Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 87 sonuç

Konu: Fm 2009 Kaç Sattı?

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by mamili View Post
    oyunu almamaız için türkçe olması lazım ama!!!
    türkçe olmayan oyuna bu kadar para verilmezki...
    onlar satmıyorki türkçe yapalım diyo...
    bizler niye alalımki türkçe yok diyoruz.....
    kaybeden her 2 kesim oluyor...

o zaman bi teklifiim war...
    ingilizceyide kaldırsınlar bakalım ingilterede yine aynı oranda satacakmı.....
    satamaz o zaman türkçe fm yapmayıp türkiyede niye satmıyo diyemezler
    Kaybeden biz oluruz, yapımcı onlar. Oyunu zaten yapıyorlar bizim alışımıza göre Türkçe yaparlar. Sonuçta Tükrçe olduğunda oyun İngiltere'de, Fransa'da daha fazla satamyacak Türkiye'de satacak ve Türkiye'de oyun eğer şuan satılmıyorsa oyuna Türkçe ekleyip riske girmek istemezler.

oyunu almamaız için türkçe olması lazım ama!!!
    türkçe olmayan oyuna bu kadar para verilmezki...
    onlar satmıyorki türkçe yapalım diyo...
    bizler niye alalımki türkçe yok diyoruz.....
    kaybeden her 2 kesim oluyor...

o zaman bi teklifiim war...
    ingilizceyide kaldırsınlar bakalım ingilterede yine aynı oranda satacakmı.....
    satamaz o zaman türkçe fm yapmayıp türkiyede niye satmıyo diyemezler
    iki gözümsün,

bundan daha mantıklı bir cevap olamaz.

şirket avukatlığına gerek yok yani!
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Oyun almazsanız Türkçe yapmayı düşünmezler.
    türkçe yapmazlarsa almayı düşünmüyorum
    Last edited by salihsacma : 29.Aralık.2008 at 22:36 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

olay tamamen ticari, yok ingilizceyi'de kaldırsınlar gibi ütopik, saçma şeyleri yabancı forumlarda falan yazıp ülkenin itibarını düşürmeyin sakın adamlar bize bir taraflarıyla gülerler. sigames in amacı doğal olarak daha fazla para kazanmak. onlar için korsan cenneti türkiye girecekleri maliyete değecek bir pazar değil ne yazık ki. bununda tek sebebi korsan.

geçen biri yazmış forumda si games in çıkardığı yama sadece orjinal oyunlarda çalısıyor diye verip veriştiriyodu ve bi daha (lütfedip) oynamıyacakmış neden korsanlarda çalışmıyormuş yama... bu kafa yapısında olursanız daha çok beklersiniz türkçe fm.

Quote Originally Posted by maslow View Post
    olay tamamen ticari, yok ingilizceyi'de kaldırsınlar gibi ütopik, saçma şeyleri yabancı forumlarda falan yazıp ülkenin itibarını düşürmeyin sakın adamlar bize bir taraflarıyla gülerler. sigames in amacı doğal olarak daha fazla para kazanmak. onlar için korsan cenneti türkiye girecekleri maliyete değecek bir pazar değil ne yazık ki. bununda tek sebebi korsan.

geçen biri yazmış forumda si games in çıkardığı yama sadece orjinal oyunlarda çalısıyor diye verip veriştiriyodu ve bi daha (lütfedip) oynamıyacakmış neden korsanlarda çalışmıyormuş yama... bu kafa yapısında olursanız daha çok beklersiniz türkçe fm.

benim yazdığımı iyi oku...
    türkiyede satmıyor o yüzden türkçe yok diyolarsa
    ingilizceyi kaldır ingilterede sat bakalım dedim...
    ingilizce fmi toptan kaldırın demedim...
    kendi dilimle oyun oynamak istemek ülkemin itibarını düşürmez yükseltir!!!!!!!
    bana ne taraflarıyla gülerlerse gülsünler ben onlara fm 2005 ten bu yana her organımla gülüyorumda ne oluyor...koskoca bi firma 1 yılında bile türkçe çıkaramıyorsa onlar bana degil ben onlara gülerim!!!!!

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by salihsacma View Post
    iki gözümsün,

bundan daha mantıklı bir cevap olamaz.

şirket avukatlığına gerek yok yani!
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:

türkçe yapmazlarsa almayı düşünmüyorum
    Kimse Türkçe alınmış alınmamış önemsemiyor.
    Siz onları önemsemezseniz, kimse sizleri önemsemez.

SI Türkiye Ligi çıkarıyor ise sizler için değil, Avrupa ülkeleri için sırf onlar oynasın diye yapılıyor, zira Türkiye'deki lig kalitesi arttı ve oyunda alternatif gerekiyor.Bu bir arcade değil, tamamen simulationa döndü, her sene daha fazla gerçekçilik isteniyor SI Games'ten.

Korsan kullanan ülkelere bundan sonra oyun satışı bile olmayabilir bence (bilgi yok, şahsi kanaatim).
    Başta Çin..

Şahsınıza bir yorumum yok, lafım meclisten dışarı, genele söylüyorum.

benim yazdığımı iyi oku...
    türkiyede satmıyor o yüzden türkçe yok diyolarsa
    ingilizceyi kaldır ingilterede sat bakalım dedim...
    ingilizce fmi toptan kaldırın demedim...
    kendi dilimle oyun oynamak istemek ülkemin itibarını düşürmez yükseltir!!!!!!!
    bana ne taraflarıyla gülerlerse gülsünler ben onlara fm 2005 ten bu yana her organımla gülüyorumda ne oluyor...koskoca bi firma 1 yılında bile türkçe çıkaramıyorsa onlar bana degil ben onlara gülerim!!!!!
    İngiltere'de korsan oyun sattırmazlar, deneyen kişinin sonu hapis oluyor.Tek şansınız orjinal almak, internetten indirirseniz ABD menşeili bir grup var, dünyadaki tüm korsan yapıları takip ediyor, hemen tepenize biniyorlar çünkü yasa ile korunuyor, bu grup da takibini sağlıyor.

Bırakın korsan oyunu, karaborsa bilet satışına bile izin vermiyorlar.

Biletlerin çoğu home-grown taraftarlara aittir.Yani yıllardır üstüste kombine alan taraftarlara, bu taraftarların önceliği vardır, siz biletlerin çoğunu bulamazsınız, göremezsiniz bile.Abidik, gubidik yerlerin biletlerini bulabilirsiniz ancak, tabi o ana kadar bilet için önceden sıraya girmediğiniz ise.Az da olsa bilet var, tabi her takımın fanatik-holigan grubu var, onlardan bilet kalırsa
    Last edited by Cengo : 30.Aralık.2008 at 00:50
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

beyler bence boşuna tartışmayın.madem demoda singapur bile oluyor Türkiye olmuyor madem türkçe dil olmuyor almayın orjinal oyun bu kadar basit."orjinal yoğun almak şart oldu" cümlesi çok saçma.bunu söyleyen kişi çıksın bikaç tane cd ci gezsin.adamlar oyunu isteyince korsanını veriyor(en azından benim gözlemim böyle)

Bir de bir şey sorabilir miyim Sigames bu oyuna Türkçe dilini eklerse ne kaybedecek yani tonlarca para mı gerekiyor Türkçe için ? Demişler risk almak istemezler falan =) ne bu milyon dolar yatırıyolar da ya satmazsa gider bu para mı diyolar ...

Yapımcı istese bedavaya bile getirir bu işi ...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by aslanonur View Post
    Bir de bir şey sorabilir miyim Sigames bu oyuna Türkçe dilini eklerse ne kaybedecek yani tonlarca para mı gerekiyor Türkçe için ? Demişler risk almak istemezler falan =) ne bu milyon dolar yatırıyolar da ya satmazsa gider bu para mı diyolar ...

Yapımcı istese bedavaya bile getirir bu işi ...
    kardeşim haklısın burda SI yı savunmak için bazı şeyleri abartmaya gerek yok dediğin gibi türkçe eklemek çok kolay ama türkçe eklense bile türkçeyi bahane eden insanlar yine de orjinal almazlar ben bundan eminim ve sadece bu oyun için söylemiyorum bu şartlarda ben de almam

Default Lütfen Orjinal Oyun Alin

Bakın arkadaşlar belki sizden yaşça fazlayım ama gerçek bir oyun tutkunuyun yaklaşık 2 yıl önçe aylık cıkan bir araştıma gazetesine yazdığım yazının bir bölümünü yayınlıyorum lütfen okuyun..

Dünya Müzik Endüstrisi Korsanların Elinde
    Korsanlık müzik endüstrisi için bir kayıptır. Müzik endüstrisindeki, korsanlık sebebiyle oluşan kayıp satışlar, yapımcılar ve sanatçılar için düşük gelire, düşük kâra sebep olmaktadır.
    Yapımcılar için yaptıkları yatırımın boşa gitmesi anlamına gelen korsan satışlar sebebiyle, bir yapım için yapılan yatırım yapımcılara geri dönmemektedir. Kendilerine profesyonel anlamda besteciliği, söz yazarlığını, ses sanatçılığını, aranjörlüğü, editörlüğü, yapımcılığı meslek edinmiş kişilerin gelirlerini gasp ederek, hiçbir vergi ödemeden paralar kazanan korsanlar, yasal yollardan üretilmiş olan yapımların önüne geçerek ucuz kopyaların satılmasıyla yapımcıların satışını sekteye uğratmakta ve ciddi ölçülerde gelir kaybına sebep olmakla birlikte haksız kazanç da elde etmektedirler.
    Korsanlık nedeniyle bütün dünya müzik piyasası (kaset-CD gibi fiziki ürünlerde) her yıl yaklaşık 4 milyar Euro kaybetmektedir. Bu rakam Japonya ve ABD haricindeki tüm ülkelerin her birinin yasal satışlarından daha yüksek. Bu gelirin büyük bir bölümü organize suç örgütlerinin finansmanına gitmektedir.
    IFPI Korsan Müzik Raporu’nda, üretilen korsan CD miktarı 1,1 milyar adet olarak duyurulmuştur. Bu, bütün CD-kaset satılışlarının üçte birinden fazlasının korsan olması demektir.
    Korsanlık Uluslararası Suç Örgütleriyle Bağlantılıdır
    Korsanlığın sınır ötesi boyutunun olmasıyla birlikte, uluslar arası alanda suç örgütleriyle bağlantısı IFPI tarafından ortaya konmuştur. Örneğin, Latin Amerika’da yapılan bir operasyonda polis gücüyle yapılan baskında 235 CD yazar, 1 milyon adet boş CD-R ve 500 bin adet kaydedilmiş CD yakalanmıştır. Bu tesisin, potansiyel olarak yıllık üretim kapasitesi 14 milyon CD-R’dır. Buradaki korsan üretimden elde edilecek kârın uyuşturucu kaçakçılığı ve fuhuş gibi organize suçlarda kullanılacağı anlaşılmıştır.

Bu nedenle korsanla mücadele etmenin uluslararası suç örgütleriyle de mücadele etmek anlamına geldiği bir gerçektir.
    Türkiye fikri mülkiyet haklarının korunması açısından dünyanın gelişmiş ülkeleri düzeyinde bir yasaya sahiptir. Ancak yasanın uygulanmasına ilişkin çok önemli sorunlar mevcuttur. Bu nedenle de ülkemiz hiç hak etmediği halde uluslar arası platformlarda “korsan ülke” muamelesi görmektedir. Bu ayıbı ortadan kaldırmanın tek yolu yasanın eksiksiz uygulanması için gerekli adımların atılmasıdır.
    Korsan Albümler Belimizi Büktü
    Dünyada müzik edüstrisi tarihindeki en kritik dönemi yaşarken müzik şirketleri korsan yapımları krizin temel sebebi olarak gösteriyor.Sektör çalışanlarının sık sık tekrarladığı bir cümle var ;''korsan albümler belimizi büktü, albüm yapıyoruz ama korsanlardan dolayı albümlerimiz satmıyor...'' Bazı şirketler ve bazı şarkıcıların albümleri için bu tez doğru olabilir. Ama yine sormak lazım;''bandrollü albümünüz yirmibin adet sattı da korsan albümünüz beştüz bin adet mi satıldı?'' Bandrollü olarak 20.000 adet satılan bir albümün, ''korsan'' olmasaydı 500.000 satacağı düşünmek hayal olur .Dünyanın hiçbir yerinde bir albüm yirmi bin satarken korsanı beşyüz bin satmamıştır.

şimdi arkadaşlar bu muzikle ilgi diyecekler hayır bu dunya üzerinde cd'ye ne basılıyorsa onunla ilgili müzik ,film ,oyun,program.Hani istanbul kadıköy'de yazıcı oğlunun orda korsancılar varya işte onlara destek vermeyin artık kapıda polis dursa bile 3 adın ötede oyun var film var diye satış yapıyor bu insanlar sonra bize oyunlar neden türkçe cıkmıyor diye yakınıyoruz orginal al türkçe yayınlansın oyun bukadar basit ..

Nesil
    2009
    Yer
    Giresun / Bulancak

ben dün gittim 79 ytlye aldım napalım bu zevkten ayrı kalamazdık, ama biri aydınlatsın, orjinal aldım korsandan farkım ne ! bildiğim 2 fark var 9,02 yamayı kullabiliyorum, 2.si ise oyun içinde tatile çıkabiliyorum !!!

ee başka

Nesil
    2007
    Yer
    Yalova

Steam'den 46 TL ' ye almak mümkün.
    Twitter

Maalesef bir zamanlar Glader77 idi nickim

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Korsan ve uyuşturucu satışlarının bir kısmı pkkya gidiyor, doğrudur.
    Onların tek geliri bunlardır ve bunlara izin veriyoruz, Her Türk Asker Doğar, bu insan dahi olamayacaklar bu dünyadan silinmeden hiç bir Türk rahat edemez.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006

Onların tek geliri bunlardır ve bunlara izin veriyoruz, Her Türk Asker Doğar, bu insan dahi olamayacaklar bu dünyadan silinmeden hiç bir Türk rahat edemez.
    Hakkari'den Türkiye'ye giren korsan ve uyuşturucu ürünleri doğal olarak pkk'ya gider...

sonunda steamdan bnde satın aldım 45 tl gibi makul bi tutara denk gldi

korsan oyuna gore cok hızlı ben begendim

Oyun almazsanız Türkçe yapmayı düşünmezler.
    komik olmayın ben müşteriyim beni şirketin politikası ilgilendirmez.türkçe varsa alırım yoksa almam bu kadar basit.
    zaten bu saatten sonra türkçe olsa bile orjinal oyuna para vermem(belki çok süper bi oyun çıkarsa)
    alıştık korsana çatır çatır oynuyoruz oyuna verceğimiz parayla gidip ekren kartı ram hdd fln alırım..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    orjinal oyuna verdiğin para da amerikan ekonomisine gidiyor o paralar da gidip bomba olarak filistinli çocukların başına yağıyor.ayrıca ben türküm ama asker doğmadım insan olarak doğdum var mı itirazın?
    Last edited by antipatiq : 06.Ocak.2009 at 16:37 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul / Uskudar

korsan oyunun Türk'lükle hiç bir alakası yok.. komik olmayın
    50 TL 'yi bir bilgisayar oyunu için harcıyorsak çok yazık demektir..Bir kere en başında bir oyuna bu kadar para vermek HARAM'dır.O parayla Gazze'ye yardım falan gönderin çok daha iyi..2TL'ye aldım oyunu hiç de pişman değilim orjinal almadığıma dua ediyorum..

Nesil
    2006
    Yer
    PANAMA CİTY

Quote Originally Posted by El Barto View Post
    Kaybeden tek kesim biz oluyoruz maalesef. SIGames bu pazardan birşey kaybetmiyor. Hele ki FM2009 ile getirdikleri sistem ile orijinal oyun almak neredeyse şart oldu.

İngilizce'yi çıkarmak biraz ütopik bir teklif olmuş. Oyuna Türkçe koydurmanın yolu önce iyi bir pazar olduğunu kanıtlamaktan geçiyor. Yani koysunlar baksınlar satışlara demek manasız biraz. Gerçi ben sanmıyorum herkes orijinal alsa dahi Türkçe'yi koyacaklarına ya konumuz o değil.
    şart oldu diye birşey söz konusu degil bence...kırılamıycak sistem yok..bunuda kırdılarr...ben suan orjinal oynamıyorum...internetten indirdigim oyun...ve hiçbir şekilde oyunda bug denilen hata yok..2013 yılındayım..
    diycegim :
    arkadasın dedigi gibi ingilizceyi kaldırın oyundan bakalıl ne kadar satacak...oyuna türkce dil secenegini koymadan Türkiye de yuksek oranda satılmasını bekleyemezler...ŞAHSEN BEN TÜRKCE OLMADIGI SÜRECE BU OYUNA O KADAR COK PARA VERMEYECEGİM....

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Yahu bu kadarda saçma sapan konuşmalar olmaz ki.

şimdi bu PKK'nın bu oyunla ne alakası var kardeşim Elin PKK sı nerden bilecek FM 2009'u nereden yapacak saçma sapan konuşmayın..

çocuk sormuş nedir satış durumu siz gelmişsiniz abuk subuk konuları burada meydana çıkarıyorsunuz yapmayın gözünüzü seveyim..

en az turkıyede sattıgıg bellı :d.d

Quote Originally Posted by World.Hollow View Post
    Yahu bu kadarda saçma sapan konuşmalar olmaz ki.

şimdi bu PKK'nın bu oyunla ne alakası var kardeşim Elin PKK sı nerden bilecek FM 2009'u nereden yapacak saçma sapan konuşmayın..

çocuk sormuş nedir satış durumu siz gelmişsiniz abuk subuk konuları burada meydana çıkarıyorsunuz yapmayın gözünüzü seveyim..

boş boş konuşuyolar işte akılları sıra orjinal oyun sattıracaklar..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

antipatiq; burada kimse zaten orjinal oyun sattıramazda..

konuyla kimsenin alakası yok herkes ağzına geleni yazmış bütüm mesajları okudum, arkadaşın başlığı Türkçe neden yok? değil ki herkes Türkçe oyun yoksa almam almazsan alma kardeşim ne yapabilirler.

Quote Originally Posted by World.Hollow View Post
    antipatiq; burada kimse zaten orjinal oyun sattıramazda..

konuyla kimsenin alakası yok herkes ağzına geleni yazmış bütüm mesajları okudum, arkadaşın başlığı Türkçe neden yok? değil ki herkes Türkçe oyun yoksa almam almazsan alma kardeşim ne yapabilirler.
    bu sitenin sahibi yada bunların abileri diyelim bunlara emir veriyor orjinal oyunu övün diye bunlarda gelip böyle abuk sabuk şeyler yazıp çoluk çocuğu kandıracaklarını sanıyolar olay bu.
    sonuçta bu sitenin sahibi sigamesle alakalı ve bu işten para kazanıyor.onun gözüne girmek için tabiki böyle şeyler yazmak zorundalar bunlarda...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Düşüncen saygı duyuyorum ama; yanlış biliyorsun kimse burada öyle bir düşünceye sahib değil..

teşekkürler.

Arkadaşın sorduğu sorunun cevabını kimse vermemiş.
    Oyun içerisindeki dillerin konduğu ülkeler bazında satış rakamları nedir?

Türkçe ile ilgili soru cevaplar için alttaki linki kullanın lütfen.

http://forum.turksportal.net/vb/show...?t=3726&page=6
    Last edited by sardokar : 06.Ocak.2009 at 18:40

Her sene bu zamanlarda orijinal-korsan tartışmasından bıktım.

biz fakirsek ne yapalım oynamayalım mı ? daha 50 ytl ramı alamadım ki 80 ytl ye oyun alayım. Param olsa gerçekten orjinal alırım bırakalım bu gereksiz tartışmaları isteyen orjinal alır isteyen korsan

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by antipatiq View Post
    bu sitenin sahibi yada bunların abileri diyelim bunlara emir veriyor orjinal oyunu övün diye bunlarda gelip böyle abuk sabuk şeyler yazıp çoluk çocuğu kandıracaklarını sanıyolar olay bu.
    sonuçta bu sitenin sahibi sigamesle alakalı ve bu işten para kazanıyor.onun gözüne girmek için tabiki böyle şeyler yazmak zorundalar bunlarda...
    SIGames'in bizden böyle bir beklentisi ya da yaptırımı yok, herkesin kişisel görüşü tamamen.
    Last edited by Cengo : 07.Ocak.2009 at 00:47

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    Kırıkkale

Fm 2009 satın almak istiyorum ancak Kredi kartı kullanmıyorum..Aral Game sitesinden havale yoluyla alayım dedim stoklarda tükenmiş vala sabırsızlıkla bekliyorum Kırıkkalede yaşıyorum buralarda böyle oyunları bulmak çok zor acaba bu konuda yardımcı olabilecek varmı?Başka bir siteden temin edebilirmiyim?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Olaya çok yanlış bakıyosunuz arkadaşlar.. biz bile yaptığımız yamaların başka yerde izinsiz yayınlandıını görünce üzülüyoruz..

Elin PKK'lısı bilmez diyosunda PKK dediğin lanet şey sadece dağdaki şeref mağdurlarından ibaret değil.. PKK'yı finanse eden hiç mi kaçakçı yok peki? Korsan aldığınız yerdekiler oturup da oyunu kopyalıyo mu sanıyosunuz? onlar da alıyo başkalarından kimden? Büyük çoğunluğu PKK'dan..

+bir konu daha var.. Aldığınız her korsanın ülke ekonomisine zarar verdiğini de biliyo musunuz peki? ne vergisi var bu işin ne de tertibi takibi..

Quote Originally Posted by El Barto View Post
    Steam'den indirirsen 26,99$'a kadar düştü.
    iyi bari, 27$ olsa nasıl öderiz?

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Korsanı bilmiyorum ama orjinal FM 2009 çıktığından beri Türkiyede en çok satılan ilk 5 oyun arasında sanıyorum en çok satan fm bu seneki oldu.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri