Sayfa 6 / 8 İlkİlk ... 45678 SonSon
151 ile 180 arası toplam 229 sonuç

Konu: Football Manager 9.3.0 Yaması Yayında [İlk mesaja bakın]

oyundaki transfer sistemiyle ilgili bir hata halen devam ediyor..bir oyuncu için teklif yaparken kulübe 50 maç oynadıktan sonra sana 50 milyon euro vercem derseniz kulüp bu teklifi kabul ediyor ve siz adamı hiç para vermeden tranfer edip 45 mac oynatıp satarsanız hiç para ödemeden sattığınız miktar da yanınıza kar kalmış bir şekilde zengin olabilirsiniz...bunun için bir ayar çekilmesi gerekiyor..yani sistem verilen teklifi düzgün değerlendiremiyor...bir daha sürüme kaldı artık sanırım...saygılar..

Nesil
    2004
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by razzyc View Post
    bende de aynı problem var hiçbir saç yaması yüklü değil ancak regenlerin tamamında değil birkaç tanesinde rastladım bu probleme
    Denedim kardeşim ama maalesef gene öyle sacları var bitek. Bir uyumsuzluk var galiba.

Arkadaşlar FM Genie Scout 2009 XE RC2 sürümünü yükledim.Genie Scout'da load last game dediğimde hata verdi.Unknown Database Version:1245 diyor.Ne yapmam gerekli?

Nesil
    2008
    Yer
    Aydin

o genie scout 9.2 icin uyumluyu 9.3 icin deyil, bir kac haftaya kalmaz 9.3 icinde cikar

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Şimdi bazı şeyLere değinmek istiyorum. BunLar herkesin yaşadığı tipik oLayLardır. Çıktığı andan itibaren gözLemLediğim 903 iLe İLgiLi değiL sadece, bu zamana kadar yapıLan oLayLarLa da iLgiLi.

*Artık bir standart otutturuLmaLı. Her iki ayda bir değişen maç motoruna aLışmaktan bıktık artık. SürekLi maç motoru değişiyor, sürekLi biz gidip yeni taktikLer buLmak, üretmek zorunda kaLıyoruz. Eski yamanın taktikLerinin yeni yamaya uyumLuLuğu sıfır. Artık sigames bir standart oLuşturmaLı. Her yeni yamada yeni oyunmuş gibi oyunu yeniden çözmekten ben bıktım, herkes bıkmıştır.

*Uzaktan goL oLmuyor, duran toptan goL oLmuyor diyorduk artık maşaLLah 35 metreden her maç 3 er 4 er adet goL oLuyor. Frikikten zaten geLen adam affetmiyor.

*901 ve 902 de ki sorunLardan birisi savunma arkasına atıLan boLca topLardı. Bu sorun 903 de tamamen ama tamamen çözüLmüş. Artık savunma arkasına kimse top atamıyor Ara pası deniLen kavram aradan çıkmış. Önceden sadece bir maçta tek bir oyuncum 8-9 ara topu atarken şimdi koskoca maçta bütün takımın topLam ara pası sayısı 3-4 Lerde geziyor.

*Top sürmeLerde anormaL bir değişikLik var. Adam topu aLıyor rakibi tam geçicek rakip ondan topu çaLıyor, sonra bizim oyuncu yine ondan aLıyor, rakip tekrar çaLıyor, yine biz kapıyoruz. Tam bir harbede yaşanıyor top kapmak için

*CLosing down dengesi de değişmiş. SoL ve sağ bekLer 10 ar 15 er ALLah ne verdiyse top kapma istatistikLeri iLe oynuyor, AMC ve forvetLer biLe 5er 6 şar top kaparken MC ve DM Ler sürünüyor.

*MaçLar da çok garip. Kendi sahamda NapoLi iLe oynuyorum 18 de 7 onLar 7 de 4 gibi bir istatistik iLe vuruyorLar. 3-0 kazanıyorum. DepLasmanda 10. dakikada 1-0 öne geçiyorum (Frikikten, başka türLü hayatta goL atamazsınız depLasmanda) sonra 20.dakikada adamLar 10 kişi kaLıyor tamam diyorum geçtik turu. Ama o da ne. ÖyLe bir baskı, öyLe bir baskı adamLar maç sonunda 28 de 19 vurmuşLar. Ben ise 7 de 5 vurmuşum. Maçı 2-1 aLıyorLar. ALLahtan 10 kişi kaLdıLar ve turu geçemediLer. Bu baskı oLayı da çok dengesiz oLmuş. Öne geçene kadar süper oynuyorsun, goLLeri buLduktan sonra inanıLmaz baskı yiyiyorsunuz. Maç sonunda kafa kafaya oynanmış oLuyor maç. Çoğu maçta rakibiniz kim oLursa oLsun ona üstünLük kuramamış oLuyorsunuz. Kendi sahanızda maç çevirmekte çok koLay. Ankaraspor a karşı 2-0 geriye düşüyorum, bir penaLtı bir kornerden. Maç sonunda 29 şut atıp maçı 3-2 kazanıyorum. Geriden maç çevirmek o kadar basit ki. Artık her maç geriye düşsem diye bekLiyorum

*Korner goLLeri geri dönmüş. Aman aman ne güzeL.

Yani artık bir denge oLsun. Saçma sapan oLayLar her seferinde. Ha bana göre 903 çok güzeL. Nedeni ise goL atmakta zorLanmıyorum. KaLeciLer coşmuyor. Ama oynadığım oyundan zevk aLmıyorum. Rakibi ezemiyorum, her maç sıradan takımLarın dahi kafaya kafaya oynaması beni mutLu etmiyor. 902 de kaLeciLeri coştururken, rakibi ezerken ama kazanamazken daha çok zevk aLıyordum.

ŞimdiLik bu kadar. Daha da gözLemLedikçe ya da akLıma geLdikçe ekLerim.
    Last edited by eXcitinG : 02.Mart.2009 at 10:38
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Question soru:

902 yi yüklemeden 903 ü yüklesek oluyor mu?

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by onurhanbal View Post
    902 yi yüklemeden 903 ü yüklesek oluyor mu?
    Oluyor. .

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

9.03de daha çok korner ve serbets vuruş golü oluyor gibi geldi bana,sizdede varmı böyle bir gözlem ?

Nesil
    2006
    Yer
    ankara

7 yıldızlı koçlarım hep gitmiş bu yamada pffff okdrda uğraşmıştım bu koçların toplu özelliğinin yazdığı bi yer warmı 7 yıldız olması için hangi özelliklerin gerektiğini gösteren 9.01 yaması için training bölümünde warda o bu yamada işe yaramıyor :/

Edit: buldum arkadaş bu konu hakkında bilgilendirmiş.
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=73384
    Last edited by t_01 : 02.Mart.2009 at 14:09

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by thehell61 View Post
    9.03de daha çok korner ve serbets vuruş golü oluyor gibi geldi bana,sizdede varmı böyle bir gözlem ?

Bu konuda FM08 e geri dönüLmüş. Kornerden ve frikikten aşırı derecede çok goL oLuyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Evet abi 14 freekik'i olan Alanzinho 5 maçta 2 attı 2de dırekten döndü.Egemen ve Song 4-5 gol attı ikiside iyi kafacılar olmamsına rağmen

Nesil
    2005
    Yer
    34

uygun scout programı ne zaman çıkar bilgisi olan varmı?

bu yamayı yükledim şimdi benden şifre istiyor güzelim oyunu yediler! buna bir çzüö bilen varmı arkadaşlar

Sakatlık belası yüzünden oynanmıyo oyun valla deli olucam ! Onun dışnda benim oynadığım oyunda hiç frikik golü atamadım önceki yamada çok fazla atıyodum
    ayrıca topun üst direklerden dönme olayı çıkmış ve abartılmış direkleri geçemiyoruz maşallah !
    Uzaktan şutlar abartı boyutta !
    Orta saha oyuncuları düzeltilmiş 5.0 ile oynayan felan yok artık minimum 6.5 bu iyi
    forvetler gene aynı Allahlık !
    yani uzun lafın kısası bizi kobay fare gibi kullanıyolar 2010 da bile oturması zor görünüyo bana sorarsanız !!!!

ben üzülerek 920 yamasına dönüyorum arkadaşlar.

maç motorunda grafikler her ne kadar düzeltilmişse de, topun balon gibi uçması ve top süren oyuncuların adeta "yürüyerek" top sürmesi gibi saçmalıklar yüzünden 920 ile devam edeceğim yola..

ancak steam'den yüklediğim için oyunu, artık mecburen netten indirdiğim oyunu yükeyip steamden aldığım şifreyi girecem, inşallah olur :s

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Sen yine kötüye dönmüşsün. Ben 901 e dönmeyi düşünüyorum

Türk vatandaşlığına geçis, Türk milli takımında oynayabilecek oyuncular icin 5 yıl, Türk milli takımında oynayamayacak oyuncular için 10 yıl olarak değiştirildi.

ben bunu 2yıl olarak yaptım editörden ama hala bazı oyuncularda 2 yıldan fazla nasıl düzeteceğim.
    bi sorun daha var 9.3 ü yükledikten sonra oyuna her girişimde ayarları kendiğiliğinden sıfırlanıyor temaler para birimi filan bunun bir çözümü varmı oyunu baştan kurup teker teker 9.1 9.2 9.3 ü tekrar ykledim ama hala aynı sorun devam ediyor..

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Sen yine kötüye dönmüşsün. Ben 901 e dönmeyi düşünüyorum
    vallaha düşünmedim değil de dost,
    sonradan vazgeçtim

bu arada oldu steam'in verdiği key,
    oyunu başka yerden yükleyince belki olmaz diyordum...

Bir de şunu farkettim, ya da bende mi oldu sadece:

oyun kolaylaşmış mı bana mı öyle geldi?

manu ile, çelsi, liver ile hazırlık maçları ve bjk ile süper kupa finali vardı, gelene 4 gidene 5 attım 930'u yükleyince
    Last edited by Centurion : 03.Mart.2009 at 20:02 Reason: ekleme

Nesil
    2008
    Yer
    Aydin

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    *MaçLar da çok garip. Kendi sahamda NapoLi iLe oynuyorum 18 de 7 onLar 7 de 4 gibi bir istatistik iLe vuruyorLar. 3-0 kazanıyorum. DepLasmanda 10. dakikada 1-0 öne geçiyorum (Frikikten, başka türLü hayatta goL atamazsınız depLasmanda) sonra 20.dakikada adamLar 10 kişi kaLıyor tamam diyorum geçtik turu. Ama o da ne. ÖyLe bir baskı, öyLe bir baskı adamLar maç sonunda 28 de 19 vurmuşLar. Ben ise 7 de 5 vurmuşum. Maçı 2-1 aLıyorLar. ALLahtan 10 kişi kaLdıLar ve turu geçemediLer. Bu baskı oLayı da çok dengesiz oLmuş. Öne geçene kadar süper oynuyorsun, goLLeri buLduktan sonra inanıLmaz baskı yiyiyorsunuz. Maç sonunda kafa kafaya oynanmış oLuyor maç. Çoğu maçta rakibiniz kim oLursa oLsun ona üstünLük kuramamış oLuyorsunuz. Kendi sahanızda maç çevirmekte çok koLay. Ankaraspor a karşı 2-0 geriye düşüyorum, bir penaLtı bir kornerden. Maç sonunda 29 şut atıp maçı 3-2 kazanıyorum. Geriden maç çevirmek o kadar basit ki. Artık her maç geriye düşsem diye bekLiyorum
    Bence bu normal aslinda. Tabi takima göre deyisir umarim sadece büyük kulüplerde oluyordur. 4büyükler ankaraspor karsisinda 2-0 geri düsse 100% büyük bi baski yapicakdir zaten. Bu kismi bence gercekci olmus

frikik ve korner gollerinde dedigin gibi sürekli gol oluyor.
    Cardozoyu aldim, adam hem frikik hem kornerlerden gol atiyor. 10 Frikikden 2 veya 3ünü kacirmisdir. Bu kismida hic gercekci deyil maalesef

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Bir yere kadar gerçekci. NapoLinin 10 kişi İLe bana 28 şut atması hiçte gerçekci değiL. Her öne geçtiğim maçtan sonra hemen baskı yememde hiç gerçekci değiL. Beşiktaş iLe Ligde yeniLMeden gidiyorum. Zevk veriyormu ? Vermiyor tabi ki.

Quote Originally Posted by RAMBO View Post

ben bunu 2yıl olarak yaptım editörden ama hala bazı oyuncularda 2 yıldan fazla nasıl düzeteceğim.
    bi sorun daha var 9.3 ü yükledikten sonra oyuna her girişimde ayarları kendiğiliğinden sıfırlanıyor temaler para birimi filan bunun bir çözümü varmı oyunu baştan kurup teker teker 9.1 9.2 9.3 ü tekrar ykledim ama hala aynı sorun devam ediyor..
    bunun bi çözümü yok mu ?

Nesil
    2006
    Yer
    ankara

mesela maç motorundaki değişiklikler mevcut save game mim için geçerli oluyormu yoksa en baştan yeni bir kariyermi açmam gerek bu yamanın etkin olması için?

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Quote Originally Posted by thehell61 View Post
    Evet abi 14 freekik'i olan Alanzinho 5 maçta 2 attı 2de dırekten döndü.Egemen ve Song 4-5 gol attı ikiside iyi kafacılar olmamsına rağmen
    Bendede Alanzinho hiçbişey yapamadı devre arası 6 Milyon Euroya Porto'ya sattım. Selcuk sırtlıyor takımı...

Nesil
    2005
    Yer
    Aydın

Quote Originally Posted by t_01 View Post
    mesela maç motorundaki değişiklikler mevcut save game mim için geçerli oluyormu yoksa en baştan yeni bir kariyermi açmam gerek bu yamanın etkin olması için?
    Geçerli oluyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Haddinden fazla penaltı oluyor , sezonu bitirince istatistikleri atacagım
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Evet Aliye katılıyorum çok peanştı oluyor ya buda bi sorun olabilirmi yoksa oyuncularla mı alakalı ki bu

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Yaa 08'den daha fazla kornerden gol oluyo o daha büyük hata. Hatta bazen direk kornerden içeri giriyo.

Quote Originally Posted by Alicanfmfan View Post
    Haddinden fazla penaltı oluyor , sezonu bitirince istatistikleri atacagım
    Ben Galatasaray'la oynarken hemen her maç penaltı veriyorlardı

Nesil
    2006
    Yer
    Ölümüne BulancaK

Quote Originally Posted by hezzo View Post
    uygun scout programı ne zaman çıkar bilgisi olan varmı?
    ben ekledim arkadaşım burdan indir...
    http://forum.turksportal.net/vb/show...93#post1404793

penaltı olayı bende de fazla ya...oyunun bi tarafı yapılırken diğer tarafı bozuluyo var bişi bu işte

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul - Ataşehir

Pek tatmin edici bir yama olmamış malesef, üzüldüm .

Sayfa 6 / 8 İlkİlk ... 45678 SonSon

Mesaj Yetkileri