Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
61 ile 63 arası toplam 63 sonuç

Konu: Sigames Para Politikası !

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

askerdeyken ben alıştırdığım ve ellerimle FM hastası yaptığım bir arkadaşım var...

son 4 senedir oyunun orjinalini almıyordu...

bu sene hem artık iyi kazannçı sayılabilecek işi olduğundan hemde benim telkinlerimle orjinal oyun aldı...

durmadan telefon açıp şöyle hata var böyle hata var deyip duuyor..

türksprtalı okumasını tavsiye ettim elimden geldiğincede proplemlerine yardımcı oldum...

ama söylediği şey aynen şu: sen bela ettin başıma bu orjinal oyunu...

eğer her köşe başında 5 milyona satılan oyuna bir oyun sever 80 milyon verip orjinalini alıyor ve kaçak oyun kadar bile performans alamıyorsa ve bitmek bilmeyen teknik aksaklılaklarla uğraşıyorsa...burada fimanın ciddi bir hatası ve sorumluluğu var demektir..

örneğin benim arkadaşımı bir daha kimse orjinal oyun almaya ikna edemezz...

FM nin adını bilmezken onu hastası yapan ben bile...
    BÖBÜRLENME PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR

Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın.
    Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın...”
    Şeyh Edebali

Hocam senin yerinde olsam 80 ytl verip elindeki oyunu alır sonra gidip korsan alınca karşılaştığı hatalarıda yüzüne vururdum. Sonuçta oyunu sen imal etmiyorsun.Dönüp dönüp şu hata var bu hata var diye sana telefon açması saçma olmuş.
    Bu yaşadığın tamamen 80 ytl nin yara yapması problemidir.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by nikootinn View Post
    Merak ediyorum Turksportal yönetimi Sigames için yapılan eleştirileri ne zaman kabul edecekler acaba
    Şimdi şöyle birşey var, çuvaldızı kendimize batırma hususu var öncelikle. Ayrıca görünen köyün klavuz istemediği olayı da var.

Sırayla başlayayım.
    Oyun şirketleri "korsan"ı bahane olarak gösteriyor.

Adamlar ilk olarak bu işin kendilerine olacak maliyetine bakıyorlar. Yani oyuna türkçe eklmek için kendilerine bir değil birkaç çevirmen almaları gerekiyor çünkü oyunda 30 bin civarında cümle bulunmakta. Çevirmen bulduktan sonra bunları oyuna yerleştirecek programcılar bulmak zorunda ki bu kişinin de türkçe bilmesi gerekiyor. Bütün bunların maliyeti çok yüksek oluyor haliyle. Ve adam kâr sağlayamayacağı birşey için niye bu işe kalkışsın. En azından football manager için asıl sebep bu diyebilirim. Tabii bunun yanında Rusya ile birlikte korsan oyunlarda Avrupa'yı titretmemiz de gözden kaçırılacak birşey değil.

Keşke herkes Crytek gibi girişimci olsa da taşın altına elini soksa, bütün dünya buna inansa, hayat bayram olsa demek isterdim ama çok zor gözüküyor. Nasıl Uefa'da Şenes Erzik'imiz varsa, oyun şirketlerinin üst yöneticilerinde de bir Türk'ün olması, varlığını hissettirmesi gerekiyor sanırım.

İkinci olarak görünen köyün klavuz istememesi. Ben oyunu 902 çıktığında aldım. Oyunda o kadar hata vardı ki 80 ytl'yi haketmiyordu oyun. Türkiye'ye geliş fiyatı, yanlış bilmiyorsam avrupadaki gümrük vergisini en fazla alan ülke olduğumuz için uçuk fiyatlara ulaşıyor. Ama şimdi oyun bence gerçek değerine düştü. 30$'a steamden satın alınabiliyor.
    Last edited by Aydin : 03.Ocak.2009 at 03:16

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123

Mesaj Yetkileri