Sayfa 2 / 5 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 132 sonuç

Konu: Taktik ve Antrenman Hakkında Sormak İstedikleriniz

kadrom bu gol yemiyorum ama gol de atamiyorum.
    guiza ve alex'i sattiktan sonra boyle oldu
    3. sezondayim
    taktik onerilerinizi bekliorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Forumdaki nannar'ın taktiklerini kullan.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

forumdaki tum taktikleri denedim neredeyse
    ilk sezon 4-4-2 attack ile 4 hafta önceden şampiyonluğumu ilan etmiştim
    ama hiçbir taktikle oynatamıyorum takımı :S

birde onları deneyelim

Quote Originally Posted by plazmoliz View Post
    forumdaki tum taktikleri denedim neredeyse
    ilk sezon 4-4-2 attack ile 4 hafta önceden şampiyonluğumu ilan etmiştim
    ama hiçbir taktikle oynatamıyorum takımı :S

birde onları deneyelim
    hızlı defanslarla benim taktiğimi kullan. çok gol atarsın ama kesnlikle hızlı defnaslarla kullan yoksa attığından çok yersin.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=71591

ben bu oyunu 2 senedir oynuyorum yeni sasyılırım en iyi taktik ve en çok kullandıgım 3-4-3 cizgi halınde bilmiyorum ama hazırlık maçlarında bu taktıgı oturttugum zaman sureklı 4-5 gol buluyorum tabı bır o kadar da yıyorum ama golü erken bulunca rakıp oyundan dusebıldıgı ıcın ıse yarıyor taktıgın asıl amacı ıse winger larınızın ıcerıye kestıgı topları arkadakı oyuncunun tamamlaması eger ortadakı forvette becerıklıyse kalecıyle karsı karsıya pozısyonlar yakalıyor ben orta sahada dmc oynatmıyorum elano miguel veloso oynuyor

taktik indirdikten sonra hangi dosyaya atmam gerek oyunda deneyebilmem için?

Nesil
    2007
    Yer
    .

Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2009\tactics
    Kıyamet kopacak da olsa bırakınız adalet yerini bulsun....

arkadaşlar korner bug oyunda hala var mı ? öyle birşey varmış eski serilerde kornerden kolay gol atılıyormuş varsa anlatırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler...
    Last edited by KocumVolkan : 29.Ocak.2009 at 22:34 Reason: yazım hatası / konrer-korner

Nesil
    2007
    Yer
    .

Hayır bu oyunda yok. Hatta arkaya kesilen toplar rezalet bu oyunda.

Bende m.city ile oynuyorum oyunculara biraz serbestlik tanı ve ingiltere ligi hızlı bi lig pasları direk yap özellikle kendi evinde oynarken pas ve temponu yüksek tut kanatları biraz daha kullanmalısın ilerde kullandığın 2 oyuncuda bana göre aynı tip oyuncular ancak birinin biraz daha pivot santrfor olması ilerde topu elinde tutmana yarar son olarak takım güzel harmony de güzel ama ingiltere ligi gerçekten zor deplasman maçları hele.maçları domine etme kendi evinde olabiliyo ki takımına göre.
    son olarak dediğim santrfor elinde mevcur oscar cardozo
    oynat o adamı yazıktır ben almam alınca oynatmadan duramam çünkü başka oyunculara pek şans veremiyrum takımda o olunca bu seferde harmony yerle bir herkes gitcem ben diyo
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by kafkasemre View Post
    Bende m.city ile oynuyorum oyunculara biraz serbestlik tanı ve ingiltere ligi hızlı bi lig pasları direk yap özellikle kendi evinde oynarken pas ve temponu yüksek tut kanatları biraz daha kullanmalısın ilerde kullandığın 2 oyuncuda bana göre aynı tip oyuncular ancak birinin biraz daha pivot santrfor olması ilerde topu elinde tutmana yarar son olarak takım güzel harmony de güzel ama ingiltere ligi gerçekten zor deplasman maçları hele.maçları domine etme kendi evinde olabiliyo ki takımına göre.
    son olarak dediğim santrfor elinde mevcur oscar cardozo
    oynat o adamı yazıktır ben almam alınca oynatmadan duramam çünkü başka oyunculara pek şans veremiyrum takımda o olunca bu seferde harmony yerle bir herkes gitcem ben diyo
    yanlış yere yazmışız haydaaa başka bi arkadaşa yardım edelim derken
    Last edited by kafkasemre : 31.Ocak.2009 at 22:24 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Edit:Tamam Emre, bekliyorum..
    Last edited by Deniz : 03.Şubat.2009 at 11:42

ya arkdaslar oyunu 2 senedır oynuorm ama antreman ısını bı turlu ogrenemedım herkesın genc oyuncuları ıyı bı antremanla cok ıyı oluo dıyosunuz lutfen bnada anlatın sole bı ss falan yokmu lutfen ya bn yapıorm ama hıcbı katkı olmuo

Nesil
    2007
    Yer
    .

Turksportal Interactive Dergi'de antrenman konusuyla ilgili yazılar yazmıştım. Oradan bulabilirsiniz.

Nesil
    2005
    Yer
    Karşıyaka

Benim bir sorum olacak.
    Antremanlarda stafflara görev verirken alt kısımda antreman durumu diye bir bölüm var. Bu kısımda antremanların seviyeleri yıldız işaterleriyle görünüyor.
    Duran toplar antremanı ne yaptıysam 3 yıldızın üzerine çıkmıyor. Staff özellikleri nasıl olmalı bu yıldızları arttırmak için. Teknik, atak ve savunma yönleri güçlü staffım var fakat o bu özelliği arttırmıyor. Nasıl bir staff seçmem gerekir bunun için.
    Yardımcı olursanız sevinirim.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

MentaL ve Teknik hususunda iyi oLan bir koç buLman gerek. Tekniği iyi ama MentaL gücü zayıf ise yine az yıLdız verir.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2005
    Yer
    Karşıyaka

mental derken.. zihinsel ve motivasyondanmı bahsediyorsun?

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

MentaL derken demek istediğim MentaL zaten. Koç özeLLikLerinde MentaL diye bir özeLLik vardır. Koç arama kısmında, koç özeLLikLeri dediğin zaman zaten orda ayrı oLarak özeLLik aramaya tıkLadığında da görebiLirsin.

Biraz karışık oLdu ama basit asLında

Nesil
    2005
    Yer
    Karşıyaka

Ok!
    Teşekkürler.

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Hayrettin abime bir sorum var.Taktiğimi faLan oturtuyorum birebir oyuncu komutLarında neLere dikkat etmem gerek? Ör: Bir forvet oyuncusuna mentaL özeLLikLerinde nasıL uyguLanır komut? BunLarı biLmiyorum..

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Oyuncunun özeLLikLerine göre değişir. Eğer oyuncu süratLi ve iyi top süren bir oyuncu ise ona sık sık topLa koşma özeLLiği verebiLirsin. Hem ofansif orta saha tarzı hem forvet tarzı oyuncun var ise Messi vb gibi onLara Free roLe de ekleyebiLirsin. Zigic gibi hava topLarına hakim ve fizik gücü yüksek oyuncuLara topu ayağında tutmasını söyLeyebiLirsin, daha geride durmasını ve mümkün oLduğunda direk pasLar atmasını söyLeyebiLirsin.

Bu komutLar tamamen oyuncunun nasıL özeLLikLere ve neLer yapabiLecekLerine bağLı oLarak değişir. Ekstra sabit bir komut yoktur.

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

AnLadım, teşekkürLer Hayrettin abi.

herkese merhaba bir antreman traning indirdim ama nereye kaydedeceğimi bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

belgelerim/sportsinteractive/training kLasörünün içine atıcaksın. Eğer Training kLasörü yoksa kendinden oLuşturabiLirsin.

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    belgelerim/sportsinteractive/training kLasörünün içine atıcaksın. Eğer Training kLasörü yoksa kendinden oLuşturabiLirsin.

tamamdır teşekkürler

Nesil
    2007
    Yer
    .

Kesinlikle 2 forvet oyna. Role Theory taktiğini indirip bakabilirsin, oradaki komutları senin forvetlerin durumuna göre değişebilirsin. Role Theory deki sol fc Robinho sağ fc yi Pogrebnyak olarak düşüneceksin. Workrate, stamina yüksek olana alan daraltma daha yüksek, Robinho'nun mentaliteyi normal seviyelerde, Pogrebnyak'ı ise atak mentalitede yap. Daha başıbuyruk hissettiğin adamın yaratıcılık serbestliğini daha fazla yap
    Beklerini de hücuma katarak kanatlardan oynamaya ağırlık verebilirsin. 4-4-2 taktiği iyidir eğer savunmada çok kuvvetli adamların yoksa. Alan daraltmasını yüksek yaptığın forvete Zonal-No şeklinde markaj yaptır. Düşük olana ise Man-No şeklinde markaj yaptırabilirsin. Opposition Intrudictions'ları da unutma ki önde basabilesin. Rakip stoperleri zayıf ayakları ile zorlamaya oynatırsan forvetlerin makul ölçüde ileride basar zaten. Pas stilleri olarak ise daha hızlı olan oyuncun kısa pas ile karışık arası, yavaş olan ise direk pas atsın. Buna göre de arapasları ayarlarsın.

Nesil
    2006
    Yer
    Göçebe

Quote Originally Posted by efenberg View Post
    Elimde robinho ile pogrebnyak var.Man City ile oynuyorum.Şuan ara transfer dönemindeyim.pogrebnyak ı yeni aldım. robinho hangi taktiği denediysem gol atamıyor sizce nasıl bir dizilişle oynamalıyım ve forvetlerin komutlarını nasıl vermeliyim???
    sana çift forvet oynamanı tavsiye ederim. robinho'ya biraz fazla yaratıcılık verirsen ve run with ball'ı(topla beraber koş) sık sık yapıp uzun şutlarını normal, forward run(ileri çıkışlar) sık sık yaparsan ve mentaliteyide yaklaşık 16-17 civarı yaparsan verim alabilirsin.. hatta ara ara hedef adam seçip topları koşu yolunada bıraktırabilirsin. pogrebnyak iyi sıçrayan bir oyuncu onun kafasıyla arkaya indireceği toplara iyi hareketlenebilir robinho.

yine verimli olamazsa tek forvet oynatıp 4-1-2-2-1 şelinde çıkabilirsin. robinhoyu aml'de denersin. pogrebnyak tek forvet olur. robinho'ya ileriye doğru ok çıkarırsın v.s
    Hani, kurşun sıksan geçmez geceden,
    Anlatamam, nasıl ıssız, nasıl karanlık... Ve zehir - zıkkım cıgaram.

Nesil
    2006
    Yer
    Arap Şükrü / Bursa

Pogreyi Normal+2 mantality gibi yapıp top tutmasını sağla ve bol ara pası denettir. Robinho yuda attack mantality ile sık sık topla ileri koşmasını sağla o şekilde verim alabilirsin, Ben Tottenhamda Dos Santos, Pvlyuchenko ikilisini bu şekilde oynatıp oldukça verim almıştım

Oyun içerisinde şut çalışması yaptırırsanız,oyuncunuzun şu şu özellikleri gelişir diyor.Siz de bunlara örnekler verebilir misiniz?Ne yaptırırsam ne etkisi olur?

Nesil
    2006
    Yer
    Göçebe

mesela top kontrolü çalıştırmak ilk dokunuş, kafa, özel yetenek, teknik, top sürmeyi etkiler. şut çalışması bitiricilik, sakinlik, uzaktan şutu etkiler..

duran toplara çalıştırmak taç atışlarını, penaltı atışlarını, frikikleri, kornerleri ve orta açmayı etkiler.

aerobik çalıştırmak çevikliği, dengeyi, hızı, hızlanmayı, reflexleri ve zıplamayı etkiler.

taktik çalıştırmak pozisyon alma, karar verme, önceden sezme takım oyunu gibi özellikleri kapsar.

defans top kapma, konsantrasyon ve markajı geliştirir.

atak pas ve yaratıcılığı geliştirir.

güç çalışma oranını, dayanıklılığı, kuvveti etkiler v.s
    Hani, kurşun sıksan geçmez geceden,
    Anlatamam, nasıl ıssız, nasıl karanlık... Ve zehir - zıkkım cıgaram.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar closing down bu oyunda yıllardır tam olarak çözemediğim bir unsurdur. Öncelikle, pozisyona göre closing downlar nasıl olmalıdır? Örneğin ben DCye x dersem, dr-dl x+2, dmc x+1 mc-mr-ml x+2 fc x+5 veriyorum. Defans çizgisiyle alakası nasıl olmalıdır? Opposition instructions'da kimlere closing down vermeliyiz?
    Saygılar sevgiler..

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri