Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 42 sonuç

Konu: Destroyer Tactic

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Wink Destroyer Tactic[v9.2.0]

Öncelikle hepinize merhabalar.

Football Manager ve Championship
    Manager oyunlarını 2005 yılından beri oynuyorum ve taktik konusunda ki herşey bu sene ve geçen sene öğrendim diyebilirim. Artık kendi taktiğimi yapabilecek kapasiteye yeni yeni ulaştım ama bu taktiğe gerçekten çok güveniyorum..

*Diziliş 4-1-3-1-1 şeklinde olacak.

*DR, DL, ML, MR, AMC ve FC Alan Markajı.. DC,DMC ve MC mevkiilerinde oynayan oyuncularımız da Adam Savunması yapacaklar.

*Defans çizgimiz çokta önde değil normalin 3 üstünde. Tabii küçük takımlarla oynarken 4-5 seviye aşağıya çekmek iyi olur diye düşünüyorum.

*Genişlik "geniş" olacak bunun sebebi oyunu kanatlardan oynayacak olmamız. Şimdi MC ve AMC ne işe yarıyor diyebilirsiniz. MC oyunu çift yönlü oynayan bir oyuncu olacağından dolayı pas yapması oyunu açması bizim için yeterli olacak AMC ise oku sayesinde forvete doğru sürpriz çıkışlar yapıp güzel goller atabiliyor..

*Tempomuz normalin 2-3 üstünde olacak. Bunu gerektiği zaman oyunun yönünü çabucak değiştirmek, gerektiği zaman da orta sahayı hızlı geçmek için kullanacağız.

*Atak ağırlığı kanatlardan olacak isterseniz değiştirebilirsiniz karışık olarak bu size kalmış bir şey..

*Yaratıcılık normalin 2 üstü seviyesinde olacak. Bunun sebebi oyuncularımızın komutlardan çok kopmamasını sağlamak

*Taktikte "Target Man" de kullanacağız. Bunun sebebi ise onu hem kanatlardan gelecek topları hem de güzel arapaslarıyla atılan topları buluşturmak istememiz.

GK:
    Kalecimiz topu uzun oynayacak. İleride çok adam bulunduracağımız için topu alsak da kaybetsek de hücumu orta sahada başlatacağız.

DR/L: Beklerin hücuma etkileri çok fazla. Bu sebepten ötürü hücum özelliklerinin iyi olmasına özen gösterelim. Tackling, off the ball, pace, stamina, crossing gibi özellikleri iyi oyuncular seçelim.

DC: Adam savunması yapacaklar. Marking, acceleration, positioning,concentration ve anticipation gibi özelliklerin iyi olmasına özen gösterelim.

DMC: Savaşçı bir DMC olursa daha iyi olur çünkü diğer oyuncuların boşalttıkları alanlarını dolduracak kendisi. Bu yüzden Stamina, TeamWork, Work Rate ve Positioning gibi özelliklerinin yüksek olmasına dikkat edin.

Orta MC: Oyunu 2 yönü ile oynayabilen bir oyuncu gerekiyor. Bu oyuncu pas dağıtımını yapacak. Ballack tarzı oyuncular olması lazım. Passing, Creativity, Technique ve Decisions özellikleri iyi oyuncular seçmeye çalışın.

ML/R: Kanatlarda taktikte önemli rol oynuyorlar. Target Man'i besleyecek en önemli oyunculardır bunlar Yeri geldiğinde güzel arapaslar atacaklar yeri geldiğinde de sıfırdan güzel ortalar keseceklerdir..Crossing, Dribbling, First Touch, Acceleration ve Work Rate özellikleri
    iyi oyuncular seçmeye çalışın.

AMC: MC'ye yakın bir görev üstlenecek ama o ekstra olarak defansız arasına sızıp beklenmedik gollerde atacak. Passing, Technique, Long Shots, Finishing özellikleri
    iyi oyuncular seçmeye çalışın. Mental özellikleri de iyi olursa süper olur

FC(Target Man): Tavsiyem hem yerden hem de havadan etkili oyuncular kullanmanızdan yana. Mesela Martin Palermo tam bu taktiğe göre bir oyuncu, Cardozo'da aynı şekilde. Ama pırpır forvet kullanmak istersenizde size bir şey diyemem Ancak size garanti veririm hangi türlü forvet kullanırsanız kullanın gol krallığında söz sahibi olacaktır. AMA en önemlisi oyuncunuzu TARGET MAN olarak atamayı unutayın..Unutursanız çokta önemli değil bence

Not: Ben Chelsea'da Martin Palermo'yu alamadım ve Kevin Davies'i aldım. İyi iş yapıyor Davies, Anelka'nın da performansı süper demek istediğim her türlü oyuncuyu oynatabilirsiniz.

Takım komutları ekranı:

Birkaç taktiksel tavsiyeyi unutmamanızı ister ve aşağıdaki bölümü yayınlarım:

1.Kornerleri corners ve crossing özellikleri iyi oyucularınıza attırın.

2.Free kick’leri free kick taking özelliği iyi oyuncularınıza attırın.

3.Taktiğe uygun oyuncuları transfer etmeye gayret edin, faydalı olmasalar bile sabredin. Bu sene squad harmony diye adlandırılan şey daha çok önem kazandı. Başarı için birbirine alışmış bir ekip olması çok önemli.

4.Son saniye bile olsa asla taktiğe girmekten usanmayın. Özellikle time wasting ve tempoyu oyunun değişen kısımlarında devamlı değiştirin. Öne geçince time wasting’i artırın mesela. Geriye düşünce tempoyu artırın. Sadece taktiğe bağlı kalmayın.

5. Rakip takım 424 formasyon
    geçerse 4 forvete de opposition instructions'tan closing down'ı never yapın.

6. Rakip takımdan herhangi bir ayağını kötü kuulanan oyuncunun kötü kullandığı ayağına opposition instructions'tan show onto foot'u zayıf olfuğu ayak olarak belirleyin.

7. Rakip AMR ve AML kullanıyorsa, onlara opposition instructions'tan closing down'ı always yapın ve hard tackling yaptırın onlara özel.

8. Rakip AMC kullanıyorsa ona tackling'i hard yaptırın opposition instructions'tan.

Denedikten sonra sonuçları yazarsanız mutlu olurum. Ahlaki değerler içerisindeki her türlü eleştiriye de açığım.

İndirmek için tıklayınız
    http://www.turksportal.net/dosya/fm/28962/bilgi/
    Last edited by Vieri : 30.Aralık.2008 at 03:19
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Evet arkadaşlar deneyeniniz yok mu gerçekten çok iddialıyım
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Eve gidince bakacağım , en fazla 4 maç oynarım , eğer başarılı olursam ss atar ve yorum yaparım..
    Gerçekten forumda aktif ve değer verdiğim kişilerden birisin
    Her taktik her takımda olmaz tabi , hani ben başarısız olursam eğer senin taktiğinde sorun vardır fln. diyemem..Eminim çok iyi bi iş başardın..
    Dediğim gibi , eve gider gitmez deneyeceğim

Ellerine , zekana sağlık hocam

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Saol denemeni bekliyorum
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Sen bi yerde yazmıştın sanırım , çok gol atan forvet istediğini..
    Bu taktiğinle başarıya ulaştığını düşünüyorum.Ancak şöyle bişey var , takımın chelsea..Yani üst düzey bir takım.Benim takımım valencia ve taktik sıkıntısı çekiyorum.
    Özellikle defansif anlamda sıkıntılarım var , rakibe çok pozisyon veriyorum.Defans da zapata ve abidol var..İyi denebilecek oyuncular . Defansif line ileride ..Umarım boş yakalanmam.Çünkü wide olunca alan genişliyor ve karşı takımın kontra atakları savunma için sorun teşkil edebilir.
    Deneyip bakacağız..

Ben geçen sene çok iyiydim.Juninho ile amc'den hep uzaktan gol atardım , gol kralı olmuştu.
    Forvet , yanındaki forvete asist yapıyor ve asla şahsi oynamıyorlardı.Forvet orta sahaya gelip top alıyordu.Hani derler ya tıkır tıkır top oynamak..aynen öyle işte.
    Slow oynuyordum dar alanda kısa pas yapıyordum. topa sahip olma yüzdem % 65'lerdeydi . Rakibe pozisyon 2'yi geçmiyordu nerdeyse..Ve genç oyunculara bile şans verebiliyordum.

Ama şimdi as oyuncularımla bile sıkıntı çekiyorum.Kovulmaktan çok korkuyorum , çünkü çok uğraştım antraman , genç yetenek ve coach bulmakta..

Eski formuma dönmem lazım ama nasıl ?
    Bi çözümü olmalı..

Bu taktiği takıma uyarlamaya çalışcam olmazsa eğer gerekirse tüm h.sonunu bunun için ayırcam.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

taktiğini yapay zeka çözmüş olabilir. Ayrıca çok pozisyon vermenin sebebi defansının marking,positioning ve accelarition gibi özelliklerinin az olmasından olabilir.. Ayrıca Chelsea ile denedim evet yakın zamanda kötü bir klüplede denemeyi düşünüyorum ama tekrar belirtiyorum taktiğe göre oyuncu alın.
    Futbolcu Bilgileri

İndirip yarın deniyeceğim Taylan inşallah başarılı olur yoksa elimden çekeceğin var.

Ellerine sağlık

Ben bu dızılıs ıle oynamayı sevıyorum dıyerlerı bana zevk vermıyor 1 forvet 1 amc 1 dmc olmasa oyunu oynıyasım gelımıyor pas stıllı kısa olsa daha basarılı olmaz mıydı dıye dusunuyorum.
    bu arada belletı yerıne bosingwa ve de joe cole u saga ceksen daha cok verım alırsın.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

pas stilini 2 kademeye yakın indirirseniz de problem olmaz ama takımınızda lampard gibi ballack gibi iyi pas yapan oyuncular yoska tavsiye etmem..
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Taktiğin adını beğenmedim,indirmiyorum .Şaka bir yana taylan bu taktiğini merak ettim deneyeceğim eve gelince .
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Maçlarım

( h )1-0 , ( d )1-1 , ( h )1-3 ve ( h )1-0 bitti..

pozisyona çok az giriyorum haliyle az gol oluyor.Evet , rakibe fazla şut şansı vermiyor ve topu iyi kapıyor ama şu "hard" top kapma olayı yüzünden 2 penaltı verdi hakem.

Fovet yolları biraz daha iyi olsa güzel olurdu .. Tabi bu arada takım uyumu %2 olduğu için , kötü durumdayım.
    Valencia ile 4.bitirdim sezonu.

Daha iyi takımda daha çok gol pozisyonu yakalayabilir arkadaşlar

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

mevklerin anlatımında İlhanın kilerden baya etkılenmıssın Taylan yada o takttıkle benzerlık oldugundan mı oyle yazdın ?

Nesil
    2008
    Yer
    Anadolu Yakası

Taylan taktiği denemek icin indirdim lige ara verildi ama en kısa zamanda gelişmeleri söyleyeceğim
    çirkin öldü de, güzel ölmedi mi ..?

http://img71.imageshack.us/img71/639...helsea2at1.jpg

taktık genel olarak ıyı ama sorun yerlı yersız oyuncular cok faul yapıyor.ashley cole ceza sahasın 1 adım dısından faul yapınca ıkıncı sarıdan atıldı.
    Last edited by zzxczz : 26.Aralık.2008 at 14:33

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

HMm demek ki tacklingin seviyesini düşürmeliyim..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by thehell61 View Post
    mevklerin anlatımında İlhanın kilerden baya etkılenmıssın Taylan yada o takttıkle benzerlık oldugundan mı oyle yazdın ?
    ŞAblon olarak onun şablonu kuıllandım
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by heavy86 View Post
    Maçlarım

( h )1-0 , ( d )1-1 , ( h )1-3 ve ( h )1-0 bitti..

pozisyona çok az giriyorum haliyle az gol oluyor.Evet , rakibe fazla şut şansı vermiyor ve topu iyi kapıyor ama şu "hard" top kapma olayı yüzünden 2 penaltı verdi hakem.

Fovet yolları biraz daha iyi olsa güzel olurdu .. Tabi bu arada takım uyumu %2 olduğu için , kötü durumdayım.
    Valencia ile 4.bitirdim sezonu.

Daha iyi takımda daha çok gol pozisyonu yakalayabilir arkadaşlar
    Şu iki kanada yayma olayını karışık yapayım ben bir öyle deneyeyim belki daha fazla gol pozisyonu bulurum.. Size de öyle yayınlarım.

Quote Originally Posted by Bedlamite View Post
    Taylan taktiği denemek icin indirdim lige ara verildi ama en kısa zamanda gelişmeleri söyleyeceğim
    Bekliyorum
    Last edited by Nocna Mora : 26.Aralık.2008 at 14:57 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Futbolcu Bilgileri

taktıkde top kapmayı normal e cektım ve pas odagını karısık yaptım dogan sonuc bu.
    fm 08 de oldugu gıbı fm09 dada manchester united acayıp ıyı oynuyor

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hmm denemeye devam et Bende edeyim en iyi taktiği çıkaracağız böylece Eksiklerini gördüğün yerlerini söylersen sevinirim taktiğin..
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar taktik çok güzel işliyor bütün mevkiilerdeki oyuncularınız takıma katkı yapıyor. Kullanmanızı öneririm
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Öncelikle emege saygı diyorum ve eleştirilerime başlıyorum ;
    Hedef adam artık işlemiyor yani tek forvet oynuyorsak özelikle çok az pozisyona girmemize neden oluyor.Mesela ceza sahasının içerisine giriyor 2 adam boş olsa Target man'deki adam daha zor pozisyonda olsada müsait pozisyondaki adam yerine target man e atıyor dogal olarak gol atmakta çok zorlanıyor.Çok ofansif bir taktik ayrıca top kapma'yı sert yaparsak rakibe göre degişir tabi ki ama,istenmedik kartlar ve duran top yaparız ve buda gol yememize neden olur.Onun için küçü takımlarda bu secenegi bazı oyunculara vermek en iyisi.Mücadele gücünü arttırır ama gereksiz fauller vs.Defansımızda kesinlikle agır oyuncu olmaması lazım yokca bir facia olabilir.Ve son olarak Alan daraltma biraz daha arttırmalısın , bazı oyuncularda bu komutu kısabilirsin bekler,stoperler free rol verdigin adamlar vs .Ama yinede saol ,yanlıs anlama bu eleştirilerimi.
    Bu taktikte ön libero'nu önünde Amc'nin arkasında oynayan adam senin Ballack kaybolur bu taktikte
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Eleştirilerine saygı duyuyorum Valla şu ana kadar bende takır takır işledi taktik bütün oyuncular 7.0 üstü ortalama ile oynuyorlar bilemeyeceğim Top Kapma konusunda bende katılıyorum
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Bi kaç Ss koy TayLan ?

sizce bu kadro uygunmu bu taktiğe ?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Çok uygun bir kadro olmuş tabii versionunuz 9.2.0 ise Ligin tozunu arttırmanızı beklerim bir tane uyarım olacak size:

*Atak ağırlığı karışık olarak değiştirin..
    Futbolcu Bilgileri

ilk maçımda newcastleyi 1-4 yendim umarım böyle devam eder ve şimdiden teşekkürler.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Önemli değil. SSleri paylaşırsanız memnun olurum ayrıca eksik gördüğünüz yönleride oyuncu puanlarından da bahsederseniz..
    Futbolcu Bilgileri

Elano'yu AMC'ye,Wright Philips'i MR'ye,Robinho'yu ML'ye çekersen daha çok yarar alabilirsin.Wirght Philips kendine çok boş alan yaratıp süper ortalar yapan bir isim.

TuNdRaLoWeR Misafir

Taktiği pek tutmaadım şahsen.Genede tşk.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Sitemize eklenmiştir. Paylaşım için teşekkür ederiz.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben teşekkür ederim
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

saol taylan
    ___gursugur___

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri