Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 116 sonuç

Konu: FM'09 Crash Dumps Hatası Alanlar

Default FM'09 Crash Dumps Hatası Alanlar

Herkez çözüm bulmaya çalıştı kimileri çözüm zannettiklerinde başarılı olduğunu sandı bugüne kadar yapıldığını görmedim ama artık bunu bir konu başlığı altında açıklama gereği hissettim

öncelikle söyleyim bende bir crash dump maduruyum size orjinalmiş illegalmiş kesinlikle birşey söylemicem çünkü her ikisindede görülüyor bu hata bizzat tanık oldum buna

Crash Dumps İle İlgili Açıklama

Crash Dumps, SI ile alakalı bir hata değildir. Bu hatayı almanızın sebebi Sasser adlı virüsün bilgisayarınıza bulaşmış olmasıdır eğer aldığınız hatayı incelerseniz hatanın Appcompat.txt adlı belgeden kaynakladığını göreceksiniz ve Microsoft'un yaptığı açıklama ise bu hatanın Sasser adlı virüsten meydana gelidiğidir bu hatayı bilgisayarınızdaki birçok program ve oyunda almanız mümkündür

Crash Dumps İle İlgili Çözüm Önerileri

Bugüne kadar ben dahil bir çok kişi bir çok çözüm üretti ama aralarında en başarılı çözüm aşağıda yazılanlar

1- Microsoftun Sasser ile ilgili güncelleştirmeyi indirin ve Windows güncelleştirmelerini gözden geçirin.

Bu çözüm olmazsa olay daha derine inmiş demektir

2- Bilgisayarınıza komple format atın "C" ve "D" hiç birşey kalmasın

Daha bitmedi bu bile çözüm olmaya bilir

3- En kesin çözüm Yeni Bir Hard Disc alın ve o hard disci kullanmaya başlayın

Çözümler biraz acımasız belki ama bugüne kadar bu hata ile ilgili denemediğim hiç birşey kalmadı inanın ram bile değiştirdim neler neler denedim hatta şu anda fm oynayamıyorum oyun hiç bir şekilde ilerlemiyor. pek yakında 3. çözümü deneyeceğim...

Bu arada tahmin edebiliyorum ben bunları yapmadım ama sorun ortadan kalktı diyenler olabilir. konuda da açıklamayı yapayım bende bir çok yol denedim baya işe yaradı ama eninde sonunda bu hatayı alacaksın hatta bu hata üstesinden gelinemiyecek boyutlara gidecek adı üstünde virüs yavaş yavaş sıçraya sıçraya çoğalıyo bulduğunuz çözümler hatayı gidermiyor sadece erteliyor

Ve son olarak yöneticilerden isteğim bu konu ile ilgili detaylı araştırma yapan pek fazla yok gerçekten işin detayına indim bana göre en mantıklı ve en gerçekçi çözüm yoludur bu konuyu sabitlemenizi öneririm.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Default FM'09 Crash Dumps Hatası Alanlar

Arkadaşlar bu hatayı oyunu oynayıpta almayan sayısı bir elin parmaklarını geçmez heralde. İlginçtir ki çözüm olarak sunulan öneriler de herkes için kesin bir çözüm olmuyor. Benim sorunu çözebildiğim bir yöntem ile başkası sorununu çözemiyor ve haliyle kişi başına bir çözüm üretmek gibi birşeye dönüşüyor iş. Forumda içerisinde çözüme ulaşılmış yada içerisinde çözüm yolları barındıran ama arka sayfalarda kalmış konuların linklerini bu konuda bulacaksınız. Umarım bu hatayı alıyorsanız içlerinden biri çözümünüz olur.

Kolaylıklar.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69140

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69964

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69953

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=70672

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=70237

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69876

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=70146

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=70039

maalesef hiç birinde çözüm yolu yok hepsine tek tek baktım ama yok işte

bişey sormak istiyorum ben galatasaray ile sezon bitti ve 1 hafta snra bu hatayı aldım snra bıraktım devam da etmedim kaldıgım yerden yeni kariyer actım... tekrar devam etsem galatasaray ile aynı yerde yeniden aynı hatayı mı alacagım? herkese aynı şey mi oluyor yoksa bir anda mı oluyor bu problem?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

@bugreyquiento

oyun belli tarihlerde bu hatayı veriyor. Kesin olarak bildiğim 24 Temmuz 2009. Bu tarihe dikkat edin, bir kaç tarih daha var hatayı verdiği onları hatırlamıyorum. Çoğu kişi bu tarihlerde crash dump hatasını alıyor.

Bunun için şu andaki en basit çözüm yolu eğer oyunun orjinalise 9.2.0'ı yüklemek. Diğer iki versiyona göre daha az hataya sahip.

bendede gsnın 2.sezonunun ortalarında verdı ve mac sırasında tatık deiştiremiyorum.Gs taktiklerine bastıgım an hata veriyor.Pof

orjinal 9.2 var ama crash dumps hatası veriyor klasörü sildim ama yine olmadı

ya valla arasıra veriyor bu hatayı ben yenıden acıyorum kaldıgı yerden devam edıyor ama en iyisi surekli kayıt yenılemek gibi duruyor pek cozum yolu yok

beyler cözümü buldum cok kolay hata verdıgınde cıkın ve yenıden oyunu acın bıdaha olursa yıne aynsı yapın tekrar acın 3 veya 4kere actıktan sonra hatayı gormuy beyler oyuzden 4 yada 5 kere aynı tekrtaralamk laım saygılarımla hasanamca

bende daha acayip bir soun var. 901 fenerbahçe kariyerim bu hatayı veriyordu. daha sonra almanya,ispanyada 901 ve 902 kariyerler açtım ve baya uzun oynadı hiç birinde hata vermedi.fakat sonra yeni bir 902 fenerbahçe kariyeri açtım ve eylül ün 10 unda bu hatayı verdi. galiba benim için türkiye liglerinde bir sorun olabilir çünkü açtığğım kariyerlerin hepsinde sadece tek ülke ve tek lig açmmıştım,iki hatayı da türkiye ligi açtığımda verdi.

yıllardır managerlik oynarım hiç bu forumlarda yazan hatalarla karsılaşmamıstım. Karsılanlara da gülerdim deli mi bunlar bi oyunu oynayamıyorlar diye. ve bugun itibariyle crash dumps hatasıyla karsılastım. crash dumps ve cache yi sildim olmadı. use skin cache ben de zaten seçili. Yarın çözünürlük olayını deneyeceğim.
    yalnız benim dikkatimi çeken olay hatanın 2 haftada bir ortaya çıkması. 24 temmuz 2009 da bende de çıktı. Oyunu yeniden açtım 7 ağustosta tekrar hata verdi. tekrar actım oyunu 21 ağustosta tekrar hata verdi. O kritik tarıhlri geçiyorum ama oyun taihiyle HER 2 HAFTADA BİR hata alıyorum. Format atmam pcme gerekirse bağrıma taş basarım fm oynamam napalım. ama bundan sonra hiç kimse orjinal fm al demesin. SI Games s.çma noktasına gelmiş. ölmüş ağlayanı yok. ISSIZ ADAM olmuş resmen

Kardeş Olmadı Yeni Bilgisayar Alak İstiyosan .. xD xD xD..

cözunurluk olyını yaptım bayadır hata almıorum. 1152*864* 60 mhz yaptım crash dumps ve cache klasorlerını sildim düzeldi. şimdilik sorun yok

Bu hata artık baydı beni kesin bir çözüm yok mu ? Oyundan soğuttu resmen :S

daha 1.donem bıttı hata cıktı bu ne bıcım bı hatadır?
    crash dumps hatasından nefret ettım bı cozumu yok mudur?
    tam oyuna baglandım bırden soguttu bu hata.
    cozum bulanların ya da onerenlerın ellerıne sağlık

Ben 2011 e yeni girdim şimdiye kadar almamıştım ama az önce ilk defa aldım bu hatayı...Aylık oto-kayıt yapardım şimdi 25 gün geriye dönücem hevesim kaçtı....En iyisi haftalık kayıt yinelemek sanırım...En iyi çözüm bu gibi görünüyor...

ya ben 2014-2015 sezonundayim ins olur da devam ederim

bugunki tespitimi açıklıyorum

oyuna girdim 8 temmuza kadar geldim.
    Lincoln'ü 8M'e Tottenham'a - Servet'i 6 M ye Feyenoord'a . Linderoth'u 4.1 M'ye Sunderland'a satıp " oh be paraya doyduk birazda transfer yapalım diyip"

;;
    Güzelim Galatasaray'ıma Cardozo, Buonanotte gibi yıldızları alıp gül gibi geçinip giderkene Crash Dumps denen o lanet zımbırtı karşıma çıkıverdi.Ne yapcam diye düşünürken

Naptım mı dersiniz . Skin'i degistirdim

İtunes olan skinimi Fm2009 default yaptım. Şu an 12 Ağustosta'yım ve yaşıyorum

ne alaka skinle crash dumps diyenlere
    bunu yapıp hatayı almayan birine rastlamıştım forumda o yüzden tespitim budur.
    (sanırım fm 2008 konusundaydı)

Skin nedir diyenlere
    Allah versin...

En dip not
    Yazı bir o kadar alengirli olmakla beraber ciddidir de
    fakat Her an çürütülebilir .

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Arkadaslar ben bu sorunu ysayip cozmustum o yuzden bu yaziyi okuyunca cevap yazma ihtiyaci duydum
    Hic bir seyi kaldirip kurmadan Baslat dan ayarlar a ordan denetim masasi ordan
    Tarih, Saat, Dil ve Bölgesel Seçenekler...
    Girecegimiz yer Bolge ve Dil Secenekleri yapmamiz gereken sey ise ?
    Bolgesel Secenekler sekmesinde ilk bolumde Ingilizce ABD secmek para birimi kisminda dolar isareti olmasindan emin olmak bir de buna ek olarak hemen diger sekme olan Diller sekmesinde Ayrintilar a tiklayarak Varsayilan giris dilini Ingilizce olarak duzeltmek ve allta klavye ikonu olan bolumde eger yoksa Ingilizce ABD yi klavye ekleyerek hem ABD klavyenin hem en altta Turkce Q klavyenin ekli olmasini saglamak...
    Merak edenler icin su an 2011 sezonundayim...
    Yukarida yazdiklarimi yapip sorununu cozemeyenlere nerede yanlis yaptiklarini ve bu sorunu nasil asacaklarini daha detaylica anlatabilirim...Kisacasi tek yapnaiz gereken Windows unuzun para birimi ve Dil ayarlari ile oyunda sectiginiz para ayarlarinin birbirini tutmasi...Amerikan dolari olarak bu sorununuzu cozdukten sonra Euro veya Sterlin e donebilirsiniz...Sisteminize format vesaire gibi seyleri konustugunuz bu ortamda arada bir sag alt kosede klavye secimini tiklamak daha kolay olsa gerek... Herkese iyi oyunlar

benim anlamadığım nokta şu..
    ben man city le 4. sezonuma kadar gelmiştim we sorunsuz oynadım ama o kariyerimi kapatıp palermoyla bi karier açtım we 3. sezonun basında yani man city le ilerlediğim oyundan daha kısa sure önce hayatımın ilk crash dumps hatasıyla karsılastım demek istediim sey bu hata bnce bellekle ilgli bişe deil cünkü dha fazla ilerledeim bi oyunda bu hata gelmedi..kesinlikle ayarlardan die düşünüorum..benm karışıklık yaşadıım noktayada açıklık getiren olursa sewnirim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

O klasörü silseniz bile düzelmiyo ne yazık ki. Bu hatanın HİÇBİR çözümü yok..

dosya sılmek cozum dııl
    yukarda ark dedıgı ıng yapmak fılnda olmadı sadece 2 gun fasla goturdu.
    bu sorunun cozumu yok sanırım

Quote Originally Posted by Smasher View Post
    Ben 2011 e yeni girdim şimdiye kadar almamıştım ama az önce ilk defa aldım bu hatayı...Aylık oto-kayıt yapardım şimdi 25 gün geriye dönücem hevesim kaçtı....En iyisi haftalık kayıt yinelemek sanırım...En iyi çözüm bu gibi görünüyor...
    Quote Originally Posted by joelrifkin View Post
    cözunurluk olyını yaptım bayadır hata almıorum. 1152*864* 60 mhz yaptım crash dumps ve cache klasorlerını sildim düzeldi. şimdilik sorun yok
    bende bunu yaptım zaten bu hatayı 1 defa almıştım 1 haftadır oynuyorum hiç hata vermedi nazar değmesin inşallah bundan sonrada vermez...

Nesil
    2005
    Yer
    Karşıyaka

bende sadece crash dumps dosyasını silmek işe yaradı..

arkadaşlar bende aynı hatayı aldım, denilenlerin hepsini yaptım fakat olmadı, tahminimce bu oyun diğer arkadaşlarında dedikleri gibi her pc de farklı hatalardan kaynaklanıyor, ben hepsini denedm olmadı ve en sonunda kayıtlı savelerimi alıp oyunu kaldırdım (cache ve program files da olan dosyalarıda tamamen sildim) oyunu tkrar yüklediimde hem save aynen kaldığı yerden dwt etti hemde birdaha hata vermedi, hiçbişey yapamadıysanız birde bunu deneyin isterseniz. herkeze kolay gelsin ve geçmiş olsun

Nesil
    2007
    Yer
    Konya

arkadaşlar ben crash dumps hatasını alınca ilk başlarda oyundan atıyodu bildiğiniz gibi bnde bu crash dumps klasörünü siliyodum ancak bugün itibariyle o çözüm işe yaramadı bende iTunes adlı skini kullanıyorum default skinle deneyiceğim inşallah hata ortadan kalkar ayrıca oyunumda 6 Ocak 2010 tarihindeyim ve sadece turkcell super lig açılı

edit:default skinle denedim oyun açıldı bir maç yaptım diyarbakırspor ile fortis'de daha sonra fb ile inönü'de oynuyodum ilk devrede cardozo'nun attığı gol ile 3-0 öne geçtim o sırada tam fm.exe bir sorunla karşılaştı. Kapatılması gerekiyor hata gönder gönderme butonu çıktı gönderme dedim oyundan attı:@
    Last edited by nouma16 : 25.Ocak.2009 at 18:42

Nesil
    2003
    Yer
    Kırklareli, Ankara

Skinde sorun olabilir senin de belirttiğin gibi, default skin ile denedikten sonra durumu tekrar belirtirsen sigames forumlarında da cevap ararız.

Nesil
    2007
    Yer
    Konya

yok beyler skin'de değiştirdim hiçbir faydası olmadı bana büyük umutlarla olympiakos kariyeri açtım 6 ağustos 2008'de şampiyonlar ligi maçlarını oynatırken hep crash dump hatasını veriyo

format sırasında fat 32 dosya sistemi ile biçimlendirirseniz sorunları kökten çözmüş olacaksınız....

Nesil
    2003
    Yer
    Kırklareli, Ankara

FAT32 mi kaldı ya nerede yaşıyor Sigames, NTFS'in veri bozulmasına ve kurtarılmasına yönelik sıkıntılı bir sistem olduğu söylenebilir belki ama sonuçta XP çıktığından beri yayılan bir sistem nereden baksan 2000lerin başına denk geliyor. Sigames'in bunu düşünmesi gerekti.

Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri