Sayfa 1 / 6 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 162 sonuç

Konu: Hocam Arrigo Sacchi Rehberim Tt&f 4-4-2 [Atak Taktiği Eklenmiştir]

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Default Hocam Arrigo Sacchi Rehberim Tt&f 4-4-2 [Atak Taktiği Eklenmiştir]

merhaba arkadaslar 2-3 gundur ugrastigim bu taktigi artik paylasabilicegim kadar iyi duruma geldigini dusunuyorum .
    oncelikle taktigi tamamen efsanevi hocalarin hocasi arrigo sacchi mantalitesi ile kurdugumu detaylarida okudugum TT&F rehberinden yararlanarak yaptim. arrigo sacchi felsefesi nedir dersek cok basit bir felsefesi vardir bu yasli kurtun atak yaparken sahanin buyumesi defans yaparkende kuculmesi , baska bir degisle atak yaparken genis alanlarda oynamak defans yaparkende takim olarak 10 kisi ile topun arkasina gecip sahayi adeta kucultmek su anda liverpool da bir fenomen yaratan rafa benitez de arrigo sacchi talebelerindendir arrigo sacchinin felsefesini benimsemistir .

takimimiz dizilisi ve oyun yapisi 2 blok halindedir 5 kisi defans mantaliteli oynarken 5 kiside atak mantalitesi ile oynuyor fakat taktigin en can alici noktasi atak yaparken defans , defans yaparkende atak oyuncularinin yardim etmesi , yeni fm09 la birlikte artik hepimizin fark ettigi gibi tek bir taktikle 5 sezon arka arkaya kupalari alamiyoruz herseyden once mac once si ve sirasinda yardimci antrenorumuzun notlarini dinlemek ve ona gore hareket etmek mac kazandirir hale gelmis durumda butun bunlari goz onune aldiktan sonra lutfen kimse taktigi en az 5 mac denemeden yorum yazmasin bir takimin bu taktige alismasi 5-6 maci alabilir fakat takiminiz bu taktige alistigi zaman cok iyi isler becericektir.

mantaliden biraz bahsetgime gore simdi takimin dizilisi ve takim komutlarini gostermek istiyorum

DR - DL (sag sol bek) : oncelikleri defans oldugu icin defansif ozellikleri atak ozelliklerine agir basan bekler secmeniz gerekiyor ornek vermem gerekirse kolarov mukemmel bir ornekdir

DC (defans):adam markaji yapicaklari icin markaj ve top kapma ve kafa vurusu ozelliklerinin iyi olmasi gerekiyor bunun uzerine mental ozellikleride iyi olursa rakip takimin gol atmasi oldukca zor olur

MR - ML (sag sol orta saha): bu oyuncular serbest oynuyorlar o yuzden winger kullanmak en iyisi bu mevkilerde ornek olarak sol tarafda mata sag tarafta marquinhos tarzi yaratici oyuncular kullanilabilir ama unutmamak gerekn birsey var ne kadar serbest de oynasalar yinede kanatlardan inip orta yapicaklar o yuzden ona gore oyuncu secimlerinizi yapin

MC left (orta sahanin ortasi sol daki oyuncu) :bu oyuncu oyunu iki yonlude oyniyabilen pas , yaratilicik ozellikleri 14 ustu top kapma ozelligi 13 ve ustu olmali

MC right (orta sahanin ortasi sagdaki oyuncu): tipik bir dmc oynamasi gerekiyor burda tymoschuk u alabiliyorsaniz burada harikalar yaratiyor benim oyunumda alamiyorsaniz ne tip oyuncu kullanmaniz gerektigini biliyorsunuz en azindan

ST right(sagdaki forvet):burada saglam guclu bir hedef adam oynatilmali pogrebnyak en guzel ornek ayaginda top tutucak oyuculari kaciricak yeri geldiginden sag soldan gelen ortalari degerlendiricek

ST left (soldaki forvet):bu oyuncunun en buyuk ozelligi bitirici olmasidir hizli bitiriciligi yuksek bir forvet gol krali olabilir

ewet bu kisimda size bu taktikle kazandigim kupalari etkileyici maclari gostermem gerek biliyorum fakat ben oyle yapmicam 3-4 ayri ligde cok ust seviyedede ve en dusuk seviyede bir cok takimla denedim ve en optimum sekli budur taktigin , bu standart halidir eger begenilirse atak ve defans versiyonlarinida yayinliycam ve lutfen tekrar belirtmek istiyorum 5-6 mac denedikten sonra yorum yaparsaniz cok sevinirim

LINK : http://www.sendspace.com/file/2pm3fc

ALTERNATIF LINK : http://www.yuklec.com/download.php?f...__Jul_2008_.7z

ATAK TAKTİĞİ:
    Link: http://www.sendspace.com/file/qriusu
    Last edited by El Barto : 15.Şubat.2009 at 21:33 Reason: link degisikligi

güzel,üzerinde çalışılmış bir taktiğe benziyor.Deneyeceğim.Bir de bişey soracağım: bolca gol atabiliyor musun? aslında maçlarla ilgili ss 'ler verseydin daha iyi olurdu.Çünkü Fm 09 gol olmayınca zevkli olmuyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Quote Originally Posted by futbolog37 View Post
    güzel,üzerinde çalışılmış bir taktiğe benziyor.Deneyeceğim.Bir de bişey soracağım: bolca gol atabiliyor musun? aslında maçlarla ilgili ss 'ler verseydin daha iyi olurdu.Çünkü Fm 09 gol olmayınca zevkli olmuyor.
    merhaba arkadasim , bolca gol atabilirsin takimin bu taktige alistiktan sonra dogru oyuncular kullaniyorsan 4-0 , 5-0 , 6-0 gibi skorlar gormeye baslarsin ilerde , ss hic koymadim cunku 3-4 ayri ligde en az 10 tane takimla 10 - 15 mac denedim taktigi haliyle hic bir ligi bitirmedim o yuzden de ss koyamadim maalesef

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

linkte bir sorun var sanırım...

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Quote Originally Posted by burakonair View Post
    linkte bir sorun var sanırım...
    Buyrun yeni link

http://rapidshare.com/files/19634693..._2008_.7z.html
    Last edited by izmer96 : 10.Şubat.2009 at 16:10

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

taktige 114 kisi bakmis hic kimse mi denemedi taktigi arkadaslar ?? yorumlarinizi bekliyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Beyler müthiş taktik harika sonuçlar aldım. Galatasaray ile Manchester'ı 2 turda da yendim eledim Şamp Liginde. Ayrıca diğer 3 lig maçında da 3-0, 4-0 gibi skorlar aldım. Çok teşekkürler. Herkese tavsiye ederim.

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Quote Originally Posted by hakan sükürü View Post
    Beyler müthiş taktik harika sonuçlar aldım. Galatasaray ile Manchester'ı 2 turda da yendim eledim Şamp Liginde. Ayrıca diğer 3 lig maçında da 3-0, 4-0 gibi skorlar aldım. Çok teşekkürler. Herkese tavsiye ederim.
    rica ederim dostum isine yaradigina sevindim 10-15 mac sonunda taktik tam oturdugunda cok daha iyi sonuclar alicaksindir

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Taktik süper.Gol yemiyorsun..

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Quote Originally Posted by Karizma_Aykut View Post
    Taktik süper.Gol yemiyorsun..
    sevindim dostum peki atak olarak istedigin verimi alamadinmi daha ?

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Genelde 2-0 yada 1-0'lı sonuçlar alıyorum..Ama forvette 1 tek iyi adam var..:

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Quote Originally Posted by Karizma_Aykut View Post
    Genelde 2-0 yada 1-0'lı sonuçlar alıyorum..Ama forvette 1 tek iyi adam var..:
    anladim diger arkadasa dedigim gibi 10-15 mac sonunda asil etkisini gosteriyor taktik cunku direk paslarla hizli ve genis alanda oynuyoruz bu yuzden takimin alismasi taktige uzun zaman aliyor inaniyorum tam oturdugu zaman 3-0 4-0 gibi skorlar almaya basliycaksindir

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Taktiği denedim. Çok başarılı bir taktik. Liverpool ile denedeim taktiği ve transfersiz ligi 3. sırada bitirdim Şampiyonlar Liginde Yarı final oynadım Lig kupasında ve FA Cuptaki başarıları anımsayamadım ama azımsanmayacak ölçüde idi onlarda. Şuanda ss koyamıyorum ama en kısa zamanda ekran görüntülerinide ekleyeceğim.

Gol atma konusuna gelince benim takım gayet iyiydi bu konuda TOrres ve Keane 20 ve üstü N'Gog Gerrard 15 üzeri gibi rakamlara ulaştılar sezon boyunca. Orta sahanın ortasındaki oyuncularınızı iyi oyunculardan seçerseniz takımın işleyişi tam istenildiği gibi oluyor. Riera Kuyt Babel'i kanat adamları olarak kullandım ancak ortadaki Gerrard ve Xabi Alonso yıldızı oldular taktiğin bence.

Sözün kısası gayet başarılı bir taktik. Rakibinizin zorluk derecesine göre kendinizce ufak değişiklikler yapabilirsiniz ancak bu bir mantık çerçevesinde olmalı ki Remzi'nin diğer açtıgı konu bu konuda sizleri aydınlatabilir. Eline sağlık Remzi süper bir taktik olmuş.

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Quote Originally Posted by El Barto View Post
    Taktiği denedim. Çok başarılı bir taktik. Liverpool ile denedeim taktiği ve transfersiz ligi 3. sırada bitirdim Şampiyonlar Liginde Yarı final oynadım Lig kupasında ve FA Cuptaki başarıları anımsayamadım ama azımsanmayacak ölçüde idi onlarda. Şuanda ss koyamıyorum ama en kısa zamanda ekran görüntülerinide ekleyeceğim.

Gol atma konusuna gelince benim takım gayet iyiydi bu konuda TOrres ve Keane 20 ve üstü N'Gog Gerrard 15 üzeri gibi rakamlara ulaştılar sezon boyunca. Orta sahanın ortasındaki oyuncularınızı iyi oyunculardan seçerseniz takımın işleyişi tam istenildiği gibi oluyor. Riera Kuyt Babel'i kanat adamları olarak kullandım ancak ortadaki Gerrard ve Xabi Alonso yıldızı oldular taktiğin bence.

Sözün kısası gayet başarılı bir taktik. Rakibinizin zorluk derecesine göre kendinizce ufak değişiklikler yapabilirsiniz ancak bu bir mantık çerçevesinde olmalı ki Remzi'nin diğer açtıgı konu bu konuda sizleri aydınlatabilir. Eline sağlık Remzi süper bir taktik olmuş.
    valla emre eger sen begendiysen demektirki bu taktik olmus musait oldugun bi ara ss leride eklersen cok iyi olur cun ku ben bu taktigi bi cok takimda deneyip hic biriyle ligi bitirmedigim icin ss koymak istemedim.

Nesil
    2008
    Yer
    tekirdag

saol.denicem.

Nesil
    2005
    Yer
    Karşıyaka

Rapid linkinde limit dolmuş.. Fakat sendspace'den indirilebiliyor..

Nesil
    2005
    Yer
    Karşıyaka

izmer96 kardeşim, atak ve defans versiyonlarını yapıcakmısın?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Deneyeceğim arkadaşım saol... Sonuçları da yazacağım.
    Açtığım leeds kariyerimde hep başkalarının yaptığı taktikleri denemeye çalıştım, hem onların verdiği emeği görmek, hem de taktik yapma adına yeni fikirler edinmek adına güzel bir kariyer oluyor.

taktiği 6 maç deneyebildim.İlk maçımda gayet güzel bir oyun ortaya koyduk.Fakat sonraki beş maçımda 1-1 bitti.şampiyonluk gitti.Taktiğini kötülemek için yazmıyorum.Takım oyunu güzel,atak varyasyonlarıda iyi.benim takım da iyi aslında ama neden olmadı anlamadım.iyi oyuncular var ama gol atamadım.Forvette o.cardozo ev kierrison var.ama adamlar gol atamıyor bir türlü.

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Quote Originally Posted by ibrahim musaoglu View Post
    izmer96 kardeşim, atak ve defans versiyonlarını yapıcakmısın?
    atak ve defans versiyonlarini da yaptim dostum istege gore onlarina yayinliycam
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by futbolog37 View Post
    taktiği 6 maç deneyebildim.İlk maçımda gayet güzel bir oyun ortaya koyduk.Fakat sonraki beş maçımda 1-1 bitti.şampiyonluk gitti.Taktiğini kötülemek için yazmıyorum.Takım oyunu güzel,atak varyasyonlarıda iyi.benim takım da iyi aslında ama neden olmadı anlamadım.iyi oyuncular var ama gol atamadım.Forvette o.cardozo ev kierrison var.ama adamlar gol atamıyor bir türlü.
    arkadasim kusura bakma ama ligin bitimine son 6 hafta kala yada 10 hafta kala taktik degistirirsen normaldir yani bu taktigin tam oturmasi icin takimina en az 10 mac gerek yukardada dedigim gibi hizli paslar direk oyun genis alan cok zor bir oyun bicimidir bu fakat takim alistigi zaman dogru oyuncularla yenilmez olursun
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by ibrahim musaoglu View Post
    Rapid linkinde limit dolmuş.. Fakat sendspace'den indirilebiliyor..
    hemen yeni bir alternatif link ekliyorum

buyrun yeni link : http://www.yuklec.com/download.php?f...__Jul_2008_.7z
    Last edited by izmer96 : 11.Şubat.2009 at 17:56 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Hocam taktiğini deneyeceğim, sonuçları da buraya ekleyeceğim. Fakat oyununun versiyonunu yazmamışsın, umarım 920'de yapmışsındır taktiği... Bu konuda da bilgilendirirsen çok iyi olur.

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Quote Originally Posted by batuhanry View Post
    Hocam taktiğini deneyeceğim, sonuçları da buraya ekleyeceğim. Fakat oyununun versiyonunu yazmamışsın, umarım 920'de yapmışsındır taktiği... Bu konuda da bilgilendirirsen çok iyi olur.
    ben 9.1.0 da yaptim taktigi bende 9.2.0 yok fakat cok samimi bi arkadasim 9.2.0 i kullaniyor onda daha iyi sonuclar verdi bu taktik

Nesil
    2008
    Yer
    tekirdag

valla süper bir taktik takımda 15 maç inatla dneyin ne olursa olsun 15 maç sonra yenilmez oldugunuzu göreceksiniz.isterseniz orta seviyeli oyuncularla oynayın yinede TSL yi kazanabilrsiniz. bu taktikle mesela sivasspr veya kayseri gibi tkaımlarla transfersiz şampiyon olabilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

L'pool ile denediğimi yazmıştım alabildiğim bir kaç ekran görüntüsünü paylaşmak isterim.

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Quote Originally Posted by fffzzz View Post
    valla süper bir taktik takımda 15 maç inatla dneyin ne olursa olsun 15 maç sonra yenilmez oldugunuzu göreceksiniz.isterseniz orta seviyeli oyuncularla oynayın yinede TSL yi kazanabilrsiniz. bu taktikle mesela sivasspr veya kayseri gibi tkaımlarla transfersiz şampiyon olabilirsiniz.
    isine yaradigina cok sevindim dotum
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by El Barto View Post
    L'pool ile denediğimi yazmıştım alabildiğim bir kaç ekran görüntüsünü paylaşmak isterim.

emre sen hic transfer yapmadin dimi liverpoola birde liderdin son haftalarda cok sakatlik oldu demistin o yuzden gitti sampiyonluk galiba
    Last edited by izmer96 : 12.Şubat.2009 at 02:41 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Evet transfersiz oynadım. Sakatlıklar çok fazla oldu uzun bir süre ligde liderdim ama son 10 hafta kadar falan neredeyse dibe vurdu takım sakatlıklar cezalar yüzünden. Önce Manu'ya sonra Arsenel'e geçildim düşüş devam etti arada aldığım beraberlikler ve galibiyetler 3. sırada tuttu ama ne yalan söyleyeyim 2009'da en tat alarak oynadığım sezon oldu.

Arsenal'da denemeye başladım bu taktiği,daha önce role therory oynatıyordum fakat defansta biraz daha etkili olmak için buna döndüm.Dikkatimi çeken şey büyük takımlara karşı gayet etkili oynuyoruz açık pek vermiyoruz fakat küçük takımlara karşı hücumda çok zorlanıyo taktik,sırf küçük değil büyük takımlra karşıda hücumda etkisiz kalıyo çoğu zaman,bu konuda yapılabilecek bişey var mıdır ben defans çizgisini öne alıp mentaliteyi arttırdım sadece fakat daha etkili bi yolu varsa onu yapmakta yarar var tabiki

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Sıkışan maçlarda oyunu açabilecek bir oyuncunun kadroda bulunması çok önemli ki Arsenal'de Fabregas bu işi yapabilecek bir oyuncu. Mentaliteyi biraz artırıp savunmayı 2 kademe kadar öne çıkarıp width'i normal veya narrowa getirirsen hem sıkıntı yaşamazsın pozisyon vereek hemde gol pozisyonuna girmekte. Ayrıca sol mcye oyun kurucu görevi verirsen sağlıklı olur. Gerektiğinde de elinde Adebayor varken birazda top şişirmende fayda var oyunu rölantiye almak için.

Birde hızlı olan tempoyu normale çekerek denemelisin çünkü hızlı oldugunda oyuncular bir an önce sonuca gitmek için hata yapıyorlar.

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Quote Originally Posted by misakisan View Post
    Arsenal'da denemeye başladım bu taktiği,daha önce role therory oynatıyordum fakat defansta biraz daha etkili olmak için buna döndüm.Dikkatimi çeken şey büyük takımlara karşı gayet etkili oynuyoruz açık pek vermiyoruz fakat küçük takımlara karşı hücumda çok zorlanıyo taktik,sırf küçük değil büyük takımlra karşıda hücumda etkisiz kalıyo çoğu zaman,bu konuda yapılabilecek bişey var mıdır ben defans çizgisini öne alıp mentaliteyi arttırdım sadece fakat daha etkili bi yolu varsa onu yapmakta yarar var tabiki
    emrenin dedigi bir nokta cok dogru fabregas i oyun kurucu olarak secersen buyuk olcude sorunlarini cozersin , oyunun en iyi orta sahasi inanilmaz paslar atip seni sonuca goturur ayrica bu ekledigim taktik standart versiyon bunun birde atak ve defans versiyonlarini yaptim onlarida ekliycem istek oldugu taktirde

Denilenleri yapıp 1maç denedim fakat 1maçla değerlendirmek yanlış olur berabere kaldım zaten ama denemeye devam,gerçekten defansif anlamda gördüğüm en başarılı taktik bunun hücum versiyonu gerçekten enfes olur defansif versiyonu ise sanıyorum kale savunması yaptırcak

Sayfa 1 / 6 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri