Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 8910
271 ile 287 arası toplam 287 sonuç

Konu: Nannar ve eXcitinG`den TotaL Dominasyon [9.03]

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

ÖnceLLikLe çok iyi bir kadron var. Bu tarz oyuncuLara sahipsen zaten bu tarz bir sistem doğru oLmayabiLir. Bu tarz bir sistemin amacı daha çok topa sahip oLup, kanat organizasyonu ve ortadan bindirmeLer iLe etkiLi oLmaktır. Forvetin amacı da goLden daha ziyade arkadan geLen oyuncuLara boş aLan yaratmaktır.

Bu sistemde ve bu kadro iLe oynayacağım dersen, Robben ve RonaLdo ya direk top verip, topLa beraber koşma ve iLeri çıkışLarı sık sık yapıp, mentaLiteLerini yüksek ayarLayıp orta oLayınıda normaLe getirerek denemeni ve target man e pas şekLini karışığa getirmeni önereceğim.

Sol ve sağ bek oyuncuLarının da hücuma destek vermeLerini arttırmaLısın. Birde bu şekiLde dene bakaLım.

Birde şunu ekLemek istiyorum. FM nin her serisi ve her günceLLeştirmesinde taktikLer farkLıLık göstermesinden doLayı sistemLerin uyuşmaması çok doğaL.

Bu taktiğin yaratıcısı iLhan arkadaşımız biLe 2009 da TotaL dominasyonun 901 versiyonunu yayınLarken diziLiş değişikLiğine gitmek zorunda kaLdı.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

değerli yorumun için teşekkür ederim. dediğin ayarları yaptıktan sonra deneyip tekrardan burada irdeleriz.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

hele bir FM 2010 çıksın da bu sezon edindiğimiz tecrübeleri de ekleyerek daha etkili bir taktik yaparız inşallah ...
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Transfer Update'yle oynuyorum. Galatasaray'ın başındayım. Keita vs. filan wr.

Taktikte AMR-AML yaratıcılıgı normal ve serbest rol verilmemiş. Sizce bu tip ayarları Keita uygulamalı mıyım yoksa hazır öyle kalsa da işe yarar mı bide Keita ortayı karışık yapsam vs. ?

Size soru soruyorum cevap bile vermiyorsunuz . Yorumları okuyorum sizin de birşeyler yapmanız gerekiyor vs. tamam yapalım da taktik doğal haliyle başarılı olmayacaksa niye taktik yapıyorsunuz . Taktiği GS'de deniyordum başkan Adnan Polat daha fazla dayanamadı daha doğrusu taktiğe dayanamadı desek yeridir ve kovdu beni . Keşke 9.0.1 için total dominasyon taktiği yapan arkadaşımız 9.0.3 içinde yapsaydı . Total Dominasyon başlığını kullanmak size yakışmıyor . Belki bu yazdıklarımdan sonra artık cevap verirsiniz ..

Nesil
    2006

yillardir bu taktikle oynuyorum bende, fm 09 da su an besiktasla 2012 deyim kadrom su sekilde,

---------------renan------------------

gokhan gonul--leo----nkolou------calderon

---------------gattuso------------------

--------veloso(hamit)----nuri sahin-------

kalou------------------------------caner erk--

-------------cardozo(mevlut)(sercan)(batuhan)--

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by LeonKaaN View Post
    Size soru soruyorum cevap bile vermiyorsunuz . Yorumları okuyorum sizin de birşeyler yapmanız gerekiyor vs. tamam yapalım da taktik doğal haliyle başarılı olmayacaksa niye taktik yapıyorsunuz . Taktiği GS'de deniyordum başkan Adnan Polat daha fazla dayanamadı daha doğrusu taktiğe dayanamadı desek yeridir ve kovdu beni . Keşke 9.0.1 için total dominasyon taktiği yapan arkadaşımız 9.0.3 içinde yapsaydı . Total Dominasyon başlığını kullanmak size yakışmıyor . Belki bu yazdıklarımdan sonra artık cevap verirsiniz ..
    FM 2010 çıktı ve bizde doğaL oLarak pek kontroL etmiyoruz buraLarı..

İsyanında ve eLeştiriLerinde hakLı oLabiLirsin. Ama atLadığın bir nokta var. Herkes her zaman aynı taktik iLe başarıLı oLacak diye bir kaide yok. Fm seriLerinde yaratıLmış ve her uyguLayanın başarıLı oLduğu bir taktik henüz yaratıLmadı..

ÖzeL mesaj yoLu iLe de sorabiLirdin buradan cevap aLamadıysan. ELimizden geLen her türLü yardımı yaparız. Daha önce başarıLı oLamadım deyip, sonra bizim öneriLErimiz iLe çok başarıLı oLan kişiLer var.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by LeonKaaN View Post
    Quote Originally Posted by Luffy View Post
    FM 2010 çıktı ve bizde doğaL oLarak pek kontroL etmiyoruz buraLarı..

İsyanında ve eLeştiriLerinde hakLı oLabiLirsin. Ama atLadığın bir nokta var. Herkes her zaman aynı taktik iLe başarıLı oLacak diye bir kaide yok. Fm seriLerinde yaratıLmış ve her uyguLayanın başarıLı oLduğu bir taktik henüz yaratıLmadı..

ÖzeL mesaj yoLu iLe de sorabiLirdin buradan cevap aLamadıysan. ELimizden geLen her türLü yardımı yaparız. Daha önce başarıLı oLamadım deyip, sonra bizim öneriLErimiz iLe çok başarıLı oLan kişiLer var.

hayro sabrına hayran kaldım açıkçası... Arkadaşın mesajında kullandığı üslubu yaşına veriyorum ve bir daha insanlara cevap yazarken daha düzgün bir üslup kullanmasını ümit ediyorum. Ne ben ne de hayrettin kardeşimin bu foruma bir taktik yaratma borcu yoktu İkimiz de bu işi gönüllü yaptık ve sizlerle paylaştık. Başlıkta gördükçe de eksik yönlerinde veya uygulamada karşılaşılan sorunlarda sizlere yardımcı olmaya çalıştık ancak bunun karşılıgında ne ben ne de hayro TSİ forum adminlerinden bir ücret almıyoruz Yani tamamen sizlere yardım amaçlı yapılan bir çalışmada insanların sürekli bu başlığı takip edemeyecekleri gerçeğini göz önünde bulundurup bizlere özel mesaj yoluyla ulaşarak istediğiniz sorunun cevabını oradan almayı deneseydiniz daha hoş olurdu Anca dediğim gibi bu üslubunuzu yaşınıza veriyorum. Lütfen bize yaptıgınız bu saygısızlığı diyer üyelerin emek vererek yaptıgı çalışmaların yayınlandığı bölümlerde tekrarlamayın.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by ridvanv View Post
    yillardir bu taktikle oynuyorum bende, fm 09 da su an besiktasla 2012 deyim kadrom su sekilde,

---------------renan------------------

gokhan gonul--leo----nkolou------calderon

---------------gattuso------------------

--------veloso(hamit)----nuri sahin-------

kalou------------------------------caner erk--

-------------cardozo(mevlut)(sercan)(batuhan)--
    Rıdvan Nuri'nin yerine daha yaratıcı ve ofansif bir orta saha kullanırsan daha başarılı olursun kanımca Cardozo taktiğin adamı zaten

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by nannar View Post
    Rıdvan Nuri'nin yerine daha yaratıcı ve ofansif bir orta saha kullanırsan daha başarılı olursun kanımca Cardozo taktiğin adamı zaten
    van der vaart vardi 1 sene kaldi takimda sattim, nuri sahinin su andaki profil resmini koyiyim valla van der vaartdan daha iyi bir adam oldu .

birde dentinhoyu aldim ve diger yabancilarimin profilleri.

Benim için sorun taktiğin işe yarayıp yaramaması değil, 2-3 hafta önce buraya yazdım ve onun sonrasında babam interneti kapattı. Bende ne yazık ki sizin cevap verip vermediğinizi bakamadım vede size Ö.M. yoluyla da ulaşamadım.

2-3 gün önce derslerimin düzelmesiyle babam interneti açtı ve hemen sizin taktiğiniz olduğu konu başlığına girdim ve cevap alamadığımı görünce o anki sinirle sizlere karşı birtakım laflar ettim.

Belki haklı olabilirsiniz yanlış bir üslup kullanmış olabilirim ama sizlerden de sorduğum soruya cevap vermenizi beklerdim. En son olarak taktiğe gelicek olursak.

İlk başlarda taktik iyi gidiyor zaten update'yle oynadığım için Avrupa Ligi'nde zayıf rakiplerle yapıyorum ama sonrasında lige giriş yaptığım vakit ev veya deplasman farketmeksizin gol yollarında sıkıntı çekiyorum.

---------------Leo Franco------------------

Uğur Uçar--Servet Çetin----Emre Güngör------Hakan Balta

---------------Mehmet Topal------------------

--------Barış(Mustafa S.)----Elano(Arda)-------

Keita(Arda,Kewell,Aydın)------------------------------Arda(Kewell,Keita,Aydın)--

-------------Milan Baros(Nonda)--

Gördüğünüz üzere kadrom bu. Hedef adam seçeneğini sizce kaldırmalımıyım ? Çünkü hedef adam veya oyun kurucu seçili oyunlar da, seçili oyuncular kötü oynadığı vakit takım da kötü oynayabiliyor. Eğer kaldırmayacaksam sizce Milan Baros'un ayağına mı oynamalı yoksa topla sık sık koşular mı yapması gerekli ?

Önceden de dediğim gibi ligte gol yollarında sıkıntı çektiğim için 7-8. haftalardan itibaren AMR vede AML'de gördüğünüz üzere çeşit çeşit oyuncular denedim belki ters ayak daha başarılı olurlar vs. diye ama istediğim verimi alamadım. Yani sizce kanatlara yaratıcılığını 15 vs. yapıp vede free role vermeliyim mi ?

Son olarak diyeceğim benim genel sıkıntım gol yollarında etkili olamamak ki kadromun ofansif anlamda çok güçlü olduğunu dum. Şuan bu kariyeüşünüyorrimi silicem çünkü ne yazık ki kovuldum. Sizden ricam yeni bir kariyer açıcam bu kadro üzerinde transfer önerilerinizi vede taktik hakkında ne gibi değişiklikler yapmam gerektiğiniz hakkında düşüncelerinizi paylaşmanızı bekliyorum...

Benim için sorun taktiğin işe yarayıp yaramaması değil, 2-3 hafta önce buraya yazdım ve onun sonrasında babam interneti kapattı. Bende ne yazık ki sizin cevap verip vermediğinizi bakamadım vede size Ö.M. yoluyla da ulaşamadım.

2-3 gün önce derslerimin düzelmesiyle babam interneti açtı ve hemen sizin taktiğiniz olduğu konu başlığına girdim ve cevap alamadığımı görünce o anki sinirle sizlere karşı birtakım laflar ettim.

Belki haklı olabilirsiniz yanlış bir üslup kullanmış olabilirim ama sizlerden de sorduğum soruya cevap vermenizi beklerdim. En son olarak taktiğe gelicek olursak.

İlk başlarda taktik iyi gidiyor zaten update'yle oynadığım için Avrupa Ligi'nde zayıf rakiplerle yapıyorum ama sonrasında lige giriş yaptığım vakit ev veya deplasman farketmeksizin gol yollarında sıkıntı çekiyorum.

---------------Leo Franco------------------

Uğur Uçar--Servet Çetin----Emre Güngör------Hakan Balta

---------------Mehmet Topal------------------

--------Barış(Mustafa S.)----Elano(Arda)-------

Keita(Arda,Kewell,Aydın)------------------------------Arda(Kewell,Keita,Aydın)--

-------------Milan Baros(Nonda)--

Gördüğünüz üzere kadrom bu. Hedef adam seçeneğini sizce kaldırmalımıyım ? Çünkü hedef adam veya oyun kurucu seçili oyunlar da, seçili oyuncular kötü oynadığı vakit takım da kötü oynayabiliyor. Eğer kaldırmayacaksam sizce Milan Baros'un ayağına mı oynamalı yoksa topla sık sık koşular mı yapması gerekli ?

Önceden de dediğim gibi ligte gol yollarında sıkıntı çektiğim için 7-8. haftalardan itibaren AMR vede AML'de gördüğünüz üzere çeşit çeşit oyuncular denedim belki ters ayak daha başarılı olurlar vs. diye ama istediğim verimi alamadım. Yani sizce kanatlara yaratıcılığını 15 vs. yapıp vede free role vermeliyim mi ?

Son olarak diyeceğim benim genel sıkıntım gol yollarında etkili olamamak ki kadromun ofansif anlamda çok güçlü olduğunu düşünüyorum. Şuan bu kariyer silicem çünkü ne yazık ki kovuldum. Sizden ricam yeni bir kariyer açıcam bu kadro üzerinde transfer önerilerinizi vede taktik hakkında ne gibi değişiklikler yapmam gerektiğiniz hakkında düşüncelerinizi paylaşmanızı bekliyorum...

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

koşu yoluna ya da ayağına pas atma olayı rakip takımda Baros'la birebir oynayacak olan oyuncu ile ilgili.Baros rakibinden hızlı ise o maçta koşu yoluna pas atarak avantaj sağlayabilirsin.Eğer rakibine göre hızlı değilse ayağına topu almasını sağlamak amacıyla ayağa pas atarsın. Kanat oyuncularının yaratıcılıgını biraz arttırabilirsin. Hücum yollarında daha etkili olmak adına savunma zihniyetini daha geri planda tutarak takımda 1 yerine 3 oyuncuya free role verebilirsin. Free role seçeneğini MC,AMR ve AML yönünde kullanabilirsin. Zaten target man olarak seçtiğin adama free role vermek saçma oluyor. Eğer forvete free role vereceksen target man ayarını kaldırarak dene.... bunları bir dene bakalım....

Quote Originally Posted by nannar View Post
    koşu yoluna ya da ayağına pas atma olayı rakip takımda Baros'la birebir oynayacak olan oyuncu ile ilgili.Baros rakibinden hızlı ise o maçta koşu yoluna pas atarak avantaj sağlayabilirsin.Eğer rakibine göre hızlı değilse ayağına topu almasını sağlamak amacıyla ayağa pas atarsın. Kanat oyuncularının yaratıcılıgını biraz arttırabilirsin. Hücum yollarında daha etkili olmak adına savunma zihniyetini daha geri planda tutarak takımda 1 yerine 3 oyuncuya free role verebilirsin. Free role seçeneğini MC,AMR ve AML yönünde kullanabilirsin. Zaten target man olarak seçtiğin adama free role vermek saçma oluyor. Eğer forvete free role vereceksen target man ayarını kaldırarak dene.... bunları bir dene bakalım....
    Kariyeri şuan açtım. Dediklerini deneyeceğim bakalım bu sefer ne tip sonuçlar alacağım. İnşallah başarılı olurum. 1-2 saat sonra sonuçları paylaşırım. Yardım ettiğin için teşekkürler..

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by ridvanv View Post
    van der vaart vardi 1 sene kaldi takimda sattim, nuri sahinin su andaki profil resmini koyiyim valla van der vaartdan daha iyi bir adam oldu .

birde dentinhoyu aldim ve diger yabancilarimin profilleri.

MaşaLLah..

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Rıdvan abi harbiden maşallah.

Luffy ve Nannar hocadan artık bunun 2010 için olanından bekliyoruz.

Nesil
    2006

Valla iyi kadro oldu ama dentinho istedigim transfer olmadi, ve de cardozoyu sattim yabanci kontenjani yuzunden. Forvette Batuhan,Sercan kaldi.

Amac Sampiyonlar Ligini kazanmak , 2012 de Uefayi kazandim. Bakalim insallah bu sene olabilir

Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 8910

Mesaj Yetkileri