Sayfa 2 / 5 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 147 sonuç

Konu: Taktik yapmadan önce burayı bir inceleyin. (Tactical Theorems and Frameworks ‘09)

Söylenilen herşeyi yaptım kendi sahamda fb yle gs ye 5-2 yenildim.

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Quote Originally Posted by ForeverFener View Post
    Söylenilen herşeyi yaptım kendi sahamda fb yle gs ye 5-2 yenildim.
    vallahi simdi okadar cok sey yanlis gitmis olabilirki yanlis oyuncu tercihi olabilir takimin harmonisi kotu olabilir yada bi anda taktik stilini degistirdigin icin oyuncularin bu taktige uymasi 4-5 mac alabilir bunlari soyliyebilirim en fazla

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Çeviri açısından çok güzel bir çeviri olmuş ,arkadaşımı tebrik ederim.

Diğer konulara gelince illa bir teorem diye doğru olması şart değildir ve futbol basit bir sistem olarak gözüksede bu teoremden apayrı bir şekilde farklı sistemler eğer iyi oturtulursa daha da başarıya ulaşma imkanı olabilir.

Bu yararlı çalışmalardan sadece biri.Her dediği doğrudur diye bir kural yoktur. O yüzden kurduğunuz buna bağlı sistemlerde bir hata alıyorsanız kendi görüşünüz uyarınca zayıf gördüğünüz yerlere kendi fikrinizi katın.

Her zaman bir fikri direkt uygulamak bir işe yaramaz.

Başarı ortadaki fikre ne kadar katkı sağladığınıza bağlı.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Arkadaşım çook saolll oldukça güzel bir çalışma olmuşş. Benim işime çok yarıyacakk tekrar teşekkür ederimm...
    turksportal...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben de söylenilenlere göre bir taktik hazırladım. Deplasmanda Everton ile, Blackburn'e 4-0 yenildim...

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Hep bu mağLubiyetLerin sebebi cLosing down dengesi

Mevcut anLatıLan cLosing down değerLerini Barca, Manu gibi takımLar da yaparsanız ekstra performans aLırsınız.

Everton, EspanyoL vb gibi takımLarda siz biLdiğiniz CLosing down değerLerini uyguLayın derim.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    Arap Şükrü / Bursa

Bakın arkadaşlar ne zaman şu taktik yapma konusunda bir yazı yazılsa hemen padişah fermanı gibi her şeyi silip direk kabuğu değiştiriyorsunuz, SI Games böyle böyle yapın maç motoru şu şekilde algılar sizde her maç kazanırsınız demiyor ki, Adam iyi bir kaç taktik yapmış bu bilgiler ışığında oyun mantalitesini açıklamış, bir başkasında çıkıp başka şeyler yazar oda belki doğrudur, sizin bence yapmanız gereken bunlardan aklınıza yatanları kendi taktiğinizle karışıtırmak.

Taktiğe gelince akşam kendi yaptığım takır takır işleyen taktik üzerinde denedim.(Baba_Hamdi ve Abasatlı ile ortak kariyerdeyiz.Championshipte ilk devre sonunda 2. sıradayım Burnley ile) Closing down olarak taktiği komple revize ettim ve burdakiler ışığında denedim, sonuç pek iç açıcı değil, ligin en az gol yiyen takımı iken 3 maçta 5 gol gördük kalemizde.
    Mevcut taktiğim ile FA cupta West Hamı eleyip Evertona son dk golü ile elenmiştim . ki bunu mevcut taktiğin kalitesini anlatmak adına söylüyorum

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Bana taktiksel konuda yardım edebilecekk arkadaş arıyorum Biraz izdivaç programlarına bezendii Msn adresim profilimde var. Bana yardım edebilecek arkadaşlar eklerse sevinirim...

[email protected]
    turksportal...

Arkadaşlar bu teoremler daha önce bu sitede yayınlanmıştı. Daha doğrusu linkleri verilmişti. Ben de incelemiştim biraz.
    Öncelikle tercüme eden arkadaşın ellerine sağlık. Gerçekten değerli bir çalışma olmuş. Hiç beğenmeyenler için en azından taktiksel yaklaşımların daha bilimsel bir açıdan tartışılmasına yol açmış diyebiliriz.
    Gelelim kendi fikrime. Burdaki bilgilere dayanarak 3 farklı taktik oluşturdum. Atak, Standart ve Defansif... Maalesef bu çalışmada verilen direktiflere uyarak oluşturduğum taktiklerden beklediğim verimi alamadım.
    Takımım Beşiktaş. Diziliş olarak 4-4-2'yi tercih ediyorum. Oluşturduğum taktikleri nasıl denediğimi de anlatayım. 2-3 maç için ayrı ayrı denedim bu taktikleri. Her maç için oyunu defalarca kapatıp açarak oluşturduğum taktiklerin herbirini nerdeyse 4-5 defa denedim.
    Nerde yanlış yapıyorum anlamadım. Bir kere benim için çok önemli olan kanatları bir türlü istediğim gibi çalıştıramadım. Kanat oyuncularım yeterince orta yapmıyorlar. Topu alıp koridor boyu götüren yok. Garip garip paslaşıyorlar. İlerde müsait oyuncum olmasına rağmen sanki zaman geçirmek için taa kaleciye kadar pas veren oluyor. Üstelik verdiğim talimatlar şöyle:
    Mantalite: Atak
    Pas stili: Kısa
    Tempo: Hızlı
    Zaman Geçirme: Nadiren
    Kontra Atak: Hayır
    Ofsayt Taktiği Kullan: Evet

Tartışmanın biraz daha detaylandırlımasını istiyorum. Nedir sizin çözümünüz acaba?

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Quote Originally Posted by mangax05 View Post
    Arkadaşlar bu teoremler daha önce bu sitede yayınlanmıştı. Daha doğrusu linkleri verilmişti. Ben de incelemiştim biraz.
    Öncelikle tercüme eden arkadaşın ellerine sağlık. Gerçekten değerli bir çalışma olmuş. Hiç beğenmeyenler için en azından taktiksel yaklaşımların daha bilimsel bir açıdan tartışılmasına yol açmış diyebiliriz.
    Gelelim kendi fikrime. Burdaki bilgilere dayanarak 3 farklı taktik oluşturdum. Atak, Standart ve Defansif... Maalesef bu çalışmada verilen direktiflere uyarak oluşturduğum taktiklerden beklediğim verimi alamadım.
    Takımım Beşiktaş. Diziliş olarak 4-4-2'yi tercih ediyorum. Oluşturduğum taktikleri nasıl denediğimi de anlatayım. 2-3 maç için ayrı ayrı denedim bu taktikleri. Her maç için oyunu defalarca kapatıp açarak oluşturduğum taktiklerin herbirini nerdeyse 4-5 defa denedim.
    Nerde yanlış yapıyorum anlamadım. Bir kere benim için çok önemli olan kanatları bir türlü istediğim gibi çalıştıramadım. Kanat oyuncularım yeterince orta yapmıyorlar. Topu alıp koridor boyu götüren yok. Garip garip paslaşıyorlar. İlerde müsait oyuncum olmasına rağmen sanki zaman geçirmek için taa kaleciye kadar pas veren oluyor. Üstelik verdiğim talimatlar şöyle:
    Mantalite: Atak
    Pas stili: Kısa
    Tempo: Hızlı
    Zaman Geçirme: Nadiren
    Kontra Atak: Hayır
    Ofsayt Taktiği Kullan: Evet

Tartışmanın biraz daha detaylandırlımasını istiyorum. Nedir sizin çözümünüz acaba?
    kanat konusunda sana sunu soyliyebilirim , forward kosulari often olmali run with ball often olmali ara paslari mixed olmali orta yapma full olmali bunlar hepimizin bildigi seyler fakat bu oyuncularin orta yapmasini istiyorsan pas stilleri direct yapman gerek + 4-5 kademe saga cekmen gerek cunku pas stilleri kisa olursa orta yapmak yerine yakininda ki oyuncuyu kacirmak veya paslasmak istiyceklerdir birde kanatlardan yuklenmek istiyorsa takimina da focus passing i down both flanks i vermeyi oneririm

Sevgili izmer96; Verdiğin bilgileri deneyeceğim. İnşallah işe yarar.
    Bu arada bişey daha geldi aklıma. Futbolcuların mantaliteleri ayarlanırken defans oyuncularıyla forvetlerin arasında çok büyük fark olmamalı deniyor bu çalışmanızda. Yoksa hatlar birbirlerinden koparmış.
    Bu fikir bana pek mantıklı gelmiyor. Çünkü genelde şöyle bir fikir savunulmaz mı? "Defans oyuncusunun işi defans yapmaktır. Gol atmak değil. Önce kendi işini yapması gerekir."
    Gerçekten de bir defans oyuncusunun mantalitesini atak olarak ayarlarsak, kendi görevlerini bırakıp üstüne vazife olmayan çıkışlar yapmaz mı?

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Sevgili izmer96; Verdiğin bilgileri deneyeceğim. İnşallah işe yarar.
    Bu arada bişey daha geldi aklıma. Futbolcuların mantaliteleri ayarlanırken defans oyuncularıyla forvetlerin arasında çok büyük fark olmamalı deniyor bu çalışmanızda. Yoksa hatlar birbirlerinden koparmış.
    Bu fikir bana pek mantıklı gelmiyor. Çünkü genelde şöyle bir fikir savunulmaz mı? "Defans oyuncusunun işi defans yapmaktır. Gol atmak değil. Önce kendi işini yapması gerekir."
    Gerçekten de bir defans oyuncusunun mantalitesini atak olarak ayarlarsak, kendi görevlerini bırakıp üstüne vazife olmayan çıkışlar yapmaz mı?
    ben oyle dusunmuyorum , bence forvetten baslayarak ayarlarsan mantaliteyi zaten boyle bir problem yasamazsin bence tamamen takimi ne kadar atak oynatmak istemenle alakali eger diyelimki forvet hattin +6 atak mantalitesi ile oynuyorsa , orta sahaninda buna nazaran +3 - 4 lerde olmasi lazim eger hatlari birbirinden koparmak istemiyorsan yani soyle dusun bir takim atak mantalite ile oynuyorsa o takimin defansinin cakili oynamasini beklemezsin orta ikilideki defans orta sahanin rakip kisminin onune kadar cikar eger boyle dusunursen bence cozersin olayi

Valla kaç gecedir uğraşıyorum, gözlerim bozulacak diye korkuyorum.. Bir türlü istediğim verimi alamadım. Hatanın bende olduğunu varsayarak "Nerde hata yapıyorum?" diye sormak istiyorum. Burda anlatılanlar arasında benim gördüğüm kadarıyla herhangi bir dizilişten bahsedilmemiş. Acaba bu noktada bir yanlışlık mı yapıyorum? 4-4-2 dizlişini tercih ediyorum.
    Verilen direktiflere uyarak bir taktik yaptım. 3-4 maç sabrettim taktik otursun diye. Sonra Gençlerbirliği ile bir maç yaptım.. O nasıl bir maçtı yaa? Aman Ya Rabbi !!! Gençlerbirliği benim oyunculara topun yüzünü bile göstermedi. Topu alan direkt ceza sahasında buldu kendini. Sağına pas verdi, soluna pas verdi, sonra bir şut; ya kaleci kurtardı, ya direğe çarptı, ya dışarı çıktı ya da GOL oldu. Fark yedim resmen. Fark yemem önemli değil de, çok aciz bir futbol oynadım.
    Tekrar sormak istiyorum: Nerde hata yapıyorum?

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Valla kaç gecedir uğraşıyorum, gözlerim bozulacak diye korkuyorum.. Bir türlü istediğim verimi alamadım. Hatanın bende olduğunu varsayarak "Nerde hata yapıyorum?" diye sormak istiyorum. Burda anlatılanlar arasında benim gördüğüm kadarıyla herhangi bir dizilişten bahsedilmemiş. Acaba bu noktada bir yanlışlık mı yapıyorum? 4-4-2 dizlişini tercih ediyorum.
    Verilen direktiflere uyarak bir taktik yaptım. 3-4 maç sabrettim taktik otursun diye. Sonra Gençlerbirliği ile bir maç yaptım.. O nasıl bir maçtı yaa? Aman Ya Rabbi !!! Gençlerbirliği benim oyunculara topun yüzünü bile göstermedi. Topu alan direkt ceza sahasında buldu kendini. Sağına pas verdi, soluna pas verdi, sonra bir şut; ya kaleci kurtardı, ya direğe çarptı, ya dışarı çıktı ya da GOL oldu. Fark yedim resmen. Fark yemem önemli değil de, çok aciz bir futbol oynadım.
    Tekrar sormak istiyorum: Nerde hata yapıyorum?
    simdi herseyden once sununla basliyim bu rehber oyunun cercevesidir , herseyi uyguladigin anda her maci 5-0 yeniceksin diye birsey yok bu 1 , 2. si mesela bu rehberde atak oynayan takimlar genis alanda direk ve hizli paslar la oynar diyor ewet dogrudur bunu uygulayan cok takim var fakat bunu uygulayabilmek icin herseyden once mukemmel teknik bir orta sahanin olmasi lazim bunu unutma yani demek istedigim sadece hizli direk paslar la genis alanda atak futbol oynanmaz bu rehberin tamaminda bundanda bahsediyor fakat herseyi cevirmeye vaktim olmadigi icin herseyden bahsedemedim eger sen bana ne tarz bir oyun oynamak istedigini ne tarz bir dizilisle ne tur futbolcularla oynamak istedigini soylersen belki daha rahat tartisip bilgi alisverisinde bulunabiliriz

Herşeyden önce şunu belirtmeliyim ki kesinlikle amacım sırf eleştirmek değil. Bu yazılanlara inanmak istiyorum. Çünkü ben bir öğretmenim ve bilimsel teorilerin sallapati fikirlere üstün olması gerektiğine inanıyorum.
    Benden istediğin bilgileri burda birazdan vereceğim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Çok teşekkürler çeviri güzel. Bende de var kitapçık, bayasını okumuştum ama kendi taktiğimden daha fazla yarar gördüm. Closing Down değerleri ile ilgili, Exciting, biraz yardımcı olur musun? Kesinlikle amacım çalışmayı arka plana atmak falan değil maksadım burda birşeyler öğrenmek. Burada bir forum ortamı varken yararlanmak istedim. Teşekkürler.
    edit: ayrıca pre-match daki opposition instructions'tan bahsetmisin. Closing Down'ı tekniği kuvvetli adamlara mı yapacağız, yoksa tam tersi mi, yada neye göre yapacağız?

Önce tercih ettiğim dizilişi veriyim. Tercihten daha çok olmasını istediğim diziliş: 4-4-2
    Kadromu veriyim:
    -----------------------------------------Rüştü-------------------------------------

Serdar Kurtuluş------İ. Toraman------G. Zan--------William Matheus

M. Topuz--------------Celso Borges--------M. Delgado------------Tello

-----------------------------Bobo------------------Nobre-----------------------

Oyuncuların çoğunu biliyorsun zaten. Bilmediklerin hakkında bir iki ufak bilgi veriyim.
    W. Matheus vasatın biraz üstünde bir sol bek sayılır. Yani fena sayılmaz. Hücum oynamak isteyen bir yapısı var. Celso Borges ise teknik kapasitesi ve fiziği gayet yerinde ve gelişmeye açık bir oyuncu. Orta sahayı toparlayabilecek bir özelliğe sahip.
    Pek tabiki atak bir futbol oynatmak istiyorum ve ataklarımın genelde kanatlardan olmasını istiyorum. Genelde oyunun rakip sahada geçmesi taraftarıyım. Sahanın her yerinde pres yapan, aldığı top ile en kısa yoldan rakip kaleye giden bir oyun tarzı arıyorum.
    Sormak istediğin bişey olursa söylemen yeterli. Daha ayrıntılı bilgi verebilirim.

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Önce tercih ettiğim dizilişi veriyim. Tercihten daha çok olmasını istediğim diziliş: 4-4-2
    Kadromu veriyim:
    -----------------------------------------Rüştü-------------------------------------

Serdar Kurtuluş------İ. Toraman------G. Zan--------William Matheus

M. Topuz--------------Celso Borges--------M. Delgado------------Tello

-----------------------------Bobo------------------Nobre-----------------------

Oyuncuların çoğunu biliyorsun zaten. Bilmediklerin hakkında bir iki ufak bilgi veriyim.
    W. Matheus vasatın biraz üstünde bir sol bek sayılır. Yani fena sayılmaz. Hücum oynamak isteyen bir yapısı var. Celso Borges ise teknik kapasitesi ve fiziği gayet yerinde ve gelişmeye açık bir oyuncu. Orta sahayı toparlayabilecek bir özelliğe sahip.
    Pek tabiki atak bir futbol oynatmak istiyorum ve ataklarımın genelde kanatlardan olmasını istiyorum. Genelde oyunun rakip sahada geçmesi taraftarıyım. Sahanın her yerinde pres yapan, aldığı top ile en kısa yoldan rakip kaleye giden bir oyun tarzı arıyorum.
    Sormak istediğin bişey olursa söylemen yeterli. Daha ayrıntılı bilgi verebilirim.
    oncelikle sunu belirtiyim ben senden daha iyi biliyorum taktik dehasiyim falan diye algilamazsin umarim sadece nacizane fikirlerimi soyliycem burda ,

eger yanlis anlamazsan senin icin bir taktik yaptim denersen sevinirim yalniz simdi buyuk ihtimalle sen bayagi bi taktik degistirdigin icin bu taktigi 5-6 mac sabredip denersen 7 , 8. macdan itibaren sonuc almaya basliycagina inaniyorum.

buraya dosya koymak yanlismi bilmiyorum eger oyleyse simdiden hatam affola!
    http://rapidshare.com/files/19595781..._2008_.7z.html

bu standart taktiktir dengeli atak dengeli defans , takimin mantalitesinin dusuk oldugunua aldanma cok dengeli bir taktik oldugunu inaniyorum

yalniz ya delgado yada borgesden birinden vazgecmen gerekecek cunku 4-4-2 dizilisinde kesinlikle bir dmc ye ihtiyacin var bu 1 , 2. side sagdaki forvet orta saha ile forveti birlestiren forvet konumunda yani orda boboyu oynatman daha hayirli bence cunku diger forvet bitirici fotvetin olucak denedikten sonra burda bana nasil gittigini soylersen belki dahada gelistirebiliriz bu taktigi seninle umarim yardimci olmusumdur

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Hep bu mağLubiyetLerin sebebi cLosing down dengesi

Mevcut anLatıLan cLosing down değerLerini Barca, Manu gibi takımLar da yaparsanız ekstra performans aLırsınız.

Everton, EspanyoL vb gibi takımLarda siz biLdiğiniz CLosing down değerLerini uyguLayın derim.

ozmn atak yaparken düşük closing down,(kontra yememek için)

defans yaparken yüksek closing down yapmalıyız (kendi sahamızda beklememize rağmen adamlara top yaptırmama mentalitesi)

anlamına mı geliyor bu açıklaman??

Quote Originally Posted by baristayfur View Post

defans yaparken yüksek closing down yapmalıyız (kendi sahamızda beklememize rağmen adamlara top yaptırmama mentalitesi)

Evet bence de yani kaliteli defans yapabilecek oyuncu yoksa closing down daha çok mu olması gerek ?

Nesil
    2005
    Yer
    Karşıyaka

Quote Originally Posted by izmer96 View Post
    oncelikle sunu belirtiyim ben senden daha iyi biliyorum taktik dehasiyim falan diye algilamazsin umarim sadece nacizane fikirlerimi soyliycem burda ,

eger yanlis anlamazsan senin icin bir taktik yaptim denersen sevinirim yalniz simdi buyuk ihtimalle sen bayagi bi taktik degistirdigin icin bu taktigi 5-6 mac sabredip denersen 7 , 8. macdan itibaren sonuc almaya basliycagina inaniyorum.

buraya dosya koymak yanlismi bilmiyorum eger oyleyse simdiden hatam affola!
    http://rapidshare.com/files/19595781..._2008_.7z.html

bu standart taktiktir dengeli atak dengeli defans , takimin mantalitesinin dusuk oldugunua aldanma cok dengeli bir taktik oldugunu inaniyorum

yalniz ya delgado yada borgesden birinden vazgecmen gerekecek cunku 4-4-2 dizilisinde kesinlikle bir dmc ye ihtiyacin var bu 1 , 2. side sagdaki forvet orta saha ile forveti birlestiren forvet konumunda yani orda boboyu oynatman daha hayirli bence cunku diger forvet bitirici fotvetin olucak denedikten sonra burda bana nasil gittigini soylersen belki dahada gelistirebiliriz bu taktigi seninle umarim yardimci olmusumdur
    linkte vermiş olduğun taktiği denedim karşıyaka takımı ile giresun sporu 6-1 yendim.. taktik oldukça başarılı..
    hem savunmada hem hucumda..

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Quote Originally Posted by ibrahim musaoglu View Post
    linkte vermiş olduğun taktiği denedim karşıyaka takımı ile giresun sporu 6-1 yendim.. taktik oldukça başarılı..
    hem savunmada hem hucumda..
    sagol dostum bu taktigi koyucam foruma zaten 1-2 gundur ugrastigim bir taktikdi 3-4 ligde cok iyi , orta sira ve alt sira takimlarla denedim artik basarili bir taktik oldugunu saniyorum

Nesil
    2005
    Yer
    Karşıyaka

Evet gerçekten başarılı. Giresunspor maçından sonra kupa maçında Fenerbahçe ile oynadım. 30' da 2-0 geriye düştüm fakat takım maçı bırakmadı 2-2 oldu. Ama 90' da Roberto Carlos 30 metreden golü attı
    Yoksa paçayı kurtarıyorduk.
    Taktiğin ayrıntılarını merakla bekliyoruz.

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Quote Originally Posted by ibrahim musaoglu View Post
    Evet gerçekten başarılı. Giresunspor maçından sonra kupa maçında Fenerbahçe ile oynadım. 30' da 2-0 geriye düştüm fakat takım maçı bırakmadı 2-2 oldu. Ama 90' da Roberto Carlos 30 metreden golü attı
    Yoksa paçayı kurtarıyorduk.
    Taktiğin ayrıntılarını merakla bekliyoruz.
    arkadasim taktigi siteye koydum ''Hocam arrigo sacchi rehberim tt&f'' basligi altinda gorebilirsin

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by baristayfur View Post

Tam tersi manteLite daha başarıLı oLur. Defans yaparken harıL harıL rakibin üstüne saLdırmak yerine, geride kademe anLayışı iLe rakibi üstüne bekLeyip, rakip geLince saLdırmak daha başarıLı oLur.

Atak yaparkende daha fazLa top kapmaya çaLışmaLıyız ki zaten atak oynuyoruz, topu bir an önce kapıp, hücum yapabiLeLim.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Hayrettin abi Closing down'dan kastın ;

Daha güçlü takımlarda daha çok pres
    Orta ve düşük halli takımlarda daha az pres

...anlamına mı geliyor hayrettin abi ?
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hayrettin abi ben senin şu closing down dengesi meselesini mesajlarına dikkat etmeme rağmen tam çözemedim ya. Az ayrıntı versen olmaz mı

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Taktik kurgusu iLe aLakaLı. Atak oynuyor isen çok pres. Defansif oynuyor isen az pres. Benim orantım ve manteLitem bu. Daha nasıL anLatabiLiyorum biLmiyorum.

Taktik kurgusu iLe aLakaLı. Atak oynuyor isen çok pres. Defansif oynuyor isen az pres. Benim orantım ve manteLitem bu. Daha nasıL anLatabiLiyorum biLmiyorum.
    Oyunda verilmesi gereken komutları yazabilirsin buraya.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Abi peki Hull City ile atak oynarsın basbaya diyosun. Yani presi çok yaptığın zaman, atak oynasan bile, üst takımlara karşı galip gelebilir miyiz? Ofsayt taktiği açılmalı mı?
    Abi bir de opposition instructions'ı nasıl yapacağız?
    Last edited by Redrum : 11.Şubat.2009 at 18:01

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri