Sayfa 2 / 5 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 124 sonuç

Konu: Turksportal Masaüstü 2009 - Teknik Problemleri

bu top sektirme olayı nedir peki ustalar??Her seferinde top mu sektirecez.bunu değiştirmeniz mümkün değil mi?

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    gerek yok vista kullanıyorsan oyuna başlamadan önce kısa yola sağ tıkla ve yönetici olarak başlat demelisin.
    mustafa , xp kullananlarda oluşan bu hatalar hakkında bazılarımız birşeyler yazdı...en azından konuyla ilgili birşeyler yapılıp yapılmayacağı , yada neden kaynaklandığını bulmaya çalıştığınız konusunda birkaç birşey yazman yada konuyla ilgili admin arkadaşlardan yazmalarını rica etsek çokmu şey istemiş oluruz?yanlış anlama bu size eleştri değil fakat forum üyeleride gelişmeler hakkında bilgi almak ister sanırım..zaten forumumuzunda amacı bu değil mi?forumlarda aslolan seviyeli bir biçimde bilgi ve çalışma paylaşımı değil midir?ama belkide bu hataları sen yada diğer adminler henüz okumadı ondan cevap verilmiyor yada buna kimsenin zamanı yok...o zaman başka.saygı duymaktan başka çaremiz yok..kusura bakmayındediğim gibi bu bir sitem değil ama küçük bir tavsiye...unutmayın fm severlere emeğiniz çok bunuda hiçbirzaman gözardı etmeyiz

teşekkürler...

Mustafa Bey merhaba. İnanın bende herkes gibi bu oyunun hastalarındanım ama genelde yalnız takılmayı seviyorum.Su zamana kadar çıkardığınız yamalar olsun türkçeleştirme programları olsun hiç sorun yaşamadan kurdum ve çalıştırdım. Fakat son çıkartmış olduğunuz 2009 masaüstü programını herşeyi deneyerek arkadaşların yazılarını okuyarak denedim uğraştım ama birtürlü türkçe olmuyor.Aynen ayarlarda türkçe yazıyo fakat oyun ingilizce xp kullanıyorum lütfen yardım istiyorum fotball managersiz kalmak susuz kalmak gibi.. : ) Yardımlarınızı bekliyorum saygılar...

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by agreeable View Post
    Mustafa Bey merhaba. İnanın bende herkes gibi bu oyunun hastalarındanım ama genelde yalnız takılmayı seviyorum.Su zamana kadar çıkardığınız yamalar olsun türkçeleştirme programları olsun hiç sorun yaşamadan kurdum ve çalıştırdım. Fakat son çıkartmış olduğunuz 2009 masaüstü programını herşeyi deneyerek arkadaşların yazılarını okuyarak denedim uğraştım ama birtürlü türkçe olmuyor.Aynen ayarlarda türkçe yazıyo fakat oyun ingilizce xp kullanıyorum lütfen yardım istiyorum fotball managersiz kalmak susuz kalmak gibi.. : ) Yardımlarınızı bekliyorum saygılar...
    Quote Originally Posted by fkayadelen View Post
    peki güncelleme versiyonlarının hatası ve oyunun türkçe olmaması hakkında nasıl bir çözüm önerirsin? "cache klasörünü sil seçeneği" işaretli olduğu halde yine türkçe olmuyor...daha sonra ben kendim cache klasörünü silemem rağmen oyun tr olmuyor ama bazende cahe klasörünü silince tr olabiliyor...anlayacağın bir türlü standartı yakalayamadık

teşekkürler.
    Quote Originally Posted by furkanaksin View Post
    Bu sorun bende de var.. Hem de vista kullanıyorum..

Sanırım Steam kullananlarda o açılıştaki sorun çıkıyor ? Güncelleme konusunda da sorunum aynı
    Quote Originally Posted by fkayadelen View Post
    http://img269.imagevenue.com/img.php?image=73892_1_122_471lo.jpg

-ilk olarak yukarıdaki resimdeki hata hakkında yardımınızı bekliyorum.
    0.1.50 'yükseltikten sonra yukarıdaki güncellemeyi gösteriyor.bunun sebebi nedir?

http://img242.imagevenue.com/img.php?image=73893_2_122_493lo.jpg

-ikinci olarak ise programı çalıştırırken yukarıdaki hatayı veriyor ama yinede fm çalışıyor.

-üçüncü hata ise program bazen türkçe açılıyor bazen ingilizce.cache klasörünü sil komutu işaretli fakat yinede bazen ingilizce açılıyor.

bu konularda yardımcı olursanız sevinirim.

teşekkürler...
    İlk resimdeki güncelleme sorunu düzeltildi.

ikinci resimdeki problem için özellikle kurulum ile gelen VB6_runtime.exe, script56tr.exe, flash_player_10_active_x.exe ve msxml.msi dosyalarının kurulduğundan emin olun lütfen. Eğer bunlara rağmen aynı hata alıyorsanız bilgisayarda yönetici konumunda olduğunuza emin olun. Eğer yönetici konumundaysanız bilgisayarınızda kullanmakta olduğunuz anti virus koruma programı var mı? (Bunu sormamım sebebi yoksa windows\system32 klasöründe XHTTP.Dll dosyasını kontrol etmenizi rica edeceğim, bu dosyayı oraya yükleyemediği için hata veriyor olabilir)

cache klasörünü ilk seferde seçili yapıp daha sonra kaldırabilirsiniz, her seferinde seçili olması oyunun her ekranını tekrar cachelemesine sebep olacağı için bir seferlik silme işlemi yeterlidir. Tabi bir Türkçe bir İngilizce açılmasına tam anlam veremedim.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

ikinci resimdeki problem için özellikle kurulum ile gelen VB6_runtime.exe, script56tr.exe, flash_player_10_active_x.exe ve msxml.msi dosyalarının kurulduğundan emin olun lütfen. Eğer bunlara rağmen aynı hata alıyorsanız bilgisayarda yönetici konumunda olduğunuza emin olun. Eğer yönetici konumundaysanız bilgisayarınızda kullanmakta olduğunuz anti virus koruma programı var mı? (Bunu sormamım sebebi yoksa windows\system32 klasöründe XHTTP.Dll dosyasını kontrol etmenizi rica edeceğim, bu dosyayı oraya yükleyemediği için hata veriyor olabilir)

cache klasörünü ilk seferde seçili yapıp daha sonra kaldırabilirsiniz, her seferinde seçili olması oyunun her ekranını tekrar cachelemesine sebep olacağı için bir seferlik silme işlemi yeterlidir. Tabi bir Türkçe bir İngilizce açılmasına tam anlam veremedim.
    abi dediklerini aynen yaptım ama aynı hatayı tekrar veriyor . oyun klasörü nereyi gösterirsem hatayıda orda veriyor.oyuna giriyorum ama ilerki zamanlarda problem yapar diye korkuyorum.bilsemki ilerki zamanlarda hata vermiyecek önemli değil.

Bu program hakkında eleştirilerimi yazmak istiyorum inş. programın geliştirilmesi konusunda yardımcı olur.

-Her açılışta automation error diye hata alıyorum
    -oyuna girdikten sonra hızlı başlat bölümü kayboluyor tekrar açmak zorunda kalıyorum
    -aynı şekilde bilgisayarda saatin olduğu yerde değişiklikler oluyor
    -her girişte topu 3 kere sektirmekten bıktım

her yıl çıkan bu programda insanı bezdiren hatalar oluyodu mouse kilitlenmesi vb. artık doğru düzgün bir program istiyorm sponsorunuzda var maddi açıdan bi sıkıntınız olmaz sırf bu yüzden oyunu ingilizce oynuyorum

kabul ederlerse ,diğer arkadaşlar ve kendim adına sana teşekkür ederim...tavsiyelerini deneyeceğim.

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Bende şimdiye kadar 2 kere Türkçe açıldı oyun onun haricinde İngilizce açıldı sebebi ne olabilir?

Cahce'yi silmek yetmiyor toptan sileceksin hepsini sonra giriyosun türkçe oluyo fakat skinler bütün ayarların varsayılana geri dönüyor yani yaş iş o yüzden bende sildim bir süreligine %'De artınca yine indiricem inş o zaman problemler çözülür.

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Mustafa şefiim türksportal masaüstü nü kullanıyorum oyun türkçeleşti fakat her ne hikmetse oyun sırasında options (seçenekler) bölümü kapalı girilemiyor ...

bu oyunu gördüğümden beri ilk defa böyle bir şey gördüm..yardım edebilirmisin..
    BÖBÜRLENME PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR

Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın.
    Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın...”
    Şeyh Edebali

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by OMANA View Post
    Mustafa şefiim türksportal masaüstü nü kullanıyorum oyun türkçeleşti fakat her ne hikmetse oyun sırasında options (seçenekler) bölümü kapalı girilemiyor ...

bu oyunu gördüğümden beri ilk defa böyle bir şey gördüm..yardım edebilirmisin..
    - farklı bir tema mı kullanıyorsun?
    - Pencere modunda mı çalıştırıyorsun?
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

ben daha once baska bır sıtenın yaptıgı turkce yamayı ındırmıstım sımdı turksportalın kı cıkınca onu sıldım
    daha sonra ındırdıgım yamayı yukledım sorunsuzca oyuna gırdım oyun turkce olmus fakat oyunda bazı yerler gozukmuyor ornegın takım lıstesıne gırınce oyuncuların ısımlerı gozukmuyor falan obur yamayı sılınce kendısı bazı seylerı de sıldı heralde nasıl eskı hale getırıcem bu arada turksportalın yamasını sılıp tekrer eskı yamayı yukleyınce duselıo bu sorun (malum yama graphıcs dıe bı sıtenın
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    ne yapmam lazım ben turksportlan yamasıyla oynamak ıstıom
    Last edited by mustafad1903 : 28.Mart.2009 at 18:02 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Quote Originally Posted by Oghuse View Post
    Bende şimdiye kadar 2 kere Türkçe açıldı oyun onun haricinde İngilizce açıldı sebebi ne olabilir?
    Bilgisayarda sağ alt köşede kısayollar var. Orada 2-3 tane TM açık olabilir. Onları kapat, olur.

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

- farklı bir tema mı kullanıyorsun?
    - Pencere modunda mı çalıştırıyorsun?

ikiside değil ama mustafad nickli arkadaşınki aynısı sorunun tıpatıp aynısı değil ama sizin türkçe paketi yükledikten sonra önce fazla türkçeşelmedi ama sonra baktım bayağı bir dil değişti ..

aslında peynir ekmek gibi ingilizcem var türkçe paketin bişeye yaradığı yok ama başma dert aldım işte
    BÖBÜRLENME PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR

Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın.
    Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın...”
    Şeyh Edebali

Oyuna başla dediğinde bir kod istiyor...Oraya ne yazacağız onu bulamadım?

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Quote Originally Posted by badimadi View Post
    Oyuna başla dediğinde bir kod istiyor...Oraya ne yazacağız onu bulamadım?
    Oyununuz korsan olduğundan dolayı böyle bir kod istiyor. TM ile alakası yok. Forumumuzda illegal, korsan, kırek vs vs paylaşımı yasaktır. Orjinal oyun temin ederseniz key'inizde olur. Girersiniz.

Yamayı indirdim, kurdum. Oyun hatasız çalışıyor ancak oyun başladıktan sonra
    Bilgisayarın sağ alt köşesinde saat kısmında gözüken çalışan programlar kayboluyor. Ve onları geri getirmek için mecburen Görev Yöneticisinden programları sonlandırıp daha sonra tekrar başlatmam gerekiyor.

Yukarıda bir kaç kişinin yorumlarında daha dikkatimi çekti bu bug ve bende belirteyim dedim.

Umarım tekrar gözden geçirilir.

Teşekkürler her şey için.

Şimdiye kadar hiçbir türlçeleştirme çalışmasında bir problem yaşamamıştım.Fakat bu sene cıkan türksportal yüzünden bilgisayarıma format atmak durumunda kaldım.Orjinal FM 2009 um kenarda dursun yapımcı arkadaşlar hataları düzeltip bir açıklama yapana kadar bekleme durumundayım.Şimdiye kadar verdiğiniz emekler için teşekkür ederim.Başarılar dilerim.

Default 2- VB6_runtime ===>> Visual Basic Run Time Dosyaları

arkadaşlar bunu kuramıyorum nereye seçmem gerekiyor...

Turksportal Masaüstü 2009 'u yükledikten sonra önemli pozisyonlarda 3d seçeneğini seçerek oynuyordum ki hep o şekilde oynuyordum 3d deyken normal bir hızda maç devam ediyor ancak pozisyon olmadığı zaman altta akan spiker yazısı inanılmaz derecede yavaş akıyor bir maç 15 dk dan fazla sürüyor yardımcı olabilecek varsa sevinirim

Default türkçe masaüstünü yükleyemiyorum

hata veriyo sırasıuyla yüklememe rağmen olmadı şöyle diyo hatada acces toC:\Windows\Turksportal Masaüstü 2009/tm2009sil.exe was denied.
    C:\Windows\Turksportal Masaüstü 2009/tm2009sil.exe

bende indirdim ve kurdum bi hata veya problem yok oyunu bu yazılımdan acıyorum fakat oyuna grdiğimde türkçe değil nasıl halledeblrm yardımcı olrsanz sevnrm

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Castlevania View Post
    Turksportal Masaüstü 2009 'u yükledikten sonra önemli pozisyonlarda 3d seçeneğini seçerek oynuyordum ki hep o şekilde oynuyordum 3d deyken normal bir hızda maç devam ediyor ancak pozisyon olmadığı zaman altta akan spiker yazısı inanılmaz derecede yavaş akıyor bir maç 15 dk dan fazla sürüyor yardımcı olabilecek varsa sevinirim
    bilgisayar işlemcisinin durumuna bakar mısın? Bakmak için başlat -> çalıştır'a gel ve taskmgr yaz.. sonra performansa gel. CPU kullanımı ne durumda...

Quote Originally Posted by Ewre34 View Post
    arkadaşlar bunu kuramıyorum nereye seçmem gerekiyor...
    TMasaüstü 2009 ayarlarından oyun klasörünü seçeneceksin arkadaşım sonra Oyuna başla -> topu 3 kere sektir ve beliren başla buttonuna tıkla.

Quote Originally Posted by agreeable View Post
    Şimdiye kadar hiçbir türlçeleştirme çalışmasında bir problem yaşamamıştım.Fakat bu sene cıkan türksportal yüzünden bilgisayarıma format atmak durumunda kaldım.Orjinal FM 2009 um kenarda dursun yapımcı arkadaşlar hataları düzeltip bir açıklama yapana kadar bekleme durumundayım.Şimdiye kadar verdiğiniz emekler için teşekkür ederim.Başarılar dilerim.
    Format atma sebebi nedir? Ne gibi bir problem oluştur bilgilendirirsen yazılımın geliştirilmesine destek olursun.

Quote Originally Posted by from_edi View Post
    Yamayı indirdim, kurdum. Oyun hatasız çalışıyor ancak oyun başladıktan sonra
    Bilgisayarın sağ alt köşesinde saat kısmında gözüken çalışan programlar kayboluyor. Ve onları geri getirmek için mecburen Görev Yöneticisinden programları sonlandırıp daha sonra tekrar başlatmam gerekiyor.

Yukarıda bir kaç kişinin yorumlarında daha dikkatimi çekti bu bug ve bende belirteyim dedim.

Umarım tekrar gözden geçirilir.

Teşekkürler her şey için.
    O programların kaybolması problemi çözüldü gelecek güncellemede yer alacak.

Ayrıca burası teknik konular olduğu için yama hakkında olumlu/olumsuz görüşlerinizi lütfen ilgili başlıklarda dile getiriniz.
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

cpu %53 ve 74 arasında gelip gidiyor :/

hata veriyo sırasıuyla yüklememe rağmen olmadı şöyle diyo hatada acces toC:\Windows\Turksportal Masaüstü 2009/tm2009sil.exe was denied.
    C:\Windows\Turksportal Masaüstü 2009/tm2009sil.exe lütfen yardımcı olurmusunuz yükleyemiyorum

oyunu steamdan aldım bi türlü dosya yolunu bulamadım nası yapabilirim ?

eveet cevap yokmuuuu

Quote Originally Posted by meterden View Post
    oyunu steamdan aldım bi türlü dosya yolunu bulamadım nası yapabilirim ?
    2. mesajdaki Sıkça Sorulan Soruları okusaydın bulabilirdin.

STEAM Kurulum Klasörü: C: -> Program Files -> Steam -> Steam Apps -> common -> Football Manager 2009

seçenekler sekmesini kullanamıyorum.

Quote Originally Posted by ozanbjk07 View Post
    seçenekler sekmesini kullanamıyorum.
    seçenekler derken ayarlar sekmesini mi kastedtin?

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri