Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 63 sonuç

Konu: Sigames Para Politikası !

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default Sigames Para Politikası !

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar ;
    Burada öfkemi bir eleştiri mahiyetinde yazmaktayım.Bugün bir patch çıkma ihtimaline karşı
    www.footballmanager.net forum bölümüne göz attım.Gördüklerim beni bir hayli öfkelendirdi.

Fm 2009 orjinal alan biri olarak , bu oyuna pozitif yada negatif yorum yapabileceğimi düşünüyorum.
    Oyunu steam'dan ilk alanlardanım..Dolayısı ile ilk patch çıktığında umudum vardı , oyundaki zayıflıkları gördükten sonra yakın zamanda bişeylerin düzeleceğini düşündüm.
    Şimdi sigames harıl harıl patch için çalışıyordur dedim.Ancak aldığım haber şu ;

http://onlinestore.arsenal.com/invt/a2930&bklist=

Evet , doğru gördünüz !

Sigames , Arsenal fanları için yeni bir oyun yaptığını açıkladı..Bu oyunun hatalardan arınmış olacağı yorumu da mevcut..Oyun 19'unda çıkıyor.

Ben 1 aydır oyunu hatalı olarak oynuyorum , hatta hevesim kırılıyor hatalardan , sen
    oyunu geliştiriyosun , ve yeniden piyasaya sürüyorsun.
    Demek ki sigames , nasıl olsa alan aldı ,
    biz yeni para kazanma tekniklerine bakalım psikolojisi güdülmüş..

Patch'ın bu zamana kadar çıkmamış olması , orjinal alanlara yapılan saygısızlıktır !
    Bakın cm geç çıkıyor , ama hakkını verecekler , yamalı bohça olmayacak fm gibi..

Ben de bu saygısızlığı protesto ediyor ve seneye fm'nin bu seneki satışlardan daha düşük gelir elde etmesi için gerekli katkıyı yapacağımı söylüyorum..

Fm 2006-2007-2008 de aynı bu şekildeydi , oyundan soğuttunuz yeter be !
    Madem hatalı yapıyosun demo diye bişey çıkarma , tester diye grubun olmasın..Bizi önemsemiyorsunuz , eğer bi değer söz konusu olsaydı en azından sakatlık problemini çözüp oyundan en geç 3 gün sonra 9.0.1.1 yama çıkarırdın !

Yanlış düşündüğümü yada düşünceme katılmayanlar olabilir aranızda , her görüşe saygım vardır..
    Herkes içini dökebilir ..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Fm ya bu deve yi güdecek, Ya bu diyardan gidecek. GeLecek yıL hangisi oLacak bunu hep beraber göreceğiz.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Arsenal için özel bir oyun çıkarıyorlar SiGames işte bu kadar zor durumda
    Last edited by El Barto : 16.Aralık.2008 at 21:01
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Daha önceden de yazmistim.Sigames insanlari sömürüyor,hatali oyunlar yapip üstünden sürüyle para kazaniyor.Tabi en büyük rakibi Cm ortalikta gözükmeyince iyice azittilar,nasil olsa fmseverler bizi tercih edecekler diye sacma sapan tavirlar sergilediler.Oyunu cikaracaklarin da devrim olacagi söylendi,Che resmi falan eklendi,onu bile sömürdüler,kapitalist düsünceleri dogrultusunda.
    Eminim bu sene Cmnin cikmasiyla beraber bircok fmci cmye yönelecektir.Umarim böyle devam ederler de milleti kaziklamanin ne oldugunu anlarlar ..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bu oyun sadece ingilterede piyasaya sürülür heralde. Ancak netten indirilir Türkiye'de.Ama rezillik yahu olmamalı böyle sizin patch çıkarmanız lazım oyun değil şu an.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Şİmdi CM'ye dönsek burada CM ilgi görmüyor
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Quote Originally Posted by TaYLaN View Post
    Şİmdi CM'ye dönsek burada CM ilgi görmüyor
    iyi bir arastirma ekibiyle Fm Cmnin yaninda solda sifir kalir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bir şey soracağım CM Türkiye araştırmasını kim yapıyor?
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006

Ben bu oyunu bimeksden 70 YTL'ye aldım. Tek anlamadığım oyunu 70 YTL'ye alabiliyorken diğer yerlerde 79 YTL niye satılıyor? Niye yüksek kar elde etme güdüsü bize oyunu daha pahalı almamıza sebebiyet veriyor.

Birde bu oyun özel bir oyun olabilir. Arsenal Firması SiGames ile anlaşmış olabilir ve özel bir oyun yapmış olabilirler.

bu tavırların aynısını ea sports fifa da yapmıştı kendini tekel gördü geçilemez sandı kadroları yenileyip yeni oyun çıkardı. artık konami'nin çıkışından sonra biraz zor toparlanır. ancak bu olay oyuncuya yaradı daha yüksek kaliteye kavuştuk... umarım aynısı menejerlik oyunu içinde geçerli olur rekabet olmadan kalite yükselmez fiyat yükselir sadece...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by enforcer View Post
    bu tavırların aynısını ea sports fifa da yapmıştı kendini tekel gördü geçilemez sandı kadroları yenileyip yeni oyun çıkardı. artık konami'nin çıkışından sonra biraz zor toparlanır. ancak bu olay oyuncuya yaradı daha yüksek kaliteye kavuştuk... umarım aynısı menejerlik oyunu içinde geçerli olur rekabet olmadan kalite yükselmez fiyat yükselir sadece...
    çok haklısın..

Ayrıca , bi arkadaşım Arsenal'in özel siparişi olarak değerlendirmiş durumu ,
    Sen önce teknik desteğini vereceksin , hatasız oyun yap , sonra ne halt yersen ye
    istersen fenerbahçe için çıkar , benim umrumda değil..
    Ben verdiğim paranın karşılığında hizmet almak istiyorum.
    Müşteri memnuniyeti "0" !
    Dikkat ederseniz , oyun çıkmadan her soruya yanıt veriyordu yetkililer , artık pek sesleri çıkmıyor..Herif yama ne zaman çıkar diye konu açıyor , konu kilitleniyor..

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

FM'ye sert bir rakip gerekiyor ... Yoksa bu iş düzelmez.

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Şeytan Diyor Kapa Kendini Garaja(Amerikan Filmleri Etkisinde Kalmış Genç ) Yap Daha İyi Manager'lik Oyunu.Dağıt Piyasaya Beleş.Millet Oyun Görsün Herkes Doya Doya Oynasın
    Oyun Yapmayı Bilsem 1 Dk Beklemem Yaparım
    Şaka Bir Yana Bizim Paramızla Bize Artislik Yapıyorlar.Bugün Arsenal Edition,Yarın Zonguldakspor Edition Öbürgün Bilmem Ne...
    Para Nereden Gelecekse Oraya Koşuyorlar,Müşteri Memnuniyetini Düşünen Yok,Biz Bu Adamların Paralarını Almıştık Bi Bakalım Dertleri Varmı?Varsa Çözelim Diyen Yok...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by vuque View Post
    Şeytan Diyor Kapa Kendini Garaja(Amerikan Filmleri Etkisinde Kalmış Genç ) Yap Daha İyi Manager'lik Oyunu.Dağıt Piyasaya Beleş.Millet Oyun Görsün Herkes Doya Doya Oynasın
    Şaka Bir Yana Bizim Paramızla Bize Artislik Yapıyorlar.Bugün Arsenal Edition,Yarın Zonguldakspor Edition Öbürgün Bilmem Ne...
    Para Nereden Gelecekse Oraya Koşuyorlar,Müşteri Memnuniyetini Düşünen Yok,Biz Bu Adamların Paralarını Almıştık Bi Bakalım Dertleri Varmı?Varsa Çözelim Diyen Yok...
    Zonguldakspor Edition ,

koptum !

özel günlerde ve davetlerde isteğe özel oyun üretilir .. Vay be ne hallere düştü ..

Vista da çıkarsın aslında

Windows Vista Arsenal Edition

production by Arsene Wenger

Düzelttim
    Last edited by heavy86 : 17.Aralık.2008 at 00:04

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Quote Originally Posted by heavy86 View Post
    Zonguldakspor Edition ,

koptum !

özel günlerde ve davetlerde isteğe özel oyun üretilir .. Vay be ne hallere düştü ..

Vista da çıkarsın aslında

Windows Vista Arsenal Edition

production by Arsene Wenger
    Eee "Parayı Veren Düdüğü Çalar"
    Said ßy Nasrettin Hoca...
    Not:Arsene Hocamızın İsmini Yanlış Yazmışsın.Büyük Scout Arsene Babaya Saygısızlık Yok

Nesil
    2005
    Yer
    Tuzla

Zonguldakspor Edition çıksın 579 YTL veriyim...

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Quote Originally Posted by kral_67 View Post
    Zonguldakspor Edition çıksın 579 YTL veriyim...

Neden 579??
    Neden 679 Veya 479 Değilde 579

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

5+2=7 , 7+2=9

5-7-9 aralarında 2 sayı fark var arkadaş 2 leri çok seviyor herhalde
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya-Edirne(Üni)

Bu sene CM nin güzel bir oyun çıkaracağı haberleri var en azından datası geçmiş senelerdeki gibi baştan savma olmayacak.. Tabi bizim ligin araştırmacısı varmı bilmiyorum ama diğer ligler ile ilgili yoğun çalışmaları olduğunu duydum.. Eğerki bu sene hatalıda olsa güzel bir data ile karşıma çıkarlarsa CM ye bi dönüş niyetindeyim.. tek eksikleri zaten datanın yetersiz olması.. Aldığım Orjinal oyununda üzerine HATALIDIR yazıp arkadaşa hibe ettim tepe tepe kullansın.. Bu sıkıntıda hem daha düzgün bi oyun oynayalım hemde katkımız olsun diye orjinal oyun aldık pişman olduk..

Nesil
    2005
    Yer
    Tuzla

Neden 579??
    Neden 679 Veya 479 Değilde 579
    tamam 679 olsun...

Nesil
    2006
    Yer
    Karabük

bu olay tam bir rezalet....

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar sessiz kalmayalım ve sigames'i bombalayalım !
    ingilizcesi iyi olan , örneğin Baba hamdi 'den rica etsek buraya
    konuyla ilgili ingilizce metin yazsın , bizde gerekli kişiye özel msj. atalım
    Türk olduğumuzu da özellikle vurgulayalım , hem görsün ne kadar Türk oyuncu var ve bu oynayan Türk oyuncuların ne kadarı şikayetçi durumdan..Çünkü biz buradan istediğimiz kadar yazalım , okumuyorlar burayı.

Gerekirse bunaltalım , bundan sonra ona göre adım atsınlar..

Nesil
    2005
    Yer
    Aydın

Arkadaşlar sessiz kalmayalım ve sigames'i bombalayalım !
    ingilizcesi iyi olan , örneğin Baba hamdi 'den rica etsek buraya
    konuyla ilgili ingilizce metin yazsın , bizde gerekli kişiye özel msj. atalım
    Türk olduğumuzu da özellikle vurgulayalım , hem görsün ne kadar Türk oyuncu var ve bu oynayan Türk oyuncuların ne kadarı şikayetçi durumdan..Çünkü biz buradan istediğimiz kadar yazalım , okumuyorlar burayı.

Gerekirse bunaltalım , bundan sonra ona göre adım atsınlar..
    Katılıyorum birşeyler yapmak lazım yetti artık.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

şimdi katılmadığım tek konu var:

Öncelikle yama çıktıktan sonra yine de ortak talebimizi bildiririz ben yazarım benim için farketmez. Bakış açılarını değiştireceklerini söylediler fakat yinede ne kadar ciddi olunduğu belirtilir ki bu lafta kalmaz.Fakat öyle bir liste yapılıp admin bazında kontakt kurulsa daha etkili olur.
    Böylece artık oyunseverlerin ne kadar mağdur durumda olduğu daha etkili bir biçimde bildirilir.Bu konuda Vieri'ye bir danışın.

Şimdi katılmadığım noktaya geliyorum:

Bu oyun Arsenal taraftarlarının ilgisini çekmek için Arsenal ile anlaşılarak çıkarılan ,içinde rsenal ile ilgili çok geniş detay olduğu ve özünde bizimle aynı sisteme sahip olan oyun.Hatta aynı yamaya ihtiyacı olacağını söyleyebilirim.

Biz ise oyunumuzu grafikerlerimizin yaptığı kit,face pack vs vs ile o hale getiriyoruz.Yani özünde iki oyununda tek fark noktası bu.

Nesil
    2003

Neden garip geldi ki bu?

Ilk olarak ilk mesajda yanlis yonlendirme var.

Oyun bildiginiz oyun.

Tek farki icinde arsenal oyuncularinin resimlerinin olmasi,
    Arsenal skin'i ile oynamaniz,
    ve kutunun ustunde yapilan renklendirme/forma isimlerinde arsenal oyuncu ismi yazmasi..

Ici ayni, disi biraz cilali sadece yani..

Internet'de biraz arastirarak gayet rahat bir sekilde indirebileceginiz skin ve oyuncu resimleri icin bu kadar patirti cikartmaya deger mi?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Aynı durumu izah ettik Ömercim ,dile getirmek istedikleri konu farklı olmalı.O yönde hak veririm. Ama Arsenal konusu dediğimiz gibi zaten.

Rahatsız olunabilecek tek konu var ortada ve illa uyarılması gereken ,o da oyun sattıkları insanları tester olarak kullanmaları ve de kendi testerlarının görevlerini yapmadıkları,bununla birlikte her sene oyunda bu tür hatalar yaşandığı,yani müşteriye saygısızlık durumu oluştuğu.

Konu ile ilgili oyun yapımcısı 2010 yılındaki oyunda bu motor üzerinde çalışma yapılacağı ve böylelikle oyunun çok iyi bir şekilde çıkacağı hataların minimuma indirgeneceği yönündeydi.Dilerim bu boyutta çalışılır lafta kalmaz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Problem sadece Arsenal olayı değil arkadaşım..Başka sorunlar varken başka işlerin yapılmasıdır asıl konu.
    Öncelik vermedir..Arsenal için yapılacak bu sistem 1-2 günlük bir geçmişi yoktur öyle değil mi ?
    Bu kadar hızlı bir şekilde sizin tabirinizle "süslenmiş" oyun çıkarmış olmaları bile göze batıyor..
    Sen arkandakini düzeltmeden yeni projelere yönelemezsin.
    Tamam , madem değişeceklerini söyleyeceksin..Her sene olduğu gibi yine susalım , sineye çekelim.
    Her sene düzeltiyorlar nasıl olsa , saolsunlar çok iyi insanlar ,
    Biz salağız , seneye yine alırız , gerekirse yine susarız..

Alakası yok diyeceksiniz belki ama , Yunanistan'da bi olay oldu ve bu olayın üzerine tüm halk ayaklandı , başka ülkelerde destek verdi..

Bizim ülkede Askeri ücret düşürülecek bugün okuduğum haberde , memur maaşı artacakmış..Çıt çıkmıyor..

Haklısınız , gürültü patırtı çıkarmaya gerek yok , kuzu olmalı
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Fikirlerimizin örtüşmediği kesin , perpetua vbmenu_register("postmenu_1320976", true); , sizinle kişisel problemlerim yok elbette..
    Ama hiçbirşey yokmuş gibi davranmanızı hazmedemiyorum.
    Beğenmiyorsan almazsın diyebilirsin , ama unutulmaması gereken birşey var .. Ben bir müşteriyim..Ve çalıştığım şirkette
    Müşteri temsilcisiyim..
    Bize , gelen her müşteri , potansiyel bir müşteridir mantığı öğretildi..
    Yani sizden biri gelip alışveriş yaptıysa , tekrar gelme olasılığı yüksektir , memnun kaldığı sürece..

Müşteri memnuniyeti % 20'lerde ise
    her sene korsan alanların , "bakın , almayın..Sizin yüzünüzden tr dil desteği eklenmiyor" diye kızan ve bu sene itibariyle EN AZ 17 arkadaşımın orjinal almasını sağlayan ve bu durumdan dolayı yerin dibine giren yine ben !!

Tekrarlıyorum , herşey çok güzel , herşey mükemmel.. (!)
    Last edited by heavy86 : 17.Aralık.2008 at 17:29 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Baba Hamdi View Post
    Aynı durumu izah ettik Ömercim ,dile getirmek istedikleri konu farklı olmalı.O yönde hak veririm. Ama Arsenal konusu dediğimiz gibi zaten.

Rahatsız olunabilecek tek konu var ortada ve illa uyarılması gereken ,o da oyun sattıkları insanları tester olarak kullanmaları ve de kendi testerlarının görevlerini yapmadıkları,bununla birlikte her sene oyunda bu tür hatalar yaşandığı,yani müşteriye saygısızlık durumu oluştuğu.

Konu ile ilgili oyun yapımcısı 2010 yılındaki oyunda bu motor üzerinde çalışma yapılacağı ve böylelikle oyunun çok iyi bir şekilde çıkacağı hataların minimuma indirgeneceği yönündeydi.Dilerim bu boyutta çalışılır lafta kalmaz.
    Bakin bu tester olarak kullanilma zorunlulugu kimsede yok..

SI Games'in ve de Sega'nin bir politikasi bu

Bu oyun yillardir cikar, yeniliklerde sorunlar vardir, bu yenilikler iki veya uc yama ile duzeltilir.

Buna karsilik olarak da cok insan oyunu hemen cikar cikmaz almak yerine, Ocak sonunda alir. En son yamayi yukler ve sorunlarin cogunu gormeden oynar. (ustelik bunu yapanlar oyunu cok ucuza da alir).

Hic kimseyi oyunu almaya zorlamiyor SI games. Demo'yu oynarsiniz, begenmezseniz de almama karari pekala verebilirsiniz.

Tester'larin isini yapmamasina gelince. Pekala yapanlar da var, yapmayanlar da var. Isi ciddiye alanlar da olur, almayanlar da olur. Her iste, her sirkette oldugu gibi. Bir kisinin isini tam yapmamasi cok buyuk bir sorun olarak da ortaya cikabilir ileride. Gercekten atlanmis bir sorun da olabilir.

Hatalar, sorunlar hic bir zaman bitmeyecektir. Hatasiz oyun hic bir zaman cikmayacaktir.

Sonuna kadar cilalanmis grafige dayali, en ufak yapay zekasi olmayan oyunlarda bile hata cikiyorken tamamen yapay zeka uzerine kurulmus isin grafik boyutunun hic onemli olmadigi bir oyunun hatasiz olmasini bekleyendedir esas hata.

Dedigim gibi kimse oyunu ilk ciktigi gunde satin almaya kimseyi zorlamiyor. Bu oyunu cok seviyorsaniz, oyun guzel zaman gecirmenize yardimci oluyorsa, goruslerinizi, dusuncelerinizi yazmaktan hoslaniyorsaniz, oyunun gelismesini gozlerinizin onunde gormek istiyorsaniz oyunu ciktigi gun alir ve yorumlarinizla FM ailesinin bir parcasi olursunuz.

Yok ben sadece cok iyi calisan bir oyun istiyorum diyorsaniz, demo'yu denersiniz. Begenirseniz alirsiniz, begenmezseniz de Ocak'da tekrar durumu gormek uzere beklemeye gecersiniz. Bu arada baska islerle ugrasirsiniz, baska oyunlari oynarsiniz. Ocak ayindan sonra cikan yamalar sizi tatmin ediyorsa, o zaman oyunu alirsiniz. Etmiyorsa da o yil FM oynamazsiniz.

Sonucta serbest bir piyasa.. oyunu almaya, oynamaya kimse kimseyi zorlamiyor..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Ömercim kusura bakma ama konunun açılışına baştan katılmadığımı ,konunun tamamıyle alakasız bir konu olduğunu belirttiğim gibi ,diğer konuyuda belirttim.

Ben hemen almak zorundayız bekleyelim bekleyemeyiz falan gibi bir şeyde demiyorum.Cümle içinde de açıkladığım gibi benim gözlemlediğim sorunu zaten oyunun kendi yapımcısı da gözlemliyor.Nu yüzden Aralık sonu toplantısı ile Fm 2010 çalışmalarına başlandı,aynı oyunun 2010 versiyonunun minimum hata ile indirgenerek yapılması için. Yani o tür iç hataları kendileride biliyorlar.Kendi içlerinde hallederler bizi o ilgilendirmez. Evet serbest piyasa alınır ya da alınmaz.Alınma işinde azalma olursa firma tarafından kendilerine göre değerlendirme yapılır vs. vs. vs. Ve de bir iş için adam tutuyor isem o kişi o işin gereğini yapmak zorundadır.O zaman sadece SI kullanıyor ya da kullanmıyor kimin umurunda olur.Bazı testerler tarafından bazı şekillerde sömürülüyorsa o zaman hiç kullanmasınlar.

Neticede bazı konularda aynı şeyleri karşılıklı söylüyoruz buna bu konunun gereksizliğide dahil ama senin olsada olur olmasa da dediğin detaylara oyunun kendi üreticileri olması gerekirdi şeklinde yaklaşıyor sadece onu belirtmek istedim.

Yoksa aynı konuyu aynı yönden aynı şeyi düşünerek konuşuyoruz ikimizde.Fakat bu konuda bakış açımız farklı.

Neyse Ömercim benim hastayken çenem düşer umarım demek istediğimi izah edebilmişimdir.

Nesil
    2003

Problem sadece Arsenal olayı değil arkadaşım..Başka sorunlar varken başka işlerin yapılmasıdır asıl konu.
    Öncelik vermedir..Arsenal için yapılacak bu sistem 1-2 günlük bir geçmişi yoktur öyle değil mi ?
    Ilk olarak bunu yapacak SI degil, SEGA'nin pazarlama bolumu. Yani oyunu kodlayanlar, yama cikartacak kisilerle en ufak alakasi yok.

Bu kadar hızlı bir şekilde sizin tabirinizle "süslenmiş" oyun çıkarmış olmaları bile göze batıyor..
    Sen arkandakini düzeltmeden yeni projelere yönelemezsin.
    Tamam , madem değişeceklerini söyleyeceksin..Her sene olduğu gibi yine susalım , sineye çekelim.
    Her sene düzeltiyorlar nasıl olsa , saolsunlar çok iyi insanlar ,
    Biz salağız , seneye yine alırız , gerekirse yine susarız..

Alakası yok diyeceksiniz belki ama , Yunanistan'da bi olay oldu ve bu olayın üzerine tüm halk ayaklandı , başka ülkelerde destek verdi..

Bizim ülkede Askeri ücret düşürülecek bugün okuduğum haberde , memur maaşı artacakmış..Çıt çıkmıyor..

Haklısınız , gürültü patırtı çıkarmaya gerek yok , kuzu olmalı
    Gurultu cikartmanin bir yarari olmaz. Ben SI forumlarini ilk acildigindan beri okurum. 7-8 senedir de uyeyim ve yazarim. Her yil bu yazdiklarinizin benzerlerini yazanlar olur, her yil bazi kisiler oyundan uzaklasir, yerlerine yenileri gelir.

Olay, musteri olarak sizin aradiginiz sey ile esasinda SI'in sattigi arasinda fark olmasidir. SI sadece bir oyun satmaz. SI sizin de yorumlarinizla sekillendirebileceginiz bir oyun satar. Bundan 6-7 yil oncesine kadar SI forumlari insanlarin soylenme yeri degil, fikir uretme yeriydi. Ne zaman salt musteriler doldu forumlara, o zaman yapici elestiri yapip oyunun gelismesinin bir parcasi olarak fikir uretenler ortadan kayboldu. Bunlarin bir cogu su anda arastirmaci. 7-8 sene onceden SI forumlarinda hatirladigim bir cok kisi su anda arastirmaci olarak fikirlerini SI'a iletiyor.

Benim amacim SI'i korumak degil. Koruyarak bir sey de kazanmam. Sadece FM/SI iliskilerinin mantalitesi sizin beklediginizden farkli. Yani siz bitmis hazir hic bir sorunu olmayan bir urun istiyorsunuz. SI ise her zaman icin bu urunun sorunsuz olamayacagini kabul etmis, gittikce daha iyi yapmak icin gelistirmeyi misyon edinmis ve bu nedenle de surekli yama cikartan bir sirket.

Fikirlerimizin örtüşmediği kesin , perpetua vbmenu_register("postmenu_1320976", true); , sizinle kişisel problemlerim yok elbette..
    Ama hiçbirşey yokmuş gibi davranmanızı hazmedemiyorum.
    Beğenmiyorsan almazsın diyebilirsin , ama unutulmaması gereken birşey var .. Ben bir müşteriyim..Ve çalıştığım şirkette
    Müşteri temsilcisiyim..
    Bize , gelen her müşteri , potansiyel bir müşteridir mantığı öğretildi..
    Yani sizden biri gelip alışveriş yaptıysa , tekrar gelme olasılığı yüksektir , memnun kaldığı sürece..

Müşteri memnuniyeti % 20'lerde ise
    her sene korsan alanların , "bakın , almayın..Sizin yüzünüzden tr dil desteği eklenmiyor" diye kızan ve bu sene itibariyle EN AZ 17 arkadaşımın orjinal almasını sağlayan ve bu durumdan dolayı yerin dibine giren yine ben !!

Tekrarlıyorum , herşey çok güzel , herşey mükemmel.. (!)
    Hic bir sey yok demiyorum.

Benim dedigim farkli bir durum.

Mesela insan kooperatife neden girer? Ileride bir gun bir apartman dairesi sahibi olmak icin degil mi? Surekli para odersin, surekli insaat devam eder ve eninde sonunda bir gun kendine ait gicir gicir bir apartman dairesi sahibi olursun.

FM oynarken size egelence verir, yaptigin katkilarla da bir sonraki oyunun daha iyi bir oyun olmasini umit edersin. Eger bir sonraki yil zamanin varsa oynamaya devam edersin. Yoksa da devam etmezsin.

Rasyonel davranmak da sistemin boyle oldugunu bilerek, bu sistemi begenmeyenlerin FM ile iliskisini kesmesini gerektirir. Herkez memnun edilemez sonucta..

Mesela ben FM 2009'dan gayet memnunum. Sorunlar yok mu? Pekala var. Ama sakatlik fazla olsa da, bu benim dert edecegim bir sey degildir. Zira bu bir oyundur ve ne yaparak sakatliklarin azalacagini cozmek benim egelencemdir.

Baskasi icin en iyi transferleri yapmak egelencedir.

Baskasi icin mac motorunu izlemek egelencedir.

Baskasi icin taktik uretmek egelencedir.

Baskasi icin daha once 5 defa kazandigi sampiyonlar ligini 6. defa kazanmak egelencedir.

Bunu yaparken de sakatligin fazla olmasi, paranin az olmasi, paranin cok olmasi, bazi oyuncularin abartili olmasi, bazi oyuncularin zayif olmasi, bazi taktiklerin iyi calismamasi, bazi taktiklerin cok iyi calismasi vs. karsiniza cikabilecek engeller veya kolayliklardir.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri