Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 70 sonuç

Konu: Futbolcular 5 Milyar (Milyon Değil) Doları Kabul Etmiyor

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Quote Originally Posted by Muhammet Celik View Post
    Arkadaşım “Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır” diye bir söz var biliyor musun? Ki bunu yazdığına göre bilmiyorsun. Benim hileli oynadığımı da nerden çıkarttın ben fantezi için böyle bir şey yaptım. Fantezi’nin anlamını biliyorsan ne demek istediğimi anlarsın.

Ben diyorum ki Rep puanı paradan bu kadar üstün olmamalı. Örneğin ben küçük takımla kariyer açtım ve PA’sı yüksek oyuncuları toplamaya başladım ve oyuncuların CA’sı yükselince satmaya başladım. Bununun sonucunda ben para kazanıyorum değil mi peki ben bu parayı bir yıldız getirmek için kullanamıyorsam ben niye genç futbolcu bulup satıyorum?

Bu arada o SİGAYA değil Sİ GAMES.

Bir yere takılmadım. Sadece Rep puanın paradan bu kadar üstün olamayacağını söylüyorum. Stoke’nin Rep puanını arttırınca yine futbolcular gelmez ise eyvallah derim ama geliyorsa sorun var demektir…

sakin ol 1, efendi ol 2..

sana yazan ben 30 yaşındayım hamdi 31 yaşında...lafına sözünü istediğin gibi özgürce söyle eleştirilerini yap taleplerini yap ama uslubuna dikkat et...

7 sene anadolu lisesinde 5 sene ünversitede neredeyse senin yaşın kadar ingiizce eğitim aldım ben sı mi segamı her ne ise anlarsın sen onu...

baldırı çıplak stoke 5 milyar dolar cristiano ronaldoya teklif edecek ve bunun adı hile olmayacak..

su satarak mı yapmış o serveti..

ha...

deneme amaçlı mı yaptın...

tamam dene...

istediğin deneyi yap...

ama stoke city gibi bir takım katrilyonları versede FM de ronaldoyu alamaz...almamalı...

neden biliyormusun ..

çünkü oyunun tek verisi para olsaydı o zaman hemencecik senin yaptığın hile ile insanlar FM oynamaya kalkardı..

sonuçta oyun gerçekciliğini kaybeder ve çok çabuk sıkılınan bir oyun haline gelirdi..

FM nin raputation uygulamasının bir sebebide bu..

şimdi aklına yatarmı bilmiyorum..
    BÖBÜRLENME PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR

Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın.
    Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın...”
    Şeyh Edebali

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

@Muhammet Celik

İnce ayrıntılarda durma kardeşim,SI'nin adını yanlış okudu diye olay ettin.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

konuyu açan arkadaşın editör kullanması yada kendi deyimiyle fantezi yapması beni ilgilendirmez.ama böyle dünyanın parasını teklif edince oyuncunun gelmemesi saçmalık.ben bu söylediğim şeyle hile kullanmadan karşılaşıyorum o yüzden arkadaşı suçlamak yanlış bu arada ufak şeylere takılmaya gerek de yok Sİ yada SİGAYA yazmak kimseye birşey kaybettirmez burası forum sonuçta edebiyat dersinde deiliz

Nesil
    2005
    Yer
    Ankara

Herkesin fikrine saygım sonsuz, yaşına da ama bir insan 80 TL verip orjinal oyun alıyorsa, o adama oyunun nasıl oynanacağını yapımcı söyleyemez; hele hele bir kullanıcı hiç söyleyemez. İsteyen hileli oynar, isteyen hilesiz. Kimse kusura bakmasın ama o kadar da uzun boylu değil!

tek bir soru ve hersey net: eski oyunda Roberto Carlosu dunyaları versenizde kontratla alabilir miydiniz fenerbahceye ?

ben yeni oyunda galatasarayla 2012deyim Bayern munihle 7m euro ya anlaştım Hamit altıntop için ama 29 yasında olan oyuncumuz benimle ilgilenmedi.Mehmet ekici bayern munihle bir sezon month to month kontratla kaldı yani hiç para almadan.Bir sene bayern kontrat onerdi ekici kabul etmedi.Bir sene bedavaya oynayan bu arkadas benimle ilgilenmedi bu sure zarfı içerisinde kendisini yuz kere ovmeme ragmen.
    Not:2011 uefa finalistiyim.

Nesil
    2006
    Yer
    sakarya

Default Saçmalik

Not:2011 uefa finalistiyim.[/QUOTE]

benim anlamadığım bir olay var.
    Atletico Madrid'le 2014 yılındayım
    son 2 sezondur uefa finali oynuyorum ama hala tanınmışlık ülkesel
    oyuncu transferlerindede bir çok oyuncu gelmek istemiyor.

BENDEN öncede uefa finali alınmış eski antrenör tarafından.

OLDU OLACAK YÖRESEL YAZSAYDI.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Arkadaş demiş ki sıkıldığımdan dolayı böyle bir şey yaptım bende sıkıldığım zaman hileli bir kariyer açıyorum oynuyorum kafama göre bunu eleştiremezsiniz.. Kendi tercihidir saygı duyulmalı
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

sanırım konuyu yanlış anlayan arkadaşlarım olmuş...

kimsenin oynama tarzına bir diyeceğim yok...benide ilgilendirmiyor..

istediği hileyi yapsın oynasın öyle mutlu oluyorsa eğer...

ancak...

hileli oyun kurup oyun buna cevap vermeyince bunu bir oyun kusuru gibi göstermek ve SI ye bu durumun bildirilmesini istemek hiçte mantıklı değil...

daha öncede yazdım...

ben stoke ile cristiano ronaldoya 5 MİLYAR dolar teklif ettim niye bana gelmiyorlar....

bundan yakınamazsın ...bu bir oyun kusuru hatası değil tam aksine oyundaki dengeleri sağlamak için konulmuş çok yerinde bir kural...

üstelik bir oyuna para verip almakta o kuralları değiştireceğiniz anlamına gelmez..

ister 80 ne ister 1 milyara al kardeşim orjinal oyunu her oyunun bir kuralı ve geliştirme stratejisi vardır..

FM de belli bir emek sarfetmeden takımınızla belli başarıları kazanmadan sadece para hileleri ile canınızın istediği oyuncuyu transfer edemiyorsunuz...

bu bir oyun hatası değil aksine var olan ve var olmayada devam edecek çok önemli bir kural...

sözün özü şu: ister deneme amaçlı ister canınınz istediği için FM de hile yapın takdir sizin...

ama hiçte oyun için kusur oluşturmayan tam aksine var olması oyun açısından hayati öneme sahip kurallar bir hata değildir...

stratejistler tarafından konulmuş çok yerinde uygulamalardır...

Şeyh Edebali

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

yavbu hılemı 6-7 sezon butun kupaları al ondan sonra fınans tavan yapsın o kadar para teklıf et gelmezse bu bır oyun hatasıdır
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul/Melbourne

walla şahsen bana hile ne diye sorsalar, oyun dışı, oyunda olmayan yöntemlerle ve uygulandığı anda oyuncuya avantaj sağlayan çok güzel hareketler bunlar derdim ama tabi hile/modifiye yaptı diye laf diyecek halimiz yok. fakat bunu yapıp da oyunda beklenen olmadı diyede bunu yapımcılara bağlamamak lazım.

hee bu arada 6-7 sezonda bile o kadar para yapmak imkansız olsa gerek.

Quote Originally Posted by OMANA View Post
    sakin ol 1, efendi ol 2..

sana yazan ben 30 yaşındayım hamdi 31 yaşında...lafına sözünü istediğin gibi özgürce söyle eleştirilerini yap taleplerini yap ama uslubuna dikkat et...

7 sene anadolu lisesinde 5 sene ünversitede neredeyse senin yaşın kadar ingiizce eğitim aldım ben sı mi segamı her ne ise anlarsın sen onu...

baldırı çıplak stoke 5 milyar dolar cristiano ronaldoya teklif edecek ve bunun adı hile olmayacak..

su satarak mı yapmış o serveti..

ha...

deneme amaçlı mı yaptın...

tamam dene...

istediğin deneyi yap...

ama stoke city gibi bir takım katrilyonları versede FM de ronaldoyu alamaz...almamalı...

neden biliyormusun ..

çünkü oyunun tek verisi para olsaydı o zaman hemencecik senin yaptığın hile ile insanlar FM oynamaya kalkardı..

sonuçta oyun gerçekciliğini kaybeder ve çok çabuk sıkılınan bir oyun haline gelirdi..

FM nin raputation uygulamasının bir sebebide bu..

şimdi aklına yatarmı bilmiyorum..
    Siz bana sevgili davranacaksınız ki ben size saygılı olurum ayrıca o mesajımda bir saygısızlık bulun ben sizden özür dilerim.

Benim yaşım kadar İngilizce öğrenebilirsiniz ve kaç sene ne okuduğunuz ne yaptığınız beni hiçte ilgilendirmez. Niye yazma gereği duydunuz anlamadım? Siz düzgün bir şekilde anlatırsanız ben çok güzel anlarım. Ben orda Sigara'dan falan bahsediyorsunuz zannettim. Yazımda da hatanızı belirttim ama siz ne alaka ise kaç yıl ne okuduğunuzdan ne yaptığınıza kadar anlattınız.

Ben, "rep puanı neden var mı?" diye soru sordum da benim haberim yok? Ben diyorum ki rep puanı paradan bu kadar üstün olmamalı. Siz C.Ronaldo Stoke'ye gitmemeli diyorsunuz. Orda C.Ronaldo sadece bir örnek.

Vallah abi birbirimizi kıracağız. Birbirimizi kıracağımıza konu kitlensin de kırmayalım. Yetkili arkadaşlardan rica ediyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

ne demek fantazinin anlamını biliyormusun...yok yer yiğidin yoğurt yiyişi var böyle bir söz var anlamını bilmediğin belli....sı game yazacağımıza SI GA kısaca yazmışız artist artist düzeltmeler...

niye yazdım ingilizce eğitimimi şundan yazı yazarken herzaman yazım hatası olabilir kardeşim şunu anla senin bildiğin ben unuttum..bana burada böyle kahramanlıklar yapma yazı düzeltmeler bilmem ne...

bal gibide hile yapmışın bunun fanztazisi mantazisimi olur...

5 milyar dolar bir oyuncuya teklif etrnmişsin bu parayı olağan yollarla elde etmedin bunun adı hile fantazilerini hile ile yapıyorsan bilmem ....
    FM de bir takım bir oyuncuya 5 milyar dolar sözleşme teklif edemez...

eğer ediyorsa bu hiledir..çünkü normal şartlarda hiçbir klübün bütcesi bunu kaldıramaz...

bak yine diyorum...

ben senin FM yi nasıl oynadığınla ilgilenmiyorum istediğin bütceyi kurarsın istedim rakamla oyuncu alırsın...

ama bunu oyunun bir kusuru gibi göremezsin gösteremezsin...

önce sen dürüstce oyun oynayacaksın sonra oyun yapımcılarını eleştireceksin...bu kadar basit..

bu saçmasapan konuya dahil olduğumada pişmanım zaten...

çoluk couk hile yapmış bizde güya bu tarz oyun oynamanın doğru olmadığını anlatmak istedik...

ama geldiğimiz nokta şu ki hiç bişey anlatamadığımız gibi...

birde laf yiyoruz...

Şeyh Edebali

Omana kardeş 1.si adam oyunu istediği gibi oynar seni hiç ilgilendirmez. Hala hileli oynuyorsun diyosun. 2. si adam fantezinin kralını yapmış fantezi değil diyorsun
    Çok para veriyorsun diye adam illa sana gelcek değil. Başka hedefleri olabilir senin takımını beğenmeyebilir. En basit örnek Man. Cİty. Adamlar daha transfer yapamadı ama en zengin kulup şu anda. Gerci 5milyar dolara gelmicek adamın da alnını karışlarlar ya nese. Sonuçta bu oyun hatası değil

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul/Melbourne

konu gerçi çok uzadı da bağlantılı bir haber gördüm paylaşmak istedim,

tabi transfer işlerine akıl ermez ama bu haber biraz bizi detekliyor,

http://www.ajansspor.com/futbol/ital...a_ne_dedi.html

Nesil
    2007
    Yer
    34

Arkadasim sen teklifi yanlis kisiye yapmissin .
    Sen Man U sahibi Malcolm glazerden isteseydin 5 milyar dolara birakirdi klubu (hemde stadiyla , personeliyle) ronaldoda belese gelirdi
    Ronaldo napsin .. o kadar sifiri sayamamistir gariban
    Ya beyler bence cok bos bi tartisma donuyor

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Düşük takımlara yıldız oyuncu alamamak çok doğru bence. Ama Milan'a Benzema'yı en yüksek bütçe karşılığında getirememekte abartı diye düşünüyorum
    Delgado #10

Quote Originally Posted by OMANA View Post
    ne demek fantazinin anlamını biliyormusun...yok yer yiğidin yoğurt yiyişi var böyle bir söz var anlamını bilmediğin belli....sı game yazacağımıza SI GA kısaca yazmışız artist artist düzeltmeler...

niye yazdım ingilizce eğitimimi şundan yazı yazarken herzaman yazım hatası olabilir kardeşim şunu anla senin bildiğin ben unuttum..bana burada böyle kahramanlıklar yapma yazı düzeltmeler bilmem ne...

bal gibide hile yapmışın bunun fanztazisi mantazisimi olur...

5 milyar dolar bir oyuncuya teklif etrnmişsin bu parayı olağan yollarla elde etmedin bunun adı hile fantazilerini hile ile yapıyorsan bilmem ....
    FM de bir takım bir oyuncuya 5 milyar dolar sözleşme teklif edemez...

eğer ediyorsa bu hiledir..çünkü normal şartlarda hiçbir klübün bütcesi bunu kaldıramaz...

bak yine diyorum...

ben senin FM yi nasıl oynadığınla ilgilenmiyorum istediğin bütceyi kurarsın istedim rakamla oyuncu alırsın...

ama bunu oyunun bir kusuru gibi göremezsin gösteremezsin...

önce sen dürüstce oyun oynayacaksın sonra oyun yapımcılarını eleştireceksin...bu kadar basit..

bu saçmasapan konuya dahil olduğumada pişmanım zaten...

çoluk couk hile yapmış bizde güya bu tarz oyun oynamanın doğru olmadığını anlatmak istedik...

ama geldiğimiz nokta şu ki hiç bişey anlatamadığımız gibi...

birde laf yiyoruz...
    Çoluk çocuk mu? O kadar sene okumuzsunuz ama en önemli şeyi size öğretmemişler yani saygıyı.

Bana çoluk çocuk diyen bir kişiyle artık muhatap bile olamam.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

beyler burada birine çoluk çocuk demek saçma olur sonuçta herkes bu oyunu oynuyor ve kimin iyi kimin kötü olduğu bilinemez.isteyen hile yapar yada yapmaz.böyle ufak bir konu için bu kadar tartışmak anlamsız.biz bu konuyu hep tartışıyoruz tek fark burda 5 milyar dolar lafı geçiyor.bence herşey bırakılıp konu tartışılmalı

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Quote Originally Posted by Muhammet Celik View Post
    Çoluk çocuk mu? O kadar sene okumuzsunuz ama en önemli şeyi size öğretmemişler yani saygıyı.

Bana çoluk çocuk diyen bir kişiyle artık muhatap bile olamam.

bir anlık sinir ile yazdığım bu ifadenin yakışıksız olduğunu kabul ediyor sizden özür diliyorum..

Şeyh Edebali

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Quote Originally Posted by TaYLaN View Post
    yavbu hılemı 6-7 sezon butun kupaları al ondan sonra fınans tavan yapsın o kadar para teklıf et gelmezse bu bır oyun hatasıdır
    Çok doğruu

21. Default

Şöyle konular neden kilitlenmez ki anlamadım!!!

Sen git Kastamonuspor'a , Cristiano Ronaldoyu almaya çalış. 5 ML $ para ver. Gelmeyincede bu oyun bozuk de.Asıl senin fantazi anlayışın bozuk...

Nesil
    2006
    Yer
    Bandırma-10.5

bana 5bin $'lık kontrat teklif et bak nasıl kabul ediyorum 10 yıl 15 yıl farketmez
    Kula bela gelmez Hak yazmadıkça,
    Hak bela yazmaz kul azmadıkça.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

valla bence saçmalık. arkadaş 5 milyar dolar ne demek? bill gates'in serveti bile 2007 forbes'a göre 60 küsür milyar dolar. sırf imza basma parası bile yarım milyar dolar. gider atarsın imzayı. ben gitçem hacı dersin sezon ortasında. 750 milyon doları cebe indirir istediğin takıma gidersin.

bence kabul etmeliydi.

ancak şöyle bir şey var. oyun yapımcıları bu kadar uç, atipik olayları mı düşünecekler oyunu kodlarken?

"lan bi takımın rep'i sıfır olsa ama on yüz bin milyon sterlini olsa etrafa saçsa herkesi alır mı? bence alır agam" diye bunu mu tartışacak adamlar.

bu bir oyun değil sadece. bir simülasyon. yani gerçeğe ne kadar yakın olursa o kadar iyi. gerçekte bu kadar paraya sahip olan kulüp zaten tanınmış olur.

ben man.city ıle oynuyorum sağ tarafa bir dunya yıldızı alayım dedım ama rıbery-silva-jesus navas-agüero gelmediler kontratları cok iyiydi ama oraya gitmenın bır hata oldugunu veya karıyerınde yanlıs bır secım olacagı veya klube gonulden baglı oldugunu soyleyerek bu transferler olmadı sımdı ıse sağ kanatta wright-philips var

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Arkadaşlar sonuçta bu bir oyun ya bu kadar büyük beklentilerede karşılık verecek kadar gelişmiş değil henüz oyunda böyle bir durum olamayacağı için oyunda böyle bir durumda beklentileri karşılayamıyor.Gerçekte Stoke o bütçeyi bulsunda ronaldoya teklif yapsın bakalım.

oyuncunun loyalty si ile de alakalıdır gerçi para uçuk oyuncu da madride gitmek için sorun cıkaran ronaldo

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Tamam arkadaşlar şimdi Kaka Manc. City'e giderse konuşuruz.

Oyunlara göre değişiyor hersene bu para itibar dengesini düzeltiyolar mesela ben İngiltere 3.Ligine Henryi getirdiğimi hatırlıyorm ama CM idi.

Quote Originally Posted by Deniz View Post
    @Muhammet Celik

İnce ayrıntılarda durma kardeşim,SI'nin adını yanlış okudu diye olay ettin.

Arkadaş fantezi olsun diye bişeyler yapmak istemiş.Eğer oyununu da böyle oynuyorsa o zaman kızmalısınız..

Yargısız infaz yaptığınızı düşünüyorum

Ama kendisinden büyüklerle nasıl konuşacağını öğrenmesi gerekiyor arkadaşın

Fm'yi de takdir ettim bu durumu görünce :P

Nesil
    2003

Eger para fazla ilse, rep de yuksek olur..

Eger editor kullanarak paranizi yukseltirseniz, rep olarak da yukselmeniz gerekir..

Chelsea ornegi verilmis yukarida..

Chelsea'nin Abramovich tarafindan alinmasi ve kulubun bir cok dunya capinda oyuncu almasi icin para verecegi bile kulubun taninirligini etkileyen bir durum. Oyuncularin takima gelmeyi istemesini etkileyen bir durum.

Finansal durumu iyi olan Fenerbahce'nin de oyunda reputation olarak en tepede olmasinin nedeni finansal olarak refahta olmasi.

Yine Chelsea'nin, Ingiltere'nin en basarili kulubu Liverpool'un ustunde olmasi da finansal nedenler.

Birisini yukseltirken, digerini yukseltmezseniz tabii beklediginiz durum da gelismez.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri