Aktivasyon kodu hakkında birkaç bilgi vermek istiyorum.

- Aktivasyon kodu 1 tanedir. Ve bu 1 tane olan kod 5 kez kullanılabilir.

- Steam üzerinden aktivasyon kodu ile oyunu indirirseniz, sadece aldığınız kullanıcı adı ile oyunu oynayabilirsiniz. Aynı kodu ile başka bir steam kullanıcısı oynayamaz.

- Aktivasyon kodunun 5 hakkı olduğundan dolayı, makinenize format atıp oyunu tekrar kurduğunuzda ve aktivasyon kodunu tekrar girdiğinizde hakkınız bir azalmış olacak. Bu yüzden, eğer imkanınız varsa oyunla alakalı bütün dosyaların (belgelerimdeki sigames ve application data vs.) yedeğini alın. Böylece bilgisayarınızı tekrar kurduğunuzda, fm'i aktivasyon key harcamadan çalıştırabilirsiniz. Eğer elinizde oyunun yedeğini alma gibi bir fırsatınız yoksa mecburen kalan haklarınızı kullanmak zorunda kalacaksınız.

- Steam kullanıcısı olan arkadaşlar için aktivasyon keylerini başkalarıyla paylaşmakta bir sorun yok. Ama steam kullanıcısı olmayanlar için, yukarıdaki belirttiğim sebeplerden ötürü, yedekte key bulundurmak faydalı olacağından, keylerini başkalarıyla paylaşmamalarını öneririm.

- Özel bir not ekleyeyim. 2005 yılından beri steam kullanıyorum. Bilmeyenler için steam'in avantajını yazmamda fayda var. Steam üzerinden oyunu satın aldığınızda, kullanıcı adınızı çaldırmadığınız sürece football manager'ı istediğiniz her yerden oynayabilirsiniz. Tabii bunu yapmanız için bulunduğunuz yerlerde internetin olması lazım. Şöyle bir örnek vereyim. Geçen sene Team fortress 2 oyununu steam üzerinden satın almıştım. Ve oyunun müptelası olmuştum. Yazlığa gidince de bırakmak istemedim. Yazlıkta laptopa steam yükledim. Ve kullanıcı adımla girdiğimde indirebileceğim oyunlar listesinde -normal olarak- team fortress 2 gözüküyordu. Oyunu indirdim ve yazlıkta da oynamaya başladım. Yani anlayacağınız steam üzerinden almak biraz daha avantajlı.