Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 71 sonuç

Konu: DominatoR v1 by [hissiz]

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by Urias View Post
    Mehmet Yıldız'ı sattım yeni sezona başladım Marquinhos'u aldım maçlar başladıktan sonra bir kaç maç oynar haber ederim teşekkürler
    Marquinhos'un çok büyük katkı sağlayacağı kesin ama Mehmet Yıldıza üzüldüm, faydalı olabilirdi.
    FC için Victor Irineu, Lewandowski yada Pogrebnyak gibi oyunculardan birini alabiliyorsan faydalı olabilir. Hatta bu oyuncuları satın alma opsiyonlu olarak kiralarsan daha akıllıca olabilir. Irineu ilk sezonlarda oldukça ucuz, aynı şekilde Lewandowski'de başka bir takım transfer etmemişse en fazla 1.5m euroya malolacak bir isim. Zenit Pogrebnyak için kiralama teklifini genelde kabul ediyor.
    Transferde biraz şanslıydım Udinese Felipe Monteiro'yu satışa çıkardı ve 2.4m gibi çok uygun bir fiyata kadroma kattım, şuan Marquinhos'tan bile daha yüksek bir performans gösteriyor.
    38 maçta 15 gol 17 asist 9 kez maçın yıldızı ve 7.40 gibi muhteşem bir rating ortalaması ile müthiş bir katkı yaptı. Serbest vuruşlardan 6-7 golü ve bir çok asisti var. Özelliklerine baktığımda böyle bir performans beklemiyordum açıkçası, ilerleyen yıllarda çok değerli bir oyuncu oluyor en az 25-30milyon euroya satılabilecek bir yatırım. Sende bu oyuncunun takımındaki durumuna bir bak, alabiliyorsan tavsiye ederim.

slm arkadaşım taktik güzele benziyor sonuclar ve mac verileri tatmin edici ama benim bir sorum var bu taktiği 9.0.2 de deneyen varmı. 9.0.2 de işe yararmı cwebınızı bekliyoorum emeginiz için tşkkr ederim.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by jumanji_949 View Post
    slm arkadaşım taktik güzele benziyor sonuclar ve mac verileri tatmin edici ama benim bir sorum var bu taktiği 9.0.2 de deneyen varmı. 9.0.2 de işe yararmı cwebınızı bekliyoorum emeginiz için tşkkr ederim.
    Evet S4mp1y0N arkadaşımız 9.0.2 de denemiş, sağolsun yorumlarını ve ekran görüntülerini paylaştı. Onları incelerseniz daha iyi bir fikir edinebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    Ali Sami Yen

Taktik ve OPPONENT INSTRUCTIONS bilgileri için çok teşekkürler.Bende hiç kullanmazdım bu özelliği ve gerçekten çok zorlanıyordum,şimdi herşey biraz daha oturmaya başladı.Taktik de çok güzel.Tekrar teşekkürler..
    (v930)
    Last edited by ersin123 : 29.Mart.2009 at 15:23

Nesil
    2008
    Yer
    tekirdag

Kusura bakma ma başarılı bulmadım taktiği.Her maç aynı şey oluyor.Çok farklı takımlarda da denedim hepsinde ilk yarı 3-0 , 4-0 gibi farkı yakalıyorum ama maçın 2.yarısında rakip takım hemen beraberliğe getiriyor skoru ve yeniyor daha sonrada.Her tkaımda bunu gördüm.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by ersin123 View Post
    Taktik ve OPPONENT INSTRUCTIONS bilgileri için çok teşekkürler.Bende hiç kullanmazdım bu özelliği ve gerçekten çok zorlanıyordum,şimdi herşey biraz daha oturmaya başladı.Taktik de çok güzel.Tekrar teşekkürler..
    (v930)
    Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by fffzzz View Post
    Kusura bakma ma başarılı bulmadım taktiği.Her maç aynı şey oluyor.Çok farklı takımlarda da denedim hepsinde ilk yarı 3-0 , 4-0 gibi farkı yakalıyorum ama maçın 2.yarısında rakip takım hemen beraberliğe getiriyor skoru ve yeniyor daha sonrada.Her tkaımda bunu gördüm.
    Her türlü olumsuz eleştiriye de saygı duyarım, doğrudur.

Ben bazı maçların ekran görüntülerinde o yüzden farklı dakikalardan istatistiki bilgiler aktardım, dediğin gibi takım genelde ilk yarı daha etkili oynuyor, skorda üstünlüğü yakaladığında rakibin genelde oyuncu ve taktik değişimlere gider. Dolayısıyla o değişiklikleri takip edip gerekli müdahaleleri yapmak, ayrıca 1 farklı galipken maçın sonlarına doğru biraz daha defansif önlemler almak yerinde olur. Bunları deneyip denemediğini bilmediğimden birşey diyemiyorum.
    Yorumlarını paylaştığın için tşk ederim.
    Last edited by Walter Sakana : 29.Mart.2009 at 19:19 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul/Beylikdüzü

cok guzel bi taktık olmsu gercekten hakkını vermek lzm.Bende opponent instructionsu hic ellemeden gecerdm taktıgını hem instructionlu hem instructıonsuz denedım ve cok buyuk fark var gercekten bunu belırtıyım.hic bunla mı urasıcam deyip gecmeyin instruction bolumunu.sana bi sorum olucak online modda arkadasla oynuorm ve arkadas genellıkle 4-1-2-1-2 oynuyor (1 dmc 2 orta saha 1 amc) ya da 4-2-2-2 (2 mc aml amr ) seklınde oynuo snce instructıonları nasıl ayarlamalıyım?Simdiden tesekkkurler

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by classical View Post
    cok guzel bi taktık olmsu gercekten hakkını vermek lzm.Bende opponent instructionsu hic ellemeden gecerdm taktıgını hem instructionlu hem instructıonsuz denedım ve cok buyuk fark var gercekten bunu belırtıyım.hic bunla mı urasıcam deyip gecmeyin instruction bolumunu.sana bi sorum olucak online modda arkadasla oynuorm ve arkadas genellıkle 4-1-2-1-2 oynuyor (1 dmc 2 orta saha 1 amc) ya da 4-2-2-2 (2 mc aml amr ) seklınde oynuo snce instructıonları nasıl ayarlamalıyım?Simdiden tesekkkurler
    Öncelikle yorumların için tşkler.
    Opponents instructions ile ilgili yardımcı olabilecek bilgileri alttaki linkten (opponent instructions rehberi) edinebilirsin.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=74242

Önbilgi olarak söyleyebileceklerim,
    1- DMC oyuncuları fizikman güçlü olduklarından onlara karşı Tight marking ve Hard tackling bir işe yaramaz. Ayrıca mevkilerinden dolayı maçlarda bir çok kez topla buluşmaları muhtemeldir ve bizim amacımız buluştukları topları olumsuz kullanmaya zorlamak. Closing Down Always ile pres uygulayarak topu ayaklarından acele çıkarmaya yada pres sonucu top kaybına zorlamayı amaçlayabiliriz. Show onto weaker foot ile de (eğer genelde sağ yada sol ayağını kullanıyorsa ve diğer ayağını iyi kullanamıyorsa) zayıf ayağını kullanmaya zorlayıp isabetsiz paslar atması ihtimalini arttırmayı düşünebiliriz.
    2- AMC oyuncusu içinse benim taktiğimde bildiğin gibi DMC mevkiinde oyuncu yok, dolayısıyla 2 MC oyuncundan birine rakip AMC'yi adam adama marke etme görevi vermelisin. Tight marking always ve Hard tackling always ilede onun oyundaki etkinliğini iyice azaltmaya çalışmak en mantıklısıdır. Closing down always ise en yanlış seçim olur, çünkü o mevkideki oyuncular teknik yetenekleri ve yaratıcılıkları yüksek oyunculardır ve asıl topla buluştuklarında tehlikeli olurlar. Yani amacımız topla buluştuktan sonra yapacaklarına önlem almak değil, topla buluşmasına engel olmaya çalışmak olmalıdır. Closing down vermenin bir diğer kötü yanıda DC oyuncularından biri o oyuncu senin ceza alanına yakın yerde topla buluştuğunda verdiğin talimatı uygulamak için rakip AMC'ye pres yapmaya çıkıp yerini boşaltabilir. Rakibinin 1 DMC 1 AMC ve 2 Forvet ile oynadığı maçlarda yukarıda anlattıklarıma ek olarak DC oyuncularının Forvetleri boş bırakmasını önlemek için DC oyuncularınla her iki forvetede adam markajı vermek uygun olur.
    3- AML ve AMR kullandığı zaman ise her iki bek oyuncuna karşılarındaki kanat oyuncuları marke etme görevi ile birlikte Show onto weaker foot verebilirsin. Rakip kanat oyuncularının ikili mücadele gücü, cesareti ve azmi düşükse hard tackling always'te mantıklı bir seçim olur, ancak bu eğer çok faule sebebiyet verirse Normal tacklinge dönmelisin.

Rakibinin maç içerisindeki taktiksel değişiklerini çok iyi takip etmeli ve hemen gerekli düzeltmeleri yapmalısın.

Ya da önceden belirlenen bir defansif taktiğe dönüş yapılabilir 2.devrede,ben öyle yapıyorum açıkçası önce turgayınki ya da bunla başlayıp daha sonra izmer standarta dönüyorum faydalı da oluyor.

kardeş taktiğini indirecem saol paylaşım için alternatif bir link koyarsan bu link ölmüş sanırım inmiyor birde amc mevkiinde lincoln nasıl yoksa onu satıp başka bir oyuncumu alayım

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by almlyf69ali55 View Post
    kardeş taktiğini indirecem saol paylaşım için alternatif bir link koyarsan bu link ölmüş sanırım inmiyor birde amc mevkiinde lincoln nasıl yoksa onu satıp başka bir oyuncumu alayım
    Bende Gs ile oynadığımdan 2 farklı oyunda Lincoln'ün performansını izleyebildim. İlk oyunumda ilk sezon fena değildi, bazı maçlarda çok etkili oldu ama çok istikrarsızdı. İkinci oyunumda ise çok kötüydü, hiç bi maçta faydası olmadı ve ilk sezon devre arası sattım.

Bence ilk sezon değeride yüksekken sat, onu sattığın paraya Marquinhos'u bile alabilirsin. Ben Lincoln'u 10m euroya sattım, Marquinhos'u 9.5m euroya aldım.

Linki kontrol ettim herhangi bir problem yok, çalışıyor.
    Last edited by Walter Sakana : 06.Nisan.2009 at 16:01

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

9.0.3'te Arsenal ile deniyeceğim sonuçları yazarım

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Kornerden attık

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Quote Originally Posted by Pazzini_06 View Post
    Kornerden attık
    genel olarak pozisyon durumun nasıldı?

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by Pazzini_06 View Post
    9.0.3'te Arsenal ile deniyeceğim sonuçları yazarım
    maçı izlerken gözlemlediğin artı ve eksikleride paylaşırsan sevinirim. Özellikle olumsuz gördüğün yanları önemli.
    istatistikler ise en azından benim beklentilerimi yansıtıyor, her ne kadar rakibinle aranda büyük kalite farkı olsada... Adebayor'u satmadıysan Pogrebnyak'ın yerinde bide onun performansını merak ediyorum.

denediğin için tşk ederim...

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

3 tane 100% gol posizyonum vardı.Amc'deki Arshavin fazla bişey yapamadı açıkçası kilit pas attı bi kaç tane geriye kalan şutlarımın hepsi uzaktandı.Çok fazla gol kaçırdığı için Adebayor'u satmıştım

güzel açıklamışsın bende deniyim yazıcam

kardeş 9.0.3 te deneyecem de şu oppen inticuns mu ne tam olarak yazamıyorum onu nasıl yapcaaz yani rakip oyuncuların ters ayağınımı kullandıracaz bide amc de ceyhun eriş var forvette de adriano(ibb) de ki

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

kardeş 9.0.3 te deneyecem de şu oppen inticuns mu ne tam olarak yazamıyorum onu nasıl yapcaaz yani rakip oyuncuların ters ayağınımı kullandıracaz bide amc de ceyhun eriş var forvette de adriano(ibb) de ki
    gece gece güldürdün beni, daha doğrusu sabahın 5'i evdekiler uyanacak gülmeme

bu konuda hazırladığım rehberin linki altta, gene takıldığın yer olursa ordan yazarsan yardımcı olmaya çalışırım.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=74242

3 Farklı takımda denedim Maltepesporda Beşiktaşda ve Real Madridde. OIleri ve oyuncuların özelliklerine gore ufak tefek gorev dagılımı yapıldıgında sonuc hep aynı: iyi top yapan yavas yavas ataga cıkan bi anda rush yapıp karsı kaleye bindirme yapan ve kesinlıkle ama kesinlıkle karsı takıma pas yaptırmayan gusel bı taktık. Cok ince dusunup baya zaman ayırmıssın bellı ve ellerine cok saglık cıdden gusel bı taktık. Amclerin oklarını off the ball ve decisionları ıyıyse kullanmak bnce daha mantıklı. tekrardan eline saglık

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by Mercenary View Post
    3 Farklı takımda denedim Maltepesporda Beşiktaşda ve Real Madridde. OIleri ve oyuncuların özelliklerine gore ufak tefek gorev dagılımı yapıldıgında sonuc hep aynı: iyi top yapan yavas yavas ataga cıkan bi anda rush yapıp karsı kaleye bindirme yapan ve kesinlıkle ama kesinlıkle karsı takıma pas yaptırmayan gusel bı taktık. Cok ince dusunup baya zaman ayırmıssın bellı ve ellerine cok saglık cıdden gusel bı taktık. Amclerin oklarını off the ball ve decisionları ıyıyse kullanmak bnce daha mantıklı. tekrardan eline saglık
    taktiği denemen ve güzel yorumların için ben tşk ederim.

arouna kone iyimi forvette kardeş bide maç yaptım taktikle 1-2 tane oı ayarlarında rakip kanat oyuncularına zayıf ayağı kullandırdım ama yine olmadı bnde sorun var heralde

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

arouna kone iyimi forvette kardeş bide maç yaptım taktikle 1-2 tane oı ayarlarında rakip kanat oyuncularına zayıf ayağı kullandırdım ama yine olmadı bnde sorun var heralde
    Arouna Kone'yi hiç denemedim bilemiyorum performansını. Oyuna girdiğim zaman özelliklerine bakıp fikrimi yazarım tekrar. Ama altta sıraladığım özellikleri yeterliyse iyidir diyebiliriz.
    1- Strength - En az 15
    2- Anticipation - En az 14
    3- Finishing - En az 14
    4- Teamwork - En az 12
    5- Technique - En az 14
    6- Off The Ball - En az 13
    7- Determination - En az 12

bu saydığım özellikler özelliklede ilk üçü ne kadar yüksekse FC oynayan oyuncunun (moral ve form durumuda iyiyse) o derece faydalı olması lazım.

Rakip kanat oyuncularına kendi bek oyuncularınla adam markajı verebilirsin yada oi ayarlarından closing down always ve show onto weaker foot'u birlikte kullanabilirsin. Ek olarak hard tackling always'te kullanabilirsin. Taktikte MR ve ML mevkilerinde oyuncumuz olmadığı için bek oyuncularının rakip kanat oyuncularına yakın oynamasını bu komutlarla sağlamak gerekiyor. Rakip kanat oyuncusu her iki ayağınıda iyi kullanıyorsa show onto weaker foot yapmanın bir anlamı yok.

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

Açtığı konu sayesinde oyuna başLamamı sağLayan hocamın taktiğini denemezmiyim yahu?
    Hemen deniyorum hocam.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by garydelgadov View Post
    Açtığı konu sayesinde oyuna başLamamı sağLayan hocamın taktiğini denemezmiyim yahu?
    Hemen deniyorum hocam.
    oyuna başlamanı sağlamışsam, sana iyilikmi yaptım kötülükmü bilemiyorum
    ben bu merete başladığımda özellikle ilk zamanlar tüm sosyal hayatımdan kopmuştum, arkadaşlarla dışarı çıktığımızda ben bir an önce bi bahane bulsamda eve kaçsam cm oynasam diye kıvranıyordum o zamanlar

işin şakası bir yana, taktiği deneyeceğin için tşk ederim umarım beklentilerine karşılık verir. Ayrıca yeni taktik paketi yolda, bugün fırsat bulabilirsem ekleyeceğim.

kardeş yeni taktik paketini bekliyorum bu arada taktiğin 1 kaç maç kötü sonuç verdi sora müthiş sonuçlar aldım mlmrmc st lere sıkı markaj top kapmayı zor ters ayaklarını kullandırıom diğerlerine sadece ters ayaklarını kullandırıyorum kone yi sağ st de oynatıyorm baya asist yapıyosaol taktiğin çok gsl umarın 2. taktiğin dahada iyi olur

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

kardeş yeni taktik paketini bekliyorum bu arada taktiğin 1 kaç maç kötü sonuç verdi sora müthiş sonuçlar aldım mlmrmc st lere sıkı markaj top kapmayı zor ters ayaklarını kullandırıom diğerlerine sadece ters ayaklarını kullandırıyorum kone yi sağ st de oynatıyorm baya asist yapıyosaol taktiğin çok gsl umarın 2. taktiğin dahada iyi olur

iyi sonuçlar almana sevindim. denediğin için tekrar tşkler.

Top kapmayı 'sert' yapman iyi ancak Forvetlere dikkat. Fizik gücü yüksek forvetlere karşı tam tersine 'hafif' yapmalısın yoksa rakibe çok frikik yada penaltı verebilirsin.

Yeni taktik paketimi az önce gönderdim, onaylanır onaylanmaz forumda yer alacaktır. Çok etkili taktikler var pakette. Yorumların içinde tşk ederim...

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

ÖnceLikLe uyguLadığım stratejinin doğru oLup oLmadığını danışaym.Oyunu öğrenmek için ManUyu aLdım.Sizce bu doğru um?Küçük takım aLsaydım dahamı iyi oLurdu?

Taktiğe geLirsek iLk başLarda göze hoş geLen futboL ve gaLibiyet aLdım 3-4 tane,daha sonra arka arkaya 4 maç kaybetttim.BunLarın 3ünde goL dahi atamadım.Bunun nedeni ne oLabiLir?

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by garydelgadov View Post
    ÖnceLikLe uyguLadığım stratejinin doğru oLup oLmadığını danışaym.Oyunu öğrenmek için ManUyu aLdım.Sizce bu doğru um?Küçük takım aLsaydım dahamı iyi oLurdu?

Taktiğe geLirsek iLk başLarda göze hoş geLen futboL ve gaLibiyet aLdım 3-4 tane,daha sonra arka arkaya 4 maç kaybetttim.BunLarın 3ünde goL dahi atamadım.Bunun nedeni ne oLabiLir?
    bence ManUtd'ı almakla doğru yapmışsın, ilk başta daha zor bir başlangıç seni oyundan soğutabilirdi. İyice alıştıktan sonra küçük bir takımla yeni bir kariyere başlamak bence daha mantıklı, tabi küçük takımları başarıya taşımayı seviyorsan.

ManU gibi bir takımla üstüste hemde gol atamadan alınan 4 yenilgi gerçekten düşündürücü. Oyuncuların yetersiz olması gibi bir durum söz konusu olamaz tabi ki. Bunun en mantıklı sebebi;
    yeni başladığın için henüz oyuncuların seni pek takmıyorlar ve uygun kişi olmadığını düşünüyorlar. Squad Harmony ve takımın moral durumu muhtemelen düşük seviyede. Direk bu taktikle başlamayıp, takımın rayına oturana kadar 4-4-2 gibi standart bir taktikle devam edip, taktiği sezonun ikinci yarısından sonra yada bir sonraki sezon denemen daha uygun olur bence.
    özetle, takımın teknik direktörü olarak benimsendikten ve oyuncularının moral ve mutluluk derecelerini yükselttikten sonra denersen, taktiği daha iyi değerlendirme şansın olur.

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

Bu özeLLikLere nerden bakıyoruz?

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri