Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
61 ile 84 arası toplam 84 sonuç

Konu: Fenerbahçe

Default Rüştü Yeniden Fenerbahçede

Fenerbahçe Kulübü, son 2 sezondur takımda kiralık olarak forma giydirdiği milli kaleci Rüştü Rençber ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

İspanya'nın FC Barcelona takımından bonservisini alan Rüştü, bugün Fenerbahçe Kulübüyle 1 yıllık mukavele yaptı.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadındaki basın toplantı odasında gerçekleştirilen ve yöneticiler İlhan Ekşioğlu ile Vedat Olcay'ın da hazır bulunduğu imza töreninde Rüştü, kendisini yeniden sarı-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Milli kaleci törende yaptığı açıklamada, uzun yıllar hizmet ettiği Fenerbahçe camiasına geri döndüğü için mutlu olduğunu belirterek, Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kuruluna ve başkan Aziz Yıldırım'a teşekkür etti.

100. yılda camianın beklentilerine cevap vermek için kendisinin ve takım arkadaşlarının ellerinden geleni yapacaklarını kaydeden Rüştü, ''Elimizden gelen bütün fedakarlıkları gösterip, el birliği yaparak büyük başarılara imza atacağız'' dedi. Rüştü, düşüncesinin ve idealinin futbolu Fenerbahçe'de bırakmak olduğunu ifade etti.

Fenerbahçe ile 1 yıllık sözleşme imzaladığını belirten Rüştü, ''Bu sözleşme süresini sen mi istedin?'' şeklindeki soruya, ''Öyle uygun görüldü, öyle karar verdik'' biçiminde yanıt verdi.

Fenerbahçe'ye 12 yıl hizmet ettiğini dile getiren Rüştü, ''Bu imza kağıtta 1 yıllık. Sonuçta ben Fenerbahçe'ye 12 yıl hizmet ettim. Burada da kalmak istiyorum'' diye konuştu. Rüştü'ye ''Hoşgeldin'' diyerek söze başlayan yönetici Ekşioğlu ise ''Rüştü artık Fenerbahçe ile özdeşleşmiş bir futbolcu. 100. yılda da burada çalışacak olmasından son derece mutluyuz. İnşallah geçen seneki üzüntüleri 100. yılda her branşta telafi edeceğiz. Bunda Rüştü'nün de büyük katkısı olacak'' şeklinde konuştu.

Vedat Olcay ise Rüştü'yü tekrar aralarında görmekten dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Nesil
    2003

Anladigim kadari ile Alt Yapi Direktoru Joop Lensen ve kadrosunun isine son verilmis. Yerine Senol Corlu gelmis.

Bu durumda alt yapida Fenerbahce'den beklenen patlamanin biraz daha zaman alacagini tahmin ediyorum.

Abi Bütçe ye El atılması Lazım arkadaşalrın Dediği Gi<bi Sonra MEhmet aurelio olması lazım fElan Bütün Güncellemeler olması Lazım Böyle Bi yama Yapalm İyi Olur Yani

denizin ozellikleri dusurulmeli
    transferler konusunda dikkatli olunmalı
    mesela fabiano (DL) başımıza bela olmuştu fm 06 da

arkadaşlar tuncay hep ilk yıldan a.madrid, arsenal, juve gibi takımlara gidiyo bence tuncayın ünü ve özellikleri düşürülmeli

bencede su butce konusuna el atılmalı.ozellikle yayın geliri ve kulup butcesine.seyirci ortalaması bende 50 bin kisiyi gecti.stad 62 bin kişilik oldugunu varsayarsak cok ii bi rakam.seyirciyi stada cekmenin en ii yolu basarıdır arkadaslar bunu unutmayın.ama oyunu ilk actıgınızda rakamlar gercegin yanina bile yaklasamıyor

Quote Originally Posted by EreN
    Finansal durum ayarlanmalı ve yaşı kemale gelmiş oyuncuların özellikleri optimize edilmeli.Ne biliyim bjk de bi tayfur burda bi ergün gerçekten çok fazla yüksek özelliklere sahipler..

Ben de aynı şeyi ümit özat için söyliicektim

Nesil
    2006
    Yer
    annenin yanından

Quote Originally Posted by uğuray1907
    bencede su butce konusuna el atılmalı.ozellikle yayın geliri ve kulup butcesine.seyirci ortalaması bende 50 bin kisiyi gecti.stad 62 bin kişilik oldugunu varsayarsak cok ii bi rakam.seyirciyi stada cekmenin en ii yolu basarıdır arkadaslar bunu unutmayın.ama oyunu ilk actıgınızda rakamlar gercegin yanina bile yaklasamıyor
    stad 62 bin değil 52 bin kişi...

bi kere bende stad 62 bin kisilik.sende 52 bin kisilikse ben napıyım.bi onerim daha var.transferle ilgili.mesela bir oyuncunun degeri 5 mil.dolar olsun.o oyuncuyu alıyosun 30 mil dolara.bunun azaltılması lazım.o paralar kolayla kazanılmıyo.

Fenerliysen konus,galatasaraylıysan susta adam zannetsinler

Del Piero_10 Misafir

tuncay neden her seferinde Juventus'a hep aynı fiyattan(9m) transfer oluyor
    her oyuna başlayışımda aynı şey oldu

bu önceden ayarlanmış gibi duran saçma transfer olayı düzeltilmeli

anelka'nın özellikleri düşürülmeli

Quote Originally Posted by Del Piero_10
    daha ne kadar dusurulebilirki
    ona kalana kadar servet deniz falan var

Nesil
    2003

Bunun nedeni Tuncay'in kalitesinin oyunda abartili olmasi. Oyuna gore Turkiye liglerinin en kaliteli oyuncusu Tuncay. (Alex ve Anelka dan daha iyi)

Ayrica Tuncay'in teknigi Anelka'nin bile uzerinde bu da abartildiginin bir baska gostergesi. Bir cok diger ozelligi sifir oldugu icin fazla bir sey soyleyemem ancak CA 165 sok abartili. En iyi ihtimalle bu rakam 150-155 civarinda olabilir. Potansiyel ise 160-170 civarinda olmali cunku Tuncay'in dunya yildizi olacagi yok. Tuncay'in zihinsel ozelliklerinde de duzeltme yapilmali. Ozellike decisions, concentration ve composure en fazla 10-13 arasi olmali. Orta yapma becerisi orta halli olmali 10-12. Ancak heading, pace, acceleration, determination, work rate gibi ozellikleri yuksek olmali.

Anelka'nin ozelliklerinde bence sorun yok. Ancak Anelka'nin devamliligi yok. Bu da oyunda gozlemlenen ozelliklerni sadece bir kac macta bir ortaya koymasina neden oluyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Şükrü Saraçoğlu

yanlıs hatırlamıyosam tuncayın 9m lik bonservis ücreti verildiğinde serbest kalma maddesine sahip.tuncay da juventus u tercih edio

Nesil
    2005
    Yer
    Istanbul/Moskova

Tuncayın özellikleri bence normal en iyi Türk oyuncu.TSPL deki en iyi oyunculardan birtanesi....

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by senderson
    Tuncayın özellikleri bence normal en iyi Türk oyuncu.TSPL deki en iyi oyunculardan birtanesi....
    Turkiye'deki en iyi oyunculardan birisi olduguna katiliyorum. Ancak Current Ability'nin Alex ve Anelka'dan daha iyi olmasi dogru mu? Yani Tuncay'in agirlikli ozelliklerinin toplami Alex veya Anelka'dan daha mi yuksek olmali?

Oyuna gore current ability acisindan Tuncay, Joe Cole, Drogba, Fabregas, Fred, Hleb, I**uinta, Inzaghi, Lahm, Messi, Makaay, Mascherano, Miccoli, Recoba, Rosicky, Saviola, Schweinsteiger, Tevez, Ze Roberto, Van Persie, Van der Vaart gibi oyunculardan daha iyi...

Yine oyuna gore, teknigi Alex, Ballack, Del Piero, Juninho Pernambucano, Messi, Pires, Robben, Rui Costa, Saviola, Van Der Vaart ile beraber 18. Ve yine teknigi, Anelka, Fabregas, Fiore, Hleb, Nihat, Schweinsteiger, Shevchenko, Tevez gibi oyunculardan daha yuksek.

Nesil
    2005
    Yer
    Istanbul/Moskova

Anelkadan üstün olması normal de Alex ten düşük olablir.Tekniği en fazla 17 ye düşmeli.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by senderson
    Anelkadan üstün olması normal de Alex ten düşük olablir.Tekniği en fazla 17 ye düşmeli.
    O zaman teknigin bir tanimini okuyup ondan sonra bu konuda fikir beyan etmen daha dogru olur...

http://forum.turksportal.net/vb/show...9&postcount=15

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

sevilenlere uche aziz yildirim okocha hooijdonk anderson eklenmeli..
    sevilmeyenlere yildirim demiroren ozhan canaydin christoph daum elvir baljic ve revivo eklenmeli

Quote Originally Posted by Omerdinho
    sevilenlere uche aziz yildirim okocha hooijdonk anderson eklenmeli..
    sevilmeyenlere yildirim demiroren ozhan canaydin christoph daum elvir baljic ve revivo eklenmeli
    Bence Sevilenlere

Luciano &100 eklenmeli...

Daum sevilmeyenlere eklenmesede olur..

Özhan Canaydının yerinede Adnan Polat gelmeli..

senin dediklerine göre

herşeyden önce altyapıya önem verilcekse fenerinde alt yapısana önem verilmeli.özellikle mill takımda banko oynayan canın özellikleri yüksek olmalı.aynı şekilde kerim zengin'inde..alexin özellikleri yüksek olması lazım.kaleci volkanında öle.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by jacke
    herşeyden önce altyapıya önem verilcekse fenerinde alt yapısana önem verilmeli.özellikle mill takımda banko oynayan canın özellikleri yüksek olmalı.aynı şekilde kerim zengin'inde..alexin özellikleri yüksek olması lazım.kaleci volkanında öle.
    Bu siraladigin oyuncular alt yapi oyunculari degil. Can 22, Kerim ise 21 yasinda.

Can fiziksel ozellikleri kuvvetli, agresif bir oyuncu. Teknik ve zihinsel ozellikleri zayif ile orta karar arasinda olan bir oyuncu. Teknigi dusuk olmasinin getirdigi zaaflari var (en ufak baski gordugunde uzun top oynamasi gibi.) Pek yaratici bir oyuncu olmadigi da bir gercek. Tehlikesi olmayan pozisyonlarda agresif girisleri cok iyi kararlar veremediginin de gostergesi. Can'in en onemli ozelligi yukselebilme becerisi ve kuvveti ancak kafa vurma (vurabilme degil, istedigi yere vurabilme) ozelligi pek iyi degil.

Kerim teknik acidan Turkiye standartlarinda iyi bir oyuncu. Ustune baski geldiginde rakibi ekarte edebilen ozellikleri ver (iyi teknik ve dripling). Uzaktan vurus ve bitiriciligi normal olarak uzun senelerini forvet olarak gecirdigi icin iyi. Ancak Kerim'in fizigi forvet oynamak icin yeterli degil. Defansif acidan Kerim cok zayif bu zayiflik da sag bekte oynamaya yeni baslamis bir oyuncu icin cok normal.

Alex'in ozellikleri mevcut haliyle iyi ancak caliskanligi ve konsantrasyonu dusuk olmasi gerekli. Zira bu ozellikler Alex'in her zaman elestirildigi konular.

Volkan ile ilgili dusuncelerimi futbol forumunda daha once yazmistim. Volkan refleksleri, hava ustunlugu, elle kontrolu, ve bire birde iyi olan bir kaleci. Ancak Volkan'in ozellikle yopu oyuna elle veya ayakla sokmasi (yani top atma becerisi ve teknigi) dusuk olmali. Ayrica Volkan genelde topu yumruklamak yerine tutmayi az bir miktar daha seven bir oyuncu. Volkan'in konsantrasyonun ve iletisiminin pek iyi olmadigini da dusunuyorum.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua
    Bu siraladigin oyuncular alt yapi oyunculari degil. Can 22, Kerim ise 21 yasinda.

Can fiziksel ozellikleri kuvvetli, agresif bir oyuncu. Teknik ve zihinsel ozellikleri zayif ile orta karar arasinda olan bir oyuncu. Teknigi dusuk olmasinin getirdigi zaaflari var (en ufak baski gordugunde uzun top oynamasi gibi.) Pek yaratici bir oyuncu olmadigi da bir gercek. Tehlikesi olmayan pozisyonlarda agresif girisleri cok iyi kararlar veremediginin de gostergesi. Can'in en onemli ozelligi yukselebilme becerisi ve kuvveti ancak kafa vurma (vurabilme degil, istedigi yere vurabilme) ozelligi pek iyi degil.
    Can fiziksel olarak çok iyi bir oyuncu, hava hakimiyeti üst seviyede.İstediği yere kafasını sokup pası verebiliyor, defanstan iyi top çıkartbiliyor.
    Hangi maçları izliyoruz biz, ben farklı maçlar mı izliyorum?

Ben Can'ı altyapıdan beri izliyorum.
    Bana 2 maçlı izlenimlerini anlatmışsın gibi geliyor, bu da yorumların çok saçma oluşunu ortaya çıkarıyor.

Can'ın zaafları:
    Markajı hiç sevemedi, sürekli sarkık oynuyordu.O yüzden çok fazla adam kaçırıyor önde oynadığında.
    Tecrübesizliği ilk hamlelerinin zayıf olmasını tetikliyor.Omuzomuzada pek geçilmiyor, hızlı ve seri olması nedeniyle ileride Ivan Cordoba tipinde bir oyuncu olmaması için hiçbir sebep yok.Ama ilk adımı çok etkiliyor birebir pozisyonunda.
    Pozisyon sezgisi çok iyi, sarkık oynadığında sürekli ara pasları,karşıkarşıya pozisyonları çıkarıyordu.Sivasspor gömülü defans oynuyordu, kısacası o da sarkık gibi oynuyordu.

Yaşına göre çok iyi bir sezgisi var, geriden topu çıkarması da fena değil.En azından gereksiz doldurmuyor.Bu yaşta bir defanstan üstdüzey teknik beklemek ayıp olur.

Quote Originally Posted by perpetua
    Kerim teknik acidan Turkiye standartlarinda iyi bir oyuncu. Ustune baski geldiginde rakibi ekarte edebilen ozellikleri ver (iyi teknik ve dripling). Uzaktan vurus ve bitiriciligi normal olarak uzun senelerini forvet olarak gecirdigi icin iyi. Ancak Kerim'in fizigi forvet oynamak icin yeterli degil. Defansif acidan Kerim cok zayif bu zayiflik da sag bekte oynamaya yeni baslamis bir oyuncu icin cok normal.

Alex'in ozellikleri mevcut haliyle iyi ancak caliskanligi ve konsantrasyonu dusuk olmasi gerekli. Zira bu ozellikler Alex'in her zaman elestirildigi konular.

Volkan ile ilgili dusuncelerimi futbol forumunda daha once yazmistim. Volkan refleksleri, hava ustunlugu, elle kontrolu, ve bire birde iyi olan bir kaleci. Ancak Volkan'in ozellikle yopu oyuna elle veya ayakla sokmasi (yani top atma becerisi ve teknigi) dusuk olmali. Ayrica Volkan genelde topu yumruklamak yerine tutmayi az bir miktar daha seven bir oyuncu. Volkan'in konsantrasyonun ve iletisiminin pek iyi olmadigini da dusunuyorum.
    Alex'in konsantrasyonu düşük mü ?

Çok akıllı bir oyuncu, sahayı enlemesine görüyor ve maçı sürekli takip ediyor.Böyle bir oyuncunun nasıl konsantrasyonu düşük oluyor?!
    Alex önde pres yapmıyor, alan savunmasına yardım etmiyor.Brezilya Futbolu 3 günde bir maç yoğunluğu yaşadığından çok fazla dribbling üzerine yetiştirmemiş kendini.Kondüsyonunu ayarlamaya çalışıyor.
    Lig'de son saniyelerde attığı asistler ve goller ile kurtardığı bir çok maç var!

Volkan'ın tek eksiği yan toplardaki dikkatsizliği.
    Pozisyon sezgisi, refleksleri, ani çıkışları üst seviyede.Türkiye'de onun kadar iyi bir Türk kaleci yok şu anda (Rüştü de dahil).

Dediklerinin aksine Volkan her topu kısa paslar ile başlatır çok sıkışmadıkça.
    O hataları Rüştü yapıyordu.Rüştü'nün her topu rakibe gider!
    Rüştü her zaman degaj sevdalısı, hiç düşünmedi rakibe gidip gitmediğini.
    Volkan'ın topu oyuna başlatışı en az Cordoba kadar iyidir.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ABOOO
    Can fiziksel olarak çok iyi bir oyuncu, hava hakimiyeti üst seviyede.İstediği yere kafasını sokup pası verebiliyor, defanstan iyi top çıkartbiliyor.
    Hangi maçları izliyoruz biz, ben farklı maçlar mı izliyorum?

Ben Can'ı altyapıdan beri izliyorum.
    Bana 2 maçlı izlenimlerini anlatmışsın gibi geliyor, bu da yorumların çok saçma oluşunu ortaya çıkarıyor.

Can'ın zaafları:
    Markajı hiç sevemedi, sürekli sarkık oynuyordu.O yüzden çok fazla adam kaçırıyor önde oynadığında.
    Tecrübesizliği ilk hamlelerinin zayıf olmasını tetikliyor.Omuzomuzada pek geçilmiyor, hızlı ve seri olması nedeniyle ileride Ivan Cordoba tipinde bir oyuncu olmaması için hiçbir sebep yok.Ama ilk adımı çok etkiliyor birebir pozisyonunda.
    Pozisyon sezgisi çok iyi, sarkık oynadığında sürekli ara pasları,karşıkarşıya pozisyonları çıkarıyordu.Sivasspor gömülü defans oynuyordu, kısacası o da sarkık gibi oynuyordu.

Yaşına göre çok iyi bir sezgisi var, geriden topu çıkarması da fena değil.En azından gereksiz doldurmuyor.Bu yaşta bir defanstan üstdüzey teknik beklemek ayıp olur.
    Cevap yazmana sevindim. Seninle bu gibi karsilikli konusmalarimiz benim acimdan cok zevkli oluyor.

Ben Can'i alt yapidan beri izlemiyorum. Evet son bir kac macini izledim ancak ozellikle Kiev maclari, ligdeki maclar ve milli maclardaki izlenimlerim Can'in nsail bir oyuncu oldugu konusunda bana bir cok izlenim sansi verdi.

Can ozellikle baski yedigi durumlarda topu ayagindan cikartma acisindan aceleci oldugu ve bu nedenle uzun paslar vermek zorunda kaldigi bir gercek. Bu da tekniginin cok iyi olmadigini ve sahayi iyi goremedigini gosterir. Pas verme becerisi yuksek olabilir, yani isabetli paslar verebilir ancak defansta baski yedigi zaman kendisini rahatlatici sekilde topla hareketlenmiyor.

Hava hakimiyetinin iyi oldugu konusunda katiliyorum. Belki daha once yazdigim biraz karmasikti o nedenle vermek istedigim mesaj pek belirgin degildi herhalde. Hava hakimiyetinin iyi olmasi ziplama, cesaret, guc, sezme ve pozisyon almanin iyi olmasi ile oyunda belirtilir. Bence Can'in ziplama becerisi (boyu da uzun oldugu icin), kuvveti ve cesurlugu yuksek seviyede (16-18 arasi olabilir). Pozisyon alma ve sezme bu kadar yuksek olmasa da Turkiye ligleri icin iyi seviyede (12-14 olabilir).

Kafa vurma becerisi ise pek iyi degil. Yani hava topunu kazanabiliyor ancak istedigi yere gonderme konusunda cok iyi degil. Ozellikle kornerlerden kacirdigi goller goz onunde tutulursa bu gozlemin pek de yanlis olmadigi ortaya cikar (Bence kafa vurma 8-10 arasinda olmali). Kafa vurma becerisi cok iyi olmayan bir oyuncu defansta kafa vurdugu zaman topun takim arkadasina gitmesi kafa vurusunun cok iyi oldugunun gostergesi olamaz cunku bu tip kafa vuruslari cok buyuk isabet gerektiren kafa vuruslari degildir (takim arkadasinin hareketlenip topu alabildigi de goz onunde tutulursa). Kaleye dogru kafa vuruslarinda oyuncunun kafa vuruslarinda ne kadar isabetli oldugu daha belirginlesir. Oyunda kullanilan kafa vurma (heading) bir bakima kafa ile bitiriciligi olcer.

Alex'in konsantrasyonu düşük mü ?

Çok akıllı bir oyuncu, sahayı enlemesine görüyor ve maçı sürekli takip ediyor.Böyle bir oyuncunun nasıl konsantrasyonu düşük oluyor?!
    Alex önde pres yapmıyor, alan savunmasına yardım etmiyor.Brezilya Futbolu 3 günde bir maç yoğunluğu yaşadığından çok fazla dribbling üzerine yetiştirmemiş kendini.Kondüsyonunu ayarlamaya çalışıyor.
    Lig'de son saniyelerde attığı asistler ve goller ile kurtardığı bir çok maç var!
    Konsantrasyon, mac icinde bir oyuncunun surekliligini olcer. Alex hic bir zaman macin her dakikasinda harikalar yaratan bir oyuncu olmadi. Zaman zaman parlayan, zaman zaman sonuk bir futbol oynayan bir oyuncu icin konsantrasyonunun cok yuksek olmamasi (tabii dusuk dedigimde 8-10 arasi olmali diye dusunuyorum).

Mactan maca surekliligi (consistency) ise yuksek seviyede olmali cunku hemen hemen her mac ayni seviyede performans gosteriyor, rakibe gore bu performans asist, gol veya gollerle sonuclaniyor veya meyve vermiyor. Son dakikalarda kurtardigi maclar Alex'in soguk kanli bir oyuncu oldugunun gostergesidir ve bu nedenle de soguk kanlilik ozelliginin yuksek olmasi daha dogru olur.

Volkan'ın tek eksiği yan toplardaki dikkatsizliği.
    Pozisyon sezgisi, refleksleri, ani çıkışları üst seviyede.Türkiye'de onun kadar iyi bir Türk kaleci yok şu anda (Rüştü de dahil).

Dediklerinin aksine Volkan her topu kısa paslar ile başlatır çok sıkışmadıkça.
    O hataları Rüştü yapıyordu.Rüştü'nün her topu rakibe gider!
    Rüştü her zaman degaj sevdalısı, hiç düşünmedi rakibe gidip gitmediğini.
    Volkan'ın topu oyuna başlatışı en az Cordoba kadar iyidir.
    Volkan'in uzaktan yedigi goller kendisinin oyuna fazla konsantre olmadiginin bir gostergesi. Turkiye liginde uzaktan fazla sut cekilmez, bu nedenle de Volkan'in bu bu gibi sutlari beklemedigini ve uzun sutlarin kaleyi bulabilecegine fazla ihtimal vermedigini dusunuyorum. Bu tip pozisyonlardaki zaafi (Rustu'de de bu zaaf vardir bence) konsantrasyonunun dusuk oldugunu gosteriyor.

Volkan'i ben daha cok Avrupa kupasi maclarinda izledim. Topu elle oyuna sokma konusunda cok iyi olmadigini dusunmem bu nedenle olabilir.

Volkan bir cizgi kalecisi. Bir Barthez veya bir Cordoba gibi 18 kalecisi degil. Hatta Rustu ile Volkan benzer ozelliklerde kaleciler. Rustu'yu Volkan'dan one cikartan ozellik Rustu'nun dunya capindaki refleksleri oldugunu dusunuyorum. Bu da bence Rustu'nun teknik direktorler tarafindan daha iyi bir kaleci olarak algilanmasina ve daha cok maclarda oynatilmasina neden oluyor. Iki kalecinin de defansi cok iyi organize ettigini dusunmuyorum. Tabii karsilastirmada ornek Kahn olarak alinirsa hem Rustu hem de Volkan bu konuda zayif gorunuyor. Ikisinin de iletisiminin 9-11 arasinda olmasi dogru olur. Sonucta 1. Lig seviyesinde kalecilerden bahsediyoruz ve oyuncu bir konuda cok zayif olmadigi surece zayif olarak tarif ettigim bir oyuncunun ozelliginin 8-12 arasinda bir seviyede olmasi dogru olur. (Zaten 18-20 dunya capinda oyunculara verilen, 15-17 cok iyi oyunculara verilen, 12-14 iyi oyunculara verilen, 9-11 dunyanin en iyi liglerinde kadro oyuncusu ve yedek oyunculara verilen degerlerdir. Yani benim zayif diye nitelendirdigim ozellikler, orta karar olarak da nitelendirilebilir.)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Acıbadem

kemal falan bence simdiki yeteneklerine gore cok daha ii yapılmıslar dusurulmesi lazım bunların

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123

Mesaj Yetkileri