Sayfa 5 / 5 İlkİlk ... 345
121 ile 132 arası toplam 132 sonuç

Konu: Taktik ve Antrenman Hakkında Sormak İstedikleriniz

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Oyunu açtıktan sonra antrenman ekranında antrenman programı ile ilgili bir sekme var yeni program aç ve program düzenle gibi bir seçeneğin oldu. Program düzenleyi seçip yeni açılan pencereden ekle (ing olarak import olması lazım ) ona tıkla indirdiğin antrenman programını seçenerek tamam de. ve sonra oyuncuları o antrenman programına aktar.

Quote Originally Posted by ugrdrmz View Post
    alan daraltma yı tüm alanda yap takım icin. Ben yukarıda taktik problemimi yazmıştım ama 4-2-3-1 çok iyi işlemeye başladı. Bu arada bir arkadaş başarısızlıkta hemen değiştirmeli miyim bir maçla taktiği demiş. Zaten takım az çok belli ediyor. Yeni taktik yapıp vasat bir takıma karşı 5-6 şut atabiliyorsanız hemen değiştirmek de yarar var. Ama 15-20 şut atıp kaza golüne kurban gidiyorsanız zorlamak lazım taktiği ufak tefek değişiklikler yaparak."pas stili, alan daraltma, pas odağı.. v.b..". Ben çok denediğim için biliyorum. 4. sezonda beşiktaşa ancak bir taktik oturtabildim. Hiç üşenmedim adamların özelliklerine göre kafa patlatıp taktik yaptim.

onu da denedim olduramadım ama sen öyle diyorsan bi daha deneyim bakalım belki takım tam alışacağı zaman deiştirdim taktiği ondan oldu bnm de favori taktiğim 4-2-3-1 zaten sakatlıklar falan olunca da 4-2-2-2 ye dönüyorum teşşekkürler

ya olmaz ki ama yaa dünyanın en iyi dr unu getirdim yine sakatlar en az 1 ay böyle saçma oyun olmaz yaa 2013 e geldim ama bu saçma sakatlıklar yüzünden oyunu bırakma seviyesine geldim yaa bojan sakatlanıyo 3 ay o iyileşiyo fabregas sakatanıyo 2 ay sakatlıkları çok saçma güzel oyun ama bıktırıyo bazen :S:S

Bundan önce 5 tane kadar antrenman programı kullandım.Son ikisi Tug's Training ve Avalon'du diğer 3 tanesini hatırlamıyorum ama her antrenman programında hatırladığım şudur:

İlk başta antrenman programı gayet iyi herkesin özellikleri artıyor,daha sonra düşüyor,sonra artıyor,sonra yeniden düşüyor...Yani sürekli bir dengesizlik var.Bu dengesizliği nasıl çözebiliriz?Hangi antrenman programını önerirsiniz?

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Quote Originally Posted by RoNNiE91 View Post
    Ben 4-4-2 takıntısı olan biriyim daha önce söylemişimdir belki.Beşiktaş'a bir türlü taktik oturtamıyorum.Mesela bir taktiği 1 maçta deneyip olmazsa değiştirmeli miyim yoksa birkaç maç sürekli oynatıp takımın alışmasını mı beklemeliyim?

Daha doğrusu takımın birkaç maç sonra alışmasını sağlayan,taktiğin meyvelerini hemen vermeyen gelişmiş bir yapay zekası var mı?
    Bilen yok mu?

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Bunu gerçek hayattaki gibi düşünebilirsin yani 11 tane hiç bir arada oynamamış taktiksel düzene alışmamış adamı koyarsan hüsrana uğrarsın. Her maçta taktik değiştirmek hele ilk sezonlarda seni çok zorlayacaktır takım kötü sonuçlar alacaktır. Sürekli aynı taktik denemek en iyisi.

Nesil
    2006
    Yer
    eskisehir

Ben BJK ye çok sevdiğimden dolayı bir hevesle Bilyaletdinov u aldım. 6 ay sakatlandı. 1 ay geçti iki as oyuncum daha 4'er ay sakatlandı. Zorlamadım adamları da ama. İşte nasip kısmet.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by actopaloglu View Post
    Potential abilitysi 160-180 arası bir çok genç var takımımda ama nasıl idman uygularsam uygulayayım, hatta bazılarını kiraya veriyorum buna rağmen yıllar geçmesine rağmen onları bir türlü hazır hale getiremiyorum. Yardımcı olabilecek var mı?
    Şimdi PA değeri 160-180 yada kaç olursa olsun genç bir oyuncunun tüm özellikleri belirli bir derece artacak diye birşey yok. Mesela bakıyorsun Markaj özelliği 8 diyelim, aradan yıllar geçiyor diğer özellikleri artıyor ama markaj özelliği hep aynı. Yani demek istediğim zaman içerisinde oyuncunun CA'sı artarken bu artış oyuncunun özelliklerine eşit olarak dağılmıyor. Sadece bir kısım önceden belirlenmiş (oyun tarafından) özellikleri yükseliyor.

Bazı oyuncularda ise PA'sı 190 olsa bile kariyeri boyunca 120-130 gibi değerlerden yukarı çıkamıyor.

Oyuncunun hızlı ve verimli bir şekilde gelişmesi için hem doğru antrenman vermek hemde maçlarda oynatmak gerekir. Kiraya verdiğin takım oyuncunu sürekli oynatıyorsa ve iyi coach'lara sahip bir takımsa onunda faydası olabilir tabi.

Doğru antrenmandan kastım; mesela bir kanat oyuncusuysa sen onun düşük özelliklerini yükselteceğim diye atıyorum defans, güç vs.. idmanlarına yüklenirsen beklediğin gelişimi göremezsin büyük ihtimalle. Çünkü o oyuncunun markaj, top kapma gibi özelliklerinin artması çok düşük bir ihtimaldir. Ama gelişime daha yatkın özelliklerine (mevkisinin ön plana çıkan özelliklerine), yani top kontrolü, atak, taktik, aerobik gibi kategorilere yoğunlaşırsan daha iyi bir gelişim görebilirsin.

Ama dediğim gibi, oyun oyunculara belli bir PA değeri veriyor ve gelişecek özelliklerini de önceden belirliyor. Sen ne yaparsan yap diğer düşük özelliklerini istediğin ölçüde yükseltemiyorsun.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by cello91 View Post
    benim sormak istediğim bu oyunda press nasıl yapılır ? miguel veloso ve sergio ramos gbi çalışkan oyuncularım war ama 11 oyuncunun 11 ine de her türlü mentalite ve zonal markingi denedim press yaptıramıyorumm tek sorunum bu

şimdiden teşekkürler

Pres yada diğer bir deyişle alan daraltmayı yaparken, oyuncularına forvetten defansa doğru gittikçe azalan bir seviyede vermelisin.

Yani Forvet oyuncuları daha yüksek, orta saha oyuncuları normalin biraz üstü, defans oyuncuları ise normal yada normalin altında pres yapmalı. Tüm oyunculara eşit pres uygulatırsan sahada deli tavuklar gibi bir o yana bir bu yana koşarlar ve rakibe çok boş alan bırakırsın.

Pres yaptırırken çalışkanlıktan çok dayanıklılık önemlidir. Ayrıca önsezi ve konsantrasyon özellikleri de çok önemli. Senin bahsettiğin oyuncular tabi ki bu özellikleri çok yüksek ve presi en etkili yapabilecek oyuncular. Dolayısıyla bu oyunculara pres yaptıramaman enteresan bir durum

Diğer taktik komutlarını bilmiyorum ama mesela adam markajı yaptırıyorsan belki o yüzden pres yapmıyor olabilirler. Yani adam markajı komutunu öncelik olarak algılıyor olabilirler, tek aklıma gelen bu. Dediğim gibi bu oyuncular normalde etkili pres yapması gerek oyuncular.
    Last edited by Walter Sakana : 02.Ağustos.2009 at 07:32 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

[quote=RoNNiE91;1507072]Ben 4-4-2 takıntısı olan biriyim daha önce söylemişimdir belki.Beşiktaş'a bir türlü taktik oturtamıyorum.Mesela bir taktiği 1 maçta deneyip olmazsa değiştirmeli miyim yoksa birkaç maç sürekli oynatıp takımın alışmasını mı beklemeliyim?[quote]

Tabi ki 1 maçta karar verilmez ama bir ön fikir edinilebilir. Yeni bir taktik denerken maçı taktiği en iyi gözlemleyebileceğin kameradan izlemek faydalı olur. Mesela 2D izlemek tüm sahayı göreceğin için en idealidir. Böylece taktiğin aksayan yanlarını çok daha iyi analiz edebilirsin.

Benim tavsiyem; Kadro yapına uygun bir dizilim belirleyerek işe başla. Ardından gerekli oyuncu ve takım komutlarını ver ve en az 4-5 maç o taktikle çık. Bu noktada önemli olan taktiğin eksik yanlarını iyi gözlemleyebilmek. Her maç gördüğün eksikliklerle ilgili müdahalelerde bulunarak yani her maç taktiğini bir parça daha geliştirerek en sonunda ideal taktiğine ulaşabilirsin. Ama eğer o sistem bir türlü takımına uymuyorsa tabi ki o zaman daha değişik bir sitem denemeli. Ta ki takımına "cuk" diye oturan sistemi bulana kadar.

Quote Originally Posted by RoNNiE91 View Post
    Daha doğrusu takımın birkaç maç sonra alışmasını sağlayan,taktiğin meyvelerini hemen vermeyen gelişmiş bir yapay zekası var mı?
    Evet öyle bir yapay zeka var. Bazen bu süreç 1 sezonu bile bulabiliyor.

Yeni bir oyuna başladığında takıma bir taktik oturtmak çok daha zordur. Ancak 2.sezondan sonra takımın taktikleri daha iyi uygulamaya başlar. Çünkü, ilk başta tanınmayan bir teknik direktörsün ve oyuncularında senin taktiksel bilgin konusunda henüz sana saygı duymuyorlar. Takımında 1 sezonu geride bıraktıktan sonra oyuncuların sana daha fazla saygı duymaya başlayacak ve taktiksel talimatlarını daha iyi uygulayacaktır. Yani benim tavsiyem, ilk sezon daha çok rakiplere ve maçların gidişatına göre taktiklerle idare edip, 2.sezondan sonra belirli bir sitem oturtmaya çalışmak daha mantıklı.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

benimde bir sorum olucak Bursaspor ile kurduğum tactic te bir kaç problem yasıyomda öncelikle 4-4-2 oynuyorum...şimdi sorum şu oyuncuların mantaliteleri ni bana en ayrıntılı şekilde sıralayabilirmisiniz ? birde closing down ayarları şu anda benim şu şekil;dc oyuncularım closing down u en sondan çekip sayarsam 5x çekmiş oluyorum yani kendi yarı sahasındaki yazının tam sınırında duruyor....drl ler ise dc ler den 2x önde basıyor...defansif olan mc (bunun mentalitesini defansif mi yapayım yoksa ofans mı ? ) DC'den 3x önde basıyor...ondan sonra mrl ler ile drl lerin arasıda 3x...diğer mc ile dc arası 7x defansif mc ile olan arası ise 4x...en önde ise iki forvetim basıyor...şimdi sorum şu dc nin closing down u nu öne çekip oyuncularımın önde basmasını sağlamak için dc nin değeri oradaki yazıya göre rakip sahasına olan bölümün ortasından biraz dahamı az olmalı ? vede defans beklerim dmc oyuncumdan dahamı önce basmalı ?birde mentaliteleri bastan sonra yazarsanız sevinirim şimdiden tşkkrler...

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by InaHot View Post
    benimde bir sorum olucak Bursaspor ile kurduğum tactic te bir kaç problem yasıyomda öncelikle 4-4-2 oynuyorum...şimdi sorum şu oyuncuların mantaliteleri ni bana en ayrıntılı şekilde sıralayabilirmisiniz ? birde closing down ayarları şu anda benim şu şekil;dc oyuncularım closing down u en sondan çekip sayarsam 5x çekmiş oluyorum yani kendi yarı sahasındaki yazının tam sınırında duruyor....drl ler ise dc ler den 2x önde basıyor...defansif olan mc (bunun mentalitesini defansif mi yapayım yoksa ofans mı ? ) DC'den 3x önde basıyor...ondan sonra mrl ler ile drl lerin arasıda 3x...diğer mc ile dc arası 7x defansif mc ile olan arası ise 4x...en önde ise iki forvetim basıyor...şimdi sorum şu dc nin closing down u nu öne çekip oyuncularımın önde basmasını sağlamak için dc nin değeri oradaki yazıya göre rakip sahasına olan bölümün ortasından biraz dahamı az olmalı ? vede defans beklerim dmc oyuncumdan dahamı önce basmalı ?birde mentaliteleri bastan sonra yazarsanız sevinirim şimdiden tşkkrler...

Sitede RehberLer kısmında bu soruLarına cevap buLabiLeceğin güzeL açıkLamaLar mevcut.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    eskisehir

Quote Originally Posted by ugrdrmz View Post
    arkadaşlar allah rızası için bana bir yardımcı olun yaa. Beşiktaş ile oynuyorum. İlk sezon da çok da iyi oynamayarak şampiyon oldum, uefa da yarı final oynadım. Daha iyi oynamak için taktik arayışına başladım ama bir türlü uyduramadım. Şu an 3. sezondayim ve istikrar yok takimda. Kadromu söylesem bana biri yardımcı olabilir mi?

Kale: Jefferson, Serkan Kırıntılı

DR: Serdar Kurtuluş, Paftan gelen bi bebe

DL: Malik Fathi, Hayrettin

DC: Toraman, Romario Mendes, Servet, Koray Çölgeçen (DR ayrıca)

DM: Edinho (Internacional den), Mustafa Sarp

MR,AMR: Serdar Özkan, Tabare Viudez, İsmail Göktaş

ML, AML: Aydın Karabulut, Daniel Aquino

AMC: Bounanotte

ST: Marquinhos, Sebastian Rossi (yeni çıkan arjantinli. Efsane bişi bitiricilik 20, Sogukkanlılık 17, hız, hızlanma: 16 .... 2001 den beri oynuorum bu oyunlari anlayin yani öyle bir futbolcu. )

4-4-2 baklava oynuyorum su an. Normal, hızlı, dogrudan, geniş oynuyorum. Taktik kurarken neye dikkat edicez. Bu 2009 walla kanser eder adami. 2008 ne güzeldi adamlar oynuyorlardi ne dersen. Bunda yok öle bişi. Simdiden çok saolun.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    bu arada dediğim forvet bu.
    asagidaki linke bakabilirsiniz..yeni hali bu futbolcunun.

http://img43.imageshack.us/img43/5196/rossib.jpg

Sayfa 5 / 5 İlkİlk ... 345

Mesaj Yetkileri