi kafacıdır... eğer onlar öyle değilse de takımdaki en güçlü,uzun ve kafacı olan 2 adamına "challenge GK" komutu ver kornerlerde... kaleciye yapışsınlar yani... o 2 liden sonraki uzun olan 2 oyuncunun da biri arka direkte dursun,diğeri de arka direğe saldırsın... yaotı 4 adam... DR ve DL kesinlikle geride kalsın... kanatlardan biri muhtemelen korneri kullanır... diğeri de derinden saldırsın.... eger varsa MC ya da AMC'lerin de alanın dışında beklesin... bu taktiği uygularsan bol bol gol atarsın umarım şimdiden hayırlı olsun....
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by hakan sükürü View Post
    ---Finans yönetimi nasıl olmalıdır?
    --- Transfer politikası nasıl olmalıdır?
    Bence bu iki soru birbiriyle paralel. Transfer politikamız büyük ölçüde finansımızı da etkiler. Öncelikle transferleri yaparken, yerini doldurmayı düşündüğümüz oyuncudan artısını, eksisini iyi analiz etmeliyiz, bir anlık hevesle yapmamalıyız. (Örneğin insanlarda forvet alma hastalığı vardır, fakat bazen sattığımız forvetin performansını veremeyebilirler). Bir diğer husus da, maaş verme konusunda. Transfer edeceğimiz oyuncunun istediği maaşla, takımdakilerin maaşları arasında uçurum olmamalı.

--- Maç içinde geriye düşünce ne yapacagız?
    Ben şöyle düşünüyorum ki, eğer rakip takım gol attıktan sonra kapanmış ve zaman geçirmeye oynuyorsa, defans çizgisini geriye alıp, genişliği artırmak sahaya iyice yayılmamızı sağlar. Time Wastingi makul derecede düşürmek işe yarar. Tempoyla fazla oynamamak lazım bence. Ayrıca pas odağını kanada çekmek de mantıklıdır. Kendimizden güçlü bir ekipten gol yediysek eğer, bence maça yanlış taktikle başlamışız demektir, tempoyu düşürüp onların hızını kesmek, ve kontra atak kullanmamız gereklidir.

--- Koçlar nasıl seçilir ve takıma etkisi nedir?
    Bence bir takıma gelir gelmez ilk işimiz bütün işimize yaramayacak koçlarla iki taraflı sözleşmeyi feshetmek ve kendi koçlarımızı getirmektir.Koçları da şu rehbere göre alabilirsiniz:
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=53246

Benden şimdilik bu kadar

sakın diyim geriye düşünce defansı daha da gömme yoksa ataklarsa çok geniş alan verirsin rakibe... aksine önde kurup alan daraltarak oyna bu de benim fikrim tibiki
    Last edited by nannar : 11.Aralık.2008 at 18:28 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yaptım abi bakalım sonuç gösterecek mi bu arada nerden bakılıyor kornerden kaç gol attığımıza?
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by nannar View Post
    sakın diyim geriye düşünce defansı daha da gömme yoksa ataklarsa çok geniş alan verirsin rakibe... aksine önde kurup alan daraltarak oyna bu de benim fikrim tibiki
    Aslında onu yapma sebebim kaş yapayım derken göz çıkarmamak. Yani atak yapacakken kontra yeme korkusu. Ben genelde böyle yapıyorum, gayet başarılı oluyorum. Ama illa da önde kurarsam ofsayt taktiği veriyorum ki bu da içime sinmiyor malesef.
    Estağfurullah fikirlerimizi birbirimize belirtelim ki geliştirelim mantığımızı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hile yapmadan nasıl Regen ve kaliteli oyuncular bulabilirim?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Scoutlarla
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hüseyin abi, bu arada korner taktiğin mükemmel, kornerlerde mahvediyorum rakip takımları

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by hakan sükürü View Post
    Hüseyin abi, bu arada korner taktiğin mükemmel, kornerlerde mahvediyorum rakip takımları
    bak buna sevindim benim DC'ler sezondan toplam 15-20 gol falan atıyorlar kornerlerden

Nesil
    2007
    Yer
    i bilmiyor..

Quote Originally Posted by ibob View Post
    Hile yapmadan nasıl Regen ve kaliteli oyuncular bulabilirim?
    Valla nasıl olacağını bulursam yazarım ama bir iki tuşa basarak takımına gelebilecek en kaliteli oyuncuları görebiliyorsun..Tuşlarını Bulursam editlerim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

rica ederim.. başlıgımızın amacı bu zaten... sanırım DC'ler gollere başlamış

Arkadaşlar biraz kadro tavsiyesi gibi olucak ama .. Çok şaşırarak belirtiyorum ki Hull City kariyerimde 2. yılımda kümede kalmam için 70 milyon dolarlık bir transfer butcesi sağlandı ..

Bu parayla forvet , DC , AMC , DMC , uygun olursa MC almayi planliorum .. Gerçi her mevkiiye yeni oyuncu lazımda neyse en fazla 25 yasinda oyuncular ariyorum .. Tavsiyeleriniz için şimdiden tesekkurler ..

Quote Originally Posted by ergin_gs View Post
    Arkadaşlar biraz kadro tavsiyesi gibi olucak ama .. Çok şaşırarak belirtiyorum ki Hull City kariyerimde 2. yılımda kümede kalmam için 70 milyon dolarlık bir transfer butcesi sağlandı ..

Bu parayla forvet , DC , AMC , DMC , uygun olursa MC almayi planliorum .. Gerçi her mevkiiye yeni oyuncu lazımda neyse en fazla 25 yasinda oyuncular ariyorum .. Tavsiyeleriniz için şimdiden tesekkurler ..
    miguel veloso,fellaini,albin ekdal,mehmet ekici,nuri şahin tam senin aradığın hem iyi performans gösteren,hem de genç ileride sana para kazandırabilecek oyuncular.

Quote Originally Posted by mgokalparslan View Post
    miguel veloso,fellaini,albin ekdal,mehmet ekici,nuri şahin tam senin aradığın hem iyi performans gösteren,hem de genç ileride sana para kazandırabilecek oyuncular.
    Yok abicim hepsiinde bi şımarıklık bi lakayıtlık almış başını gidiyor 20 yaşında çoçuk koskoca Hull City'e gelmiyor yaw .. Bu gençliğin hali nolacak .. Yok dio Hull City kariyerimde geri adım . Ula daha 20 yaşındasın ne kariyerin var .. Ama dinlemiyorlar

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Yok abicim hepsiinde bi şımarıklık bi lakayıtlık almış başını gidiyor 20 yaşında çoçuk koskoca Hull City'e gelmiyor yaw .. Bu gençliğin hali nolacak .. Yok dio Hull City kariyerimde geri adım . Ula daha 20 yaşındasın ne kariyerin var .. Ama dinlemiyorlar
    Oyuncu Platformunu kullanabilirsin.
    (/s)

Aynen öyle kardeşim.Çok kendini beğenmişlik var hepsinde.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

DM için Tackling, Work Rate, Stamina, Positioning en önemli özellikleri olduğunu yazıyordu Hints and Tİps'de.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Doğrudur
    Futbolcu Bilgileri

Sayfa 2 / 11 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri