1 ile 11 arası toplam 11 sonuç

Konu: Açlar Ülkesi Zimbabwe'de Doğum Günü Partisi

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Default Açlar Ülkesi Zimbabwe'de Doğum Günü Partisi

7 milyon kişinin aç kaldığı, parasından 12 sıfır atan Zimbabve’de devlet başkanı Robert Mugabe, 85’inci doğum günü için 300 bin dolarlık, havyarlı ıstakozlu lüks parti organizasyonu yaptı.

AÇLIĞIN kol gezdiği, kolera salgını yüzünden 4 bine yakın kişinin öldüğü, halkın yüzde 94’ünün işsiz olduğu Zimbabve’yi 30 yıldır demir yumrukla yöneten Başkan Robert Mugabe, 85’inci doğum günü şölen hazırlıklarıyla halkıyla dalga geçiyor. Afrika’nın en yaşlı lideri Mugabe’nin 21 Şubat’ta başlayacak ve bir hafta sürecek doğum günü kutlamalarında 300 bin dolar harcanacak, beş ton pirinç tüketilecek, 100’e yakın deve kurban edilecek, misafirlere havyarlı ıstakozlu şampanyalı zengin mönü sunulacak.

Son 15 yılın en kötü kolera salgını

Doğum günü kutlamalarının organizatörü Patrick Zhuwawo, "Afrika’nın kahramanı ve ülkenin büyük lideri için doğum günü kutlamak bizim için çok önemlidir" derken ülkenin muhalif basını ve Batılı yetkililer "Korkunç. Ya ülkelerinde yaşananlardan habersizler, ya da tamamen umursamazlar" diye konuşuyor. Zimbabve, dünyanın en yüksek enflasyonuna sahip. Son 15 yılın en kötü kolera salgınını yaşayan ülkede geçen ağustos ayından bu yana yaklaşık 69 bin kolera vakası teşhis edildi.

Neler yiyecekler

2 bin şişe şampanya,

500 şişe viski,

8 bin ıstakoz,

100 kg karides,

3 bin ördek,

4 bin porsiyon havyar,

8 bin kutu Ferrero

Rocher çikolatası,

16 bin yumurta,

3 bin kek,

4 bin paket domuz sosisi,

500 kg peynir,

4 bin paket ****er.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Boğazından geçer ne olck. Onlar için halk önemli değil onlar küçük dünyalarında yaşıyolar nede olsa.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

tok açın halinden anlamaz.
    ya da
    zengin fakirin derdini bilmez.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by World.Hollow View Post
    tok açın halinden anlamaz.
    ya da
    zengin fakirin derdini bilmez.
    Katılıyorum.

Nesil
    2005
    Yer
    34

peki ben başka bir yere değinmek istiyorum filistine bu kadar yardım kampanyası yapılırken bu ülkeler neden unutuluyor?

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by hezzo View Post
    peki ben başka bir yere değinmek istiyorum filistine bu kadar yardım kampanyası yapılırken bu ülkeler neden unutuluyor?
    kımın neyı varda verecek?

Savaş ülkesinle bu ülkeyi bir tutuyorsan düşünülmesi gerekir.

o kadar çok zengin bir ülke olsak inan herkese yardım yapılır.

Nesil
    2005
    Yer
    34

Quote Originally Posted by World.Hollow View Post
    kımın neyı varda verecek?

Savaş ülkesinle bu ülkeyi bir tutuyorsan düşünülmesi gerekir.

o kadar çok zengin bir ülke olsak inan herkese yardım yapılır.
    sadece televizyonda son 1 haftada 9,5 milyon tl para topladık. Kızılay'ın+ hayırseverlerin yardımlarıyla Filistine gönderilen para en az 25 milyon tl'ye vardı. Verecek paramızın olmadığını düşünülmesinin düşünülmesi gerekir bence.
    Gazze'nin nüfusu: 400.000
    Zimbabwe'deki aç nüfus: 7.000.000 ayrıca.

Şimdi kimse yanlış anlamasın rica ederim.

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Zimbabwe'yi bizim tabii ki düşünmemiz gerekir ancak yıllarca bu ülkeleri sömürge olarak kullanan ülkelerin düşünmesi gerekmez mi?
    I'm back...

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

adamları spmure spmure bi kuru ekmege muhtac edıyolar o somurenlere yardım edenlerde hayatlarını dıledgıgı yasar gıder olan hep parası olmayana olur

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Ayranı yok içmeye..

Nesil
    2008
    Yer
    Anadolu Yakası

Quote Originally Posted by MostapHa View Post
    Zimbabwe'yi bizim tabii ki düşünmemiz gerekir ancak yıllarca bu ülkeleri sömürge olarak kullanan ülkelerin düşünmesi gerekmez mi?

düşünselerdi sömürmezlerdi bir bakıma değil mi yani seni ısıran sivrisinek veya vitaminini çalan asalak ne kadar düşünüyorsa onlarda en fazla o kadar düşünür Zimbabwe 'yi.. Kaldı ki dünya üzerinde bir sürü sosyal yardımlaşma örgütü var.. Sadece Çinin 5 milyar nüfusu olduğunu düşünürsek 7 milyon nüfus açlıktan ve hastalıktan ölüyorsa bu bi insanlık ayıbıdır..Başkanıda global siyasi görüşü hakkında taktir ediyorum bal tutan parmağını yalar ekolünü mükemmellik derecesinde uyguluyor..Ama tarih okumamış heraldeki yeni bir ekmek bulamazlarsa pasta yesinler polemiğine gider bu durum ve umarım Zimbabwe halkı o dirayeti ve cesareti kendinde bulur..
    çirkin öldü de, güzel ölmedi mi ..?

Mesaj Yetkileri