1 ile 30 arası toplam 39 sonuç

Konu: Battle for Goals || BFG || [FM09 Vers9.02]

Threaded View

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Default Battle for Goals || BFG || [FM09 Vers9.02]

FM 2008 için yaptıgım ve kendimce basarılı buldugum taktiğin FM 09 versiyonudur. 9.01 de denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmıştır...

Genel Bilgiler
    Taktik İsmi: Battle for Goals || BFG
    Diziliş: 4-2-3-1
    Genel Mantalite: Atak
    Tempo: Normal
    Paslar: Karışık
    Defansif Cizgi: Normal

Dizilişimiz:

Takım Komutları:

FM08 de yanlara ok verebildiğimiz için 3 AMC li , sag ve sol amc lerin kanat özellikleri olmasını istiyordum. FM09 da yanlara ok veremediğimiz için 3 AMC nin sag ve solunda olanları AMR ve AML olarak değiştirdim. MC lerdeki oyuncularımızın geriye oklarını kaldırdım... Oyuncu Mevkiilerine göre acıklamalara geceyim:

Bekler (DR&DL) : FM08 deki taktikten farklı olarak bu sefer beklerimizin ileri çıkışlarını "often" degil "mixed" yaptım. Yine de beklerimizin hucuma katkısı oluyor. İleri çıkışlar yapıp asist yapabiliyorlar. Hızlı , Markaj ve top calması iyi olan oyuncular secmenizi öneririm... Sık sık ileri geri koşacagından ötürü de "dayanıklı" beklere sahip olmanız sizin acınızdan yararlı olacaktır...

Stoperler (DC) : Biri güçlü kalıplı, hava hakimiyeti iyi, diğeri çevik, hızlı dc ler secebilirsiniz. Defans cizgimiz ileride olmadığından en azından bir stoperinizin agır olması size dezavantaj saglamaz; ama birinin hızlı olması iyi olur düşüncesindeyim...

Ortasaha (MC) : Göbekteki 2 ortasahanızdan sagdakinin DM özelliginin ön planda olması daha önemli. Cünkü Sag MC nin hucumdan cok defansif olarak takıma katkı saglıyor. Soldaki MC nin de oyunu 2 yönlü oynayabilen bir oyuncu olması gerekiyor. Hem defansif, hem ofansif özellikleri iyi olan bir MC bu bölgede size daha iyi katkı saglar...

Wingers (AMR&AML) : Hızlı, iyi orta acabilen , top sürmesi yüksek olan oyuncular her zaman kanat olarak iyi oyunculardır. Bunun yanında Pas, Teknik , dayanıklılık ve Topsuz alan özelliği iyi olan oyuncular olursa daha iyi verim alırsınız...

Attack Mid. (AMC) : Buradaki oyuncunuz taktiğin kilit oyuncusu... Özellik bakımından "Pas, Teknik, Top sürme, Yaratıcılık, Topsuz alan, Uzun sut" kriterlerinin yüksek olması sizin için çok daha iyi olacaktır. Oyuncu Komutundan "Long Shot: Often" oldugundan sık sık kaleye şut ceker, cok gol atar ve önündeki forvete de cok gol attırır. Taktigin beynidir bi nevii; fakat yanılgıya düşüp bu oyuncunuzu "Oyun Kurucu" diye secmeyin, öyle bir kısıtlamamız yok !

Forvet (FC) : Buradaki oyuncunuz Hem havadan, hem yerden teknik bir forvet olursa muazzam olur. Aynı sekilde havadan pek etkili olmayıp, hızlı ve teknik olursa da bol bol gol atar; fakat Havadan etkili teknik olmayan bir oyuncu olursa gol atıp atamayacagına garanti veremem. Bende genelde basarısız oldu bu tip forvetler... Statik forvetten ziyade; hızlı, teknik, bitirici bir forvet kullanmanızı tavsiye ederim...

Oyun İçi SS alamadım. Taktiği 1 sezon kullandım ve yaptıgımız ortak kariyerde namaglup sampiyon oldum... Kariyer Linki: http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69166 2. Sezona basladıgımız için gecen sezon SS leri kayboldu. Oynadıkça SS eklerim...

Yorumlarınızı bekliyorum... İyi oyunlar.

İndirmek için tıklayınız

http://www.turksportal.net/dosya/fm/28963/bilgi/

9.02 için olanı şimdi yayınlıyorum.

Ufak 1-2 değişiklikler var. Oyuncu mevkiilerinde ilk mesajda anlattıklarım gecerli...

Taktik Ekranı Şu şekilde:

BFG || 9.02 İndirmek İçin Tıkla
    Last edited by GReeN BeReT : 04.Şubat.2009 at 23:09

Mesaj Yetkileri