Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 40 arası toplam 40 sonuç

Konu: Oyundan Zevk Alma Rehberi

Ellerinize sağlık yazı gerçekten çok aydınlatıcı ve güzel olmuş.Bende menajerlik oyunlarını CM03/04'ten beri oynuyorum.Evimde bilgisayar yokken internet cafelerde özellikle FM serisi çıktıktan sonra gece 3'lere kadar sabahladığımı bilirim.
    Bende gerçekçi oynamaktan keyif alıyorum bu oyunu abartı taktikler yerine genel olarak uygulanan standart taktiklerle oynayıp başarılı olmak daha çok keyif veriyor özellikle FM 2005 serisinde Fenerbahçe'yle başladığım kariyerlerde genelde ilk sezon kovulup(mesela bunu oldukça gerçekçi yapmışlar ) sonra başka takım yönetirken geri çağrıldım ve güzel başarılar kazandırdım.Sonuç olarak oyunun hataları da olsa hepimizin bir şekilde vaktini harcadığına göre güzel bir oyun olduğunu düşünüyorum.Herkese bol FM'li günler

Ellerinize sağlık,çok hoş bir yazı olmuş.

Ben kariyer yapmayı sevenler kategorisinde gördüm kendimi,o halde yeterince zevk alıyorum bu oyundan.Vakit bulamıyordum epeydir oynamak için,bu hafta yeni bir kariyere başlayacağım ..

Ben de o alt liglerden takımları çıkarmayı seviyorum daha heyecanlı ve zevkli bence

Söyledikleriniz doğru ama gerçekci olabilmek için Türkiyedeki takımlar başta olmak üzere avrupadan da özellikle real madrid gibi takımlarda başkan kimliğiyle takımın başında olmak lazım.Çünkü transferler filan sagolsun başkanlarımız tarafından isteniliyor ve yapılıyor.

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Ben de Amiga dan beri FM oynayan oyunculardan biri olarak bu yazıdaki tüm ifadelere katılıyorum. Artık işlerim gereği çok az zaman bulup oynamama rağmen FM den gerçekten çok zevk alıyorum. Transfer, training, taktik vs derken tüm zamanımı tüketiyorum ve ancak bir kaç maç yaptığımı görüyorum.Şu anki FM nin geldiği noktada CM 94'ten beri bozulmayan ''oynanabilirlik'' ve ''gerçekçi hava'' yı gördükçe SI deki bu işin başında olan yazılım ustalarına saygı duyuyorum. FM 2010 dan çok umutluyum. 3D üzerinde durmalarına gerek yok. Zaten 3D ye hiç bir zaman ihtiyaç hissetmemiştik. Önemli olan gerçekçiliğin ve oynanabilirliğin nereye geleceği....

Ellerine sağlık gerçekten çok amacına uygun ve nitelikli bir yazı olmuş.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by hissiz View Post
    - Çabuk sıkılanlar : Genelde takım seçiminde çok kararsız kalırlar, uzun süre düşündükten sonra bir takım seçerler. Ancak nasıl bir takım seçerlerse seçsinler kısa sürede sıkılırlar. Çabuk gelen başarıdan olduğu kadar daha alt seviyeden başladıkları zamanda bir süre sonra sıkılarak yarıda bırakırlar. Keşke bu takımı almasaydım derler.
    benim için bi hastalık oldu bu sanırım son 1 ayda yarı sezonda kapattıgım kariyerlerin haddi hesabı yok sanırım 20yi bulmuştur. ayrıca 2 sezonda 3-4 kupa aldıktan sonra oyun dünyasının lideri sen oluyorsun kendini yönlendirmek zor oluyor, liverpoolda 2 sene şampiyonluk bi dolu kupa aldım daha öncesinde bi sene benficada 1 şampiyonluk birde uefa kupası kaldırmıştım, liverpool takımım herşeyi yapıyordu, torres gol kralı, gerrard aquilani falan dünyanın en iyi oyuncusu seçiliyordu, sıkıldım kariyer yapıyım dedim sözleşme imzalamadım bi ay kadar sonra Man Utd nin başına geçtim yarım sezon oynadım ama inanın tüm maçları tatile çıkıp asistana bıraktım, sonunda liverpooldan 4 yedigimi görünce oyunu sildim , daha öncesinde ilginç ligler açtım güney afrika, yunanistan, brezilya, arjantin falan denedim olmadı, dünya ligi yamasını indirdim onu da sevemedim. Böyle tvde ya da nette bişiy görüp yeni kariyer açma hevesi insana bi an yansıyor ama oyuna başladıktan 2-3 saat sonra sıkılıyorsunuz, bunu çözebilen varsa lütfen anlatsın, herhalde tek çözüm bi süre oyuna ara vermek.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

şampiyonluğu son maçta kaçırmanın zevkini de yaşayın.
    bu bana olmuştu ama ben 90. dk da şampiyon olmuştumSon maçtı bu maçı kazanırsam leciesteri şampiyon yapıcaktım yanlış hatırlamıyorsam 1-1 mi ne oldu maç çok saçma 1 gol yemiştik.Diyordum gitti şampiyonluk falan sonra hiç beklemediğim bek oyuncum çat diye topa vurdu ve golü attı kendime inanamadım leicesterla 5. sezonda şampiyon olmuştum.Sanırım bende kariyer sevenlerdenim

bu arada yazanın eline sağlık...

süper rehber olmuş

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by ThersoN View Post
    benim için bi hastalık oldu bu sanırım son 1 ayda yarı sezonda kapattıgım kariyerlerin haddi hesabı yok sanırım 20yi bulmuştur. ayrıca 2 sezonda 3-4 kupa aldıktan sonra oyun dünyasının lideri sen oluyorsun kendini yönlendirmek zor oluyor, liverpoolda 2 sene şampiyonluk bi dolu kupa aldım daha öncesinde bi sene benficada 1 şampiyonluk birde uefa kupası kaldırmıştım, liverpool takımım herşeyi yapıyordu, torres gol kralı, gerrard aquilani falan dünyanın en iyi oyuncusu seçiliyordu, sıkıldım kariyer yapıyım dedim sözleşme imzalamadım bi ay kadar sonra Man Utd nin başına geçtim yarım sezon oynadım ama inanın tüm maçları tatile çıkıp asistana bıraktım, sonunda liverpooldan 4 yedigimi görünce oyunu sildim , daha öncesinde ilginç ligler açtım güney afrika, yunanistan, brezilya, arjantin falan denedim olmadı, dünya ligi yamasını indirdim onu da sevemedim. Böyle tvde ya da nette bişiy görüp yeni kariyer açma hevesi insana bi an yansıyor ama oyuna başladıktan 2-3 saat sonra sıkılıyorsunuz, bunu çözebilen varsa lütfen anlatsın, herhalde tek çözüm bi süre oyuna ara vermek.
    Aynı şey bir çoğumuz için geçerli. Tüm kupaları kazandıktan sonra oyuna bağlayıcı bir sebep kalmıyor ve sıkılmaya başlıyoruz. Ama sonuçta o kupaları kazanana kadar geçirdiğimiz bir vakit var. Benim yazıda bahsettiğimde o vakiti arttırmak için bir şeyler yapmalıyız ki çabuk sıkılmayalım.

Mesela ben Fm2009'u ilk aldığımda GS ile oyuna başladım. 2013 e kadar oynadım ve ilk sezon dışında her sene şampiyon oldum. 2. sezon Uefa'yı aldım. Birkaç kez de Türkiye kupası ve süper kupayı aldım. Geriye bir tek şampiyonlar ligi kalmıştı. En son onu da sanırım 2012'de kazanmıştım ve ondan sonra eski tadı vermemeye başladı bende 2013 te kariyeri noktaladım.

Ardından burda forumda bir süre vakit geçirdikten sonra (gene senin dediğin gibi) tekrar oyun hevesi geldi ve Tottenham kariyeri açtım. Ancak çok kısa sürede yıldızlar topluluğu bir takım yaratınca sıkıldım ve ilk sezonu tamamlamadan kapattım. Tekrar GS kariyeri açtım, gene 2013'e kadar oynadım. Gerçekten zevkli bir kariyer olmuştu. Bu sefer avrupa kupası alamadan o kariyeri de noktaladım.

Yeni bir heyecan arıyordum ve sitede kariyer yayınlamaya karar verdim. Takım olarak bir heyecanı olsun diye yaşadığım kentin takımı İskenderun Demirçelik Sporu aldım. 6 sezonluk bir kariyer yayınım oldu ve oldukça keyifliydi benim için. O kariyeri sonlandırma sebebim crash dumps'tan dolayı oyunda oluşan bazı hatalardı yoksa 2010 çıkana kadar devam etmeyi düşünüyordum. Şimdi Hull City ile yeni bir kariyerde ilk sezonumdayım ve gene çok zevkli gidiyor.

Yani özetle kendimi sınayarak ve sorarak oyundan aldığım zevk ve heyecanı mümkün olan en üst seviyede tutacak kariyerler açtım, skinler, yüz paketleri, logolar indirerek oyunuma görsel güzellikler kattım ve Fm2010'un çıkmasına az bir süre kala hala zevkle Fm2009 oynuyorum. Bunda Turksportal'da geçirdiğim vakitlerinde büyük etkisi var, burada geçirdiğim her vakit Fm oynama isteğimi arttırıyor.

Not: Mesela sitedeki diğer arkadaşlarda ortak kariyerler veya diğer organizasyonlarla halen oyundan zevk alabiliyorlar. Kariyer yayını gerçekten tek başına oynamaktan çok farklı, böyle bir deneyimin yoksa tavsiye ederim.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri