Sayfa 9 / 11 İlkİlk ... 7891011 SonSon
241 ile 270 arası toplam 329 sonuç

Konu: Oyun İçi Bilgi Alış-Verişleriniz

Hamachi ile oynayabilirsin.Turnuvalarda öyle yapılıyor zaten.Forumda olacaktı detaylı anlatımı bulursam atarım şimdi.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by Gangstaa View Post
    Rossiyi benim maçta gördün çok beğendim demi itiraf et hadi bunu

de get.... kariyerlerimde aldıgım adamı sanki senin maçta mı gördüm ilk defa?istersen git biten kariyerlerimde araştır birinde rossi ile 1-2 sezon oynadım deli mi ne...
    Quote Originally Posted by asdasdas1 View Post
    ben birşeyler daha sorayım sizlere fm09 yada 08 lan bağlantısı olmadan internet üzerinden arkadaş ortamıyla bir lig havasında oynayabiliyor muyuz ? evet ise nasıl

hamachi programı yardımıyla ya hamachi ip ile birnibirinize bağlanıyorsunuz ya da direk olarak oyundayken rakibine oyunun ip numarasını veriyorsun ve oradan bağlanırsınız ... oyun esnasında f12'ye basarsan oyun durumunda ip numaran görünür ama hamachi daha kolay... yalnız öncelikle güvenlik ayarlarında bazı değişiklikler yapman lazım.. onu da forumda resimli anlatımda bulabilirsin... online turnuvalar bölümüne bir göz at
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

teşekkürler.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Yüzsüklük yapar gibi biraz abarttım bu soru işini kusura bakmayın . Bu almanya milli takımındaki oyuncuların isimlerini nasıl düzeltebiliriz.
    Last edited by asdasdas1 : 11.Haziran.2009 at 01:42 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

FM Data editörden temeLLi düzeLtirsin ama kayıtLı oyunLarında işe yaramaz, kayıtLı oyunun içinde ReaL Time editörLeri kuLLanabiLirsin...
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Arkadaşlar taktik rehberi yenilendi... Bir göz atmak isterseniz diye linkini koyuyorum...

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=76207

Arkadaşlar 7 yıldızlı antraman yapmak için sadece o koçları takıma almak yetiyor mu,yoksa takıma aldıktan sonra belli bi ayar yapmak lazım mı ?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Baris1905uA View Post
    Arkadaşlar 7 yıldızlı antraman yapmak için sadece o koçları takıma almak yetiyor mu,yoksa takıma aldıktan sonra belli bi ayar yapmak lazım mı ?

Lazım tabi..

İlk önce hangi koçları hangi görev için aldığını bilmek lazım.. Daha sonra alınan hocaları görevlendiriceksin..

Şöyle olucak..

Fitness KOç'un var.. Fitness özelliği 18 ve üstü ise, sen görev alabileceği sadece bir görevi seçiceksin ve o 7 yıldız olucak. Yani takıma en az iki fitness koç alıp birini aerobik diğerini de diğer görevde(aklıma gelmedi şimdi) görevlendiriceksin..

Kaleci koçu zaten tek görevde..

Atak koçu aldın.. Yaptığı işlerin hepsini silip, sadece atakta görevlenmdiriceksin ki 7 yıldız olsun..
    Sentugo.

mrb arkadaslar bısey ogrenmek ıstıyorum.almanyada futbol yasantısını surduren ömer toprak ve mehmet ekici adlı futbolcuları mıllı takıma hangı yollarla katabılırım.Bu oyuncular cunku ılerde cok ıyı oyuncular oluyor ve ben bu oyuncuları almanya takımına kaptırmak ıstemıyorum.Oyun ılk acıldıgında ıkısıde almaya adına henuz forma gıymemıs oluyor ama ben turk mıllı takımına katmak ıstedıgım zaman ılk olarak almanya ıcın dusunecegını ıletıyo.ve bu oyuncular a-mıllı duzeyıne gelene kadar boyle devam edıyo bu zaman ıcındede defalarca zaten 21 yas altı almanya kadrosunda forma gıyıyor.Benım amacım bu ve bu gıbı oyuncuları baska formayı daha hıc gıymeden turk mıllı takımına katmak.Yardımcı olursanız sevınırım tesekkurler

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by anaykh2010 View Post
    mrb arkadaslar bısey ogrenmek ıstıyorum.almanyada futbol yasantısını surduren ömer toprak ve mehmet ekici adlı futbolcuları mıllı takıma hangı yollarla katabılırım.Bu oyuncular cunku ılerde cok ıyı oyuncular oluyor ve ben bu oyuncuları almanya takımına kaptırmak ıstemıyorum.Oyun ılk acıldıgında ıkısıde almaya adına henuz forma gıymemıs oluyor ama ben turk mıllı takımına katmak ıstedıgım zaman ılk olarak almanya ıcın dusunecegını ıletıyo.ve bu oyuncular a-mıllı duzeyıne gelene kadar boyle devam edıyo bu zaman ıcındede defalarca zaten 21 yas altı almanya kadrosunda forma gıyıyor.Benım amacım bu ve bu gıbı oyuncuları baska formayı daha hıc gıymeden turk mıllı takımına katmak.Yardımcı olursanız sevınırım tesekkurler

gerçek hayatta da oldugu gibi oyuncunun isteğine bağlı oldugu için milli forma zor onlara...Özellikle Mehmet Ekici çok kalite ama maalesef

Arkadaslar ben 2012 yilinda milli takimin basina gectim. Mehmet ekici zaten kendi takimimdaydi, milli takim antrenorlerinede izlettiriyordum. Bir sure sonra milli takima secebilme secenegi olustu. 2015 teyim ve Mehmet ekici 11 kere milli oldu omer toprak ida simdi kontrol ettim onuda secebiliyorum.

2015 e kadar mehmet ekıcı 24-25 yasına gelmıs olucak okadar beklıyemem en ıyı cozum sanırım edıtorden ufak bı degısıklık yapmak ve yaptımda

Arkadaşlar ben asistan menejerimden memnun değilim, hiçbir şekilde kovamıyorum, kurtulamıyorum. Yönetim izin vermiyor. Nasıl kurtulurum bana bi akıl verin.

Quote Originally Posted by gungorbdk View Post
    Arkadaşlar ben asistan menejerimden memnun değilim, hiçbir şekilde kovamıyorum, kurtulamıyorum. Yönetim izin vermiyor. Nasıl kurtulurum bana bi akıl verin.
    Koç yap.

Arkadaşlar bir sorum olacak.Ben şimdi Brezilyalı yıldızları erkenden kadroma katıp antrenmanlarla güçlendirmek istiyorum.Oyuncuları kaydetmessem üzülürler mi? Ve forma giyemedikleri için üzülme hangi yaşlarda başlar?

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by tojourus View Post
    Koç yap.

Arkadaşlar bir sorum olacak.Ben şimdi Brezilyalı yıldızları erkenden kadroma katıp antrenmanlarla güçlendirmek istiyorum.Oyuncuları kaydetmessem üzülürler mi? Ve forma giyemedikleri için üzülme hangi yaşlarda başlar?
    Koç yap demişsin ama Koç olarak sözleşme teklif ettiğinde kabul etmez En üst lig takımlarında olmuyor sanırım ama ben Türkiye 1.liginde İskenderun DÇ'yi yönetiyorum asistanımı kovup yenisini alabildim. GS kariyerimde ise 2 ayrı oyundada bir türlü kurtulamadım asistanımdan.

Senin soruna gelince;

Oyuncuyla sözleşme imzalarken "hot prospect" "decent" yada "backup" olarak anlaşırsan en az 2-3 sezon sorun çıkmaz. Sözleşme yenilerkende aynı şekilde. "squad rotation" olarak imzaladığında ara sıra oynatman gerekir, sezonda en az 10-15 maç.

Özetle üzülme yaştan çok oyuncunun statüsüne bağlı.

Anladığım kadarıyla kiralamak istemiyosun, kendi antrenman programını almalarını istiyosun o yüzden başka takıma kirala 3-4 sene demiyorum

Ben Burak Sadık Dilmen'e koçluk teklif ettim kabul etti? (GS asistanı) (Bende de aynı sorun vardı.)

Son dediğini anlamadım ayrıca? Ha bi de lige kaydolmayınca 18 altı maçlarında oynamıyodu dimi?

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Ben Burak Sadık Dilmen'e koçluk teklif ettim kabul etti? (GS asistanı) (Bende de aynı sorun vardı.)

Son dediğini anlamadım ayrıca? Ha bi de lige kaydolmayınca 18 altı maçlarında oynamıyodu dimi?
    Lige kaydedip etmemen 18 altı maçlarında oynamasını etkilemez. Sen mesela 18 yaş altı kadrondaki birkaç oyuncuyu lige kaydedebilirsin, onları hem ligde oynatabilirsin hemde 18 yaş altı maçlarda oynarlar. Kaydetmediklerin ise 18 yaş altı maçlarda oynarlar, ligde oynayamazlar ama 21 yaşın altındaki her oyuncu kaydetsende etmesende avrupa maçlarında oynayabilir.

Bide yabancı oyuncuları oynatamazsın 18 altı maçlarda. Zaten Brezilya, İtalya, İngiltere gibi ülkelerden 16-17 yaşında gençler alamıyorsun izin verilmiyor 18 yaşına geldiklerinde alabiliyorsun ancak.

Nesil
    2009
    Yer
    TEKİRDAG

Sildim FM rahatım artık

Peki ya 20 yaş altı?

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Peki ya 20 yaş altı?
    Oda aynı şekilde, yabancı oyuncular oynayamıyor.

Quote Originally Posted by mgokalparslan View Post
    ben uzun süreli kariyerleri oynamayı seviyorum ve bu konuda bir kaç şey yazmak istiyorum.bu mesajda da trnasferlerden bahsetmeye çalışacağım. aşağıda diğer konulardaki bazı mesajlarım var,onları buraya kopyaladım ve okumanızı istedim.size faydalı olabilir.

ilk başta scouting ile ilgili yazdım.

burada oyuncu keşfi,satış konusu ve takımı finansal çıdan güçlendirme hakkın yazdım.

burada da oyuncu satarken dikkat edilmesi gerekn bazı konulara değindim.
    zaragozanın ayın 4unde 5inde ve 6sında 20 25 ve 27 milyoun euroluk transfer yapması da ilginç tabi

evet beyler bende bu oyunu cm 03/04 den beri siddetle ve israrla oynamama ragmen hatta bircok zaman oyunu oynamakdan ziyade oyunu arastirmama ragmen bir seyden tam olarak emin olamadim ve anlayamadim bunu sizinle paylasmak isterim

Soyleki; oyunun ilerleyen zamanlarinda takimlara dahil olan regen oyuncular yani altyapidan bitiveren her sezon basinda okumayi iple cektigimiz " hocam altyapi secmelerimiz bitti istersen bi goz at keratalara" seklinde veya benzeri sekillerde beliren ve bircok takima bu sekilde dahil olan bu genclerin hangi takimlarada hangi kriterlere gore cikdiklari gibi mesela eger takimda yabanci koclariniz varsa onlarin uyruklarinda hatta favori personel olarak onlari seven oyuncular cikabiliyor bunu hepimiz gorduk saniyorum ancak bu cikan oyuncularin ne kadar kaliteli olacagi yani CAve PA seviyelerinin bizim gozlemcilerimizin veya koclarimizin kalitesiyle direk iliskisi varmi tesis kalitesinin etkili olmasi gerekir diye dusunuyorum ancak tesisi dahi olmayan takimlarda PA si cok yuksek adamlar cikiyor hadi bu neyse ama ornegin gercekde cok iyi altyapilari olan yani aslinda cok iyi altyapi teknik ekipleri olan ama bu ekipleri fm ye yansimayan takimlar mesela monaco mesela ajax mesela barcelona hatta arsenal gibi takimlarda cikan yada beliren bu genc oyuncularin kalitesini yani dogus kalitesini biz belirleyemezmiyiz bunun scoutlarimiz yani gozlemcilerimizle bir alakasi varmi merak ettigim budur???

yazi cok uzun oldu kusura bakmayin bu konu hakkinda kim ne biliyorsa paylasirsa cok sevinirim...

Nesil
    2008
    Yer
    Sanliurfa

Yanilmiyorsam Scout'larin bir etkisi yok.

Sadece U18 takimini calistiran antrenorun Genclerle calisma, motivasyon ve kararlilik ozelliklerinin yuksek olmasi yuksek P.A li oyuncular cikmasini sagliyor ancak bu bir sezonda da malesef gerceklesmiyor. Yani soyledigim ozellikleri cok yuksek bir antrenor bile ancak 3-4 sezon sonra etkisini hissettirip iyi oyuncular cikariyor.

Ayrica soylemis oldugun takimlardan ozellikle Monaco'nun muthis bir genc alt yapisi olmasina ragmen oyuna yansitilmamis. Gerci bu konularda fazla takilmamak lazim sonucta Burkina Faso, Suudi Arabistan gibi ulkelerden yildizlar cikabiliyorsa bence saglam ve bol scoutlu bir ekip olusturup her bolgeyi surekli taratmalisin

kardeş regen denilenşey futbolcunun profiline girdiğinde saçma saçma resimleri olan şeylerdir

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Youth Setup, Antrenaman Tesisleri , Klüp statüsü bu regen PA'sın ilk etapta etki eden özellikler..

İlk sezonda FA Cup'ta eşleşmeler şu şekilde oldu yarı finalde:
    Leeds - Arsenal
    Man U - Chelsea

ManU, Arsenal ve Chelsea CL'ye katılırlarsa bu kupadan UEFA'ya ben mi gideceğim. (leeds utd. benim takım)

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by Hugo View Post
    İlk sezonda FA Cup'ta eşleşmeler şu şekilde oldu yarı finalde:
    Leeds - Arsenal
    Man U - Chelsea

ManU, Arsenal ve Chelsea CL'ye katılırlarsa bu kupadan UEFA'ya ben mi gideceğim. (leeds utd. benim takım)
    Finale kalırsan ve finalde oynayacağın ekip Şampiyonlar Ligine giderse kaybetsen bile UEFA Kupasına gidersin ama; yarı finalde elenirsen ne yazıkki lig sıralamasında UEFA vizesi alman gerekecek.

Hmm.. bu kupadan illa ki 1 takım gtmiyor yani.. Diğerleri başka kupalara gideceği için umutlanmıştım. 3.ligde UEFA vizesi alamayacağım için bu iş yaş

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by Hugo View Post
    Hmm.. bu kupadan illa ki 1 takım gtmiyor yani.. Diğerleri başka kupalara gideceği için umutlanmıştım. 3.ligde UEFA vizesi alamayacağım için bu iş yaş
    Finale kalırsan ve rakiplerinden biri Şampiyonlar Ligine giderse gidersin. Arsenal'ı elemeye bak.

Quote Originally Posted by cris king View Post
    kardeş regen denilenşey futbolcunun profiline girdiğinde saçma saçma resimleri olan şeylerdir
    tesekkur ederim arkadasim regenin ne oldugunu biliyorum anlamaya calistigim sey nasil daha iyi regenlere bulacagim kesfedecegim degil nasil direk kendi altyapimdan daha yuksek pa li regenler cikartacagimdi bunun mutlaka bir yolu olmali ben 6 senedir oynuyorum hala yeni seyler kesfediyorum oyunda bununda bir yolu vardir mutlaka hersey rakamlarla alakali bu oyunda... bir hesabi vardir diyorum yani...

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Quote Originally Posted by suheybali View Post
    tesekkur ederim arkadasim regenin ne oldugunu biliyorum anlamaya calistigim sey nasil daha iyi regenlere bulacagim kesfedecegim degil nasil direk kendi altyapimdan daha yuksek pa li regenler cikartacagimdi bunun mutlaka bir yolu olmali ben 6 senedir oynuyorum hala yeni seyler kesfediyorum oyunda bununda bir yolu vardir mutlaka hersey rakamlarla alakali bu oyunda... bir hesabi vardir diyorum yani...

Takımının altyapı tesislerini geliştirmesini iste kardeşim öncelikle. Daha sonra iyi bir "Genç Takım Teknik Ekibi" kurmanı öneririm. Alt yapı tesislerinin geliştirilmesinden sonra antrenman tesislerinin gelişmeside önemli. İyi bir antrenman için iyi bir tesis gerekli değil mi?
    I'm back...

Sayfa 9 / 11 İlkİlk ... 7891011 SonSon

Mesaj Yetkileri