Soru: Programda “Oyuna Başla” seçeneğine tıkladığımda oyun çalışmıyor.
Cevap: Programın çalışması için Football Manager 2009 oyununa sahip olmanız gerekmekte.
Ayarlar seçenğine gelip, oyunun kurulu olduğu klasörü belirtmeniz gerekiyor. Eğer kurulum esnasında bir değişiklik yapmamışsanız burası “C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2009\” şeklinde olmalıdır.

Soru: Oyuna girdiğimde benden Orjinal Cd’yi takmamı istiyor. Ne yapmalıyım ?
Cevap: Oyununuz korsan ise bu hatayı alabilirsiniz. İllegal içerikle alakalı yardım yapmıyoruz

Soru: Programı açıyorum. Oyuna başla dediğimde top sektirme ekranı çıkıyor?
Cevap: Topu üç kere sektiriniz. Başla bağlantısı gözükecek. Buna tıklayarak başlayabilirsiniz.

Soru: Oyunu açtıktan sonra eskiden Türkçe olan yerler İngilizce oldu.
Cevap: Aynı anda iki Turksportal Masaüstü programının çalıştırılmasından dolayı kaynaklanan bir sorun. Sadece bir adet Masaüstü program çalıştırılmalıdır. Programları kapattıktan sonra “C:\Documents and Settings\**Windows adınız**\Application Data\Sports Interactive\Football Manager 2009\cache” klasöründeki bütün dosyaları silmeniz gerekmekte.

*** Bu oyunun biraz yavaşlamasına sebep olabilir.

Soru: Pencere modunda oynayamıyorum.
Cevap: Masaüstü programının kısayol dosyasına sağ tıklayıp “Özellikler” seçeneğini seçtikten sonra açılan pencerede, üst kısımdan “Kısayol” sekmesi altında bulunan Hedef kısmında yazan yerden sonunda bir boşluk bırakıp -small_screen –windowed yazılır. Buna rağmen oyun Türkçe değil ise oyunun içindeki “Pencere modunda çalıştır” seçeneğindeki tiki kaldırmanız gerekmekte.

Soru: 1280*1024 pikselde oynayamıyorum.
Cevap: Masaüstü programında Ayarlar kısmında Pencere modu seçildikten sonra Masaüstü programın kısayoluna sağ tıklıyoruz. Çıkan pencerede üst kısımda “Kısayol” sekmesi seçildikten sonra Hedef kısmında tırnak işaretiyle biten kısmın sonuna bir boşluk bırakıp: --fullscreen_width=1280 --fullscreen_height=1024 yazmanız gerekmekte.

Soru: Rapidshare'den dosyayı indiremiyorum kodları girdiğim halde.
Cevap: Rapid'de kodlar 5-6 tanedir. bu kodların üzerinde kedi bulunan kodları kutucuğa girmeniz gerekmekte.

Soru: Rapidshare dışında Turksportal sunucularından dosya indiremez miyim? Veya en son çıkan güncellemelere ilk nasıl sahip olabilirim?
Cevap: Kulüp Turksportal'a kayıt olabilirsin. Üyelik ücreti yıllık 20 TL'dir.

Soru: Sohbete giremiyorum
Cevap: Ayarlardan kullanıcı adınızı ve parolanınızı yazın ve kayıt edin.

Soru: Uygulama dosyası bulunamadı hatası alıyorum ne yapmam gerek?
Cevap: Football Manager 2009'in kurulu olduğu klasöre gidin ve fm.exe dosyasını kontrol edin. Böyle bir dosya varsa dosyanın adının fm.exe olduğundan emin olun. Bazı oyun kullanıcılarında bu dosya fm.exe.exe olarak geçmekte lütfen dikkat edin.

Soru: Yamayı çalıştırınca güncelle diyorum ama bilgilere ulaşılamadı diyor
Cevap: Internet bağlantınız olmak zorundadır. Eğer internet bağlantınız varsa sunucuda bir sorun olabilir.

Soru: Virus programım Turksportal Masaüstü'nü çalıştırınca virus uyarısı veriyor, programda virus mu var?
Cevap: Hayır, program internet bağlantısı üzerinden Turksportal sunucusu ile irtibata geçtiği için virus programlarını bunun uyarısını yapmaktadır. Masaüstü yazılımına sonuna kadar güvenebilirsiniz.

Soru: "Permission Denied" hatası alıyorum
Cevap: Bilgisayarda yönetici konumunda olmanız gerekmektedir. Eğer bilgisayarda yönetici konumundaysanız ve halen aynı hatayı almaktaysanız arkaplanda ikinci bir masaüstü programının çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz.

Soru: "Inet OCX" hatası alıyorum
Cevap: Sistem dosyalarınız c:\Windows\System32" içerisinde msinet.ocx, msinet.oca ve msinet.dep dosyalarının varolduğuna emin olun.

Soru: Yazılım hiç açılmıyor. Runtime hatası veriyor
Cevap: Sisteminizde bazı eksik dosyalar olduğu için bu hatayı almaktasınız. Programı kaldırın ve tekrar kurun, kurulum ile gelen tüm dosyaları kurun.