Sayfa 8 / 8 İlkİlk ... 678
211 ile 231 arası toplam 231 sonuç

Konu: FM 2010'dan Beklentileriniz

Nesil
    2006
    Yer
    sakarya

Zaman geçiren oyuncuya sarı kart verilsin özellikle kalecilere

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Bir kaç kişi spesifik antremandan bahsetmiş..
    Hatırlayalım.. Cm 4 te oyunculara çift kale maç, ortada s*çan falan çalıştırabiliyorduk.. hem de istedimiz güne istedigimiz saate koyuyorduk.. bence bunun şimdiki sistemle değişmeşi belki daha gerçekçi gözükebilir ama, eskisi daha eğlenceliydi.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Eskisinde çok acayip sistemler yaratılıyordu, oyuncular 6 ayda coşuyordu, böylesi bence daha iyi.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Fenerbahçe ile ilgili beklentilerimin hepsi boşa çıktı maalesef. FB yönetimi gelir yaratmada bu ülkedeki en iyi yönetim olduğu halde ve GS de stad yapmasının yanında hali hazırda kapasitesi Saracoğlu'nun yarısı kadar bile olmayan bir stadyumda oynamasına rağmen bütçe olarak FB'den daha iyi durumda başlıyor oyuna. Kimse bana yapılan yeni transferlerden sonra kalan bütçe o falan diye bahsetmesin, biz M.Topuz, Cristian ve Santos'u aldıysak tam rakamları açıklanmadığı halde eminim ki GS, Keita ve Elano'ya en az bizim kadar bonservis ödedi. Kaldı ki Kewell, Baros gibi oyuncular da 1-1,5m €'ya Türkiye'de oynamazlar.

Öte yandan son yıllarda Türkiye'ye gelmiş en iyi oyuncu Alex de Souza'nın büyük maçlarda öne çıkma özelliği 8 gibi komik bir değerde. Türkiye'de büyük maç nedir, derbilerdir... Alex de FB'ye tek başına GS ve BJK derbileri kazandırmış yegane oyuncudur. Geleceğin Gerrard'ı olarak lanse edilen Abdülkadir Kayalı, BJK'li Necip ve GS'li Emre Çolak'tan daha kötü durumda. Hakan Şükür'ün veliahtı denilen Furkan Aydın keza vasat bir oyuncu. U-17 ve Fenerbahçe'de sol kanatta görev yapan Onur Karakabak MC olarak yansıtılmış. Özer Hurmacı'nın profili kesinlikle gerçekle kıyaslandığında çok vasat. Öte yandan Arda Turan'ın peşinde Chelsea, Real Madrid, Barcelona ve Manchester koşuyor.

Kimseden FB'yi olmadığı bir takım gibi, Barca gibi Chelsea gibi göstermesini beklemiyoruz ama el insaf yani. Herkesin kabul ettiği bazı gerçekleri de oyuna olduğu gibi yansıtın lütfen. Fenerbahçe forumlarında bu konu hakkında bir yazı hazırlanıp SI Games'e gönderilecektir. Fenerbahçe taraftarları olarak çoğunluğumuzun oyunu bu şekliyle orjinal olarak alması mümkün değildir.

Servet'le Bilica'yı karşılaştırıyorum, Servet'in Pace (Sürat) 14, Bilica'nın 9. Tamam Servet uzun boylu ve kuleli adımlar atabilir ama Bilica kısa mı? Servet 1.91, Bilica 1.87...

Ayhan ve Emre'ye bakalım. Emre'nin Stamina (Dayanıklılık) 9 Ayhan'da 15. Ben merak ediyorum bu Emre son 1,5 sezondur maçlarda 90 dakika mücadele eden sağa sola bıkmadan yorulmadan basan Emre mi? Onun hak ettiği değer 9 ise Ayhan'ın değeri 15 mi olmalıdır? Off the ball 8, Positioning 10 verilmiş. O topsuz oyunda 8 verilen Emre FB'nin dinamosu durumunda. Sağa sola pres yapıp top kazanıyor ve bunu yaparken de mevkisini kaybetmiyor. Buna rağmen verilen bu değerler inanılır gibi değil.

Bu tip daha pekçok göze batan ve haksızlık yaratan yanlış değerlendirmeler var. Maalesef oyunda bile FB üzerinde bir takım yanlış hesaplar yapılmış, sağlık olsun ne diyelim biz de Avrupa Liglerini oynarız. Hem ilaca da gerek yok...

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

El insaf İnsan bir yorumda da Fenerbahçenin şu şu şeyi fazla , düşürülmesi ,azalması gerek demez mi ? Geleceğin Gerrard'ı denilen Abdülkadirin ne yaptığını gördün şimdiye kadr onu da söyleseydin de içi dolu bir yorum olsaydı.

Geleceğin Hakan Şükürü diye bugüne kadar 100 tane çocuğa dediler ama ne oldular şimdi bir bak .

Sıgames'e göndereceğiniz yazınında hiçbir geçerliliği olacağını ve birşeyi değiştireceğini sanmıyorum. Etik olmaz. O zaman burdaki abiler çalışmasın boşuna herkes taraftar forumundan göndersin yazıyı bütün takımlar olsun Barcelona.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Alex de alex... Neymiş bu adam ya tanımayan Lampard sanar. Adamın değerinden fazla olan özelliklerine değil de bi kaç size göre az olan özelliklerine değiniyosunuz. Size göre derbiler önemli maç tamam öyle ama avrupada bazı maçlarda kendisini gördük süper oynadı ya hani (!).
    turksportal...

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Mert Kurtoglu View Post
    Alex de alex... Neymiş bu adam ya tanımayan Lampard sanar. Adamın değerinden fazla olan özelliklerine değil de bi kaç size göre az olan özelliklerine değiniyosunuz. Size göre derbiler önemli maç tamam öyle ama avrupada bazı maçlarda kendisini gördük süper oynadı ya hani (!).
    Alex konusunda Avrupa da iş yapmıyor diyenlere sasırıyorum. Anelka döneminde Milan ve PSV macları, Az macı, İnter macı Alex ya gol atmıs ya da attırmıs. Alex normalde Anadolu takımları ile mac yaparken de pek ortada gözükmüyor. Fakat ne zamanki top ayagına geliyor. Tek pozisyon olsa bile işi bitiriyor. Yani her seferinde Alex e avrupada kötü derseniz bu iş olmaz. Bana göre Alex Avrupada da Fenerbahceye katkı vermiştir. Varsın oyunda özelliği düsük olsun. Zaten yası 31 olmus. Satabilirsem satarım oyunda. Fakat gercekte Alexten vazgecmem. Avrupa maclarında da her zaman oynatırım. Hele bir de arkasında Cristian ve Emre gibi top kapan mücadele eden orta saham varsa hic düsünmem...
    TariboWest

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Alex kim biliyormusun? Yıllardır Fenerbahçe'ye hizmet veren, Türk futboluna çok şey katmış, sayısız gol ve asist yapmış, derbilerde SİZE boş geçmeyen, mükemmel bir tekniği olan ve Türkiye'de ender görülen bir adam. -ki bana göre Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi yabancı oyuncusudur.

Alex'in kim olduğunu hala anlamadıysan videolarlada anlatmaktan büyük memnuniyet duyarım.

Gelelim oyundaki Alex'e. Oyun kurucu görevi verdiğimde takım nedense gol atamıyor. Bunuda hala anlamış değilim.

Ayrıca rakip Alex'e ÖZEL ÖNLEM alınca Alex kayboluyor. Bütün maç tek bir defa top ayağına değmiyor neredeyse.

Şunuda eklemeden edemeyeceğim.

Oyunda birçok şey yapmama rağmen Galatasaray'ı yenemiyorum. Her türlü taktiği yapıyorum. Hatta bende sorun vardır diye hazır taktik bile kullandım fakat Galatasaray'ı Ali Sami Yen'de yenemedim. Varsa bir yolu siz söyleyin? Yada yenebilen varsa buraya ss koyabilir.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Konumuz ALex değiL. FM iLe iLgiLi bekLentiler. ALex iLe iLgiLi durumLarın gidin, araştırma aLanına yazın. !
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Ahmet Goktas View Post
    El insaf İnsan bir yorumda da Fenerbahçenin şu şu şeyi fazla , düşürülmesi ,azalması gerek demez mi ? Geleceğin Gerrard'ı denilen Abdülkadirin ne yaptığını gördün şimdiye kadr onu da söyleseydin de içi dolu bir yorum olsaydı.

Geleceğin Hakan Şükürü diye bugüne kadar 100 tane çocuğa dediler ama ne oldular şimdi bir bak .

Sıgames'e göndereceğiniz yazınında hiçbir geçerliliği olacağını ve birşeyi değiştireceğini sanmıyorum. Etik olmaz. O zaman burdaki abiler çalışmasın boşuna herkes taraftar forumundan göndersin yazıyı bütün takımlar olsun Barcelona.
    Bak genç kardeşim yazdıklarımı iyi okursan kendimle çelişmediğimi rahatlıkla görebilirsin. Ben Abdülkadir ve Furkan'ı kimlerle karşılaştırdım Serdar Eyilik, Emre Çolak ve Necip gibi potansiyeli olağanüstü yapılmış adamlarla. Diyorum ki o adamlarda bizdeki çocuklarda görülmeyen ışık nedir? Eyilik Tobol maçında oynadı diye geleceğin Robben'i olacaksa ben daha ne söylesem boş. Sen memnunsan ve bu böyle gider diyorsan hiç durma git orjinal oyun al kafana göre takıl. Biz burada memnun olmadığımız şeyleri dile getirmekten yorulmayız...

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Tabiiki dile getirin fakat neden genel anlamda kötülüyorsunuz ki oyunu ? Oyıunu almamış olan ve orjinal alacak birçok kişi bu yorumlarınızla cayabilir.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

avrupada bazı maçlarda kendisini gördük süper oynadı ya hani (!).
    Mert Avrupada Fenerbahçe formasıyla en çok gol atan oyuncu. Şampiyonlar Liginde asist kralı olmuş bir oyuncu. Gerard bile övdü alex i. Alex in araştırma bölümündeki konusuna avrupadaki bir kaç maçını yazmıştım. Alexten kimse süper oynamasını beklemiyor. Süper oynamak sürekli çalım atmakmıdır yoksa takımının maçında sonuca etki etmek midir? Alex ya asist yapar ya gol atar. Bazende kötü oynar.

Nesil
    2005
    Yer
    Copenhagen

Bir el insaf da benden..

Arkadasin dediklerine komik mazeret bulacagina mantikli bir aciklama getirmeye calissan? Ama yapamazsin, cünkü Fenerbahcenin bu durumda olmasinin mantikli bir aciklamasi olamazda o yüzden..

Fenerbahçe takım olarak kötü yapılmış.Bir tek Futbolcu olsa anlayacağız.Arda'yı Barcelona Chelsea istiyor.Sabri Valencia'ya gidiyor.Bir Fenerbahçeli olarak kınıyorum Database'i.Antuda tartışırken Fenerbahçe araştırmacısı bize fanatiklik yapmayın diyordu.Şimdi soruyorum Sevgili Fenerbahçe Araştırmacısına Galatasaray Fenerbahçe'den her yönden daha iyi takım mı?Eğer Galatasaray iyi takımsa 3-1 yendiğimiz maçta göremedik hiç birini.Birde Altyapı konusuna değinmek istiyorum.Oyunda Fenerbahçe'nin altyapısındaki hiç bir oyuncu 5 para etmez.Ama Galatasaray'ın altyapısındaki oyuncular A takıma çıkacak oyuncular.Şimdi gerçeğe gelelim.Yani gerçek hayata.Bizim altyapı gün geçtikçe düzeliyor.2000'li yıllarda Fenerbahçe'nin altyapısı çok kötüydü.Ama son 10 sene de Altyapımıza gerek futbolcu bakımından gerekse tesis bakımından çok yatırım yaptık.Ama görüyorum ki bu yatırımların hiç biri yansımamış oyuna.17 Yaş Altı Dünya Kupasında Bizden 3 oyuncu varken Galatasaray'dan 1 futbolcu var.Şimdi durum böyleyken Database rezaletken bizden orjinal oyun almamızı bekliyorsunuz.Önce siz Türkiye Database'ini duzeltin.Fenerbahçe ile Galatasaray'ı her konuda eşit yapın.Ondan sonra alırız oyunu...

Bizim konuyu kitlediler.Acaba bu konuyu da kitleyebilecekler mi acaba?

Nesil
    2005
    Yer
    Copenhagen

Quote Originally Posted by Luffy View Post
    Konumuz ALex değiL. FM iLe iLgiLi bekLentiler. ALex iLe iLgiLi durumLarın gidin, araştırma aLanına yazın. !
    Haklisin aslinda, konumuz direk Fenerbahce nin oyuna rezil bir sekilde yansitilmasi..

Bunu tartisabilecegimiz bir yer varsa linkini verde orda tartisalim kardesim..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Addict View Post
    Fenerbahçe takım olarak kötü yapılmış.Bir tek Futbolcu olsa anlayacağız.Arda'yı Barcelona Chelsea istiyor.Sabri Valencia'ya gidiyor.Bir Fenerbahçeli olarak kınıyorum Database'i.Antuda tartışırken Fenerbahçe araştırmacısı bize fanatiklik yapmayın diyordu.Şimdi soruyorum Sevgili Fenerbahçe Araştırmacısına Galatasaray Fenerbahçe'den her yönden daha iyi takım mı?Eğer Galatasaray iyi takımsa 3-1 yendiğimiz maçta göremedik hiç birini.Birde Altyapı konusuna değinmek istiyorum.Oyunda Fenerbahçe'nin altyapısındaki hiç bir oyuncu 5 para etmez.Ama Galatasaray'ın altyapısındaki oyuncular A takıma çıkacak oyuncular.Şimdi gerçeğe gelelim.Yani gerçek hayata.Bizim altyapı gün geçtikçe düzeliyor.2000'li yıllarda Fenerbahçe'nin altyapısı çok kötüydü.Ama son 10 sene de Altyapımıza gerek futbolcu bakımından gerekse tesis bakımından çok yatırım yaptık.Ama görüyorum ki bu yatırımların hiç biri yansımamış oyuna.17 Yaş Altı Dünya Kupasında Bizden 3 oyuncu varken Galatasaray'dan 1 futbolcu var.Şimdi durum böyleyken Database rezaletken bizden orjinal oyun almamızı bekliyorsunuz.Önce siz Türkiye Database'ini duzeltin.Fenerbahçe ile Galatasaray'ı her konuda eşit yapın.Ondan sonra alırız oyunu...
    Fenerbahçe'nin altyapısından son 10 yılda kaç oyuncu çıkmış A takıma bir de Galatasaray'ın altyapısından kaç oyuncu çıkmış iyice bir araştır bence.. Eğer sen 1 maça bakıp bizden kötü diyorsan Ankaragücü de Galatasaray'dan iyi takımdır. Trömsö de, Helsinborg da. Bazı şeyleri savunurken mübalağanın Allah'ını yapıyorsunuz bazen.

Fenerbahçenin neyi fazla olmuş ki azalsın isteyelim? Söyleyin hangi oyuncunun hangi değeri fazla tartışalım. Peki sen Necip'in Abdülkadir'den daha fazla pa almasını sağlayacak ne yaptığını gördün?

Geçmişte 100 kişiye geleceğin Hakan Şükür'ü denip şimdi hiçbirinin ortada olmaması Furkan'a kötü pa verilmesini mi gerektirir eğer öyleyse yani Hakan Şükürler ortaya çıkartamıyorsak neden gs ve bjknin altyapısında -9 pa'lı oyuncular var?

Ve son olarak biz Fenerbahçeliler olarak hiçbirimiz Barcelona falan olmak abartılmak istemiyoruz.Tek istediğimiz gerçeğin oyuna doğru bir biçimde aktarılması

Fenerbahçenin Avrupa'da en çok gol atan oyuncusu kim? Şampiyonlar Liginde asist kralı olan kim?
    224 resmi macta 111 gol‚ 102 asist
    155 lig macinda 86 gol 78 asist
    23 kupa macinda 10 gol 6 asist
    44 avrupa macinda 13 gol 17 asist
    2 super kupa macinda 2 gol 1 asist

Alex hakkında konuşurken biraz daha dikkat lütfen.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Forum uçtu , tekrar geldi

İnanılmaz kasıyor forum ya. 15 dakkada ancak giriyor. Az önce baktım 200 kayıtlı üye vardı
    Last edited by Ahmet Göktaş : 31.Ekim.2009 at 19:40

Quote Originally Posted by kaanali View Post
    Fenerbahçe'nin altyapısından son 10 yılda kaç oyuncu çıkmış A takıma bir de Galatasaray'ın altyapısından kaç oyuncu çıkmış iyice bir araştır bence.. Eğer sen 1 maça bakıp bizden kötü diyorsan Ankaragücü de Galatasaray'dan iyi takımdır. Trömsö de, Helsinborg da. Bazı şeyleri savunurken mübalağanın Allah'ını yapıyorsunuz bazen.
    Galatasaray'ın Altyapısının iyi olmasının sebebi Yedek kulubesinde yeterli oyuncusunun olmamasıdır.Son 10 yılda Galatasaray'dan yıldız olarak gördüğüm oyuncu sadece Arda'dır.Fenerbahçe'de ise Semih vardır.Başka oyuncular bile tartışılmaz bence bu konuda.Altyapıdan bir Sabri çıkarmak başarımıdır sence

Quote Originally Posted by Addict View Post
    Galatasaray'ın Altyapısının iyi olmasının sebebi Yedek kulubesinde yeterli oyuncusunun olmamasıdır.Son 10 yılda Galatasaray'dan yıldız olarak gördüğüm oyuncu sadece Arda'dır.Fenerbahçe'de ise Semih vardır.Başka oyuncular bile tartışılmaz bence bu konuda.Altyapıdan bir Sabri çıkarmak başarımıdır sence
    Sabri'yi bu kadar küçümsemeyin abi. Neticede her ne kadar topa yumuşak olmasada defalarca milli formayı giymiş ve adı Avrupa kulüpleriyle anılmış bir futbolcu. Ayrıca Almanya maçında dünyanın en iyi sol beklerinden biri olarak kabul edilen Lahm'ı dağıtmıştır. Ha yanlış anlaşılmasın Sabri'yi abartmıyorum ama küçümsenecek bir futbolcu olduğunu düşünmüyorum.

edit: FM 2011 beklediğimiz şu günlerde bu konuya yorum yapmam biraz saçma olmuş ama görüşlerimi bildirmek istedim

Sayfa 8 / 8 İlkİlk ... 678

Mesaj Yetkileri