1 ile 15 arası toplam 15 sonuç

Konu: Gol Yememek İlk Plan Diyenlere / Savunma Teorisi (Taktik)

Default Gol Yememek İlk Plan Diyenlere / Savunma Teorisi (Taktik)

ÖN SÖZ

Arkadaşlar Inter ile oynadığım oyunu belki bilirsiniz. Serie A İzamik Taktik'imi çözünce yeni bir taktik yaratma durumunda kaldım ve ondanda iyi tuttu. Bu taktiğimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Taktiğimiz ana düşüncesi: Bir maç sonucundaki üç olasılığı Beraberlik ve Galibiyet olarak ikiye düşürmek.

Dizilim ve Takım Komutları

Pozisyonlara Göre Tavsiye Edilen Oyuncu Profilleri

GK: Şu özellikleri iyi olsun diyemem ama sağlam olsun yeter. (Sergio Asenjo, Igor Akinfeev, Julio Cesar)

DR & DL: Defansif özellikleri dışında hızı ve dayanıklılığıda iyi olmalıdır. (Mamadou Sakho, Darijo Srna, Razvan Rat)

DC: Kafa toplarına hakim, Soğukkanlı, Güçlü ve Hızıda kötü olmayacak bir Stoper bu taktikte en önemli etkendir. (Federico Fazio, Gerard Pique, Diego Lugano)

MR & ML: DR & DL'lerden farklı olarak ofansif özellikli olanını düşünün diyebilirim. Ayrıca Free Role verebilen bir takımdaysanız o özelliklere sahip oyuncular çok etkili olur. (Arda Turan, Jack Wilshere, Mehmet Topuz)

Sol MC: AMC profilinde bir oyuncu iyidir. Pas verme, Teknik ve Şutları iyi olmalıdır. (Alex, Joaô Moutinho, Emre Belözoğlu)

Sağ MC: DMC profilinde olmalı ve hızıda kayda değer olmalıdır. (Stephen Appiah, Miguel Veloso, Patrick Vieira)

Sol FC: Forvet arkasıda oynayabilen tarzda geri dönebilecek bir oyuncu gerekir. Hız, dayanıklılık, top sürme ve teknik olmalıdır. (Carlos Vela, Keirrison, Marquinhos)

Sağ FC: Pivot Forvet gibi düşünebilirsiniz. Bitiricilik en önemli unsurdur. Tekniğide varsa harika oturur. (Pavel Pogrebnyak, Daniel Güiza, Zlatan Ibrahimoviç)

Bazı Ekran Görüntüleri

Puan Durumu

Inter ile bir senede 86 gol atıp 18 gol yedim. Hatta yediğim gollerin yarısında yedek oyuncular sahadaydı.

Fikstür

Gördüğünüz gibi 6 Şubat ile 4 Mayıs arasında oynadığım maçlarda Attığım 42 gole karşılık sadece 2 gol yedim. Gol yediğim iki maçtan birinde 4 farkla galip ayrılırken diğerinde Bayern Münih'e karşı berabere kalarak Şampiyonlar Ligi'nde Yarı Final'e çıktım.

Sezonun En Büyük Maçındaki Basit Galibiyet

Bazen skora aldanmamak lazımmış.

Sezonun En iyi 11'i

Gattuso sırıtmış orda ama olsun.

SON SÖZ

Arkadaşlar belki takım oyuncularımın çok üst düzey olmasından kaynaklandığını söylebilirsiniz ve belki de doğrudur ama ben yine de bir deneyin derim. Ayrıca kariyerimde herhangi bir hile varsa FM'yi oynamak nasip olmasın diyorum. Sizden ricam taktiğinizi en az 5 maç deneyerek ekran görüntüleri ile paylaşmanız ve görüşlerinizi söylemenizdir. Böylece taktikte gördüğünüz zaafları birlikte çözebiliriz.

Saygılar, Sevgiler..

Pardon arkadaşlar link vermeyi unutmuşum

Burdan İndirebilirsiniz
    Last edited by southmaster07 : 18.Haziran.2009 at 21:59

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Böyle bir kadron varsa bunları yapmak zor olmamalı küçük bir takımda denedin mi hiç?

Quote Originally Posted by Pazzini_06 View Post
    Böyle bir kadron varsa bunları yapmak zor olmamalı küçük bir takımda denedin mi hiç?
    Ben taktiklerimi genelde 3 sınıf takımda (Dünya Çapı, Klasik Avrupa takımı ve Ufak Çaplı takımlarda) denerim. Bunu bir tek Inter ile denedim ama şu an Fenerbahçe ve İstanbulspor ile denemeye başladım. İkisinde de iyi gidiyor.

Nesil
    2009
    Yer
    TEKİRDAG

Öncelikle emeğe saygı.Teşekküler.

Fakat birşey dikaktimi çekti.Taktikte defans ileride basıyor ve ofsayt taktiği açık taktikte.Ve çok az gol yemişsin.Yani bunun anlamı tamamen oyuncu kalitesi.Orta düzeyde bir takım defansını ileride kurarak , böyle az gol yemez.

Arkadaşım link çalışmıyor. :S

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

evet link hatalı
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    http://www.dosyadepola.comdownload.phpfile=800Iron Defense (Inter, Eyl 2010).tac

doğru link bu sanırım
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    yok oda değil.

Adresin yazılımda hata var
    Last edited by Nedvedmania : 18.Haziran.2009 at 21:48 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Tekrar pardon arkadaşlar. Link düzeltilmiştir.

teşekkürler

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

9.0.3 mü kardeşim?

kardeş deneyecem sol bekte hakan baltayı göbekte sakho servet sağ tarafta eboue orta sahada sağ taraf marquinhos ml arda sol göbel buonanotte sağ göbek veloso(topal) forvet adriano agüero

kardeş denedm özellikle deplasmanlarda ilk yarı iyi ama 2.yarı bastırıyor ve golü buluyor rakip

Deneyen arkadaşlar sağolun.

efenberg: Oraya ben direkt fikstürü koydum ordan bakabilirsin küçük büyük takımlara.

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Siyahla çizdiğim yerden itibaren denedim ;
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

güçsüz takımlarla denemelisin kardeşim

Mesaj Yetkileri