Sayfa 4 / 4 İlkİlk ... 234
91 ile 104 arası toplam 104 sonuç

Konu: Fm 2009 Hataları ve Bulabildigim Çözümler

arkadaşlar XML hatası veriyor çözüm yolu nedirr? bilen varsa yardım edebilir mii lütfenn

Match square root table parameter too big, hatası verior oyundan çıkıyor. oyunu tekrar açmak istersemde already running diyor. Bilgisayarı kapatıp açtığım zman oyuna yeniden başlıorum ama aynı hatayı verip çıkıorr. Yardımcı olabilirmiisniz???

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by silent17 View Post
    arkadaşlar XML hatası veriyor çözüm yolu nedirr? bilen varsa yardım edebilir mii lütfenn
    bir üst mesajıma bakarsan belki sorunu çözebilirsin.

milli kadroyu seçerken national pool (yerli oyuncu listesi) tuşuna bastığımda oyundan atıyor ve html hatası veriyor.versiyondan kaynaklanan bişey midir yoksa türkçe dil paketi yüklediğimden midir ? bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirm teşekür ederim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Türkçe Yüklemenizlede alakası olabilir. Olmayabilirde tabi. Hatanız crash dump dşında birşeyse bir daha olmaması için yardımcı olabiliriz.

hocam ayrıca şu hatayıda belirtmeliyimki devre arası oyuncu değişikliliğinde aynı oyuncu bazen sahada 2-3 tane gözükebiliyor.ne yaptımsada o hatayı gideremedim.

Quote Originally Posted by sinannouma View Post
    Match square root table parameter too big, hatası verior oyundan çıkıyor. oyunu tekrar açmak istersemde already running diyor. Bilgisayarı kapatıp açtığım zman oyuna yeniden başlıorum ama aynı hatayı verip çıkıorr. Yardımcı olabilirmiisniz???
    Yok mu bu hatayı alan ya da çözümünü bilen birileri.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by sinannouma View Post
    Yok mu bu hatayı alan ya da çözümünü bilen birileri.
    SI'da açılan iki başlık var bununla ilgili, ikisinde de somut bir çözüm yok.
    Yorumlardan birinde cache'i silmek, reset preferences yapmak bazı problemleri çözüyor sizde deneyin demiş. Ayrıca oyunu pencere modunda oynamayı önermiş.

Sizden sonra bu başlığı kilitleyeceğim çünkü en baştaki mesajdan alakasız mesajlar buraya atılıyor, benzer başlıkları site içinde arama yaparak bulalım.

Teşekkür ederim. Site içinde arama yaptım ama çıkmadı.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

arkadaşlar ispanya milli takımının başına geçtim ama milli kadro seçeneğine tıkladığımda oyundan atıyo acaba yüklediğim face ve logo yamalarından olabilirmi yoksa başka bir nedenimi var yardım ederseniz sevinirim teşekkürler

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

oyunun orjinalmi?

Nesil
    2003
    Yer
    Kırklareli, Ankara

Quote Originally Posted by akcakil View Post
    arkadaşlar ispanya milli takımının başına geçtim ama milli kadro seçeneğine tıkladığımda oyundan atıyo acaba yüklediğim face ve logo yamalarından olabilirmi yoksa başka bir nedenimi var yardım ederseniz sevinirim teşekkürler
    Genelde face veya logolarda hata olduğunda oyun bir hata verip oyundan çıkar veya oyuna devam eder. Bunda .xml ile alakalı bir yazı olur. Hiçbirşey demeden çıkıyorsa muhtemelen sorunun başkadır ama yine de sen yüz ve logo paketlerini başka bir yere taşıyıp deneyebilirsin.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

xml. hatası vererek atıyor ztn söylemeyi unutmuşum ama face ve logo yamalarını kaldırdım yinede aynı şeyi yaptı sanırım silip tekrar yüklemem gerekecek

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

XML parsing hatası yüzünden oyunu oynayamıyorum

Oyunun masaüstü kısayol simgesine;
    • Sağa tıklayın
    • Özllikler menüsünü açın
    • “Hedef” alanına bir boşluk bırakarak --reset_preferences ekleyin. Örneğin;
    "C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2009\fm.exe" --reset_preferences
    • OK basın ve normal olarak oyunu kısayoldan çalıştırın.

Eğer masaüstünde oyunun kısayolu yoksa kendiniz oluşturarak yazılanları uygulayabilirsiniz.

• Eğer oyunu Steam üzerinden aldıysanız ve yüklediyseniz fm.exe’yi bulacağınız dizin;
    C:/Program Files/Steam/SteamApps/Common/Football Manager 2009/
    • Eğer oyunu DVD olarak aldıysanız ve yüklediyseniz fm.exe’yi bulacağınız dizin;
    C:/Program Files/Sports Interactive/Football Manager 2009/

Diğer XML hatalarında

XP Kullanıcıları: C:\Documents and Settings\<username>\Application Data\Sports Interactive\Football Manager 2009\settings

Vista Kullanıcıları: C:\Users\<username>\AppData\Roaming\Sports Interactive\Football Manager 2009\settings

Klasörlerini silmelidirler. Bu bazı XML hataları için çözüm olmaktadır.

XML Parsing Errors

Ne zaman yeni oyun kurmaya çalışsam yada kayıtlı oyunumu oynamak istesem aşağıdaki hatayı alıyorum diyorsanız.

'not well informed (invalid token) at line 1 of profile. '

Bunun anlamı “Profil” lerinizden bir tanesi hasar görmüştür. Öncelikle FM’yi kapatın, daha sonra cache dosyalarını silin. Bunu yaptığınız taktirde sorununuz çözülecektir ama önceki profillerinizi kaybetmiş olacaksınız.

Cache dosyalarını nasıl sileceğinizi yukarıda bulabilirsiniz.

Diğer XML Hataları

"not well-formed (invalid token) at line 1 of last_saved_game.xml"

Oyun size kayıtlı oyununuzu açamadığını söylüyor.
    Bu sorunu bilgisayarınızın hard diskinize “Disk Birleştirme”yaparak çözebilirsiniz.
    Aşağıdakileri yaparak Disk Birleştirmeyi gerçekleştirebilirsiniz..
    Windows XP

1: “Başlat’a” basınız.
    2: “Bilgisayarıma” giriniz.
    3: FM 2009’un içinde yer aldığı Yerel Diskinize Sağ tıklayınız.
    4: “Araçlar” sekmesini seçiniz.
    5: “Disk Birleştire” basınız.
    6: “Analize” basınız.
    7: “Rapora” basınız. – Açamadığınız oyunun parçalarının eksik olup olmadığını kontrol ediniz.

Eğer eksik parçalar var ise, kayıtlı oyununuzu harici bir kaynağa taşıyınız (Flash Bellek, Harici Hard disk gibi) Daha sonra oyununuzu bu kaynaktan açmaya çalışın. Eğer oyununuz buraya kopyaladıktan sonra çalışıyorsa, Bilgisayarınıza komple bir Disk birleştirme yapın. Bu adımıda uyguladıktan sonra oyununuzu tekrar oynayabilirsiniz. Eğer oyununuz çalışmıyorsa tamamen hasarlı durumdadır demektir.

Windows Vista

1: “Başlat’a” basınız.
    2: “Bilgisayarıma” giriniz.
    3: FM 2009’un içinde yer aldığı Yerel Diskinize Sağ tıklayınız.
    4: “Özelliklere” tıklayınız.
    5: “Araçlar” sekmesini seçiniz.
    6: “Disk Hata Denetimi” yapınız
    7: “Başlat”I seçiniz.

Eğer eksik parçalar var ise, kayıtlı oyununuzu harici bir kaynağa taşıyınız (Flash Bellek, Harici Hard disk gibi) Daha sonra oyununuzu bu kaynaktan açmaya çalışın. Eğer oyununuz buraya kopyaladıktan sonra çalışıyorsa, Bilgisayarınıza komple bir Disk birleştirme yapın. Bu adımıda uyguladıktan sonra oyununuzu tekrar oynayabilirsiniz. Eğer oyununuz çalışmıyorsa tamamen hasarlı durumdadır demektir.
    yukardaki çözümlerden faydalanabilirsin.

Ayrıca 98. mesajda dediğimi yapmayı unutmuşum.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk ... 234

Mesaj Yetkileri