Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
61 ile 90 arası toplam 132 sonuç

Konu: Taktik ve Antrenman Hakkında Sormak İstedikleriniz

Quote Originally Posted by izmer96 View Post
    Merhaba arkadaslar ben cm ve fm serisi yaklasik bi 8 senedir oynuyorum simdi yeni fm ile ilgili 1-2 sorunum var , simdi anladigim kadariyla ozellikle premier ligde bu sene mac kazanmak oyunda hakikaten cok zor ama benim anlamadigim bir sey var super bir kadrom olmasina ragmen ligde ilk sene 8. tamamladim , lig ve fa kupasinda elendim tek tesellim kotu futbollada olsa aldigim UEFA kupasi , bu arada ben MANCHESTER CITY i yonetiyorum simdi ilk sene yaklasik ilk 11 de oynayan 8-9 oyuncu transfer ettim ve bence bu yuzden di 1.si takimin dil problemi vardi ilk 11 deki 8 kisi ingilizce konusmuordu fakat simdi 2. sezonumda hepsi ogrendi ingilizce o sorunda yok takimin harmonisi % 60 larda fakat su kadro ve taktikle hala mac almakda zorlaniyorum hala domine edemiyorum maclari lutfen benimle yorumlarinizi paylasirsaniz cok sevinirim.

BUDA TAKIM KOMUTLARIM

simdi gordugunuz uzre taktigim yerden yavas tempoyla dar alanda teknigi cok yuksek oyuncularla ortada oyunu kurup forvette de teknigi yuksek ve hizli bitiriciligi yuksek olan oyuncularla ara paslari ve ver kac larla sonuca gitmek defansif yondede orta sahada 3 tane maci cift yonlu oyniyabilen oyuncum var bunlar siki pres yaparken geri dortlumun ortasina zapata ve richards gibi 2 tane cok hizli ve marking ve tackling aggression ve bravery si yuksek oyuncu koydum simdi ben bu mantikla FM 09 a kadar tum oyunlarda hemen hemen her takimla basarili oldum ama bu oyunda ozellikle bu kadroyla basarili olamamami hakikaten anliyamiyorum , yorumlarinizi bekliyorum
    kardeş dizilişin bence hatalı 1 hızlı bir de bitirici uzun forvet oynatırsan daha çok verim alırsın. robinho-cardozo
    dm için palombo daha iyi diego moutinho elano 3 amc oynayabilirsin bence. ya da cardozo tek forvet robinho da sol kanat olabilir kadron çok geniş gerçekten benim man city kariyrimde de bu kadar geniş kadrom vardı en fazla. doğru taktik güzel futbol 4. olabilmiştim. 5.arsenaldı
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by hakan sükürü View Post
    Arkadaşlar closing down bu oyunda yıllardır tam olarak çözemediğim bir unsurdur. Öncelikle, pozisyona göre closing downlar nasıl olmalıdır? Örneğin ben DCye x dersem, dr-dl x+2, dmc x+1 mc-mr-ml x+2 fc x+5 veriyorum. Defans çizgisiyle alakası nasıl olmalıdır? Opposition instructions'da kimlere closing down vermeliyiz?
    Saygılar sevgiler..
    xrta;;;;;ben dc lere fazla verme derim. beklere x+2.dm lere +4, amc,mc,amrl,mlr için+4-5 forvetlere de +7-8 ideal diye düşünüyorum ama daha iyi fikri olan varsa daha da iyi lur tabi. kaleci presininde en ortada yani x
    Last edited by matrockmamy : 11.Şubat.2009 at 22:43 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    Göçebe

Quote Originally Posted by hakan sükürü View Post
    Arkadaşlar closing down bu oyunda yıllardır tam olarak çözemediğim bir unsurdur. Öncelikle, pozisyona göre closing downlar nasıl olmalıdır? Örneğin ben DCye x dersem, dr-dl x+2, dmc x+1 mc-mr-ml x+2 fc x+5 veriyorum. Defans çizgisiyle alakası nasıl olmalıdır? Opposition instructions'da kimlere closing down vermeliyiz?
    Saygılar sevgiler..
    closing down yaratıcılıkla orantılıdır. yani kabaca düşünürsek bir oyuncu ne kadar serbest ise o kadar tembeldir. rakibe baskı yapacak oyuncuların ise basit oynaması gerekmektedir. misal aurelio, mehmet topal.. yani dc'lerde yaratıcılık 3 yaparsan alan daraltma 12-13 civarlarında olmalı. dr/l de ise bu oran düşmeli.. yaratıcılık 7-8 civarlarında alan daraltmada o civarlarda olmalıdır. kenardaki oyuncuların yüksek alan daraltma yapması içeriye daha çok girmesi demektir ki bu da kanatların boşalacağı anlamına gelir. dm oynayan ya da dm kullanmıyorsan defansif mc oynayan adam takımda en fazla alan daraltan kişi olmalı. bunlara rahatlıkla 16-17 alan daraltma verebilirsin. yaratıcılıkları ise 7-8 olmalı. atağa yönelik ortasaha oyuncusunun yaratıcılığı fazla olacağından alan daraltması düşük olmalı. onlardan top kapmasını beklememeliyiz. yine dr/l lerde olduğu gibi ortasahada da kanat oyuncularının alan daraltmaları düşük olmalı.

ayrıca kalecinin mentalistesini 13-14 yapıp 6-7 yaratıcılık ve 6-7 alan daraltma verirsen defansın gerisine düşen topları çıkıp alabilir..
    Hani, kurşun sıksan geçmez geceden,
    Anlatamam, nasıl ıssız, nasıl karanlık... Ve zehir - zıkkım cıgaram.

İzmer96;

dizilişin ve takım komutların taban tabana zıt, zorlanmanın sebebi bu, takım komutlarında mentality hariç yaptıklarının tam tersini yap, bak nasıl kazanacaksın

Nesil
    2007

Tight Marking tam olarak ne işe yarıyor?

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Quote Originally Posted by Centurion View Post
    İzmer96;

dizilişin ve takım komutların taban tabana zıt, zorlanmanın sebebi bu, takım komutlarında mentality hariç yaptıklarının tam tersini yap, bak nasıl kazanacaksın
    ben buraya yazdigimi unutmusum bile zamaninda , ondan sonra TT&F yi okudum mac motorunu buyuk olcude cozdum dostum hatta guzelde bir taktik cikardim bakabilirsin taktikler bolumunden , cevabin icin sagol

Arkadaşlar benim merak ettiğim 2 konu var...

1-- Passing Style ile alakalı olarak öncelikle bir şey sormak istiyorum. Şimdi Passing style dediğimiz komut takımın hucum anlayışının temelini oluşturuyor. Kimisi kafasında direk toplarla çıkıp rakibi hızlı tempoyla boğmayı, kimisi kısa paslarla organize ataklar yapmayı tercih ediyor. Sonuçta oyunun sabit bi taktiği olmadığıiçin takımdaki oyuncuların özelliklerine göre şablonu belirlememiz gerekiyor. Bu noktada merak ettiğim soru şu:

Hangi özellikleri yüksek oyuncular kısa pas Hangi özellikleri yüksek olan oyuncular direk pas yapmalıdır? Bu sorunun cevabını bulduğumda takım şablonuna oturtarak iyi sonuçlar alabileceğimi düşünüyorum

2--Diğer bir sorum ise Closing Down ile alakalı. Bu da az önce Passing style de belirttiğim gibi Oyuncu özellikleri ve oyun şablonu ile alakalı. C Down değeri de takımın Savunma şablonunu büyük oranda oluşturuyor. Bu noktada merak ettiğim soru da şu

Hangi özellikleri yüksek oyuncular CD yapmalı?

NOT: Ben Closing down için gereken özellikleri kafamda 2 ye ayırdım. 1.si Yaptığımız presin başarısı için gereken özellikler.(Tackling, marking vb.)2.si de Oyuncunun ne kadar alan daraltma yapabileceğini gösteren Fiziksel özellikler(Stamina, Work Rate vb)

Sizin bu konuda düşündükleriniz nelerdir merak ediyorum

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by anka__61 View Post
    Arkadaşlar benim merak ettiğim 2 konu var...

1-- Passing Style ile alakalı olarak öncelikle bir şey sormak istiyorum. Şimdi Passing style dediğimiz komut takımın hucum anlayışının temelini oluşturuyor. Kimisi kafasında direk toplarla çıkıp rakibi hızlı tempoyla boğmayı, kimisi kısa paslarla organize ataklar yapmayı tercih ediyor. Sonuçta oyunun sabit bi taktiği olmadığıiçin takımdaki oyuncuların özelliklerine göre şablonu belirlememiz gerekiyor. Bu noktada merak ettiğim soru şu:

Hangi özellikleri yüksek oyuncular kısa pas Hangi özellikleri yüksek olan oyuncular direk pas yapmalıdır? Bu sorunun cevabını bulduğumda takım şablonuna oturtarak iyi sonuçlar alabileceğimi düşünüyorum

2--Diğer bir sorum ise Closing Down ile alakalı. Bu da az önce Passing style de belirttiğim gibi Oyuncu özellikleri ve oyun şablonu ile alakalı. C Down değeri de takımın Savunma şablonunu büyük oranda oluşturuyor. Bu noktada merak ettiğim soru da şu

Hangi özellikleri yüksek oyuncular CD yapmalı?

NOT: Ben Closing down için gereken özellikleri kafamda 2 ye ayırdım. 1.si Yaptığımız presin başarısı için gereken özellikler.(Tackling, marking vb.)2.si de Oyuncunun ne kadar alan daraltma yapabileceğini gösteren Fiziksel özellikler(Stamina, Work Rate vb)

Sizin bu konuda düşündükleriniz nelerdir merak ediyorum

Pası ve yaratıcıLığı yüksek oLan oyuncuLara doğrudan pas vermek daha mantıkLıdır. Sonuçta doğrudan top oynamak bir nevi de risktir. Attığınız pasLarın oranının yüksek oLması gerekmektedir. Bunu da pası ve yaratıcıLığı yüksek oyuncuLar sayesinden eLde edebiLirsiniz. Pası ve yaratıcıLığı düşük oyuncuLara doğrudan top vermek sakıncaLı oLacağı gibi pas yüzdenizin düşmesine de sebep oLacaktır. Top kayıpLarına da neden oLacaktır. Pas dengesini bu şekiLde sağLayabiLirsiniz.

CLosing down için en önemLi özeLLikLer TackLing, Agresssion, Position, Stamina gibi özeLLikLerde iyi bir CLosing down için ideaL özeLLikLerdir. Agression kimine göre bir işe yaramıyormuş gibi dursada oyun içerisinde Agression özeLLiği yüksek oLan oyuncuLarın daha fazLa topa bastığını ve daha yüksek top kapma yüzdesi iLe oynadığını ben şahsen gözLemLedim.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by Manager of sam View Post
    Tight Marking tam olarak ne işe yarıyor?
    Cevap verebilecek kimse yok mu

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by Manager of sam View Post
    Cevap verebilecek kimse yok mu
    Sıkı markaj demek. Tight mark verdiğiniz rakip oyuncuya oyuncularınız sıkı markaj yaparlar.

Quote Originally Posted by izmer96 View Post
    Merhaba arkadaslar ben cm ve fm serisi yaklasik bi 8 senedir oynuyorum simdi yeni fm ile ilgili 1-2 sorunum var , simdi anladigim kadariyla ozellikle premier ligde bu sene mac kazanmak oyunda hakikaten cok zor ama benim anlamadigim bir sey var super bir kadrom olmasina ragmen ligde ilk sene 8. tamamladim , lig ve fa kupasinda elendim tek tesellim kotu futbollada olsa aldigim UEFA kupasi , bu arada ben MANCHESTER CITY i yonetiyorum simdi ilk sene yaklasik ilk 11 de oynayan 8-9 oyuncu transfer ettim ve bence bu yuzden di 1.si takimin dil problemi vardi ilk 11 deki 8 kisi ingilizce konusmuordu fakat simdi 2. sezonumda hepsi ogrendi ingilizce o sorunda yok takimin harmonisi % 60 larda fakat su kadro ve taktikle hala mac almakda zorlaniyorum hala domine edemiyorum maclari lutfen benimle yorumlarinizi paylasirsaniz cok sevinirim.

BUDA TAKIM KOMUTLARIM

simdi gordugunuz uzre taktigim yerden yavas tempoyla dar alanda teknigi cok yuksek oyuncularla ortada oyunu kurup forvette de teknigi yuksek ve hizli bitiriciligi yuksek olan oyuncularla ara paslari ve ver kac larla sonuca gitmek defansif yondede orta sahada 3 tane maci cift yonlu oyniyabilen oyuncum var bunlar siki pres yaparken geri dortlumun ortasina zapata ve richards gibi 2 tane cok hizli ve marking ve tackling aggression ve bravery si yuksek oyuncu koydum simdi ben bu mantikla FM 09 a kadar tum oyunlarda hemen hemen her takimla basarili oldum ama bu oyunda ozellikle bu kadroyla basarili olamamami hakikaten anliyamiyorum , yorumlarinizi bekliyorum

2 kelime: squad harmony

kadronu çok hızlı değiştirmişsin birbirlerine alışmaları biraz zaman alacaktır. bu kadronun birarada oynamaya alışması lazım. acele etme devre arasında bol bol maç yaptır. oynatmayacağın adam varsa yedeklere gönder veya kirala. ikinci senenin ortalarında sonuçları görmeye başlarsın.

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Quote Originally Posted by STRATOVARIUS View Post
    2 kelime: squad harmony

kadronu çok hızlı değiştirmişsin birbirlerine alışmaları biraz zaman alacaktır. bu kadronun birarada oynamaya alışması lazım. acele etme devre arasında bol bol maç yaptır. oynatmayacağın adam varsa yedeklere gönder veya kirala. ikinci senenin ortalarında sonuçları görmeye başlarsın.

ben buraya yazdigimi unutmusum bile zamaninda , ondan sonra TT&F yi okudum mac motorunu buyuk olcude cozdum dostum hatta guzelde bir taktik cikardim bakabilirsin taktikler bolumunden , cevabin icin sagol

arkadaşlar bu oyuncu özellikleri neye göre artıyor?bazı oyuncular çok gelişiyo bazı oyuncular ise hiç gelişmiyor bu neyle alkalı bide bazı oyuncuların özelikleri devamlı düşüyor.yardımcı olursanız sevinirim!!

Nesil
    2006
    Yer
    Göçebe

Quote Originally Posted by caglarguner View Post
    arkadaşlar bu oyuncu özellikleri neye göre artıyor?bazı oyuncular çok gelişiyo bazı oyuncular ise hiç gelişmiyor bu neyle alkalı bide bazı oyuncuların özelikleri devamlı düşüyor.yardımcı olursanız sevinirim!!
    oyuncunun pa'sıyla ilgili. pa'sı 140 olan bir adam ancak 139 ca'ya ulaşabilir.. oyuncu özelliklerinin düşmesi ise yaşa, sakatlığa ve antrenman paketine bağlıdır.. yaşlı oyuncularda düşme belli bir zaman sonra oluyor zaten. sakatlıklarda da haliyle idmana çıkmayınca düşme oluyor. antrenman pakedinde yanlışsa evlere şenlik
    Hani, kurşun sıksan geçmez geceden,
    Anlatamam, nasıl ıssız, nasıl karanlık... Ve zehir - zıkkım cıgaram.

slm arkadaşlar herkese kolay gelsin ben size birşey sormank istiyorum Distribuion: dağıtım yani topu dağıtma özelliği, oyuncunun topu kime atıcağı. ben bu özelliği göremedim tam yeri neresidir acaba bilen arkadaş varmı?

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Fenerbahçe'deyim Mehmet Yıldız,Guiza ve Semih olmak üzere 3 tane forvet adamım var. Çift forvet oynuyorum ve hangi ikiliyi oynatsam verim alamıyorum. Merak ediyorum hangi ikiliyi oynatmalıyım ve komutları nasıl olmalı ? Şimdiden teşekkürler.

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Aslında oynatmak istediğin ikiliyi atak anlayışına göre seçebilirsin mesela kanat oynuyorsan uzun adamları iyi pozisyon tutanları ortadan oynayacaksan defans arkasına sarkacak adamları kullanmalısın.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by batu21 View Post
    Öncelikle merhaba arkadaşlar. Fenerbahçe'deyim Mehmet Yıldız,Guiza ve Semih olmak üzere 3 tane forvet adamım var. Çift forvet oynuyorum ve hangi ikiliyi oynatsam verim alamıyorum. Merak ediyorum hangi ikiliyi oynatmalıyım ve komutları nasıl olmalı ? Şimdiden teşekkürler.
    İki tanesi fizik gücünü iyi kuLLanan top tutabiLen isimLer, bir diğeri ise topLa gidebiLen, hızını kuLLanarak goL vuruşu yapan tipte bir oyuncu. Guizanın yanında Semih ve Mehmet yıLdız kombinasyonLarı oLabiLir. Semih ya da Mehmet yıLdız hangisi oynuyorsa onLara hoLd up baLL ver. Guiza ise topLa beraber sürekLi koşsun.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

arkadaşlarım banada güzel bi 4-3-2-1 ss'si yollayabilirmisiniz ya milan'a uygunn verimli bir şekilde

beyler bende ders verme olayını bulamadım. Genç oyuncum var ve Galatasaraya saviolayı aldım ve genç oyuncuma saviolanın ders vermesini istiyorum ancak bulamadım. Nasıl yapcam

Nesil
    2008
    Yer
    Karabüklü-Sinop/Ayancıkta

Bu resimdeki oyuncumun antremanları kendim yaptım bişey merak ediyorum şimdi bu resimdeki oyuncun yeşil okla beriltilen özellikleri 1 puan artacakmı artmış halimi ?

Quote Originally Posted by munky48 View Post
    beyler bende ders verme olayını bulamadım. Genç oyuncum var ve Galatasaraya saviolayı aldım ve genç oyuncuma saviolanın ders vermesini istiyorum ancak bulamadım. Nasıl yapcam
    Bu soruya cevap yokmu acaba?

Selam benim oyuncularım çok sık sakatlanıyo antrenmanıı nasıl düzenlemeliyim

Nesil
    2008
    Yer

yine bir sorum olcak :

4-3-3 standart taktik diziliminde oynayan bir takımın kanat oyuncularının ceza sahası dışından şut sık sık şut vurmalarını istiyorum yani topu kanatta alıcak içeri doğru dribbling yapıca ve şutlayacak bunun için hangi komutları vermeliyim yardımcı olursanız sevinirim...

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by serdarkmare View Post
    yine bir sorum olcak :

4-3-3 standart taktik diziliminde oynayan bir takımın kanat oyuncularının ceza sahası dışından şut sık sık şut vurmalarını istiyorum yani topu kanatta alıcak içeri doğru dribbling yapıca ve şutlayacak bunun için hangi komutları vermeliyim yardımcı olursanız sevinirim...
    Bunun için özel bir komut veremiyoruz, bu daha çok o oyuncunun preffered moves denilen kendine has özellikleriyle ilgili. Ancak bir iki ufak tefek komutla buna yakın bir şey elde edebiliriz.
    Şöyle ki; takımının sahaya enlemesine yayılımını "yakın" yaparak kanat oyuncularının çizgiye değilde ortaya yakın oynamasını sağlarsın. Bunun yanısıra kanat oyuncuna şu komutları vererek daha sık şut atmasını sağlayabilirsin :

Uzaktan Şutlar : Sık sık
    Orta Yapma : Karışık yada Ender
    Ara Pası : Karışık yada Ender
    Top Sürme : Sık sık yada Karışık

preffered moves antrenmanı olarakta topu ortadan sürme özelliğini (runs with ball through center) kazandırmayı deneyebilirsin, tabi bu biraz zaman alacak.

NOT : Bunlar benim oyun mantığımla verebildiğim cevaplar, kendi düşüncelerim. Doğruluğunu kesin olarak iddia edemem.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Ters kanatta oyuncularını oynatıp top sürme ve uzaktan şutları sık sık yaparsan verim alabilirsin. Oyuncu ters kanatta olduğunda topla içeriye girdiğinde şut için daha müüsait pozisyon bulabiliyor. Tabi sağ kanatta oynama özelliği sıfır olan bir sol kanat oyuncusunu da sadece gol atsın diye oraya koymak ne derece doğrudur? Tabi forvet oyuncuları için bu pek farketmiyor, ters ayaklı olmaları yeter.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2008
    Yer

Quote Originally Posted by hissiz View Post
    Bunun için özel bir komut veremiyoruz, bu daha çok o oyuncunun preffered moves denilen kendine has özellikleriyle ilgili. Ancak bir iki ufak tefek komutla buna yakın bir şey elde edebiliriz.
    Şöyle ki; takımının sahaya enlemesine yayılımını "yakın" yaparak kanat oyuncularının çizgiye değilde ortaya yakın oynamasını sağlarsın. Bunun yanısıra kanat oyuncuna şu komutları vererek daha sık şut atmasını sağlayabilirsin :

Uzaktan Şutlar : Sık sık
    Orta Yapma : Karışık yada Ender
    Ara Pası : Karışık yada Ender
    Top Sürme : Sık sık yada Karışık

preffered moves antrenmanı olarakta topu ortadan sürme özelliğini (runs with ball through center) kazandırmayı deneyebilirsin, tabi bu biraz zaman alacak.

NOT : Bunlar benim oyun mantığımla verebildiğim cevaplar, kendi düşüncelerim. Doğruluğunu kesin olarak iddia edemem.
    Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    Ters kanatta oyuncularını oynatıp top sürme ve uzaktan şutları sık sık yaparsan verim alabilirsin. Oyuncu ters kanatta olduğunda topla içeriye girdiğinde şut için daha müüsait pozisyon bulabiliyor. Tabi sağ kanatta oynama özelliği sıfır olan bir sol kanat oyuncusunu da sadece gol atsın diye oraya koymak ne derece doğrudur? Tabi forvet oyuncuları için bu pek farketmiyor, ters ayaklı olmaları yeter.

ikinizide çok teşekkkür ediyorum biraz sonra yapıcam taktiği bakalım nasıl oynucak takım

Mesela sahada oynadığınız futbolu geniş alanda oynuyorsanız,saha boyutunu büyük ebatlarda seçmeniz haliyle olumlu etkileyecektir,taktiğiniz daha iyi işleyecektir

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Önemlidir, kanatları kullanıyor ve geniş alanda oynamayı seviyorsanız saha boyutunu da mümkün olduğu kadar arttırabilirsiniz. Ya da takımınızın potansiyeli çok iyi değil, defansif bir anlayışla oynayacaksınız, dar alanda yavaş tempoyu seçtiğinizde sahanın da dar olması avantajınıza olur.
    "YÜCE ATATÜRK"

forumu dolaşırken bir kaç kişinin yazdığı: takım içindeki bir oyuncunun diğer oyuncuyu çalıştırması olayını nasıl yapıyoruz?
    bilgilendirirseniz sevinirim..

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by dddorukkk View Post
    forumu dolaşırken bir kaç kişinin yazdığı: takım içindeki bir oyuncunun diğer oyuncuyu çalıştırması olayını nasıl yapıyoruz?
    bilgilendirirseniz sevinirim..
    Bunu genç oyuncular için yapabiliyoruz. tam olarak yaş sınırlamasını bilmiyorum 21 olabilir, yani 21 yaş ve altı oyuncular için oluyor.

Belirli bir olgunluğa (gelişime) erişmiş genç oyuncular içinse tavsiye etmem genelde olumsuz tepki veriyorlar. Mesela Messi gibi bir adama gel Alex seni çalıştırsın demek ne kadar mantıklıdır?

Nasıl yapıldığına gelince; genç oyuncunun profilinden player interaction'a tıklıyoruz.

Learn From Player (Internal) başlığı altında :

not : x1 çalıştırılacak oyuncu, x2 ise çalıştıracak oyuncu

- State that you see x2 as the ideal role model for x1 : x1 adlı oyuncunun bu oyuncu için ideal model olduğunu belirtiyorsunuz. Bunu seçersen ve bu çalışma başarılı olursa x2 adlı oyuncun x1 adlı oyuncunun tüm özelliklerini kazanıyor (preferred moves dahil)

- State that you think x1 would benefit by adopting x2's approach to the game : x1 adlı oyuncunun x2 adlı oyuncunun oyuna (maça) yaklaşımından faydalanabileceğini düşündüğünüzü belirtiyorsunuz. Oyun tarzı anlamında denebilir. Bu çalışma başarılı olursa x2 adlı oyuncunun oyun tarzı (ofansif yada defansif) çalıştırdığı x1 adlı oyuncuya yansıyor.

- State that you think x1 can learn from x2 : x1 adlı oyuncunun x2 adlı oyuncudan öğrenebileceğini düşündüğünüzü belirtiyorsunuz. Bu en az etkili olanı.

En altta Linked Players başlığı altında x1 adlı oyuncunuzu çalıştırmasını istediğiniz oyuncuyu seçiyorsunuz.

Son olarak bu konuda dikkat edilmesi gereken, aynı tip ve mevkide oyuncuları seçmek, karakterlerinin (personality) zıt olmamasına dikkat etmek ve çalıştırılacak genç oyuncunun henüz kendini ispatlamamış bir isim olması.

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon

Mesaj Yetkileri