Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 68 sonuç

Konu: Joga Bonito / İyi Oyna [9.0.3]

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Bitmek bilmeyen azmine hayranım Çağdaş

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Default Joga Bonito / İyi Oyna [9.0.3]

Merhaba Turksportal.. Bugün üzerinde uzun süredir çalıştığım bir taktiği yayınlamak istiyorum. Şimdi taktik hakkında ufak tefek bilgiler vereyim...

Joga Bonito Taktik
    Diziliş

Benim her zaman taktik yaparken düşündüğüm şey çift forvet oynamaktır. Çünkü her ne kadar iyi bir forvetiniz olsa da tek kaldımı bence etkisi düşüyor. Onun için bu taktiği de çift forvet düzenine göre yaptım. Taktikte takımım Chelsea.. Şimdi siz diyeceksiniz ki zaten Chelsea'da kadroyu dizsen sürekli devama bassan başarı gelir. Sizi anlıyorum çünkü Chelsea gerçekten güçlü. Ama herhalde Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu, Avrupa Süper Kupası ve İngiltere'deki tüm kupalar devam'a basmakla gelmez. Neyse neticede denemenizi tavsiye ediyorum. Şimdi geçelim oyuncuların özelliklerine.

GK: Çok çok iyi bir GK olmasına gerek yok çünkü kalenizde fazla atak görmeyeceksiniz.

DC:
    Kafa topları, sıçrama önemli. Ayrıca biraz hızlı olursa çok iyi olur.

DR/DL:
    Bu oyuncular ataklara sık sık destek veriyorlar, orta yapma biraz yüksek olursa iyi olur.

Sol MC: Defansif özellikleri biraz yüksek olursa iyi olur. Çünkü asıl amacı hücuma destek değil defansa yardım.

Sağ MC: Bu MC'nin ofansif olması gerekiyor. Bende o mevkide Lampard olduğu için Free Role seçeneğini işaretlemiştim. Ve Lampard'ın uzak şutları iyi diye uzak şut seçeneğini sık sık yapmıştım isterseniz bunları değiştirebilirsiniz.

AMR/AML: Bu oyuncuları adam eksiltmeleri ve ortaları iyi olursa çok daha fazla gol atabilirsiniz.

ST: Bu oyuncuların bitiricilikleri 15 ve üzeri, soğukkanlılıklarının da iyi olmasına dikkat edin...

Notlar: Sağ ST'yi Target Man olarak işaretleyebilirsiniz.

Maçlar:

Arkadaşlar malesef Chelsea ile topladığım Süper Kupa, ŞL, Premier League, FA Cup, League Cup'ın olduğu oyun ve ssler yok. Ben size açtığım yeni bir oyundan 3 ss aktarayım.

Portsmouth 1 - 3 Chelsea

Chelsea 2 - 0 West Ham

Napoli 1 - 2 Chelsea

Arkadaşlar şimdilik bu kadar. Taktiği denerseniz ve ss gönderirseniz artıları ve eksilerini daha iyi görmüş oluruz. İyi oyunlar.

İNDİR

Last edited by Sekopej : 10.Temmuz.2009 at 15:36

Nesil
    2009
    Yer
    TEKİRDAG

Abi dediklerini diyeceğim.Chelsea ile devama bassan o başarılar gelir zaten.Napoliyi , vest hamı , portstmotuh gibi takımları farklı geçne gerek.Birde istatiklik koysaydın bari.Nese deneyelim.

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by vandal59 View Post
    Abi dediklerini diyeceğim.Chelsea ile devama bassan o başarılar gelir zaten.Napoliyi , vest hamı , portstmotuh gibi takımları farklı geçne gerek.Birde istatiklik koysaydın bari.Nese deneyelim.
    İşte diyorum eski oyunum olsa yakaladığım başarıları göstereceğim ama... Galatasaray, Beşiktaş gibi takımlarlada dene istersenyine başarı elde edersin. Bende 6 Hazirandan sonra bir başlayayım GS kariyerine bu taktikle, paylaşırım ssleri.

valla kalecisiz + forvetsiz çıksan bu sonuçları alırsın zaten, chelsea vb. takımlarla...

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by mamiomabel View Post
    valla kalecisiz + forvetsiz çıksan bu sonuçları alırsın zaten, chelsea vb. takımlarla...
    Hepsi hazırlık maçı bu maçların dediğim gibi eski oyunum olsa sslerle desteklerdim ama malesef.. Ve yine dediğim gibi GS ile 6sında yeni bir kariyer açacağım oradan sık sık ss paylaşırım burada.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hazırlık maçıyla bi taktik sunulmaz bence Al Cottbuss'u bir sezon-iki sezon oyna sonuçları paylaş hemde chelsea ile hiç denenmez
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by TaYLaN View Post
    Hazırlık maçıyla bi taktik sunulmaz bence Al Cottbuss'u bir sezon-iki sezon oyna sonuçları paylaş hemde chelsea ile hiç denenmez
    Taylancım 4 gün sonra sınavım var şu anda herhangi bir kariyere başlamam imkansız, elimde sadece bu maçlar vardı, haklısın hazırlık maçıyla taktik sunulmaz.. ama 6sından sonra başlayacağım ssleri buraya koymaya.
    Last edited by Homer J.S : 02.Haziran.2009 at 13:42 Reason: 5 gün değil 4 :D

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Bi de Chelsea'da denenmez demişsin, sana kendi yaptığın bi taktiğin linkini atıyorum. Kendi yayınladığın taktik.. Ve taktiği yayınlarken yazdıkların.

Arkadaşlar bu hazırladığım ilk taktik...Taktiğin ayarları takımlara göre değişir, örneğin Daniel Alves gibi kanatlarda etkili olan bir futbolcunuz varsa ve MR oynatıyorsanız taktik ayarlarından PAS TÜRÜ'nü doğrudan yapmanız sizin için iyi olabilir ama Daniel Alves'in yanında Van der Vaart ve Silva gibi beyin oyuncular varsa taktiğin ayarlarına hiç ellemeyin ...Kornerleri ayarlanmıştır...
    GK: İyi bir kaleci(Hugo Lloris gibi)
    DR: Hızı, Markajı yüksek bir bek(Vanden Borre)
    DL: Hızı, Markajı yüksek bir bek ve ya çok yönlü bir oyuncu(Eduardo,Marcelo,Armand)
    DC:Kafa,Top Kapma,Pozisyon Alma ve Markajı yüksek DC'ler(Armand,Miguel Veloso,Leon Andreasen)
    MC:Ofansif Özellikleri yüksek bir oyuncu(Silva,Luis Jimenez)
    MR-ML: Hız, Orta Yapma ve Top Sürmesi yüksek oyuncular(Marcelo,Daniel Alves)
    AMC:İkisi de Van Der Vaart gibi takımın beyni olabilecek oyuncu olmalı Alex gibi Lincoln gibi...
    FC: İbrahimoviç gibi hem yerden hem de havadan bir futbolcu olursa iyi olur...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Biliyorum ama ben o taktiği fenerbahçe'de denedim yazan tipte oyuncular alınca gayet iyi işliyor yani teknik 18 değilde lige göre iyi olan 15 oluor ayrıca o ben artık ben değilim
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Biliyorum ama ben o taktiği fenerbahçe'de denedim yazan tipte oyuncular alınca gayet iyi işliyor yani teknik 18 değilde lige göre iyi olan 15 oluor ayrıca o ben artık ben değilim
    Yürü be Taylan, neyse sen merak etme ben sık sık ss paylaşacağım 6 hazirandan sonra.

arkadsım taktıgı denedim bı kac degısıklıkle super oldu man utd evimde 3-0 chelsea deplasmanda 3-1 yendim bnde man cityim emegine saglık taktık guzel olmus.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by CaD0 View Post
    Yürü be Taylan, neyse sen merak etme ben sık sık ss paylaşacağım 6 hazirandan sonra.
    yürü be derken?
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by byozy22 View Post
    arkadsım taktıgı denedim bı kac degısıklıkle super oldu man utd evimde 3-0 chelsea deplasmanda 3-1 yendim bnde man cityim emegine saglık taktık guzel olmus.
    A gerçekten memnun oldum.. Valla ilk olumlu yoorum. Biraz daha denemeye devam edersen çok sevinirim.

Taylan'a: Yok yani yanlış anlama değiştiğini söyledin ya ondan dedim olumsuz bi şey yok.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

he tmm
    Futbolcu Bilgileri

Last edited by byozy22 : 03.Haziran.2009 at 04:52

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Teşekkür ederim paylaştığın için.. Vagner Love daha çok hattrick yapacaktır.

kardeş liverpolda kadrom şu reina sinanbolat zabata richards fazio vargas mascherano veloso moutinho buonanotte c.ronaldo arda gerard(33 yaşında xd ) torres pandev fernandinho camacho ve 1 kaçtane işe yaramaz yedek:d
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    olurmu bu kadroyla yetermi
    Last edited by almlyf69ali55 : 03.Haziran.2009 at 18:48 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

o takımla taktiksiz çıksan ztn kazanırsın
    Futbolcu Bilgileri

Last edited by byozy22 : 03.Haziran.2009 at 20:20

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

İyi sonuçlar.. Taylan uğraşma benimle. :P

bu ne böyle dene bi düşük takımla indirelim

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by canalkan34 View Post
    bu ne böyle dene bi düşük takımla indirelim
    Önce uslubunu düzelt.. Ve taylan'a yazdıklarımı oku.

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by almlyf69ali55 View Post
    kardeş liverpolda kadrom şu reina sinanbolat zabata richards fazio vargas mascherano veloso moutinho buonanotte c.ronaldo arda gerard(33 yaşında xd ) torres pandev fernandinho camacho ve 1 kaçtane işe yaramaz yedek:d
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    olurmu bu kadroyla yetermi
    Yeter tabi. hatta çok fazla. oha hatta.

Taktiğin çok iyi ilk sene takım biraz bocaladı ama yinede tsl şampiyonlugunu aldı..2. sene gördüğün gibi şampiyonlar liginde fırtına gibi esiyor..Teşekkürler ayrıca Tebrikler..

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Allahım gözlerime inanamıyorum. Güzel güzel gerçekten hoş sonuçlar almaya başladık.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

İngilterenin 5. lig takımı olan Kidderminster e deniyorum şimdi bakalım ne olcak
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Nedvedmania View Post
    İngilterenin 5. lig takımı olan Kidderminster e deniyorum şimdi bakalım ne olcak
    Oynamıştım daha önce o ligte. Orada defans falan hakgetire.. Zor gibi görüyorum başarılı olmanı, attığn kadar yersin.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Hay denemez olaydım 3 maçın 2 sini kaybettim
    1-2
    2-1
    1-4

Ligin dibine demir attım. Bi taktik bulamadım ya kendime.
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

JUST DO IT

Yukarıda linkini verdiğim kariyerde Joga Bonito'yu kullanıyorum, isteyen linkten aldığım skorlara bakabilir.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri