Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 57 sonuç

Konu: İtiraflarınız (FM ile ilgili)

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Default İtiraflarınız (FM ile ilgili)

Hepimizin 1-2 kezcik bile olsa oyunda yaptığımız ufak tefek "masum üçkağıtlar" olmuştur. Mesela yenildiğimiz bir maçı kaydetmeden oyundan çıkıp tekrar oynamak, bir oyuncuyu transfer etmek yada satmamak için yaptığımız oyunlar gibi birçok şey...

Şimdi İTİRAF zamanı !

Not1: Forumlarda itiraflar ile ilgili konu açılıp açılmadığını arattım, buna benzer 2 sonuç buldum ancak onlar gerçek hayatla ilgili idi. Bu sefer sadece Football Manager ile ilgili itiraflar bekliyorum.

Not2: Oyunun daha önceki versiyonları hatta oyunun adı CM olduğu zamanlarla ilgilide olabilir.

İyi itiraflar, iyi eğlenceler...

Formatımız :

itiraf ediyorum ;

" itirafınız " [nickname]

Diğer itiraflara yorum yazmak saygı sınırları içerisinde olmak kaydıyla serbesttir.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Ben başlıyorum

itiraf ediyorum ;

" Satmak istemediğim regen bir oyuncumu klüp başkanı kendi inisiyatifini kullanarak sattığı için oyundan çıkıp tekrar load yapıp oyuna girdim (her load yapışımda aynı transfer gene gerçekleşiyordu). Ardından oyuncu için istediğim parayı 37.5m avro yapıp oyuncunun statüsünüde indispensable yaptım. Ayrıca budget adjustmente girip transfer bütçesinden maaşlara ayrılan bütçeye aktarabildiğim kadar aktardım ve tüm bunların sonucunda transferi engellemiş oldum. Daha sonrada oyuncuyla sözleşme yenileyip iyice garantiye aldım " [ hissiz ]
    Last edited by Walter Sakana : 14.Mart.2009 at 01:00 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

yenildiğimiz bir maçı kaydetmeden oyundan çıkıp tekrar oynamak

bunu fm 2005 oynarken yani 3 sene önce yapıyordum artık yapmıyorum
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    Şehr-i Bursa

Fmye ilk basladığım zamanlar hileli transfer yapıyordum...
    Cm 01 de Buffon,Cafu,Rio Ferdinand,Carlos,Zidane,Ronaldo Fb de oynuyordu...

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Hayatımda açıkca söyleyeyim yaptığım tek hile var.

Galatasaray'ın bütçesini 4 katı fazla yapmıştım. Fm 2007'idi sanırım

Takıma doğru dürüst bütçe vermiyor ki oyun.. İlk sene oyuncu satsan bile çok iyi transferler yapamıyorsun.

FM 2006 da TOTTİ CRİTİANO RONALDO fln GALATASARAYDA TOPLAMIŞTIM HİLE İLE

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Bu format olayını kimse benimsemiyecek anlaşıldı neyse sorun değil transferlerden açılmışken benimde aklıma bikaç üçkağıdım geldi

Ben eski versiyonlarda mutlaka almak istediğim oyuncuları listeme alır onlara başka takımlar teklif yaptığı zaman astronomik teklifler yaparak diğer takımların tekliflerinin kabul edilmesini önlerdim. Ta ki o oyuncuyu alacak param olana yada sözleşmesi bitene kadar.

bu arada benim üçkağıtlarım genelde fm2008 den önceydi, fm2008den beri gayet dürüstçe oynuyorum çünkü böylesi daha gerçekçi ve zevkli geliyor artık. Hele ki benim gibi oyunda zevk alma rehberi yazmış birinin bu tür şeyler yapması çok tezat kaçar

Fm08'de ki son kariyerimde Barcelona'nin basindayken, Diyarbakirspor'dan ve Galatasaray'dan birer oyuncu transfer edip, bunlarin karsiliginda iki kulübe de 50ser m € vermistim. Amacim iki takimin finansini düzeltmekti. (:

Bir de Diyarbakirspor'un basindayken, ligin son haftasinda Galatasaray'a bilerek yenilmistim ve Galatasaray'i ligde sampiyon yapmistim. Fenerbahce'nin 1 puan önündeydi Galatasaray ve mutlaka galip gelmesi gerekiyordu, sampiyon olabilmesi icin. Biz de takimiza kiyak cektik.

(: FM 2008 e Kadar hilenin Krallari bendeydi (: oyle de ego tatmini yapiyodum zevkLi qeLiyodu bana. Ne bileyim add manager yapip fenerbahce ye yildizlari getirmek daha sonra da berabere kalmadan sampiyon oLmak hos oLuyodu (: hele bir milan Uefa Final i vardi fm 2005 de sanirim 10 defa oynadim ama hala kazanamiyorum haber cikti gaztede hemen milan manager istifa etti (: mac sonucu milan 0 fenerbahce 20 (: add manager sag olsun Ama artik sadece kuLLandiqim Scout Programlari var Ama sadece PA degeri merak ettigim icin

Nesil
    2008
    Yer
    Aydin

FM07ydi yanlis hatirlamiyorsam... editorden FBye b ve c takim ayarliyordum, b ve c takimlari barcelona ve manchester united oluyordu genelde aynisini aydinspor icin yapiyordum bayern münih ve real madrid'i
    birde gs bjk 2.lige atiyordum pilot takim yapiyordum onlarin yerinede aydinspor ve altayi birinci lige cikarmisdim.. hile li felandi ama zevkliydi ya

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul - Ataşehir

İtiraf ediyorum

Türkiye liginden bir takım almayıpta avrupada oynadığım zaman; Türk takımlarının avrupa kupa maçlarında,hep kaydettim oyunu, yenildilersetekrar girdim, tekrar oynattım. Gs, Fb Şampiyonlar ligi kazandı kariyerlerimde, Ts,Bjk Uefa kazandı, Kayseri avrupanın gediklisi oldu. Türkiye ligi katsayısı avrupada ilk 5 'e girdi, 3.şampiyonlar ligine 3 falanda uefaya takım saldık

Herşey Türkiye için bana kârı olan bir hile değil : ) -- иo escape --

İtiraf Ediyorum Hakim Bey

Milandayken Kaladzeyi satmak için kendime 2.menajer yaratıp barcelonanın başına geçiriyordum.Sonra barcelona takımının bütün bütçesini kaladzeyi almak için kullanıyordum

Nesil
    2007
    Yer
    Lefkoşa

Fm 2009'da Maldonado'yu satamıyordum. En sonunda Add Manager'den Milan'ı aldım. Emerson. Pato ile Maldonado'yu takas ettim İşin ilginç tarafı Maldonado Milan'da 7 küsür ortalamyla oynuyordu. Sattığıma pişman oldum

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Fm2008de tatile çıka çıka Kasımpaşa ile TSL yi aldım.Sonra normal oynadım 18. oldum .
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Quote Originally Posted by Anders View Post
    Fm 2009'da Maldonado'yu satamıyordum. En sonunda Add Manager'den Milan'ı aldım. Emerson. Pato ile Maldonado'yu takas ettim İşin ilginç tarafı Maldonado Milan'da 7 küsür ortalamyla oynuyordu. Sattığıma pişman oldum
    çok komikmiş yha

fm serilerinde pek olmadı ama cm'lerde yenilip kaydetmeden çıktığım maç sayısını ne sen sooor ne ben sölüyüm kardeş (cm derken cm4 + cm 03-04)

Nesil
    2006
    Yer
    Varşova

Hala Belediye Vanspor ile Friedel Maldini Leo Nedved Juninho Appiah Ronaldo Kovacevic li kadromla oyunumu 2. ligde devam ettirmekteyim. Ama fazla zevki kalmadığını da söylemeliyim. Sanırım hilesiz yeni bir oyuna döneceğim

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara - Kars Arası (=

2007 de hile ile C. Ronaldo L. Messi R. Ferdinand F. Torres W. Rooney gibi isileri almıstım

Nesil
    2006
    Yer
    trabzon

scout programıyla bütün beleş pa lı oyuncuları trabzonspora topladım ve ligi 4. bitirdim.ama bunun bana çok faydası oldu.oyunda pa 200 bile olsa maçların ca yla oynandığının farkına wardım.bir başka dikkatimi çeken olaysa çoğu oyuncunun gelişimini %100 tamamlıyamıyor olmasaydı.190 lık pa ların 140 ca da tıkanıp kalması epey sinirimi bozmuştu

Nesil
    2006
    Yer
    11

itiraf ediyorum ;

Cm01 de editörden bütün yıldızları hangi takımla başlıyacaksam oraya alıyordum CM03-04 ve FM 2005de kaydedip cıkma olayını cok fazla yapıyodum.Bilenler bilir Fm 05de bi Lua Lua belası vardıki NUFC şamp ligi yada uefa da denk gelmesin die dua ediodumAynı şekilde Makaay.Olay öle bi boyuta gelioduki benim icin; kazanmak yada kaybetmek deil inat oluodu sırfBir arada dier klüplerle birleşip en kötü oyuncularımı tüm transfer bütcelerini vererek satıyodumBu dediğimi son olarak 05de yaptım dediğim gibi.Fm 2006dan beri transfer olayı bi yana zaten kaydedip macı tekrar bile oynamam.Sevmiyorum gerçekçiliğini yitirio oyun bence.Son itiraf:az önce evimde Kieve 1-0 yenildim.Bende bi sinir bi sinirdayanamadım cıktım bidaha girdim.Fakat vicdanım cok rahatsız oldu.Allah'tan tekrar kaybettim aynı skorlaMactan sonra hemen kayıt ettim.Saygılar...

Talking

itiraf ettim gitti

aslında bu öyle bi hile değil, ama hile işte

stuttgart'ın yanı sıra brezilya'nın da başındayım. amc bölgesinde kaka'nın yedeği olan felipe bayern'de oynuyor. ilk maç ikinci devre oyuna aldığım felipe'yi 3 gün sonraki ekvator maçında 90 dakika sahada tuttum bi de fikstürde ne göreyim? 3 gün sonra ligde bayern'le maçım varmış tesadüfe bak

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

Bende itiraf ediyim bari Fm 2008 de c. ronaldo, david silva, kompany i Fenerbahçe ye alıp şampiyonlarligini almıştım. Ama 2 sezon ancak oynayabildim, pek bir zevki cıkmıyo bi süreden sonra

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

bende itiraf edeyim kuzenimle kurduğum oyunda bu marguinhostan bişey olmaz deyip aldırmadım sonra ben aldım...

hırs başka bişey işte..
    BÖBÜRLENME PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR

Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın.
    Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın...”
    Şeyh Edebali

Default sinir ya

arkadaslar 5 mılyon euroluk adama 50 mılyon verıyorum gelmıyor.boyle sacmalık olurmu.deportıvoyu aldım.kasada 85 mılyon euro var.degerı 13 mılyon euroluk demıselıse 70 mılyon verdım gelmıyor.allah askına takıma 3 adet cok kalıtelı transfer ıcın 300 mılyon euromu lazım ya.

itiraf ediyorum UEFA kupasını aldıgım yıl Fenerbahçe ile ilk elemelerde iskoçların takımını geçememiştim 2 kez save yapmadan tekrar başlattım en son 3-2 yendim ve o UEFA kupasını kazandım :P

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

FM 2009 iLe iLgiLi itirafım şu.:Oyunum yok.
    HiLecinin kraLıydım bir zamanLar.Fm 2005te TR Liginin yanına hep büyük bir Lig aLıyordum ve büyük takımLarın finansLarını hortumLuyordum.Ama bir süre sonra bıktım.Çocukça geLmeye başLadı.En son yaptığım hiLeyi hatırLamıyorum biLe...(:

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Kaybedince sürekli küfür edip kapattıgımdan FM2009'da sadece 2 kere 1 sezonu bitirebildim. Genelde ligin ilk 3 haftasında kaybedip bırakıyorum.

Ortak Kariyerlerde bile bu huyum devam ediyor malesef 3-4 kere kariyer bıraktıgımı bilirim.

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya / 07

Benim sabıka bayağı kabarık .
    CM 01/02
    Boş kale açma
    Yabancıları türkleştirme
    FM serilerinde tek yaptığım maçtan önce kayıt edip önemli adamlarım sakatlanırsa tekrar oynama.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Bu bir hilemi bilmem ama her oyunumda Fenerbahçe + Ankaragücü'ne +20 milyon eklerim finans olarak güçlendiririm. Avrupadada oynasam durum değişmez. İnsan sevdiği takımların başarısız olmasını istemiyo işte

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Bi tane daha geldi aklıma;
    Önceki versiyonlarda aralık ayı sonunda sezon sonu sözleşmesi bitecek oyunculara bakar aralarından en az 15-20 tanesiyle anlaşırdım. Daha sonra sezon bitince bu anlaştıklarım arasından eleme yapar, en iyilerini seçer ve diğerlerinin transferinden vazgeçerdim. Adamlar bana gelmek için bi sürü klübün teklifini reddedip beni seçiyo ben adamları ortada bırakıyodum
    Ama artık yeni versiyonlarda bunu kaldırmışlar, biriyle anlaşınca daha sonra o transferi iptal edemiyoruz, böylesi daha gerçekçi tabi...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İtiraf ediyorum:
    Sitedeki 4 sezonluk Fenerbahçe kariyerimin 2.sezonunda Udineseye 5-1 yenilince baştan oynadım ve turu geçtim.
    Tüm kariyer boyunca yaptığım tek hile buydu.Hazmedemedim bu yenilgiyi.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri