Sayfa 5 / 10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
121 ile 150 arası toplam 287 sonuç

Konu: Nannar ve eXcitinG`den TotaL Dominasyon [9.03]

Nesil
    2006
    Yer
    Arap Şükrü / Bursa

İçimde FM ye karşı ufaktan bir bıkkınlık vardı dedim kendim uğraşmayıp usta ellerden çıkmış bir taktikle iyi bir takım alıp kariyer yapayım cesaretim yerine gelsin. Arsenali aldım ve başladım.
    Sonuç: Sezonu 4. sırada bitirdim, tüm kupalardan elendim berbat bir sezon geçirdim. Dizüstü bilgisayaramın kasası yamuldu yumruk yemekten. FM yi de tamamen bıraktım artık. İkinize de yazıklar olsun FM camiası beni kaybederse günahı boynunuza. Zaten bir beşiktaşlı ile Galatasaraylının yapacağı da anca bu kadar olurdu

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by King_Theoden View Post
    İçimde FM ye karşı ufaktan bir bıkkınlık vardı dedim kendim uğraşmayıp usta ellerden çıkmış bir taktikle iyi bir takım alıp kariyer yapayım cesaretim yerine gelsin. Arsenali aldım ve başladım.
    Sonuç: Sezonu 4. sırada bitirdim, tüm kupalardan elendim berbat bir sezon geçirdim. Dizüstü bilgisayaramın kasası yamuldu yumruk yemekten. FM yi de tamamen bıraktım artık. İkinize de yazıklar olsun FM camiası beni kaybederse günahı boynunuza. Zaten bir beşiktaşlı ile Galatasaraylının yapacağı da anca bu kadar olurdu
    Şimdi arkadaşım..

ELinde ArsenaL gibi bir takım iLe sen Ligi 4. bitiriyorsan başarıdır. Neden mi ?

1- Zaten taktik iyi bir taktik ama bazı yerLerde tıkanma oLuyor ve bu tıkanmaLarı siz kendi beceriLeriniz iLe açıp, geçiceksiniz rakipLerinizi.

2- Senin menajer yetenekLeri zaten kısıtLı oLduğu için bunu başarman zor oLduğu için.

3- Bu şartLar aLtında ArsenaL in senin yönetiminde iLk 10a biLe girmesi zor iken bizim taktiğimiz iLe 4. oLması biLe çok büyük başarıdır.

Yani ortada bir başarısızLık yok, başarı var
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara - Kars Arası (=

Taktik iyi tatkik zaragozayla uyguladım tuttu denilebilir 32. turnuvada bu taktikle oynadım ama kontra atak ve sert oynattım takımı gayet başarılı oldu 12 puan aldım hatta nannar hocamı bile kendi taktigiyle yendim

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Evet Nannar hocamız epey dertLendi bu konuda zaten

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara - Kars Arası (=

Ben konuyu kaldırtır diodum ama konu duruyor napim elimde bi ewerton die forvet var başka yok e kanatlar ve defans blokuda iyi olunca bi deneyim dedim bi kac mactan sonra dedim tamam budur elinze saglık

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

GüLe güLe kuLLan

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

excitin ve nnar abi ben taktiği denedim.taktikte gözüme çarpan şu oldu.hızlı ataklarda ileride çok top kayıpları oluyo.bende tempo'yu yavaşa,width'i de -normale getirdim.zaman geçirmeyi biraz daha düşürdüm ve defansif çizgiye de -normale getirdim ve takım daha basarılı sonuçlar almaya basladı.yani diyeceğim yavaş tempoyla oynansa biraz daha güzel olabilir. taktik için teşekkürler

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Tamamen oyuncuLarın yapısı iLe aLakaLı bir durum. İleride çok top kaybınız varsa AML ve AMR de ki oyuncunuzun top sürme becerisi yeterLi değiLdir ve ya Orta sahanızda ki isimLerin yaratıcıLıkLarı kısıtLıdır.

Hep söyLüyoruz. Sistem tamam, standart ama komutLarı kendi oyuncu yapınıza göre ve mentaLitenize göre siz değiştirip, uyguLarsanız daha fazLa verim aLırsınız.

Last edited by Angelofdeath : 08.Nisan.2009 at 18:23

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

ekLediğiniz resim gözükmüyor. Tekrar upLoad edermisiniz.

SS koyacaktım ama beceremedim Bende beşiktaşta 2 sezon kullandım bu taktiği ve hiç verim alamadım..Saç baş yoldurtan bi taktik oldu benim için... öne geçtiğim maçlarda bile tek farkla taktiğe ayar çeke çeke zorla aldığım maçlar oldu ...bazen o kadar da şanslı olamadım.. büyük takımlara karşı taktik nerdeyse hiç işlemedi. Fenerbahçeyle süper kupa maçı oynadım (oynadığım en büyük takımdı ) acaip bi baskı yedim. Hani bir iki neyse hiç kontra yakalayamadım üstelik….
    taktikten izlenimlerim defansın göbeğinde ömer toprak ve ibrahim toraman gibi iki hızlı adamın arasına ha bire ara pas atıyolar ve her arapası da golle sonuçlanıyo. ataklarda ise uzaktan şutlar dışında belirgin bi baskı kuramıyo takım. ön liberom zuculini onların önünde delgado ve sandro kanatlarda s.özkan ve bu versiyonda gerçekten hakkını verdikleri özer hurmacı forvette ise Bobo holosko nobre ve e.şehirspordayken süper oynayan ve bana döndükten sonra bir maç bile averajı 7 nin üstüne çıkamayan batuhan var.targetman supply ayağa ayarlanmış ben onu bazen kafaya olarak deiştirdim ama forvetimin indirdiği toplar malumunuz üzere rakip defansın arasında kayboldu... dikkatimi çeken diğer bi husus ise kalecinin bile oyun mantelitesi atak olarak ayarlanmış bunu nedenini çözemedim açıkçası...Bunun yanında bu sistemle başarılı olabilmek için kanattaki oyuncuların ronaldo ya da messi tarzında topu ayağına aldığı zaman içeri kat edip kaleye şut çeken tarzda üstün yetenekte olmaları gerekiyo ki aksi takdirde kanatlar işlemiyo... Bu kalitede oyuncuları da transfer etmek hayli zor ... ya şanslı olup erken bi wonderkid keşfedicez ya da bi scout programıyla potansiyel oyunculara bakıcaz...kanat oyuncularım çok fazla top kaybettiler... ve kaybettikleri her top kontra olarak geri döndü özellikle defansın sağ ve solunda oynayan adamlarım çok fazla 2 ye bir kaldılar sol bek calderon sağ bekte ise s.kurtuluş ve a. dereli wardı ( fazla transfer yapamadık napalım ) tamam belkide beklerim yeteri kalitede değil ama malatyasporla bile oynarken 18 yaşındaki çocuk benim serdarımı fırıldak gibi döndürdü walla :S
    Total dominasyoncu biri olarak bence bu taktiğe bu isim gitmemiş diebilirim çünkü total dominasyonun eski versiyonlarında yenilsem bile muhakkak haberlerde maçta totally dominant but not lucky
    (Tamamiyle baskın fakat şanssız) diye haber çıkardı ama bu habere bu versiyonda bu taktikle bir defa bile rastlayamadım. istatistiki olarak da karşı takımlara gerek pas gerekse pozisyon oranlarında üstünlük kuramadım. Benim izlenimlerim bunlar.. Sürçü lisan ettiysek affola.. paylaşımınız için teşekkürler

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Ben Beşiktaş iLe iLk sezonda 17 puan farkLa Şampiyon oLup, Uefa kupasını aLdım bu sistemde. Bunu SS Leri araştırma kısmıda ekLemiştim. Transfer ettiğim tek oyuncu ise Mehmet Ekici idi. Onun dışında transfer dahi yapmamıştım.. Hiç bir zaman baskı yemedim, eziLmedim ve yeniLdiğim maçLarda da çok üstün oynadım..

Ama bazen oyunda kopma anLarı oLur, ben buna inanıyorum, o anda gerekLi müdahaLeLer yapıLamadığı zaman takımın kimyası bozuLuyor ve daha sonra toparLanamıyor..

Her zaman başarı oLmuyor, başarısız oLduğunuda görmemiz bizim için iyi oLdu.

Yeni bir versiyonunu düşünmüyoruz ama Nannar hocamız iLe konuşup bir kaç ince ayar daha yaparmıyız diye tartışırız. Bu haLi iLe de en azından çekirdek oLarak çok iş yapan bir yapısı var taktiğin..

Sonunda SS leri yükledim Umarım en kısa sürede modifiye edersiniz taktiği ki bu diziliş çok hoşuma gidiyo şimdiden teşekkürler

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

İLgiLeneceğimizden emin oLabiLirsin, iLgilendiğin ve denediğin için biz teşekkür ederiz.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

hayro senin şu profildeki madaşyaları görünce paşa nuri aklıma geliyor online turnuvalarda bizlere karşı bu taktiği kullanan bir sürü kardeşimiz var ama şunu unutmayın...zehiri üreten,panzehirle beraber üretir lakin sadece zaragoza maçlarında buna boyun eğdik...sonra çözüm bulduk ve o gruptan 15 puanla lider çıktık
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara - Kars Arası (=

Abi taktik taslak olarak sizin evet hatta isim bile degiştirmedim ama taktigi sizin verdiginiz sekliyle uygulamıyorum kontra atak ve oyun kurucu tiklerini aktif tutuyorum ki kontra atak oynadıgımı Zaragoza ile oynadıgımız macta gördün takımı sert oynatıyorum bana zararı olmasına ragmen onuda yine gördün daha 5. dkda on kişi kaldım ayrıca ortasahamdaki atak oyuncumu ileri cıkısları ve uzaktan sutlarınıda aktif tutuyorum sırf su kendi taktigiyle oynamıyor dedikleri icin taktigimi anlattım

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Şimdi arkadaşım..

ELinde ArsenaL gibi bir takım iLe sen Ligi 4. bitiriyorsan başarıdır. Neden mi ?

1- Zaten taktik iyi bir taktik ama bazı yerLerde tıkanma oLuyor ve bu tıkanmaLarı siz kendi beceriLeriniz iLe açıp, geçiceksiniz rakipLerinizi.

2- Senin menajer yetenekLeri zaten kısıtLı oLduğu için bunu başarman zor oLduğu için.

3- Bu şartLar aLtında ArsenaL in senin yönetiminde iLk 10a biLe girmesi zor iken bizim taktiğimiz iLe 4. oLması biLe çok büyük başarıdır.

Yani ortada bir başarısızLık yok, başarı var
    Ya bırak abicim ya bende aldım arsenali benimde felaket gitti sezon.Kendimiz birşeyler yapabilsek zaten başka taktikleri indirir miyiz ? Özlüyoruz ilhanı ya nerde onun totalleri...

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

O orda bizim Serkan iLe aramızda ki bir geyik ti Sana ne oLuyor anLamadım ? OLayLarı biLmeden, etmeden..

BeğenmeyebiLirsin, beğenmediysen adam gibi neyi beğenmediği söyLe çözüm üreteLim.

Boş konuşmanın gereği yok.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by ForeverFener View Post
    Ya bırak abicim ya bende aldım arsenali benimde felaket gitti sezon.Kendimiz birşeyler yapabilsek zaten başka taktikleri indirir miyiz ? Özlüyoruz ilhanı ya nerde onun totalleri...

pardon delikanlı da acaba bizim profiller de "taktikci" mi yazıyor ? girdiğin başlıkta cevap yazmadan önce yazılanları bir oku,sonra yorumla ... Muhtemelen ya normal yaşın ya da akıl yaşın küçük olduğu için sadece seni kınıyorum...
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Bu taktiği 4-2-3-1 şeklinde Gs'de uyguladım ilk sene uefa,lig,Türkiye kupası,Süper kupayı aldım 2. sene bi kaç takviye yaptım takıma ligde 19 maçta 18 g 1 b şamp liginde gruptan 2. olarak çıktım...Gerçekten iyi olmuş taktik bnde üzerinde takımıma göre değişikliklere gittim iyi sonuç aldım...

Quote Originally Posted by nannar View Post
    pardon delikanlı da acaba bizim profiller de "taktikci" mi yazıyor ? girdiğin başlıkta cevap yazmadan önce yazılanları bir oku,sonra yorumla ... Muhtemelen ya normal yaşın ya da akıl yaşın küçük olduğu için sadece seni kınıyorum...
    Sizin profiller de ''taktikci'' yazıyor diyen olmadı zaten.Bir taktik yapmışsınız emeğinize sağlık da dedim yazdım da zaten daha başta.Ben arsenal gibi bir takım eğer böyle bir taktikte başarılı olamıyorsa taktik bana göre kötüdür ü dolaylı yoldan söyledim size.Ha sen eleştiri kabul etmiyorsan asıl ben seni kınıyorum.Ha bu arada Ankara Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğrenciyim adım Sadık Can beklerim kardeşim...

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Quote Originally Posted by ForeverFener View Post
    Sizin profiller de ''taktikci'' yazıyor diyen olmadı zaten.Bir taktik yapmışsınız emeğinize sağlık da dedim yazdım da zaten daha başta.Ben arsenal gibi bir takım eğer böyle bir taktikte başarılı olamıyorsa taktik bana göre kötüdür ü dolaylı yoldan söyledim size.Ha sen eleştiri kabul etmiyorsan asıl ben seni kınıyorum.Ha bu arada Ankara Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğrenciyim adım Sadık Can beklerim kardeşim...
    Her takım başarılı olacak diye birşeymi var ? Kii böyle birşey olursa bu oyunun ne zevki kalır. Hep kazanarak kendi egonu tatmin etmek istiyosan ayrı konu. Ama ben sana hiç transfer yapmadan bu taktikle başarılı olurum diyorum. Çünkü oyuncu komutlarına çok dikkat ederim ve ona göre oyuncu seçimi yaparım sürekli. Ve çok eminim bu konuda Arsenal'in kadrosu tam bu taktiğe göre.

Eleştiri kabul etmeme gibi birşey yok buradaki insanlarda. Başarısız olanlar niye başarısız olduklarını veya neyin eksik olduğunu anlattılar. Taktik yapanlarda dikkatle dinlediler gerekli yerlerde düzeltmeler yaptılar veya söylediler yapmaları gerektiğini. Ama sen direk '' Taktik Kötü '' dersen bu emeğine saygıda desen terbiyesizlikten başka birşey değildir. Çünkü sen onun emeğini gasp ediyosun ne dersen de. Neyse konu dağılmasın mademki başarısız oldun neyin yanlış olduğunu söylersen yardımcı olabilirler..

Quote Originally Posted by crespo009 View Post
    Her takım başarılı olacak diye birşeymi var ? Kii böyle birşey olursa bu oyunun ne zevki kalır. Hep kazanarak kendi egonu tatmin etmek istiyosan ayrı konu. Ama ben sana hiç transfer yapmadan bu taktikle başarılı olurum diyorum. Çünkü oyuncu komutlarına çok dikkat ederim ve ona göre oyuncu seçimi yaparım sürekli. Ve çok eminim bu konuda Arsenal'in kadrosu tam bu taktiğe göre.

Eleştiri kabul etmeme gibi birşey yok buradaki insanlarda. Başarısız olanlar niye başarısız olduklarını veya neyin eksik olduğunu anlattılar. Taktik yapanlarda dikkatle dinlediler gerekli yerlerde düzeltmeler yaptılar veya söylediler yapmaları gerektiğini. Ama sen direk '' Taktik Kötü '' dersen bu emeğine saygıda desen terbiyesizlikten başka birşey değildir. Çünkü sen onun emeğini gasp ediyosun ne dersen de. Neyse konu dağılmasın mademki başarısız oldun neyin yanlış olduğunu söylersen yardımcı olabilirler..
    Kardeşim zaten 2.sayfanın 6.cevabına bakarsanız benim bazı sorunları söylediğimi en sonda da ''emeğinize sağlık'' dediğimi görürsünüz zaten.Ben şakayla karışık taktiği beğenmediğimi bana göre arsenal'e çoğu taktiğin cuk diye oturması gerektiğini bu taktiğin uymadığını belirtmek istedim.Bunu abartıp da yok akıl yaşın küçükmüş de yok yaşın küçükmüş de yok kınıyorum da asıl bu ayıp.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Lütfen bu konuda sadece taktiğin daha da iyi olması için diyalog içinde olunuz. Neticede her taktik her takıma uyacak gibi bir yargı ve bu konuda da bu tip bir şey yok.

Bir de bazı konuları konuşurken ve savunurken biraz daha sakin olursak daha iyi olur.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Durum bu , taktik yavaş yavaş oturmaya başladı ligdende kopmadım sizin bir öneriniz varmı bu durumla ilgili yoksa iyi yoldamı takım yada kadro seçimimde bir yanlışlık falan varmı ?

9.0.3 te kullandığım 2 taktikten birisi konumundaki başarılı olmuş bence hemde çok başarılı.daha 9.maçtan galatasarayı yönetiyorum 7 puan farkla liderim ancak 1-2 sorum olacaktı oyuncularla ilgili.Örneğin öne geçtiğim zorlu maçlarda ilerideki kanatları ortasahaya çekip yaratıcı mc oyuncusunu amc ye yerleştiriyorum işe yarıyor fakat sizce nasıl bir çözümdür bu.Birde sercan-yaser-baros tan hangisi daha verimli olur forvette.Gerçekten çok çok iyi olmuş elinize sağlık hashüs hocam ve hayro abi.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

GaLatasaray12 ; Takım iyi performans göstermemiş. Tavsiye oLarak Savunmanı öne aLmanı ve soL mc de ki oyuncunun free roLe seçeneğini kapatıp sağ ve soL kanatta ki amL ve amr mevkisinde ki oyuncuLarına vermeni öneririm, birde o şekiLde dene bakaLım..

Misakisan: Öne geçtiğin maçLarda skoru korumak istiyorsan soL ve sağ bekLerin mentaLitesini defansif, amL ve Amr nin normaL ve takım komutLarından da tempo yu normaL e getirirsen rakibin karşısında daha temkinLi bir oyun düzenine geçebiLirsin.

95'ten beri oynuyorum bu oyunu , ilk defa başarılı olamıyorum.Ne yaparsam yapayım olmuyor, gol atamıyorum , çok kötü takımlara yeniliyorum...9.30 'u kurdum , oyuna Dortmund ile başladım ve taktiğinizi kullanacağım.Kadro bu taktik için uygun gibi göründü bana, sonuçları paylaşırm.Daha önce başka birinin yaptığı taktiği hiç kullanmamıştım ama başarısızlıktan dolayı soğudum oyundan resmen.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Neolcakne View Post
    95'ten beri oynuyorum bu oyunu , ilk defa başarılı olamıyorum.Ne yaparsam yapayım olmuyor, gol atamıyorum , çok kötü takımlara yeniliyorum...9.30 'u kurdum , oyuna Dortmund ile başladım ve taktiğinizi kullanacağım.Kadro bu taktik için uygun gibi göründü bana, sonuçları paylaşırm.Daha önce başka birinin yaptığı taktiği hiç kullanmamıştım ama başarısızlıktan dolayı soğudum oyundan resmen.

İLk zamanLar bizde çok zorLanıyorduk, zamanLa aLışacağını düşünüyorum. SonuçLarı da payLaşırsan ve başarıLı oLamazsan, nasıL başarıLı oLabiLeceğine beraber göz atarız

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

oncelikle emeginize saglık diyorum fm08de kendim bu dizilisi kullanırdım fakat 09a biturlu uyarlayamamıstım cok tesekkur ediyorum size mallorcada deniyorum taktigi ilk macım vallladolidleydi
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Maçları yaptıkça sizlerle paylaşıcam.Tekrar teşekkürler
    Last edited by dlyn1907 : 15.Nisan.2009 at 17:45 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Sayfa 5 / 10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon

Mesaj Yetkileri