Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 39 sonuç

Konu: Battle for Goals || BFG || [FM09 Vers9.02]

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Default Battle for Goals || BFG || [FM09 Vers9.02]

FM 2008 için yaptıgım ve kendimce basarılı buldugum taktiğin FM 09 versiyonudur. 9.01 de denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmıştır...

Genel Bilgiler
    Taktik İsmi: Battle for Goals || BFG
    Diziliş: 4-2-3-1
    Genel Mantalite: Atak
    Tempo: Normal
    Paslar: Karışık
    Defansif Cizgi: Normal

Dizilişimiz:

Takım Komutları:

FM08 de yanlara ok verebildiğimiz için 3 AMC li , sag ve sol amc lerin kanat özellikleri olmasını istiyordum. FM09 da yanlara ok veremediğimiz için 3 AMC nin sag ve solunda olanları AMR ve AML olarak değiştirdim. MC lerdeki oyuncularımızın geriye oklarını kaldırdım... Oyuncu Mevkiilerine göre acıklamalara geceyim:

Bekler (DR&DL) : FM08 deki taktikten farklı olarak bu sefer beklerimizin ileri çıkışlarını "often" degil "mixed" yaptım. Yine de beklerimizin hucuma katkısı oluyor. İleri çıkışlar yapıp asist yapabiliyorlar. Hızlı , Markaj ve top calması iyi olan oyuncular secmenizi öneririm... Sık sık ileri geri koşacagından ötürü de "dayanıklı" beklere sahip olmanız sizin acınızdan yararlı olacaktır...

Stoperler (DC) : Biri güçlü kalıplı, hava hakimiyeti iyi, diğeri çevik, hızlı dc ler secebilirsiniz. Defans cizgimiz ileride olmadığından en azından bir stoperinizin agır olması size dezavantaj saglamaz; ama birinin hızlı olması iyi olur düşüncesindeyim...

Ortasaha (MC) : Göbekteki 2 ortasahanızdan sagdakinin DM özelliginin ön planda olması daha önemli. Cünkü Sag MC nin hucumdan cok defansif olarak takıma katkı saglıyor. Soldaki MC nin de oyunu 2 yönlü oynayabilen bir oyuncu olması gerekiyor. Hem defansif, hem ofansif özellikleri iyi olan bir MC bu bölgede size daha iyi katkı saglar...

Wingers (AMR&AML) : Hızlı, iyi orta acabilen , top sürmesi yüksek olan oyuncular her zaman kanat olarak iyi oyunculardır. Bunun yanında Pas, Teknik , dayanıklılık ve Topsuz alan özelliği iyi olan oyuncular olursa daha iyi verim alırsınız...

Attack Mid. (AMC) : Buradaki oyuncunuz taktiğin kilit oyuncusu... Özellik bakımından "Pas, Teknik, Top sürme, Yaratıcılık, Topsuz alan, Uzun sut" kriterlerinin yüksek olması sizin için çok daha iyi olacaktır. Oyuncu Komutundan "Long Shot: Often" oldugundan sık sık kaleye şut ceker, cok gol atar ve önündeki forvete de cok gol attırır. Taktigin beynidir bi nevii; fakat yanılgıya düşüp bu oyuncunuzu "Oyun Kurucu" diye secmeyin, öyle bir kısıtlamamız yok !

Forvet (FC) : Buradaki oyuncunuz Hem havadan, hem yerden teknik bir forvet olursa muazzam olur. Aynı sekilde havadan pek etkili olmayıp, hızlı ve teknik olursa da bol bol gol atar; fakat Havadan etkili teknik olmayan bir oyuncu olursa gol atıp atamayacagına garanti veremem. Bende genelde basarısız oldu bu tip forvetler... Statik forvetten ziyade; hızlı, teknik, bitirici bir forvet kullanmanızı tavsiye ederim...

Oyun İçi SS alamadım. Taktiği 1 sezon kullandım ve yaptıgımız ortak kariyerde namaglup sampiyon oldum... Kariyer Linki: http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69166 2. Sezona basladıgımız için gecen sezon SS leri kayboldu. Oynadıkça SS eklerim...

Yorumlarınızı bekliyorum... İyi oyunlar.

İndirmek için tıklayınız

http://www.turksportal.net/dosya/fm/28963/bilgi/

9.02 için olanı şimdi yayınlıyorum.

Ufak 1-2 değişiklikler var. Oyuncu mevkiilerinde ilk mesajda anlattıklarım gecerli...

Taktik Ekranı Şu şekilde:

BFG || 9.02 İndirmek İçin Tıkla
    Last edited by GReeN BeReT : 04.Şubat.2009 at 23:09

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Geçen seneki BFG çok iyiydi bu sene de aynı başarıyı yakalamış gibi görünüyor hemen indirip deniyorum..Takım yapıma uygun bir taktik..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Kolay gelsin Oğuz (:

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

DC'lerin okları geriye doğru olsa daha iyi olurdu
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Zaten oklar geriye doğru Taylan maç ekranından SS alınmış sanırım..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Yok oğuz. Oklar yoktu yanlış taktiği eklemişim Düzenledim şimdi. DC lerde geriye ok yok yani. SS doğru...

geçen sene BFG ile çok iyi sonuçlar almıştım bu taktiğide hemen deniyecem sonuçları buaya koyarım bu arada tek forvet olarak oscar cardozoyu mu yoksa mauro zarate yi mi oynatayım sence???

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Exellence1905 View Post
    geçen sene BFG ile çok iyi sonuçlar almıştım bu taktiğide hemen deniyecem sonuçları buaya koyarım bu arada tek forvet olarak oscar cardozoyu mu yoksa mauro zarate yi mi oynatayım sence???
    Cardozo her derde deva

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Abi geriye ok olmazsa DC'lerde hücüma çok çıkarlar geriye ok yapman daha yararlı olur bence..
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by TaYLaN View Post
    Abi geriye ok olmazsa DC'lerde hücüma çok çıkarlar geriye ok yapman daha yararlı olur bence..
    Forward Runs = Never oldugu için sorun yok...

Kadroyu bu şekilde yaptım taktikle alanyaspor maçını oynadım sonuç:
    http://www.hizliresim.com/2008/12/14/12832.jpg
    pek ciddiye alınıcak bi maç deil ama yinede ekliyim dedim
    bu arada dc lerin bi tanesinde geriye ok var zaten taktikte

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Güzel bi kadron var. Dediğin gibi rakip pek ciddi degilmiş. Yine de ezici üstünlük kurmuşsun. Taktiğin en önemli özelliği topla oynama yüzdesi. Ortalama %60 top sende oluyor ve oyunu sen kontrol ediyorsun. İyi bir sonuç. Bu arada Emre Güngör'e geriye ok'u sen mi verdin? Benim verdiğimde yoktu...

Quote Originally Posted by PesimiSTyLa View Post
    Güzel bi kadron var. Dediğin gibi rakip pek ciddi degilmiş. Yine de ezici üstünlük kurmuşsun. Taktiğin en önemli özelliği topla oynama yüzdesi. Ortalama %60 top sende oluyor ve oyunu sen kontrol ediyorsun. İyi bir sonuç. Bu arada Emre Güngör'e geriye ok'u sen mi verdin? Benim verdiğimde yoktu...
    hyr geriye oku ben vermedim taktikte vardı
    diğer arkadaşların indirdiklerindede geriye ok var mı acaba yoksa bende mi bi sorun var

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

İlk koydugum yanlış olandı. Geriye ok olan. Oklar yok normalde. Komutlarda bi değişiklik yok. Sadece okları kaldırın.

tamam oku kaldırdım bu arada sağ dc de forvete koşu mixed sol dc de forvete koşu never bu komutlar doğru sanırım

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

En son eklediğim doğru kardesim. Onu indirirsen sorun kalmaz. 2 taktik arasında fark yok fakat ilk ekledigimde 1 -2 sey eski ayarlarda kalmış. Kusura bakma

Nesil
    2007
    Yer
    i bilmiyor..

Kaliteli bir kadroya çok rahat gider En yakın zamanda deneyeceğim

9.1.0 versiyonu için aynı taktigi ne zaman yaparsınn

bi de hangisini en son yukledin siteye en aşşagıda olan link mi alternatif linkin altındaki eklenmiş dosya mı

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by memodal1905 View Post
    bi de hangisini en son yukledin siteye en aşşagıda olan link mi alternatif linkin altındaki eklenmiş dosya mı
    2 si de aynı. İstediginizi indirebilirsiniz. 9.1 versiyonu için zaten bu. En son patch...

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya / 07

Valencia için deneyeceğim .

tamm dostumm emegine saglıkk

Quote Originally Posted by PesimiSTyLa View Post
    Forward Runs = Never oldugu için sorun yok...
    2 linkide indirip dc lerin komutlarına baktım ikisinde de forward runs=mixed,onları never yapsak daha iyi olur heralde kontra atak yemeyiz...
    edit:şimdi dikkat ettim dc lerin forvete koşularını never yapınca dclerde geri ok çıkıyo taktikte

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Evet , defans için daha iyi olur.

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

İndirmenizi Tavsiye etmiyorum.
    Last edited by GReeN BeReT : 25.Aralık.2008 at 19:49 Reason: Eleştirinin dozunu aşmayalım.

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Bu kadar kişi beğenmiş bir tek sen çıkıp İğrenç diyorsun..Yorum yapcaksanız düzgünce neden beğenmediğinizi eksikleri söylersiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    .

Arkadaşlar eleştiri yaparken dozunu aşmayalım, insanları bir anda yerin dibine geçirmeye çalışmayalım. Ortada emek var, Emre abi'nin de ne kadar iyi bir taktik yapımcısı olduğu belli, yıkıcı eleştiri yerine eksik yerleri belirtip yapıcı eleştiri yapalım ki kötü bir nokta varsa düzeltilsin.

TuNdRaLoWeR Misafir

Teşekkürler.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Sitemize eklenmiştir teşekkür ederiz.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

bunda 13 oyuncu olmuormu ? böle taktiklerde ?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri