Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 34 arası toplam 34 sonuç

Konu: En Özel Taktiklerim - hissiz'den özel paylaşım

Zone taktiği denemedim çünkü 190+ forvetim yok 186 var.

Dominoyu da denemedim çünkü kadrom yeterli değil.

Ama blocku 3 maç denedim sonuçlar şöyle:

Deplasmanda gençlerbirliği ile 1-1 berabere
    Deplasmanda kocaeli 3-0 aldım
    Ali Sami Yen'de kayseri 2-0 aldım

İlk izlenimlerim şöyle:

Avantajları

-Topla daha fazla oynuyoruz.(%53 , %59 , %58 sırasıyla yüzdelerim bunlar)
    -Çok şut çekiyoruz ve rakibi boğuyoruz
    -Golleri kanatlarla atıyoruz (AMClerle de atabiliriz tabiiki) , forvetlerimiz de pozisyon bulunca atıyor

Dezavantajları
    -Kontradan yeme ihtimalimiz yüksek bence buna bir çözüm bulunmalı
    -Forvetlerden %100 performans alamıyoruz ve tek forvet oynadığımızdan diğer 3 forvet yatıyorum (en azından bende )
    -Gol geç gelebiliyor ya da hiç gelemeyebiliyor (arkadaşın dediği gibi şans işi) çünkü tüm maç boyunca şut denemeleri yapıyor takımımız.

Block taktiğini kullanmak isteyenlere bir maç sssi göndereyim:
    Clujla şampiyonlar ligi maçını yapıyoruz.Deplasmandayız.Analizci berabere demiş.Sonuç:

Gollerin 2si korner 1i penaltı lâkin istatistiki üstünlük herşeyi gösteriyor.Kanatların bitiriciliği iyise 8-0 bile olur.
    Last edited by tojourus : 25.Haziran.2009 at 09:27

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

[quoteojourus;1472178].quote]

Bu taktik paketindeki taktiklerin hepsinin (zone hariç) ortak özelliği gol yükünü forvetlerden alıp sürpriz adamlarla, senin dediğin gibi kanat yada amc ile gol bulmak. sebebi forvet oyuncuları zaten hep markaj altındadır, bende neden en zor seçenek üzerine odaklanıyoruz ki diyerek böyle bir strateji belirledim. yani sürekli markaja alınan bir oyuncuya ısrarla gol attırmaya çalışmak yerine geriden gelen, tutulması daha zor ve hareketli oyuncularla sonuca gitmeyi tercih ettim.
    forvet oyuncusu genelde düşük rating ile oynar bu normal. ama yeterli bir oyuncuysa maçtaki faydası çok yüksek olur. rakip savunmayı üstüne çekerek boşalttığı alanlar, takım arkadaşlarına indirdiği toplar yeterde artar bile.

blocks taktiğinin dezavantajları aynen dediğin gibi, analizlerin çok iyi.

görüşlerini paylaştığın için çok tşkler, ayrıca ekran görüntüsü içinde
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Arkadaş çook başarılı Herkes imrenirbu taktiklere. Bence bi Nazar Duası koy Yalnız bana göre kendi taktiklerini kendiniz yaratmalısınız. Yani hiç yoktan oyuncu dizilişini alın pas şeklini, kimlerin şut çekeceğini filan siz ayarlayın. Ben böyle düşünüyorum. Oyuncu dizilişlerini alıyorum
    turksportal...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri