Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 124 sonuç

Konu: Turksportal Masaüstü 2009 - Teknik Problemleri

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Default Turksportal Masaüstü 2009 - Teknik Problemleri

Bu başlık altında Teknik olarak Turksportal Masaüstü 2009 yazılımında sorun yaşayan arkadaşlarımızın mesajlarını bekliyoruz.

Yazılımı çalıştırmadan önce lütfen tüm belirtilen işlemleri yaptığınıza emin olunuz.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Exclamation Sıkça Sorulan Sorular

- Microsoft Vista Kullanıyorum, Yamayı Nasıl Çalıştırmam Gerekiyor?
    'Kullanıcı Hesabı Denetimi' devrede Vista kullanıcıları yama kısayoluna sağ tıklayarak 'Yönetici olarak çalıştır' seçeneğini kullanarak yamayı çalıştırdıkları taktirde oyunları Türkçeleşecektir.

- Vista Kullanıcıları 'Kullanıcı Hesabı Denetimi' devre dışı bıraksınlar mı?
    Bunu önermemekteyiz. Turksportal Masaüstü yazılımı FM dosyalarına erişim için sistem tarafından yetkilendirilmelidir. Bunun için oyuna başlamadan önce kısayol sağ tıklanmalı ve çıkan menüden 'Yönetici olarak çalıştır' ile yama çalıştırılmalıdır.

- Virus/Firewall programım 'Turksportal Masaüstü Yazılımı' için izin istiyor, ne yapmam gerekli?
    Turksportal tarafından önerilen bağlantılardan indirilen dosyaların hepsi virüs kontrolünden geçmiştir. Bunun dışındaki bağlantı sağlayan yerlerden indirilen dosyalar için virüs kontrolünden geçirmenizi öneririz. Firewall veya Virüs programlarınızın uyarı vermesinin sebebi Turksportal Masaüstü Yazılımının server ile temasa geçmek istemesidir. Programın sağlıklı işleyebilmesi için Firewall veya Virüs programlarınızın uyarıları için güvenilir (Safely) / izin ver (Allow) seçeneklerini seçmenizi tavsiye ederiz.

- Oyuna başlamadan ne yapmam gerekiyor?
    Oyuna başlayabilmeniz için 'Ayarlar' dan oyun klasörünü seçmeniz gerekmektedir. Oyunu kurduğunuz klasörü belirlemeniz için 'Ayarlar' da 'Oyun Klasörü' karşısında yer alan gri klasör simgesine tıklayınız. Çıkan seçim kutusundan oyununuzu nereye kurduysanız belirtiniz ve tamam düğmesine basınız.

Standart Kurulum Klasörü: C: -> Program Files -> Sports Interactive -> Football Manager 2009
    STEAM Kurulum Klasörü: C: -> Program Files -> Steam -> Steam Apps -> common -> Football Manager 2009

- Oyun klasörünü belirledim fakat 'Uygulama Dosyası Bulunamadı' uyarısı alıyorum, ne yapmam gerekiyor?
    Oyunu belirlediğiniz klasöre gidiniz ve fm.exe dosyasının mevcut olup olmadığına bakınız. Eğer oyunu başlatan uygulama dosyasının adı FM09 veya farklıysa bunu fm olarak belirleyiniz.

- Oyuna başladım ama Türkçeleşmedi
    Oyun ekran üzerinde daha hızlı hareket etmeniz için ekran görüntülerini depolar, bu dosyalar Türkçeleşmediği için silinmesi gerekmektedir. Turksportal Masaüstü 'Ayarlar' menüsünden 'Tamponlanmış Verileri Temizle' seçeneği aktif olduğu taktirde depolanmış veriler silinecektir ve oyununuz Türkçe olacaktır. (Bu işlem için oyundan çıkıp, Turksportal Masaüstü programı üzerinden tekrar başlamanız gerekmektedir)

- Kendim Depolanmış verileri temizleyebilir miyim?
    Evet bu mümkündür, yapmanız gereken bu dosyaların saklandığı yere gidip 'cache' klasörünü silmektir.

Windows XP:
    1. 'Bilgisayarım' ı seçin.
    2. Sırasıyla bu klasörlere gidin 'Documents and Settings' -> -> Application Data
    3. 'Sports Interactive' klasörünü açın.
    4. 'Football Manager 2009' klasörünü silin.

Wndows Vista:
    1. Başlat'a tıklayın.
    2. Başlangıç menüsündeki kullanıcı adınıza tıklayın
    3. 'AppData' ve ardından 'Roaming' klasörüne gelin
    4. 'Sports Interactive' klasörünü açın.
    5. 'Football Manager 2009' klasörünü silin.

- Oyuna Başla yaptım ama hiçbirşey yok?
    Bilgisayarınızda Flash desteği olmak zorundadır. www.adobe.com web sitesinden veya Turksportal Masaüstü kurulumu ile birlikte gelen 'flash_player_10_active_x.exe' dosyasını kurmalısınız.

- Oyuna başla yaptım fakat nasıl Türkçe başlatacağımı anlayamadım?
    Menüden oyuna başla seçeneği seçildikten sonra Gillette Blue 3 ekranında yer alan top, mouse kullanılarak 3 kere tıklanmalıdır. Her sektirmede skor tabelası bir artacaktır. Skorunuz üç olduğu zaman sağ alt kısımda 'Başla' düğmesi belirecektir. Buna tıklayarak oyuna başlayabilirsiniz.

- Oyuna başla yaptım, Topu 3 kere sektirdim ve Türkçe'ye başladım şimdi ne olacak?
    Bu işlemin ardından Turksportal Masaüstü yazılımı oyuna erişim sağlayacak ve kısa süreliğine ekrandaki simgeler kaybolacaktır. Bu esnada, siz top sektirmeye devam edebilirsiniz. İşlem tamamlandıktan sonra tüm programlar gözükecek simge durumunda küçülecektir. Başlat çubuğuna yerleşen oyuna tıklayarak devam edebilirsiniz.
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Mustafa abi, ben yazilimi indirdim, ayarlari yaptim. Klasörün icindeki programlarin hepsini kurdum, verileri sildim. Ama yine de oyun Türkce olmadi.
    Ayarlara girdim, dil seceneklerine baktim. English yaziyor, yaninda da Türk bayragi var. Ben neyi yanlis yaptim acaba ?

Not : Xp kullaniyorum, orjinal oyunum ..

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by EmperoR View Post
    Mustafa abi, ben yazilimi indirdim, ayarlari yaptim. Klasörün icindeki programlarin hepsini kurdum, verileri sildim. Ama yine de oyun Türkce olmadi.
    Ayarlara girdim, dil seceneklerine baktim. English yaziyor, yaninda da Türk bayragi var. Ben neyi yanlis yaptim acaba ?

Not : Xp kullaniyorum, orjinal oyunum ..
    Düzgün bir biçimde çalışıyor mu yazılım? Yani herhangi bir hata mesajı veriyor mu oyunu açarken ? Ek bilgi verebilirsen mesela bilgisayarının özellikleri (ram işlemci) ve DVD mi yoksa STEAM mi?
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    Düzgün bir biçimde çalışıyor mu yazılım? Yani herhangi bir hata mesajı veriyor mu oyunu açarken ? Ek bilgi verebilirsen mesela bilgisayarının özellikleri (ram işlemci) ve DVD mi yoksa STEAM mi?
    Abi hicbir sorun yok yazilim da. Herhangi bir hata mesaji falan da almadim. Bilgisayarimin özellikleri oyunu kaldirabilir kapasitede, yani oyunu bugüne kadar sorunsuz, rahat bir sekilde oynadim.

Su olay cok ilginc. Dil seceneginde Türkce olmasina ragmen, oyun Türkce olmadi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Pek önemli değil ama başlık adı yanlış .
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Quote Originally Posted by TaYLaN View Post
    Pek önemli değil ama başlık adı yanlış .
    evet 2009 olacak

Yazilimi kaldirdim, yeniden yükledim. Oyun Türkce oldu.

Nesil
    2006
    Yer
    Göçebe

http://tinypic.com/view.php?pic=206c4m8&s=5

şöyle bir hata alıyorum. silip tekrar kurdum fayda etmedi.

Last edited by tosunpasa : 14.Mart.2009 at 16:23
    Hani, kurşun sıksan geçmez geceden,
    Anlatamam, nasıl ıssız, nasıl karanlık... Ve zehir - zıkkım cıgaram.

Nesil
    2006
    Yer
    İsTaNBuL-BaKıRKöY

turksportal masa ustunu ındırdım acıklanan hersyeı yaptım ama yıne turkce olmadı sılıp yenıden kurdum depolanmıs verılerı sıldım yenıden baslattım verılen ek programları yukledım ama oyun gırıyorum dıl seceneklerıne gırdıgımde sadece ıngılızce var ama yanındakı bayrak turk bayragı oyunum orjınal ve vısta pc dekı program yardımcı olurmusunuz??

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by tosunpasa View Post
    http://tinypic.com/view.php?pic=206c4m8&s=5

şöyle bir hata alıyorum. silip tekrar kurdum fayda etmedi.

yönetici konumunda çalıştırmalısın yazılımı tosun, turksportal masaüstü kısayoluna sağ tıkla sonra yönetici konumunda çalıştır de. Bunu demesinin sebebi yöneti haklarından dolayı olabilir.

Quote Originally Posted by cntz87 View Post
    turksportal masa ustunu ındırdım acıklanan hersyeı yaptım ama yıne turkce olmadı sılıp yenıden kurdum depolanmıs verılerı sıldım yenıden baslattım verılen ek programları yukledım ama oyun gırıyorum dıl seceneklerıne gırdıgımde sadece ıngılızce var ama yanındakı bayrak turk bayragı oyunum orjınal ve vısta pc dekı program yardımcı olurmusunuz??
    Masaüstü yazılımını çalıştırmadan önce sağ tıklayıp yönetici konumunda çalıştır seçeneği ile çalıştırın
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    İsTaNBuL-BaKıRKöY

tşkrler oldu

Nesil
    2006
    Yer
    Göçebe

evet mustafa abi çözüldü sorun teşekkürler. alışamadık şu vistaya bi türlü
    Hani, kurşun sıksan geçmez geceden,
    Anlatamam, nasıl ıssız, nasıl karanlık... Ve zehir - zıkkım cıgaram.

Nesil
    2006
    Yer
    İsTaNBuL-BaKıRKöY

pki bişey sorcam hep bu şekildemi çalıstırmamız gerekiyo yönetici konumunda dışında da çalıştırabılırmıyız?

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

oyuncu etkileşimi bölümü türkçemi bende ingilizce çıktı.orayı türkçeleştirdinizmi yoksa bendemi sorun var?

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

%34 oranında yeni eklenen cümlelerle hatırlarsanız 2008 de bu oran %99,4 idi. 2009'a %34 ile başladık ve güncellemelerle bu oranıda yükselteceğiz
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

automation error
    C:\program files\steam\steamApps\common\football manager2009

bu şekilde bi hata alıyorum neden olabilir acaba.ilk başlarda almıyodum güncelleme yapınca almaya başladım.oyuna girmede bi problem yok şu an.birde dosyanın bulunduğu konumda dosyanın ismi fm ismini fm.exe olarak değiştirmeme gerek varmı.programı kaldırıp baştan kurdum ancak yine aynı hatayı verdi.biliyorum çok oldu ama mevcut versiyon1.50 diyor son versiyon 1.48 güncellemeye gerek varmı?
    Last edited by Omer90 : 15.Mart.2009 at 10:34

Ya açıkça söylemek gerekirse iyi bir yama olmamış neden derseniz toplantılar full ingilizce..Örneğin X siteden indirdiğimz adının bille duyulmadığı bir siteden indirdiğimz türkçe yama %95 lere ulaşıyorda koskoca türksportal ocak ayında çıkaracağı türkçe yamayı bu seviyelere ulaştıramıyor..Mustafa Budak bu işlerle ilgilenirse sevinirim çünkü lig bitiyor kaldı 10 hafta yılbaşıyla birlikte türkçe geliyor dediniz yalan oldu ama yinede sizleri tebrik ederim..
    "Silgi kullanmadan resim çizme sanatına hayat denilmektedir."

biraz hatalar var ama yinede güzel

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Başka bir çalışmayla kıyas içerisine girmek istemem ama başka bir çalışmanın ne durumda olduğunu görüyoruz, Google translate'in bile daha iyi çevirdiği cümle kalıpları var.

Ayrıca %95 gibi kullanıcı yanıltmanın kolay olduğu rakamları bizde verebilirdik.

Görüldüğü üzere "Yeni eklenen cümleler, oyuna kazandırılan Erkek/Bayan ayrımı ile daha önceleri 25Bin civarında olan cümle sayısı atık 60Bin!" şeklinde çeviri başkanımızın bir açıklaması oldu. Tabiki bizlerde daha iyisini istediğimiz için biran önce yayına verdik çalışmayı adı üzerinde zaten BETA.. Gelecek günlerde yeni güncellemeler ile karşınızda olacağız
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Keyboard hatası alıyorum fakat oyun çalışıyor türkçe olarak. tabi explorer kapanıyor cihaz ayılıyor bayılıyor. sonra düzeliyor nedendir acaba?

haha cache klasorunu silim dedm sildim oldu. ilginç keşiflerdeyiz turksportal ailesi

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by hopeful7 View Post
    automation error
    C:\program files\steam\steamApps\common\football manager2009

bu şekilde bi hata alıyorum neden olabilir acaba.ilk başlarda almıyodum güncelleme yapınca almaya başladım.oyuna girmede bi problem yok şu an.birde dosyanın bulunduğu konumda dosyanın ismi fm ismini fm.exe olarak değiştirmeme gerek varmı.programı kaldırıp baştan kurdum ancak yine aynı hatayı verdi.biliyorum çok oldu ama mevcut versiyon1.50 diyor son versiyon 1.48 güncellemeye gerek varmı?
    gerek yok vista kullanıyorsan oyuna başlamadan önce kısa yola sağ tıkla ve yönetici olarak başlat demelisin.
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

gerek yok vista kullanıyorsan oyuna başlamadan önce kısa yola sağ tıkla ve yönetici olarak başlat demelisin.
    xp kullanıyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Oyuna Başla'ya tıkladım.

Lütfen Bekleyiniz yazdı.30 saniye sonra Yanıt Vermiyor yazdı ve kapandı.Vista kullanıyorum.

v 0.1.50 şimdi otomatik güncelledim...dosya boyutu 7.5 mb ...güncelleme iyi gibi...ne gibi değişikler oldu detay verebilirmisiniz...teşekkürler

Default Hata...

http://img269.imagevenue.com/img.php?image=73892_1_122_471lo.jpg

-ilk olarak yukarıdaki resimdeki hata hakkında yardımınızı bekliyorum.
    0.1.50 'yükseltikten sonra yukarıdaki güncellemeyi gösteriyor.bunun sebebi nedir?

http://img242.imagevenue.com/img.php..._122_493lo.jpg

-ikinci olarak ise programı çalıştırırken yukarıdaki hatayı veriyor ama yinede fm çalışıyor.

-üçüncü hata ise program bazen türkçe açılıyor bazen ingilizce.cache klasörünü sil komutu işaretli fakat yinede bazen ingilizce açılıyor.

bu konularda yardımcı olursanız sevinirim.

teşekkürler...

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by fkayadelen View Post
    http://img269.imagevenue.com/img.php?image=73892_1_122_471lo.jpg

-ilk olarak yukarıdaki resimdeki hata hakkında yardımınızı bekliyorum.
    0.1.50 'yükseltikten sonra yukarıdaki güncellemeyi gösteriyor.bunun sebebi nedir?

http://img242.imagevenue.com/img.php..._122_493lo.jpg

-ikinci olarak ise programı çalıştırırken yukarıdaki hatayı veriyor ama yinede fm çalışıyor.

-üçüncü hata ise program bazen türkçe açılıyor bazen ingilizce.cache klasörünü sil komutu işaretli fakat yinede bazen ingilizce açılıyor.

bu konularda yardımcı olursanız sevinirim.

teşekkürler...
    aynısı bende de oluyor ve xp kullanıyorum bir de sürekli güncelliyorum fakat hala eski versiyonda çalışıyor

Quote Originally Posted by mangi View Post
    aynısı bende de oluyor ve xp kullanıyorum bir de sürekli güncelliyorum fakat hala eski versiyonda çalışıyor
    sanırım bu problem çoğu xp kullanıcılarında var bende de oluyor.hatta üstteki mesajda da belirttim.

peki güncelleme versiyonlarının hatası ve oyunun türkçe olmaması hakkında nasıl bir çözüm önerirsin? "cache klasörünü sil seçeneği" işaretli olduğu halde yine türkçe olmuyor...daha sonra ben kendim cache klasörünü silemem rağmen oyun tr olmuyor ama bazende cahe klasörünü silince tr olabiliyor...anlayacağın bir türlü standartı yakalayamadık

teşekkürler.

Bu sorun bende de var.. Hem de vista kullanıyorum..

Sanırım Steam kullananlarda o açılıştaki sorun çıkıyor ? Güncelleme konusunda da sorunum aynı

Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri