Sayfa 5 / 5 İlkİlk ... 345
121 ile 147 arası toplam 147 sonuç

Konu: Taktik yapmadan önce burayı bir inceleyin. (Tactical Theorems and Frameworks ‘09)

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by mamiomabel View Post
    hemşerim herşey tamamda, arkadaş rakibin ml mr lerine pres yapmayın demiş, yani maça başlarken standart olarak presle mi başlıyoruz ki, bunun yerine rakibin kanatlarına sadece zayıf ayak uygulayın deseydi, diye düşünüyorum. çünkü zaten pressiz başlıyoruz.

üstelik bi arkadaşa cevaben yazmış bunu ve o kişi de pres yaptığına dair bi söylemde bulunmamış.
    mesajınızı yeni gördüm.

kanat oyuncuları genelde teknik, top sürebilen ve hızlı oldukları için; onların üzerine öyle padoslama dalıp top kapmaya çalışmak olmaz.

pres yapıp yapmadığını bilmeme gerek yok. sonuçta minimumda olsa closing down değeri vardır taktikte. maça girerken OI'dan closing down'u "never - asla" yaparak, top kanat oyuncularındayken beklerin onu çizgiye kadar karşılar ve tam orta yapacakken ters ayağına zorlayarak topu ya çalar ya da taca veya kornere gönderir.

Default saol

çok saol teşeküller

Quote Originally Posted by tesyiyen View Post
    çok saol teşeküller
    ....katılorum...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    arkadaşlar benim asistan her maçta değişik oyuncularla ilgili olarak şöyle bir uyarı veriyor

............. daha fazla kapanma ile rakibi üzerine çekmiyor

bu durumda taktikte hangi değişikliği yapabilirim acaba ?
    buna bir cevap var mı ?
    Last edited by mamiomabel : 02.Haziran.2009 at 03:06 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

alan daraltmayı azalt
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Burdaki Bilgileri Okudum Ve Gerçekten Yararlı Bilgiler...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by BeeTLeJuiCe View Post
    50 Sayfalik bi pdf kitapcigi var, ah onuda usenmeyip bi ceviren olsa
    Ceviri icin cok tesekkurler.
    hala çeviren yoksa yazın çevirebilirim ben
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Quote Originally Posted by TaYLaN View Post
    alan daraltmayı azalt
    yaptım bişey değişmedi, hala uyarı veriyo

bazen "daha fazla kapanma ile rakibi üzerine çekmiyor"
    bazende "daha fazla kapanma ilerakibi üzerine çekiyor" gibi uyarılar alıyorum

Nesil
    2009
    Yer
    TEKİRDAG

yaptım bişey değişmedi, hala uyarı veriyo

bazen "daha fazla kapanma ile rakibi üzerine çekmiyor"
    bazende "daha fazla kapanma ilerakibi üzerine çekiyor" gibi uyarılar alıyorum
    Kov onu kov

Quote Originally Posted by vandal59 View Post
    Kov onu kov
    adam gibi tavsien varsa alayım. yoksa yazma

gerçekten çok işe yarıyor.ben fenerbahceyle oynuyorum bir iyi bir kötü gidiyordum genelde bireysel yeteneklerle maç kazanıyorudm ama maça hakim olamıyodum özllikle büyük maçlarda..Ama şimdi kaybetsemde ben oynuyorum topu şansızlıkla kaybediyorum paylaşım için teşşekkürler

Quote Originally Posted by TaYLaN View Post
    hala çeviren yoksa yazın çevirebilirim ben
    çevir kardeş, bekliyorum ...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Tamam elimden geleni yaparım ama biraz zor olcak gibi 1 hafta sürecektir hem sıfırdan pdf yazmam gerekcek sanırım
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Beyler birbirinize düzgün hitap edin.. Tekrarı olmasın..

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Şimdi şöyle bi şey var.. Ben ona herhangi yanlış bi şey söylediğimi düşünmüyorum. Verdiği tepki çok yanlış. Uyarılacak olan çoğul olmamalı bence.

diğer rehberlere de baktım ama en faydalısı bu bence, herkes kendi taktiğini elindeki oyunculara göre yaparsa daha zevkli oluyor gerçekten ben burdaki bilgilere göre taktiğimi yaptım herşey yolunda çoook teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgilere saygılar.

Bu çoook subjektif olmuş, ayrıca nereden çevirdiğini de merak ettim arkadaşın pek çeviri gibi durmuyor... Biraz okumuş kendince yazmış sonrasını... Bu kadar kısa da değil ayrıca. Ama olsun eline sağlık diyelim yine de...
    Burada ingilizce makaleler var buyrun okuyun...
    http://www.fm-britain.co.uk/category/fmtactics/

On Numara Beş Yıldız Diyorum Ve Devamını Bekliyorum

Quote Originally Posted by izmer96 View Post
    oncelikle sunu belirtiyim ben senden daha iyi biliyorum taktik dehasiyim falan diye algilamazsin umarim sadece nacizane fikirlerimi soyliycem burda ,

eger yanlis anlamazsan senin icin bir taktik yaptim denersen sevinirim yalniz simdi buyuk ihtimalle sen bayagi bi taktik degistirdigin icin bu taktigi 5-6 mac sabredip denersen 7 , 8. macdan itibaren sonuc almaya basliycagina inaniyorum.

buraya dosya koymak yanlismi bilmiyorum eger oyleyse simdiden hatam affola!
    http://rapidshare.com/files/195957819/izmer96__Man_City__Jul_2008_.7z.html

bu standart taktiktir dengeli atak dengeli defans , takimin mantalitesinin dusuk oldugunua aldanma cok dengeli bir taktik oldugunu inaniyorum

yalniz ya delgado yada borgesden birinden vazgecmen gerekecek cunku 4-4-2 dizilisinde kesinlikle bir dmc ye ihtiyacin var bu 1 , 2. side sagdaki forvet orta saha ile forveti birlestiren forvet konumunda yani orda boboyu oynatman daha hayirli bence cunku diger forvet bitirici fotvetin olucak denedikten sonra burda bana nasil gittigini soylersen belki dahada gelistirebiliriz bu taktigi seninle umarim yardimci olmusumdur
    Mrb Taktiği indirmeye çalıştım ama link ölmüş yardımcı olabirmisiniz.

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Taktik kurgusu iLe aLakaLı. Atak oynuyor isen çok pres. Defansif oynuyor isen az pres. Benim orantım ve manteLitem bu. Daha nasıL anLatabiLiyorum biLmiyorum.
    Mentaliteyle aynı olması gerekiyor, değil mi?

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Lulinha View Post
    Mentaliteyle aynı olması gerekiyor, değil mi?
    MentaLite iLe aynı oLması gerek evet.

Sonuçta hücum yapmak için topun daha çok sizde kaLması gerek, daha çok topa sahip oLmak için daha çok pres yapıp topu kapmanız gerek. Bunun tam tersini defansif anLam için de söyLeyebiLiriz.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Ayrıca karşı takım tek forvet oynarken defansif çizgimi geri çekmeliyim, değil mi?

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

O sizin savunma oyuncuLarınızın birazda yetenekLeri ve özeLLikLerine bağLı. GeneLde tek forvet oynayan takımLar savunma arkasına atıLan topLarLa goL ararLar. HaL böyLe oLunca iLeride dengesiz yakaLandığınız zaman goL pozisyonLarına yakaLanmanız muhtemeL. Ama eğer eLinizde iyi pozisyon aLma biLgisine sahip ve ayrıca hızLarı iyi oLan stoperLeriniz varsa buna gerek kaLmaz zaten. GeneLde de zaten hızLı stoperLeriniz ve çift yönLü bekLeriniz varsa önde basmak, ağır stoper ve tek yön bekLere sahipseniz normaL ya da geri de oLuşan bir defansif kurgu benimsemek daha mantıkLıdır.

Teşekkürler, bu arada, paslaşma önerileriniz nelerdir? Direkt mi yoksa kısa pasları mı tercih edersiniz. Ayrıca etkili paslaşmalar için mentalite önerileriniz nelerdir?

Mentalitelerim (Taktiğim 4-4-2):

GK-DC-DMC(MCd): 8

DL-DR: 10

MCa-ML-MR-:12

FCd: 12

FCa: 13

Şimdiden Teşekkürler.

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Ben cevaplayayım Hayrettin abi cevaplamamış hoş bizde geç kalmışız ama.. Paslaşmada diziliş önemli mesela 4-4-2 ile oynarken kısa paslarla oynamayı seviyorum ben çünkü o şekilde pas hatası en aza iniyor. Ben atak oynarkende kısa pasları tercih ediyorum,defansif oynarkende..

ya ben uyguladım bu tatktiklerin atak olanını ilk sene galatasarayla hem kupa hem ligi aldım uefada bişey yapamadım ama olsun güzeldi ilk sene ama benim 4 3 3 oynuyorum amrl ikiside muthiş oynuyor serbest rol verdim ama forvetim iş yapmıyor bütün taktikleri denedm ama maalesef hiçbirinde forvetlerim iş yapmyor

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Lulinha View Post
    Teşekkürler, bu arada, paslaşma önerileriniz nelerdir? Direkt mi yoksa kısa pasları mı tercih edersiniz. Ayrıca etkili paslaşmalar için mentalite önerileriniz nelerdir?

Mentalitelerim (Taktiğim 4-4-2):

GK-DC-DMC(MCd): 8

DL-DR: 10

MCa-ML-MR-:12

FCd: 12

FCa: 13

Şimdiden Teşekkürler.
    Geniş aLanda atak oynuyorsan en güzeLi Direk pas oynamaktır.

Dar aLanda kısa pasLar daha etkiLidir.Top sende daha fazLa kaLır ve sürekLi topa hakim oLursun.

Ne atak ne defansif oynarım, arada bir yerLerde gezerim diyorsan karışık pas oynamaLısın.

Arkadaşlar Fenerbahçe ile oynuyorum.Ajax'tan Leonardo dışında bir transfer yapmadım. Küçük takımları çok rahat ezmeme rağmen büyük maçlarda sahadan siliniyorum. 4lü savunma 2 ön libero amr-aml ve forvet taktiğim. Küçük takımlara karşı tam istediğim gibi oynuyorum. Savunmayı ileride kurup kanatları çok etkin kullanıyorum. Büyük maçlarda top ayağımıza gelmiyor

Bir başka sorun da yayılma geniş, hücumda güzelce yayılıyoruz ama top rakibe geçince ceza sahasının alt kenarlarından aşağıya inmiyor beklerim. rakibin bütün kanat oyuncuları ceza sahası altında cirit atıyor bizimkiler izliyor

.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    bir de anlamadığım top sürmesi 12 olan adam carlosu luganoyu eduyu öyle kolay geçiyorki anlamıyorum. Açık alanda değil ceza sahası önünde 3ünü çalımlayıp gol atıyor
    Last edited by Lestad : 18.Eylül.2009 at 02:33 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Sayfa 5 / 5 İlkİlk ... 345

Mesaj Yetkileri