Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 63 sonuç

Konu: Aktivasyon Kodu hakkında bilgi

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Default Aktivasyon Kodu hakkında bilgi

Aktivasyon kodu hakkında birkaç bilgi vermek istiyorum.

- Aktivasyon kodu 1 tanedir. Ve bu 1 tane olan kod 5 kez kullanılabilir.

- Steam üzerinden aktivasyon kodu ile oyunu indirirseniz, sadece aldığınız kullanıcı adı ile oyunu oynayabilirsiniz. Aynı kodu ile başka bir steam kullanıcısı oynayamaz.

- Aktivasyon kodunun 5 hakkı olduğundan dolayı, makinenize format atıp oyunu tekrar kurduğunuzda ve aktivasyon kodunu tekrar girdiğinizde hakkınız bir azalmış olacak. Bu yüzden, eğer imkanınız varsa oyunla alakalı bütün dosyaların (belgelerimdeki sigames ve application data vs.) yedeğini alın. Böylece bilgisayarınızı tekrar kurduğunuzda, fm'i aktivasyon key harcamadan çalıştırabilirsiniz. Eğer elinizde oyunun yedeğini alma gibi bir fırsatınız yoksa mecburen kalan haklarınızı kullanmak zorunda kalacaksınız.

- Steam kullanıcısı olan arkadaşlar için aktivasyon keylerini başkalarıyla paylaşmakta bir sorun yok. Ama steam kullanıcısı olmayanlar için, yukarıdaki belirttiğim sebeplerden ötürü, yedekte key bulundurmak faydalı olacağından, keylerini başkalarıyla paylaşmamalarını öneririm.

- Özel bir not ekleyeyim. 2005 yılından beri steam kullanıyorum. Bilmeyenler için steam'in avantajını yazmamda fayda var. Steam üzerinden oyunu satın aldığınızda, kullanıcı adınızı çaldırmadığınız sürece football manager'ı istediğiniz her yerden oynayabilirsiniz. Tabii bunu yapmanız için bulunduğunuz yerlerde internetin olması lazım. Şöyle bir örnek vereyim. Geçen sene Team fortress 2 oyununu steam üzerinden satın almıştım. Ve oyunun müptelası olmuştum. Yazlığa gidince de bırakmak istemedim. Yazlıkta laptopa steam yükledim. Ve kullanıcı adımla girdiğimde indirebileceğim oyunlar listesinde -normal olarak- team fortress 2 gözüküyordu. Oyunu indirdim ve yazlıkta da oynamaya başladım. Yani anlayacağınız steam üzerinden almak biraz daha avantajlı.

hmm açıklamlar için saol kardeşim. benim bir sorum olcak ben fm yi korsan kullanıyordum bu gün aldım ve şu an iniyor. ama ben korsan oynuma 9.0.2 yamasını yaptım ve açılıştı activasyonu steamdan aldım kodla yaptım. şimdi oyun inince doğal olarak orjinal ile oynamk isticem fmyi kaldırıp geri yükledimde app data yı falan komple sildimde acaba key hakkım azalmış olacakmı?

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Evet. oyunu kaldırıp tekrar yüklediğin zaman tekrar aktivasyon kodu soracak yüklerken. bu kodu girdiğin zaman da hakkın 1 azalır.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Format atıp tekrar yüklediğinizde Aktivasyon sayınız azalmıyor ben denedim..5 arkadaşta yüklü oyun ben format attım tekrar yükledim hiçbir sorun çıkmadı zaten De aktivasyon URL si var ordan rahatça lisans koltuğu boşaltılabiliyor..
    Şu kaldırımda resmin olsaydı
    Eğilip öperken görenler, Varsın dileniyorum sansaydı

saolun arkadaşlar steam dan inen oyun direk 9,0,2 olarak indi tıkladım girdim sorun yok tşk ederim

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Evet. De aktivasyon yaparak kod, boşluğa çıkartılabiliyor. Bunu ben de bilmiyordum. İyi oldu Mustafa abinin yazdığı.

Nesil
    2006
    Yer
    İSTANBUL

Default yardım istiyorum

5 farklı bilgisayarda kullanma hakkı oyunu steam dan alanlar için mi yoksa benim gibi dvd sini satın alanlarında böyle bir hakkı var mı?

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    Bu sayfada "Unable to lookup devices." diye bir hatayla karşılaşıyorum? Tekrar tekrar yazdım olmadı, IE yerine Mozilla'yla denedim yine olmadı? Bilginiz var mı acaba bu konuda?

Nesil
    2007
    Yer
    Lefkoşa

Steam üzerinden sadece kod satın alabiliyor muyuz?

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by Anders View Post
    Detaylı bir bilgim yok ama sadece kod satın almak derken nasıl biraz daha açar mısın? Oyunu nasıl kurmayı düşünüyorsun?

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by tirona View Post
    5 farklı bilgisayarda kullanma hakkı oyunu steam dan alanlar için mi yoksa benim gibi dvd sini satın alanlarında böyle bir hakkı var mı?
    Sadece steamden alanlar için değil. Dvd'deki kod'da 5 farklı makinede kullanılabilir.

Quote Originally Posted by Anders View Post
    Hayır. Oyunu satın alıp, indirdikten sonra steam kod veriyor. Eğer kotalı değilseniz, oyunu satın aldıktan sonra bir de indirmesini bekleyeceksiniz. İndirdikten sonra çıkan key'i kullanabilirsiniz.

Quote Originally Posted by Aydın View Post
    Sadece steamden alanlar için değil. Dvd'deki kod'da 5 farklı makinede kullanılabilir.

Hayır. Oyunu satın alıp, indirdikten sonra steam kod veriyor. Eğer kotalı değilseniz, oyunu satın aldıktan sonra bir de indirmesini bekleyeceksiniz. İndirdikten sonra çıkan key'i kullanabilirsiniz.

bence yanlış biliyosun ben oyunu indirmeden de kodu gördüm... steam programında oyunun üzerine gelip sağ tıkladığın zaman view game key gibi bişy var ona tıkladığında keyi görüyorsun

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

bende, ben oyunu indikten sonra ayrı bir pencere halinde çıktı key. o yüzden öyle dedim. sağ tıklayıp öyle bir seçeneğin olduğunu bilmiyordum.

o zaman düzelteyim, oyunu indirmeye gerek olmadan, my games menüsünde oyunun üstüne sağ tıkladığınızda "view game cd key" ile oyunu indirmenize gerek kalmadan, sadece key satın almış olursunuz.

Nesil
    2007
    Yer
    Lefkoşa

Quote Originally Posted by El Barto View Post
    Detaylı bir bilgim yok ama sadece kod satın almak derken nasıl biraz daha açar mısın? Oyunu nasıl kurmayı düşünüyorsun?
    Oyunu daha önce yasal olmayan yöntemlerden edinmiştim. Şimdi indirmeye üşeniyorum

Quote Originally Posted by Aydın View Post

Oyunu alsak, indirmesek kodu verir mi?

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Bir önceki mesajda The Dark Lord'un dediği gibi, oyunu steam üzerinden aldığınızda "my games" alanında çıkan football manager ikonunun üzerine sağ tıklayarak, oyunu indirmeden key'i görebilirsiniz.

Ben orjinal oyunu da indirdim ne olur ne olmaz. Şimdi oyun c.rak lenirken belki başka dosyalarlada oynanmıştır. oyunu orjinal hali ile oynamak her zaman daha iyidir...

bide resim koyayım yardımcı olsun arkadaşlara ...
    Last edited by The Dark Lord : 22.Aralık.2008 at 20:07

Ya Lutfen Biri Bana Su Activasyon Kodunu Yazsin Ya Bi Turlu Bulmadim Nasi Bi Yama Bu Anlamadim

manager 2009 yüklüydü 9.2.0 yamayı indirdim kurdum sonra oyun açmıyor key istiyor.yardımcı olursanız sevinirim

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by TSTSTSTSTS6161 View Post
    Ya Lutfen Biri Bana Su Activasyon Kodunu Yazsin Ya Bi Turlu Bulmadim Nasi Bi Yama Bu Anlamadim
    Quote Originally Posted by alimuhtar View Post
    manager 2009 yüklüydü 9.2.0 yamayı indirdim kurdum sonra oyun açmıyor key istiyor.yardımcı olursanız sevinirim
    Oyunlarınız kopya olduğu için bu sorunlarla karşılaşıyorsunuz. Aktivasyon kodunu da kimse sizinle paylaşmaz sanmıyorum. Ayrıca bu konu ile ilgili forumlarımızda yardım alamazsınız kurallarımızı bir kez daha okumanızı tavsiye ederim.

Nesil
    2007
    Yer
    Lefkoşa

En iyisi steamden alalım

Nesil
    2006
    Yer
    İSTANBUL

yardımınız için teşekkürler, fakat ben oyunu farklı bir bilgisayara yukluyorum. sonunda kod isitiyor kodu yazınca kabul etmiyor. oyun sadece bir makineye yuklendi bu gune kadar. acaba ben bişeyi atlıyor veya yanlış mı yapıyorum?

bu kod sadece online oynamak için mi

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul - Ataşehir

Quote Originally Posted by The Dark Lord View Post
    Ben orjinal oyunu da indirdim ne olur ne olmaz. Şimdi oyun c.rak lenirken belki başka dosyalarlada oynanmıştır. oyunu orjinal hali ile oynamak her zaman daha iyidir...

bide resim koyayım yardımcı olsun arkadaşlara ...
    Sen yeni almışın herhalde

Oyun 29.99 $ mı ? İndirime mi gidildi Türkiye için veya dünya çapında ?

Yoksa ben farklı DNS kullandığım için mi, fiyatı o şekilde görüyorum ?

Bilgisi olanlar fiyat konusunda cevaplarsa sevinirim.

Quote Originally Posted by noescape85 View Post
    Sen yeni almışın herhalde

Oyun 29.99 $ mı ? İndirime mi gidildi Türkiye için veya dünya çapında ?

Yoksa ben farklı DNS kullandığım için mi, fiyatı o şekilde görüyorum ?

Bilgisi olanlar fiyat konusunda cevaplarsa sevinirim.
    evet yeni aldım oyun indirme girdi zaten mantıklı fm oyuncusu oyunu bu mevsim de alır

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul - Ataşehir

Quote Originally Posted by The Dark Lord View Post
    evet yeni aldım oyun indirme girdi zaten mantıklı fm oyuncusu oyunu bu mevsim de alır
    Şekil a'daki gibi (:

Bazı malum sebeplerden dolayı almamak için diretiyordum, orjinal alınmayı haketmiyor, helede o yüksek fiyatına.

Sanırım şu an ilk çıktığında alanlar ödedikleri para konusunda ve bizim aldığımız fiyat konusunda karamsardır..

Madem indirim yapmışlar ve cazip bir fiyata çekilmiş, alalım dedik. Bugün farkettim; mantıklı fiyatı bugün aldım..

İlk çıktığında almış olaydım o fiyata şu an burada SI'ye küfür ediyor ve 5 dakika sonra banlanıyor olurdum herhalde

İlk çıktığından beri bizde oynadık Fm. Burada şu an SI bir Türk'ün daha orjinal oyun aldığını değil, ilk alanlarla şu an alanların fiyat farkını tartışsın SI ve onlara olan insanların düşüncesini.

Sanki ilk çıktığında fiyatı şişirince ne geçiyorsa eline ? Belki ilk alan kişi oluyorlar, heyecanı ilk tadanlar falan diye düşünenler olabilir, yoo ben almadım, ilk tadanlardanda biridirim. Herneyse konu aktivasyondan SI'nin politakasına geçti, içimi döktüm sanki (:

Sanada cevap için teşekkür ederim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by noescape85 View Post
    Şekil a'daki gibi (:

Bazı malum sebeplerden dolayı almamak için diretiyordum, orjinal alınmayı haketmiyor, helede o yüksek fiyatına.

Sanırım şu an ilk çıktığında alanlar ödedikleri para konusunda ve bizim aldığımız fiyat konusunda karamsardır..

Madem indirim yapmışlar ve cazip bir fiyata çekilmiş, alalım dedik. Bugün farkettim; mantıklı fiyatı bugün aldım..

İlk çıktığında almış olaydım o fiyata şu an burada SI'ye küfür ediyor ve 5 dakika sonra banlanıyor olurdum herhalde

İlk çıktığından beri bizde oynadık Fm. Burada şu an SI bir Türk'ün daha orjinal oyun aldığını değil, ilk alanlarla şu an alanların fiyat farkını tartışsın SI ve onlara olan insanların düşüncesini.

Sanki ilk çıktığında fiyatı şişirince ne geçiyorsa eline ? Belki ilk alan kişi oluyorlar, heyecanı ilk tadanlar falan diye düşünenler olabilir, yoo ben almadım, ilk tadanlardanda biridirim. Herneyse konu aktivasyondan SI'nin politakasına geçti, içimi döktüm sanki (:

Sanada cevap için teşekkür ederim

Ben o ilk alanlardan olduğum için cevap hakkı doğdu ..
    Evet indirim oldu ama keşke bekleseydim demedim..çünkü sen korsan oynadın , baktın 9.0.2 yamasından sonra ilacı çıkma olasılığı yok , orjinal aldın..Hoşgeldin aramıza , ama aramızda bi fark var..

akıllı olanlar geç alır aptallar erken alır gibi tartışma değil de ,
    saygı duyduğum için oyuna orjinal aldım ben ,
    sen ise yeni yama ile oynayamadığın için

Quote Originally Posted by heavy86 View Post
    Evet indirim oldu ama keşke bekleseydim demedim..çünkü sen korsan oynadın , baktın 9.0.2 yamasından sonra ilacı çıkma olasılığı yok , orjinal aldın..Hoşgeldin aramıza , ama aramızda bi fark var..

ya arkadaşım yeni yama çıktıkdan 1 gün sona ilac piyasaya düştü oynuyamama gibi bir şey yok... burdaki mantık şu...

SI öle bi oyun yapıyoki hatalar la eksikler le dolu ve bu oyunu küfür edermiş gibi 80 ytl ye satıyo... hemde netten indirme fiyatı yani eline aknlı canlı dvd kitapçık kapak falan vermiyo masraf nerdeyse 0. sen 80 ytl bayılıyosun o oyuna ama oyun hatalar eksikler dolu yamaya ihtiyacı var... her fm serisinde oldu gibi yeni yıl öncesi bi yama ile oyun satın alınabilcek değere ulaşıyo zaten fiyatı da gerçek fiyatına iniyo. zaten yabancı forumlar da da oyunun sonradan alınması mantıklı görünür. bu sitede de oyunu sonradan alan çok kişi var... zaten oyunun bu yamadan sonra ve fiyat inidirminden sonra satışlarının biraz daha hareketlenmesi yapımcıya giden bi tepki mesajıdır... ama kesinlikle yama çıktı oynuyamama gibi bişy yok benim arkadaşlar 81 kb bi dosya ile tek tık oynuyolar... benim verdiğim parayı yapımcı şimdi haketti şimdi aldım. diğer türlü onların bizi yolunacak kek gibi görmesinden farklı bişy değildir...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul - Ataşehir

Quote Originally Posted by heavy86 View Post

Sana orjinal oyunumu silip, crac Kli şekilde ( hatasız ) 9.02 oynar videoya çekersem, bu kadar zahmete karşılık, ne yapabilirsin bu forumda ?

Sen yazdıklarımı bir daha bi oku bence

Konunun asıl amacının tamamen dışına çıkıyoruz ama mesajımda anlatmak istediğim farklıydı, sen tutmuş neresini anlamışın..

ben 903 de oynarım

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri