Sayfa 9 / 10 İlkİlk ... 78910 SonSon
241 ile 270 arası toplam 287 sonuç

Konu: Nannar ve eXcitinG`den TotaL Dominasyon [9.03]

teşekkürler zaten ben bu dizilişte oynuyodum talimatları falan ayarladım bakıcaz çok teşekkürler emeğinize sağlık =)

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Ben taktiği beşiktaşla uyguladım.zaman probleminden dolayı sadece 3 maç yapabildim ama şöyle bir problemim var.Takımın pas yüzdesi çok düşük kalıyor ve rakip takımlar orta sahada çok rahat topa hakim oluyorlar ve sürekli atak yiyorum.topla oynama yüzdem hep rakibin altında kalıyor .
    nerden kaynaklanabilir ve sizce ne yapmalıyım ??

Nesil
    2006

benim de oynadigim taktik buna yakin, besiktas ile 2. sezonumdayim takim baya iyi ve takim komutlarindaki bir kac degisiklik disinda hemen hemen ayni taktigi kullaniyorum. eger dogru oyuncu secimlerini yaparsaniz ve taktikde israrli sabirli olursaniz cok basarili.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by kakyuz View Post
    Ben taktiği beşiktaşla uyguladım.zaman probleminden dolayı sadece 3 maç yapabildim ama şöyle bir problemim var.Takımın pas yüzdesi çok düşük kalıyor ve rakip takımlar orta sahada çok rahat topa hakim oluyorlar ve sürekli atak yiyorum.topla oynama yüzdem hep rakibin altında kalıyor .
    nerden kaynaklanabilir ve sizce ne yapmalıyım ??

Beşiktaş ta kadron hakkında biLgi vermediğinden doLayı Oyuna yeni başLamış oLmandan standart kadrosu oLduğunu varsayarak yorum yapacağım..

ÖnceLLikLe bu diziLiş Beşiktaş a pek gitmeyen bir diziLiş. Beşiktaş ta başarıLı oLmak istiyorsan bu diziLişte birtane çok iyi DM (Rakip atakLarı kesebiLecek, topu da aynı şekiLde oyuna sokabiLecek tarz oLmaLı) Bir tane de yine çok iyi MC aLman gerekiyor. Ama aLamassanda yapacağın işLem çok basit SoL mc yi AMC e aLıp DM de ki oyuncuyu da soL MC e çektiğin zaman rakibe daha çok basan, topa daha çok hakim oLan bir takıma sahip oLacaksın..

Benim tercihim AML de Serdar Özkan, AMR HoLosko ve FC de Nobre yi oynatman. Bu şekiLde iLeri de top sende daha çok kaLacak, rakip kaLeye daha çok hücum edebiLeceksin.

Bu şekiLde uyarLama iLe 2.Sezonda UEFA, 4.sezonda ŞL, Üst üste 4 ŞampiyonLuk yaşadım. Hemde öyLe abartı transferLer yapmadığım haLde.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

kadrom şöle
    ------------------rüştü---------------------
    koray çölgecen--g.zan----zapatocny--calderon

--------------------i.toraman----------------

--------------kabore-------delgado----------

holosko---------------------------------aydın

--------------------bobo--------------------

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Toraman DMC Kabore oraya koyup MC alsan daha iyi olur.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by kakyuz View Post
    kadrom şöle
    ------------------rüştü---------------------
    koray çölgecen--g.zan----zapatocny--calderon

--------------------i.toraman----------------

--------------kabore-------delgado----------

holosko---------------------------------aydın

--------------------bobo--------------------

Bu kadro ve diziLiş iLe başarıLı oLman çok zor. Zan,Zapo ve Koray çok ağır oyuncuLar. En az savunmada oynayan üç tane oyuncun çok hızLı oLmaLıLar. Min.15 den aşağıya hızLarı oLmamaLı. Çünkü sistemde dikkat edersen oyunu önde kuruyoruz ve rakip atakLarda arkaya atıLan topLarda çok pozisyon verirsin ki zatende veriyorsundur tahmin ediyorum..

Toraman dan DM oLmaz. Zan ın yanında kuLLanmayı dene. Aynı şekiLde Kabore yi Dm e aLıp DeLgado nun yanına daha çift yönLü bir oyuncu aLabiLirsin. Hernanes vs gibi.

HoLosko ve Aydın bu sistem içerisinde oLabiLir ama asLa sana tam performans verecek oyuncuLar değiLdir. Bu sistemde en önemLi nokta AML ve AMR de ki oyuncuLarın içeri katedebiLecek ve aynı zamanda çizgiye indikLerinde iyi orta açabiLecek oyuncuLar oLmaLarı gerek. Aydın ve HoLosko asLa bu performansı sana vermeyecektir.

Bobo yerine Nobre iLe başLayıp daha da yükLendiğin anLarda Bobo aLternatifi daha başarıLı oLur.

Kadro da ciddi revizyona ihtiyacın var. Sezon başında ki yaLnış transfer poLitikası seni başarısızLığa itmiş.

Sistemin beLLi, oynatacağım sisteme göre oyuncuLara yöneLmeLisin kariyerinin başında.

Oyun başLar başLamaz Sivas tan Abdurrahman ve Hayrettin i aLıp, Orta sahaya da Ernst in yanına iyi bir çift yönLü oyuncu transferi iLk sezon için yeterLi oLur. Savunmada Zan,Toraman DM de Sivok epey iş yapar.Bayern den Mehmet Ekici transferi de uzun yıLLar sana MC sıkıntısını giderecektir.

İkinci sezon itibari iLe de üst düzey AML ve AMR oyuncuLarına yöneLerek daha da başarıya gidebiLirsin.

Beşiktaş FM de yönetmesi zor bir takım. Ciddi sabır ve iyi anaLiz isteyen bir takım. Daha oyuna başLar başLamaz geLecek iLe iLgiLi yatırımLara başLarsan çok başarıLı oLursun.

Ben 2014 de Dünya kLası yaptım Beşiktaş ı. Ama yapana kadar da canım çıktı.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

oyuna başlar başlamaz sivok 8 ay , ernst 7 ay sakatlandı.dmc i. toraman iyi oynuyo die oraya koydum,şu ana kadar başarılı.aml ye alex i aldım.internacional'den.baştan açmak en mantıklısı,bilgisayarı kırmak üzereyim
    teşekkür ederim yardımların için.

Nesil
    2006
    Yer
    konya

forvete bole cuk oturacak birkac isim verebilirmnisiniz???

Nesil
    2006

Taktik çok iyi.Ben üstünde biraz oynama yapıp DMC yi kaldırdım.Tek forvet yerine çift forvet şeklinde ayarladım,sonuç oldukça iyi...

2015 yılındayım.Takımım Eskişehirspor.

İlk sezonda ligi 10.sırada bitirdim.
    İkinci ve üçüncü sezonda 5.sırada tamamladım.
    4.5.6.7. sezonlarda ise şampiyon olarak bitirdim.
    6. ve 7. sezonda Türkiye kupası ve Türkiye Süper Kupasının sahibi oldum.

Şampiyonlar liginde istediğim sonuçlara ulaşamasamda henüz taktik çok iyi.Özellikle kornerlerden çok gol oluyor bunu belirtmek istiyorum.

rossi tam cuk oturuyor forvete fakat nannar hocanın yaptığı gibi sağa sola çekmen daha faydalı yapıyor oyuncuyu,benim udinese'm de 2 sene gol kralı oldu rossi,ayrıca salvatore foti de faydalı fakat 4 sene beklemen gerekiyor keirrison-vagner love-vucinic te cuk oturmaya elverişli oyuncular.

oscar cardozo yu tavsiye ederim bu taktikte başarılı oluyor.
    ve palmerias ta ki marquinhos

Nesil
    2006
    Yer
    konya

Quote Originally Posted by misakisan View Post
    rossi tam cuk oturuyor forvete fakat nannar hocanın yaptığı gibi sağa sola çekmen daha faydalı yapıyor oyuncuyu,benim udinese'm de 2 sene gol kralı oldu rossi,ayrıca salvatore foti de faydalı fakat 4 sene beklemen gerekiyor keirrison-vagner love-vucinic te cuk oturmaya elverişli oyuncular.
    saga sole cekmek derken taktiktekişdizilişte tam ortada tek forvet oyuncusu onu mu saga yada sole cekeyim??

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Şuan matrakan'ın taktiğini kullanıyorum. O taktik ile UEFA yı aldım CL de ise yarı final oynayıp Barcaya elendim. Ancak o taktik benim takımın yapısına tam uymuyor. O yüzden ben bu taktikle oynamak istiyorum ancak bir türlü verim alamıyorum. Halbuki orta saham dünyanın sayılı orta sahalarından biri. Kanatlarda fena sayılmaz. İşte kadrom:

[/QUOTE]

Genel olarak sağ ve sol bek dışında takımda eksik yok gibi. Bu taktiği 10-12 maç denedim çokkötü sonuçlar aldım. Sizce bu taktik bana neden uymuyor. Bu arada transfer dönemi başladı bu taktik için oyuncu tavsiye ederseniz alırım. 50m bütçe var.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

DMC - Sissoko
    Sağ MC - Veloso
    Sol MC - Dzagoev veyada

Sol MC Mehmet Topuz sağ MC Veloso oynat.

AMR - Mehmet Topuz
    AML - Tuncay Şanlı

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

DM VeLoso

Sağ MC Sissoko

SoL MC Dzagoev

AMR Marquinhos

AML Tuncay

FC Keirrison

Transfere ihtiyacın yok. Bu diziLişte oynat takımın çok etkiLi oLacaktır.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

taktik için öncelikle tşkr ederim. takımımı çok iyi gidiyor. ama tek sıkıntım forvetim çok az gol atıyor genellikle uzaktan attığım şutlarlar ve kornerden gol buluyorum.

bir de kanat adamlarım illaki çizgiye inip ceza sahasına girip orta açıyorlar. nadiren çizgiye inmeden orta açtıklarını gördüm cross from mixed olmasına rağmen.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by shadowrefree View Post
    taktik için öncelikle tşkr ederim. takımımı çok iyi gidiyor. ama tek sıkıntım forvetim çok az gol atıyor genellikle uzaktan attığım şutlarlar ve kornerden gol buluyorum.

bir de kanat adamlarım illaki çizgiye inip ceza sahasına girip orta açıyorlar. nadiren çizgiye inmeden orta açtıklarını gördüm cross from mixed olmasına rağmen.

Target Man ''To Feed'' oLduğundan doLayı forvette oynayan adamımız topLa gidebiLecek ve fizik oLarak ta iyi yapıda oLacak bir forvet oyuncusu oLmaLı. Yani oyuncunun yapısına göre siz To Feed, Run on the baLL vs gibi bu özeLLikLeri değiştirmeLisiniz. Lavezzi gibi bir adamınız varsa koşu yoLuna oynarsınız, Cardozo gibi biri varsa kafasına oynarsınız gibi.

Zaten bu sistemde SoL MC ve kanatLarda sayı yüküne destek oLuyor, özeLLikLeri o. Duran topLar da FM nin hataLarından birinden yararLanma diyeLim. Çünkü korner oLmazsa rakibi çözmek çok zor oLuyor..

KanatLarın sürekLi orta açması da bana göre özeLLikLeri iLe aLakaLı. Bazı tip oyuncuLar sürekLi çizgiye git, oradan orta aç demenize rağmen içeri katedip pozisyon üretmeye çaLışırLar. Mixed yaptığınız zaman oyuncu geneLde en çok yapabiLeceği şeyi dener. Yani çizgiye inmeyi daha çok sevdiği için çizgiye gider, bunda yapacak birşey yok, komutLar kısıtLı çünkü. Ya derinden kes diyebiLiyorsunuz, ya çizgiye git ya da kafana göre nasıL uygunsa onu yap demek dışında bir aLternifimiz yok.

Öncelikle taktik için teşekkürler gerçekten ilk defa bu taktikle başarılı oldum ligde şu anda namağlup devam ediyorum.. Ama bir kaç ufak sorunum var.. kadrom şöyle
    gk: de sanctis
    dr:zebina
    dl: hakan balta
    dc: meira ve servet
    dm: mehmet topal
    mc: vukcevic ve barış özbek
    aml: arda turan
    amr: nani
    fc: javier saviola

öncelikle şundan bahsedeyim ilk yarı muhteşem bir oyun sergiliyoruz 2. yarının son bölümlerindede rakip atakları çok sıklaşıyor buna bi çaremiz var mı ayrıyeten hakan balta , zebina, mehmet topal ve saviola nın performansından memnun değilim acaba yanlış oyuncumu seçiyorum.. sizce saviolayımı oynatmalıyım barosu mu..

Çift forvet olsa indirirdim, ama şuda bir gerçek FM 09'da tek forvet olan taktikler daha çok işe yarıyor.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by JackBlack View Post
    Öncelikle taktik için teşekkürler gerçekten ilk defa bu taktikle başarılı oldum ligde şu anda namağlup devam ediyorum.. Ama bir kaç ufak sorunum var.. kadrom şöyle
    gk: de sanctis
    dr:zebina
    dl: hakan balta
    dc: meira ve servet
    dm: mehmet topal
    mc: vukcevic ve barış özbek
    aml: arda turan
    amr: nani
    fc: javier saviola

öncelikle şundan bahsedeyim ilk yarı muhteşem bir oyun sergiliyoruz 2. yarının son bölümlerindede rakip atakları çok sıklaşıyor buna bi çaremiz var mı ayrıyeten hakan balta , zebina, mehmet topal ve saviola nın performansından memnun değilim acaba yanlış oyuncumu seçiyorum.. sizce saviolayımı oynatmalıyım barosu mu..
    DM de oynayan oyuncunun hava topLarında da etkiLi oLması gerek. Daha kompLe bir DM oyuncusu daha çok verimLi oLacaktır.

Forvette bunu geçmiş sayfaLarda da söyLedik SavioLa yı da oynatabiLirsin, Baros u da. Sadece oyuncunun özeLLikLerine göre Atak oyuncuya pas şekLini değiştirmen gerek. SavioLa varken Run on the baLL, Baros varken To Feet, Cardozo,Adebayor gibi kompLe forvetLerin varsa Mixed, Zigic gibi adamLarın varsa da To Head yapman gerek.

taktik için teşekkürler... bu taktiğe uygun bahsettiğin anternman programının linkini verebilir misin? şimdiden teşekkürler...

Muhteşem bir taktik ben eskişehirspor u yönetiyorum bu taktikle deplasmanda galatasaray'ı 2-0 yendim Bu taktiğin yapımında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by sukruatil93 View Post
    taktik için teşekkürler... bu taktiğe uygun bahsettiğin anternman programının linkini verebilir misin? şimdiden teşekkürler...
    Hasan Hocamız geLince tekrardan ekLeyiversin Linki.

Quote Originally Posted by okan444555 View Post
    Muhteşem bir taktik ben eskişehirspor u yönetiyorum bu taktikle deplasmanda galatasaray'ı 2-0 yendim Bu taktiğin yapımında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Biz teşekkür ederiz.

süper bi taktik çok teşekkürler emek için.

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

kadromu yorumlayabilir misiniz bu taktik için
    Bayer Leverkusen'i çalıştırıyorum
    kaleciler:Adler,Benedikt
    savunmam:castro,sakho,schwaab,kadlec
    orta saham:buonanotte,rolfes,barry,defour,barnetta,s.du m
    forvet:sercan yıldırım,cacau,cardozo

evet bu kadromu yorumlarsanız,yani bu taktiğe uyar mı onu yorumlarsanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by crane1994 View Post
    kadromu yorumlayabilir misiniz bu taktik için
    Bayer Leverkusen'i çalıştırıyorum
    kaleciler:Adler,Benedikt
    savunmam:castro,sakho,schwaab,kadlec
    orta saham:buonanotte,rolfes,barry,defour,barnetta,s.du m
    forvet:sercan yıldırım,cacau,cardozo

evet bu kadromu yorumlarsanız,yani bu taktiğe uyar mı onu yorumlarsanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler
    Bu taktiğe uyması için Sakho nun yanına hızLı bir stoper transfer etmen gerek.

Nesil
    2007
    Yer
    Konya

--------------------Hakan-----------------
    Rıdvan--İ.Toraman--Ferrari--İsmail
    -------------------Fink---------------------
    -------------Ernst--Tabata--------------
    Holosko----------------------------Nihat
    -------------------Bobo-------------------

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Rıdvan ve İsmaiL biraz aksayabiLir ama. İkisinin de defansif özeLLikLeri epey kötü. Rakip sizin çizgiye inerek yaptığı atakLarda kademeye giremeyecekLerinden çok goL görebiLirsiniz kaLenizde.

Şahsen ben denedim ve sürekLi sağdan kesiLen topta soL arkadan, soLdan kesiLen toptan sağ arkadan goLLer yedim. Bunda da bekLerin defansif özeLLikLerinin yetersiz oLması etken oLuyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

açıkçası söylemek gerekirse uzun zamandır total dominasyonu kullanıyorum ama taktikten memnun değilim belki benim oyuncu seçimlerinden yanlışlar olabilir ama defans oyuncum her sene forvet oyuncumdan daha fazla gol atıyor. geçmişdeki fm lerde only commentary ile 2d arasındaki maç motorlarında fark vardı bu senekinde de vardır yani fm2009 bilmiyorum ama genellikl tv view de izliyorum maçları. kısacası demek istediğim genellikle gollerimi ya uzaktan şutlarla ya da duran toplardan buluyorum. üretkenlik forvet adına bu taktikte fazla yok. forvet oyuncum karim benzema belki ideal forvet tipide değildir. sizi dizilişimide vericem yazımın sonunda onuda kontrol edersiniz. maçlar genellikle kısır geçiyor gol adına lafı fazla uzatma istemiyorum dönüp dolaşıp aynı şeyleri anlatıyorum. forvetim gol kralı olmasını istiyorum ama maalesef bu taktik uygun değil.

------------benzema------------

robben------------------c.ronaldo

---------kaka----hamsik----------

-------------de rossi-------------

chiellini---sakho---pepe---s.ramos

----------casillas--------------

taktik tedarikçisi arkadaşlar eleştiri mazur görün eleştiri olacak ki daha verimli çalışmalar olsun.eğer dikkate alır değerlendirirseniz sevinirim.
    Last edited by shadowrefree : 18.Eylül.2009 at 20:39

Sayfa 9 / 10 İlkİlk ... 78910 SonSon

Mesaj Yetkileri