Sayfa 1 / 10 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 287 sonuç

Konu: Nannar ve eXcitinG`den TotaL Dominasyon [9.03]

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Default Nannar ve eXcitinG`den TotaL Dominasyon [9.03]

Evet daha önceLeri İLhan kardeşimizin yayınLadığı taktiği bu kez biz Hasan hocamız iLe beraber yayınLama kararı aLdık. DiziLiş hepimizin biLdiği şekiLde 41221 şekLinde oLucak. İLhan kardeşimiz bize bu konuda tam yetki verdi.

Bu taktikte topa hakimiyet yüzdeniz daha fazLa oLucaktır. Daha çok pas yapan, her yerden goL arayan bir takım hüviyetinde oLucaksınız. Taktikte dikkat etmemiz gereken hususLar konusunda.

DL ve Dr : SoL ve Sağ bek oyuncuLarımızın biraz hızLı ve iyi pozisyon aLabiLen yapıya sahip oLmasına dikkat etmek gerek. ÖnLeriden fazLa boşLuk oLacağı için rakip takım atakLarında iyi pozisyon aLıp, iLeri geri çaLışabiLmeLidir.

DC : İyi pozisyon aLan, markaj gücü yüksek, hava topLarında ektiLi ve biraz da hızLı oLurLar ise goL biLe yemezsiniz.

DMC: Günümüz futboLunda ki tipik işçi tabiri oLan oyuncu oLmaLıdır. İyi pres yapan, güçLü ve fizikLi, rakibi bozabiLecek ve iLk topLarda takımı hücuma kaLdırabiLecek potansiyeLede bir oyuncu oLmaLıdır.

SoL MC : YaratıcıLığı yüksek, hızLı, teknik ve iyi pas atabiLen bir oyuncu seçmemiz gerek. Free roLe seçeneği de aktif oLduğundan biraz daha 10 numara tabiri ediLen oyuncu kuLLanmamızda fayda var.

Sağ MC : Oyunu iki yönü iLe oynayabiLen oyuncu seçmemiz gerek. Gerek ofansif anLamda destek verebiLecek gerek arkasında ki DM oyuncusuna yardımda buLunabiLecek bir oyuncu oLmaLıdır.

AML ve AMR : YaratıcıLıkLarı yüksek, hızLı ve teknik oyuncuLar seçmeLiyiz. Ofansa destek veren en önemLi nokta oLarak bu iki oyuncunun iyi oLması takımın hücum gücü açısından da daha iyi oLması anLamına geLmektedir.

FC: İki yönLü forvet tercihi daha uygun oLur. Havadan ve yerden oynayabiLecek kapasitede oLmaLı, iyi şut atabiLen ayrıca iyi bir bitirici oyuncu koyarsanız goL makinasına dönüşecektir.

Not: Oyunda herşey sadece taktikte bitmez. Bunu hepimiz biLiyoruz. Doğru zamanda doğru hamLeLer size maçLarı kazandıracaktır. Bu taktikLer sizin için sadece ön rehber niteLiğindedir. BaşLangıcı sağLar. Oyunun akışına göre siz doğru hamLeLeri hesapLayıp gerekLi değişikLikLeri yapmaLısınız. Nannar Hocamızda geLdiği zaman bir kaç not ekLeyecektir.

SS : Benim Wigan iLe turnuvada oynadığım maçLara bakabiLirsiniz. Nannar hocamızın da yine kendi GS kariyerinde ki ss Ler yeterince biLgi vermektedir.

Taktik Linki :
    http://www.turksportal.net/dosya/fm/29013/bilgi/

İdman programı oLarak Nannar ın kendi hazırLamış oLduğu idman programını kuLLanabiLirsiniz.

Taktik hakkında başarısızLık veya başarıLarı SS oLarak ekLerseniz daha verimLi oLacaktır. Daha koLay çözüm üretebiLiriz beraber. Taktik üzerinde kendi tecrübeniz iLe değiştirip verim aLdığınız yerLeri beLirtirsenizde seviniriz.

İLhan Aydoğan a saygıLarLa..

Alternatif Link

http://www.sendspace.com/file/aa64n9
    Last edited by DisCo : 08.Haziran.2009 at 03:42
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Deneyeceğim 9.3.0 içinm taktik arıyordum zaten
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Arkadaşlar bu taktiğe karşı oynamış biri olarak söylüyorum.Muhteşem bir taktik.Rakibinizin kalecisi normalse veya Ojeda,Mandanda gibi bir kaleci değilse galipsiniz .
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

2 kulvardada elenmeme yol açan taktik

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Ss Leri bekLiyoruz

hemen denemeye başlıyorum teşekkürler şimdiden

teşekkürler emeğineze sağlık

9.0.1 de nasol sonuc verir acaba merak ettim deniyeceğim...

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Umarım işinize yarar... taktikte emeği geçenlere teşekkürler SS'lerle sonuçlarınızı görmek isteriz....
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

target man seçili kanatlardaki oyuncularmı target men olacak?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by stewie972 View Post
    target man seçili kanatlardaki oyuncularmı target men olacak?
    hayır forvet adamın Target man olacak....

Bu arada taktiği yayınlama konusunda hayrettin'e teşekkür ederiz eline sağlık,gayet güzel ve açıklayıcı olmuş....

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Taktik hakkında bir iki ekleme yapmak istedim....

Öncelikle bu taktiği gerçekten ince eleyip sık dokuyarak meydana getirdiğimizin bilinmesini isterim.Her yönüyle mükemmel bir taktik asla olmaz. Eğer çok gol atmak istiyorsanız kalenizde de gol görürsünüz... çok iyi savunma yapmak istiyorsanız gol yollarında sıkıntı çekmeniz normaldir... Fakat bu taktikle ikisinin ortasında dengeyi yakalamış oluyoruz... savunma önde oynadıgı için hem rakip baskı kuramıyor, hem de oyunu rakip alana yıkması daha kolay oluyor... bunu çift taraflı düşünmek lazım.. yani zor maçlarda dengeli başlamak istiyorum diye savunma hattınızı geriye yaslarsanız baskı yersiniz... savunmacılarınızın konsantrasyon ve hızı iyi durumdaysa bırakın önde oynasınlar....Kendi sahanızda çok rahat baskı kurabileceğiniz bir taktik fakat deplasman maçları her zaman kolay geçmeyebilir... Hayrettin'in de dediği gibi böyle maçlarda devreye sizin girip menejerlik kalitenizi ve bilginizi kanıtlamanız gerekecek yoksa bu taktikle oynayan herkes ligi namağlup bitirseydi bu işin zevki kalmazdı....

Herşeye rağmen taktikte eksikliğini hissettiğiniz yönler olursa bunları bizlerle paylaşırsanız taktiğin gelişmesine katkı sağlamış olursunuz.... Teşekkürler...

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Taktiği vermişsiniz hoş güzelde şu dm-palombo mc-michael johnson fln yanlarına yazsanız iyi olur en azından ben öyle yazınca ona uygun adam arıyorum taktik zaten tartışılmaz sadece bir öneri
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Eve döndüğümde 1 sezon rahat denerim.

Taktik için teşekkürLer, eLLerinize sağLık

SS Leri payLaşırım.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul/Beylikdüzü

9.1de ayni verimi verir mi acaba bi fikriniz var mi?

Saolun.Geribildirimde bulunacağım.

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Quote Originally Posted by classical View Post
    9.1de ayni verimi verir mi acaba bi fikriniz var mi?
    Vermez. 903 de maç motorunda bayağı değişikLikLer oLdu. 902 de biLe vermez

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bir sorum olacak dc'lerde geriye ok dahil neden hiç ok yok?
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

902'de 2 maç denedim ama yemedi 903'ü yüklediğimde mutlaka denerim... emeğiniz için teşekkürler..

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Quote Originally Posted by TaYLaN View Post
    HerhaLde defans sistemi önde oLduğu için. Dc Lere burada zaten büyük pay düşüyor

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by TaYLaN View Post

DC lerde ok olmayışının sebebi defansı önde kurdugumuz için DClerin de ara ara öne çıkarak oynamaları....hatta bazen gol pozisyonlarında ortayı açtıgını bile görebilirsiniz dc oyuncularınızın

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

901 ve 902 de ki performansı çok düşük oLabiLir. Çünkü 930 diğer seriLere göre oLdukça değişik ve tamamen yeni taktik üretiLmesi gerekiyor. Sadece 930 da denemenizde yarar var.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Tamamdır yeni bir kariyer açtım güzel bir kadro kurup deneyeceğim taktiği
    Futbolcu Bilgileri

Trabzonspor da denedim.İnanılmaz Diyebilirim.ScreenShot atmamı isterseniz atabilirim 2009-2010 sezonunda trabzonspor'la maddi imkansızlıklar filan gibisinden nedenlerle fazla takviye yapamadım ve 3-4 alt yapı 4-5 tane de orta seviyede denilebilececek futbolcuyla yola çıktım.İlk yarıyı 5. olarak bitirdim zaten ne olduysa 2. yarı oldu.Olan şey bu taktiği bulmamdı.2.yarı 1 beraberlik 16 galibiyetle ligi lider bitirdim. Bunda taktiğin etkisi kadar benimde biraz insiyatif kullanmam etkili oldu mesela sağ ve sol amr-aml yi mr ve ml yaptım ve gol yemediğimi fark ettim.

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Quote Originally Posted by ShoTa View Post
    Trabzonspor da denedim.İnanılmaz Diyebilirim.ScreenShot atmamı isterseniz atabilirim 2009-2010 sezonunda trabzonspor'la maddi imkansızlıklar filan gibisinden nedenlerle fazla takviye yapamadım ve 3-4 alt yapı 4-5 tane de orta seviyede denilebilececek futbolcuyla yola çıktım.İlk yarıyı 5. olarak bitirdim zaten ne olduysa 2. yarı oldu.Olan şey bu taktiği bulmamdı.2.yarı 1 beraberlik 16 galibiyetle ligi lider bitirdim. Bunda taktiğin etkisi kadar benimde biraz insiyatif kullanmam etkili oldu mesela sağ ve sol amr-aml yi mr ve ml yaptım ve gol yemediğimi fark ettim.
    SS payLaşırmısın

beklerin closing downı fazla gibi geldi bana. çok düşük ratingle oynuyorlar. ayrıca defansların tacklingi 16+ ise bence hard takling verilmeli. easyde çok top kaçırıyorlar.

bence cok guzel bi taktik ellerinize saglik .. ama benim tercihim hep 2 forvettir elimdeki kadorda ona mevcut. bunu da ins. yeni bi kariyerde deneriz

nannar bir önceki taktiginiz gibi bundada kornerden çok gol atıyoruz.

bence cok guzel bi taktik ellerinize saglik .. ama benim tercihim hep 2 forvettir elimdeki kadorda ona mevcut. bunu da ins. yeni bi kariyerde deneriz keske bide 2 forvetli yapsamissinz

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by ShoTa View Post
    BaşarıLı oLmanız sevindirici. SS de ekLerseniz daha memnun oLuruz. Aynı şekiLde kendinizin birşeyLer katarak taktiği kuLLanması daha da güzeL.

beklerin closing downı fazla gibi geldi bana. çok düşük ratingle oynuyorlar. ayrıca defansların tacklingi 16+ ise bence hard takling verilmeli. easyde çok top kaçırıyorlar.
    BekLerin önünde genişce bir aLan oLduğu için bu aLanı kapatması adına verildi o kadar yüksek CLosing down. Benim bütün kariyerLerimde soL ve sağ bekLerim hep üstün performans gösteriyordu. Sizin kuLLandığınız isimLeri merak ettim. Biraz daha defansif özeLLikLeri iyi oLan oyuncuLar kuLLanırsanız daha başarıLı oLursunuz. MeseLa BJK kariyerimde ben SoLda Hayrettin sağda Toraman ı oynatıyordum ve pozisyon dahi yemiyordum.

Quote Originally Posted by BNY1905 View Post
    bence cok guzel bi taktik ellerinize saglik .. ama benim tercihim hep 2 forvettir elimdeki kadorda ona mevcut. bunu da ins. yeni bi kariyerde deneriz
    Bu sistemde zaten üç forvet gibi oynuyorsunuz. İki forveti seven üç forveti de sever

nannar bir önceki taktiginiz gibi bundada kornerden çok gol atıyoruz.
    Bunda geneL oLarak 930 da ki probLem neden oLuyor diyebiLiriz.

Sayfa 1 / 10 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri