Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
31 ile 60 arası toplam 93 sonuç

Konu: 4-4-2 Hiç Bu Kadar İyi Olmamıştı! + Muhteşem Taktik Rehberi (Aylar süren çalışmalar)

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

TSL, ŞL ve FTK dahil Fenerbahçe ile 44 maçta 111 (maç başı2.5) gol atıp, 38 (maç başı 0.9 gol yedim. ŞL'den elendim diğerleri devam ediyor. Sezon sonu güncelleme yaparım istatistiklerde
    (/s)

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by Rossoneri View Post
    TSL, ŞL ve FTK dahil Fenerbahçe ile 44 maçta 111 (maç başı2.5) gol atıp, 38 (maç başı 0.9 gol yedim. ŞL'den elendim diğerleri devam ediyor. Sezon sonu güncelleme yaparım istatistiklerde
    Maşallah 2 günde 44 maç tbrkler

Takımın oynadığı futbol açısından nasıl değerlendiriyorsun? Olumlu yada olumsuz düşüncelerini paylaşırsan sevinirim.
    Tekrar teşekkürler denediğin ve sonuçları paylaştığın için
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Bende taktikleri deniyorum sonuçlar oldukça olumlu oynanan oyunda gerçekten tatmin edici neticeleri yakında eklerim.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Valla hiç eksik yok gibi. Başlangıç taktiği olarak önerdiğin taktiği kullanıyorum 442 v1a ' yı. Deplasmanda avantajı yakalayınca Çanakkaleye geçiyorum önemli rakipler olduğunda

Evime geleni en az 2 gol atarak geri gönderiyorum zaten Oyuncuların isabetli pasları oldukça çok iyi bu arada.

Gördüklerimi yazmaya devam ederim
    (/s)

hissiz hocam ben 1 sezon denedim taktigi. ilk sezon çok iyi geçmedi şu an 9.yum. squad harmony çok düşük ancak. rakipleriminde neredeyse hepsi aynı şekilde 4-4-2 oynuyor. nasıl bir opposition instruction uygulamalıyım? ya da çok güzel açıklamışsın ancak başka bir püf noktası da var mı?

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by stewie972 View Post
    hissiz hocam ben 1 sezon denedim taktigi. ilk sezon çok iyi geçmedi şu an 9.yum. squad harmony çok düşük ancak. rakipleriminde neredeyse hepsi aynı şekilde 4-4-2 oynuyor. nasıl bir opposition instruction uygulamalıyım? ya da çok güzel açıklamışsın ancak başka bir püf noktası da var mı?
    Squad harmony düşükken denediğiniz bir taktiğin yeterli mi yetersiz mi olduğunu en iyi anlamanın yolu; Denemek istediğin taktik ile 4-5 maç üstüste yapıp kaydetmeden çıkıp aynı 4-5 maçı farklı bir taktik ile (kendi taktiklerin,standart taktikler veya daha önceden denediğin başka bir taktik ile) yeniden oynamak.

Devam eden kariyerimde benimde squad harmony bir anda düştü, ve bu düşüşün ardından önce deplasmanda yenildim (ligdeki 2.mağlubiyetimdi) ardından kendi evimde ve deplasmanda arka arkaya iyi oynadığım 2 maçtan beraberlikle ayrıldım ve bu 3 maç sonunda liderlikten 4.lüğe düştüm. İmzamdaki kariyer linkimden bakabilirsin, squad harmony ekran görüntüsünüde ekledim çünkü.
    Opponent instruction için bir rehber hazırlamıştım, forumda bulabilirsin daha önce görmediysen. Eğer ordaki açıklamalar kafanı karıştırıyorsa o zaman maçlarda asistanının tavsiyelerini uygula genelde işe yarıyor. Özellikle alt liglerden bir takım yönetiyorsan ordaki asistanların tavsiyeleri nedense daha etkili

Şuan kısıtlı bir zamanda yazıyorum, opponent instructions veya başka bir konuda sormak istediğin başka birşey olursa seve seve elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2008
    Yer
    Karabüklü-Sinop/Ayancıkta

Juventusla ilk sezon trezequet sattım diarrayı aldım v1a ile ligde 10 maç yaptım ve sadece 1 beraberlik aldım süper taktik gerçekten.
    Rakibin kaleye doğru dürüst şutu bile olmuo golleri 2 forvetimden biri atıo genelde sol taraftaki daha çok gol atıo

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by serdarkmare View Post
    Juventusla ilk sezon trezequet sattım diarrayı aldım v1a ile ligde 10 maç yaptım ve sadece 1 beraberlik aldım süper taktik gerçekten.
    Rakibin kaleye doğru dürüst şutu bile olmuo golleri 2 forvetimden biri atıo genelde sol taraftaki daha çok gol atıo

Deneyip sonuçları paylaştığın için tşk ederim
    Yalnız aklında bulunsun, daha güçsüz bir takım yönetirken, deplasman maçlarına v1a ile başlarsan muhtemelen aynı sonuçları alamayabilirsin.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Deniyorum taktikleri sevilla yla ilk 2 maçtan galibiyetle ayrıldık.Sezon sonunda filan görüntüleri koyarım.İlhan Abi'nin yeni versiyonu gibi birşey oldun sen bu rehberlerle yani gerçekten çok güzel bi rehber teşekkürler

önceki mesajımda yazdıgım squad harmony nin düşüklüğünün sebebi genç ve yetenekli oyuncularıma sürekli talipler çıkması, benimde bırakmak istememem. aslında ligi hep media predictiondan üstün yerlerde bitiriyorum

oi konusundaki rehberinizi okudum ancak dediginiz gibi kafam karıştı biraz. tek forvet, amc, aml ve amr kullanırsa rakip bunlara sıkı markaj yaptırıyorum. ancak çift forvet ve çift mc de nasıl bir oi uygulayacagımı çözemedim. en iyisi asistanın sesine kulak vereyim biraz

bir de atak taktiginde 3 free role işaretli mevki var. zaman zaman buralardaki oyuncularım çok düşük ratingle oynuyorlardı. scouttan baktım, free role oynayamayacak oyuncular bendekiler. bende forvete free role de oynayabilecek oyuncular aldım bu sezon. bakalım süperlige yürüyebilecek miyiz dardanel ile

yardımlarınız için teşekkürler.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by ForeverFener View Post
    Deniyorum taktikleri sevilla yla ilk 2 maçtan galibiyetle ayrıldık.Sezon sonunda filan görüntüleri koyarım.İlhan Abi'nin yeni versiyonu gibi birşey oldun sen bu rehberlerle yani gerçekten çok güzel bi rehber teşekkürler
    Ben teşekkür ederim iltifatın için

Önemli olan işinize yaraması, özellikle rehberin. Rehberdeki bilgiler işinize yararsa benimkilerden çok daha iyi taktiklerde yapabilirsiniz belki.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by stewie972 View Post
    önceki mesajımda yazdıgım squad harmony nin düşüklüğünün sebebi genç ve yetenekli oyuncularıma sürekli talipler çıkması, benimde bırakmak istememem. aslında ligi hep media predictiondan üstün yerlerde bitiriyorum

oi konusundaki rehberinizi okudum ancak dediginiz gibi kafam karıştı biraz. tek forvet, amc, aml ve amr kullanırsa rakip bunlara sıkı markaj yaptırıyorum. ancak çift forvet ve çift mc de nasıl bir oi uygulayacagımı çözemedim. en iyisi asistanın sesine kulak vereyim biraz

bir de atak taktiginde 3 free role işaretli mevki var. zaman zaman buralardaki oyuncularım çok düşük ratingle oynuyorlardı. scouttan baktım, free role oynayamayacak oyuncular bendekiler. bende forvete free role de oynayabilecek oyuncular aldım bu sezon. bakalım süperlige yürüyebilecek miyiz dardanel ile

yardımlarınız için teşekkürler.
    OI ile uğraşırken önemli olan rakibin etkili silahlarını ve zayıf halkası olan oyuncuları çözmek. Mesela Arsenal'de takımın beyni ve atakları yönlendiren isim Fabregas olduğuna göre ona özel önlemler almak gerekir. Aynı şekilde Fenerbahçe'de Alex önlem alınması gerekn bir isim. Bu oyuncular topu çok rahat ve etkili bir şekilde takım arkadaşlarına aktarabildiğine göre pres ile değil markaj ile durdurmaya çalışmak en mantıklısı. OI rehberinde özellikle belirttiğim gibi rakibin etkili silahlarına önlem alırken, o oyuncuların topla buluştuktan sonra yapacaklarına değil, topla buluşmasına engel olmaya çalışmaya odaklanılmalı. Özetle rakibin diziliminden çok etkili oyuncuları (hangi mevkide oynarlarsa oynasın) önemli. Sadece AMC mevkisi için o bölgedeki rakip oyuncu çokta etkili olmasa da boş kalmaması için önlem alınmalı.

Free role oynaması için çok teknik oyuncu olmasına gerek yok, yani AMC tarzı bir oyuncu olması şart değil. Forvetlerinden soldaki target man tarzı olursa çok iyi olur, free rol kalsın sistemin özelliği orda.

İnşallah başarılı olursun, taktiklerimden istediğin verimi alamazsan ve rehberde yazılanlar sana mantıklı geliyorsa, rehberdeki bilgiler ışığında kendi taktiği yapmanı tavsiye ederim.

Not: OI konusunda takıldığın zaman rakip bir oyuncunun ekran görüntüsünü koyarsan onun üstünde sana açıklamaya çalışırım. Hem profilinin hemde profile>positions ekranının (preffered moves'un olduğu ekran) görüntüleri olursa daha iyi olur.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Ee adam 34 yaşında kaç yıldır FM oynuyo Ben daha 4 yıldır Ama tecrubeli kendisi bu konuda bi de izlediği maçlardan tecrube hepsini toplayınca al sana Türk Rijkaard. Yaşı söyledim yanlış anlamayın sadece küçük bi detay olsun diye söyledim
    turksportal...

dominator 4-1-2-2-1 di diye hatırlıyorum
    acaba yeni bir 4-1-2-2-1 gelecek mi?

Quote Originally Posted by Mert Kurtoglu View Post
    Ee adam 34 yaşında kaç yıldır FM oynuyo Ben daha 4 yıldır Ama tecrubeli kendisi bu konuda bi de izlediği maçlardan tecrube hepsini toplayınca al sana Türk Rijkaard. Yaşı söyledim yanlış anlamayın sadece küçük bi detay olsun diye söyledim
    Çok ayıp yaşını çıkarıyorsun ortaya Bence de öyle tecrübe her zaman işi bilir.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by BiLGeN90 View Post
    dominator 4-1-2-2-1 di diye hatırlıyorum
    acaba yeni bir 4-1-2-2-1 gelecek mi?
    ilk paylaştığım taktiğimdi bahsettiğin:
    Dominator v1 - http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=74033

ardından 3 farklı taktiğimi daha paylaştım:
    En özel taktiklerim - http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=75618

Buda 3. taktik paylaşımım oldu. Dominator'un yeni versiyonu çıkacak mı diye soruyorsan henüz öyle bir düşüncem yok, Dominator v2'yi muhtemelen fm2010 çıktığı zaman geliştirmeyi düşünüyorum.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

eline zihnine sağlık abi...
    mutlaka muhteşem taktiklerdir, en kısa zamanda deneyeceğim.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by S4mp1y0N View Post
    eline zihnine sağlık abi...
    mutlaka muhteşem taktiklerdir, en kısa zamanda deneyeceğim.

Çok sağol kardeşim, senin yorumların çok önemli benim için biliyorsun
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2009
    Yer
    TEKİRDAG

901 mi man ?

dominator ayarları yerine yeni ayarlar kullanan
    4-1-2-2-1 düzeninde yeni bir taktik olacak mı diye sormak istemiştim?

Kardeşim ilk seneyi aşmadan yorum yapmayın demişsin ama bi sonuçları göstereyim dedim yine de ben hem de birkaç sorum olacak.Gördügün gibi sevillayla ligde 4.oldum,avrupada uefa da yarı finalde elendik,ispanya kupasında da final oynadık.Yorumları sana bırakıyorum herşeyi uyguladım.Birkaç da sorum var.Tek forvetli takımlara karşı stoperlerden birine alan markajı vermeliyiz doğru mudur ? Forvetler ne tip özellikte olmalı yani soldaki hangi tip forvet sağdaki hangi tip forvet olmalı ? Bir de sevilla için 2.sene şampiyonluk bekleyebilir miyiz buda son sorum.Şimdiden teşekkürler emeginize sağlık...

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Kardeşim ilk seneyi aşmadan yorum yapmayın demişsin ama bi sonuçları göstereyim dedim yine de ben hem de birkaç sorum olacak.Gördügün gibi sevillayla ligde 4.oldum,avrupada uefa da yarı finalde elendik,ispanya kupasında da final oynadık.Yorumları sana bırakıyorum herşeyi uyguladım.Birkaç da sorum var.Tek forvetli takımlara karşı stoperlerden birine alan markajı vermeliyiz doğru mudur ? Forvetler ne tip özellikte olmalı yani soldaki hangi tip forvet sağdaki hangi tip forvet olmalı ? Bir de sevilla için 2.sene şampiyonluk bekleyebilir miyiz buda son sorum.Şimdiden teşekkürler emeginize sağlık...
    Tabi ki ben kimsenin yorumuna karışamam, olumlu yada olumsuz. İlk sene için yapmayın derken kastım ilk sene hangi taktiği kullanırsanız kullanın takımda birçok şey oturmadığından maksimum verim almak çok çok zordur. Yoksa yorumlarında beğendim dersen sevinirim, beğenmedim kötü dersen saygı duyarım. Sonuçta vakit ayırıp okumuşsun, denemişsin teşekkür ederim.

Sevilla gayet iyi ve güçlü bir takım. İlk sezonda olsa bazı hedefler belirleyerek yola çıkılabilecek bir potansiyeli var.

Ligdeki rakipleri ise bir o kadar güçlü, ekran görüntülerinden bakınca ilk 3 sıradaki takımlar gayet normal. Real Madrid 100 puan toplamış, Barcelona ligi namağlup tamamlamış. Bence ilk sezon için iyi bir derece almışsın, kendi taktiklerime pay çıkarmak için söylemiyorum.

Ayrıca Barça ve Real'in kolay kolay puan kaybetmediği bir ligde şampiyonluk için 38 maçın 30dan fazlasını kazanmak gerekiyor. Ligde Atletico Madrid, Valencia, Getafe, Villarreal ve Espanyol gibi kendi evlerinde çok etkili takımlar var ve bunları deplasmanda yenmek o kadar da kolay değil.

Ligdeki konumun gayet iyi, İspanya kupasında finale kadar gelmiş, finalde Real'e 2-1 kaybetmişsin oda kötü bir sonuç değil bence. Bir tek Uefa yarı finalinde aldığın sonuç çok kötü, hemde deplasmanda 3-0 yendiğin maçın rövanşında kendi sahanda 4-0 yenilmek düşündürücü tabi.

Sorularına gelince (her zamanki gibi kendi düşüncelerimdir, doğru yada yanlış):

Tek forvet oynayan takımlara karşı dediğin gibi stoperlerden birine alan markajı verip diğerine forveti tutma görevi vermek iyi olur. Tabi 2 stoperede alan markajı verebilirsin oda olur ama bazı pozisyonlarda ikisi birden aynı alana basmaya gidebilir ve bu problem yaratabilir.

Forvetlerden soldaki "target man" dediğimiz pivot santrfor tarzında olursa daha iyi. Maçlarda dikkat ettiysen top almak için daha geriye gelen o.
    Görevleri: Kendisine havadan atılacak toplarda kafayla aşıracak, yerden atılan paslarda fiziğiyle topu iyi saklayacak ve destek veren oyuncuların önüne pas atacak. Başka deyişle Orta sahayla diğer forvet arasında bir çeşit köprü görevi görecek. Özellikleri:
    - Güç, Zıplama, Kafa vuruşu, teknik, denge, takım oyunu, ilk dokunuş.

Diğer forvet ise bitirici bir oyuncu olmalı. Golü koklayan, pozisyonları iyi sezen ve fazla ofsayta düşmeyen bir oyuncu olmalı. Kaleye en yakın oynayacak oyuncun o. Özellikleri:
    - Önsezi, topsuz oyun, bitiricilik, soğukkanlılık, ilk dokunuş.

Sevilla için şampiyonluk bekleyebilirmiyiz sorusunun cevabı zor Yukardaki yorumumdaki sebeplerden çok kolay değil, ayrıca senin diğer konulardaki yönetimini, oyun tarzını bilmediğimden bir şey diyemem. Çünkü Şampiyonluk sadece taktiğe bağlı bir şey değil. Bir takımın başarılı olabilmesi için o kadar çok etken varki oyunda...
    Mesela;
    Squad harmony yüksek olacak, maç konuşmaları etkili olacak, çalıştırıcılar doğru seçilip antrenmanlar doğru ve etkili programlanacak, ayrıca oyuncularla aran iyi olacak disiplini ve saygınlığını koruyacaksın. Ve tabi birazda (futbol deyimiyle) top seni sevecek. Bazen çok kritik bir maçı o kadar şanssız kaybediyoruz ki bu o an sadece şans faktörüne bağlı bir şey.
    Tabi kadroyuda unutmamak lazım. Çok şişkin bir kadro çok problem demektir, oynamayan oyuncular illa ki sorun çıkarır. Kadro dengesini ve oyuncu kalitesini çok dikkatli bir şekilde oluşturmak gerekir. Her bölgeye en az 2 alternatif oyuncu olmalı. Ayrıca takımda birkaç mevkide oynayabilen en az 2-3 tane joker oyuncu olmalı.

Özetle doğru bir stratejiyle önce güçlü ve mutlu bir kadro oluşturmayı başarırsan, oyuncularının senin kararlarına saygı göstermesini sağlarsan o zaman şampiyon olamaman için bir neden kalmaz. Dediğim gibi Sevilla bu potansiyele fazlasıyla sahip bir takım. Sadece herşeyi t
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Konuşmaları yazdığınız şablona göre uyguladım.Squad Harmony olayı da gayet iyi pek transfer yapmadım.Sadece gerekli bölgelere oyuncular almaya çalıştım.Oyuncularım mutlu birkaç yedek kalan oyuncu dışında.Taktikler iyi aslında 2.sene de deneyip sonuçları tekrar yazarım.

İlk sezonun devre arasına kadar Dominator taktigini kullandım hocam sezonun ıkıncı yarısında ise 4-4-2 efsane'ni uyguladım ne yalan soyleyeyım Dominator taktıgınden aldıgım verımın 3 katını aldım kendını asmıssın adeta hocam eline saglık gercekten class bı calısma olmus.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by Mercenary View Post
    İlk sezonun devre arasına kadar Dominator taktigini kullandım hocam sezonun ıkıncı yarısında ise 4-4-2 efsane'ni uyguladım ne yalan soyleyeyım Dominator taktıgınden aldıgım verımın 3 katını aldım kendını asmıssın adeta hocam eline saglık gercekten class bı calısma olmus.

Çok teşekkür ederim güzel sözlerin için. Genelde yaptığımız taktikler ilk etapta çarpıcı sonuç verir, uzun vadede ise etkinliği azalırdı. Bu taktikleri yaparken 4-4-2 sistemi üzerinde durmamın sebebi uzun süre aynı verimle kullanılabilecek bir taktik oluşturabilmekti.
    Oyunun diğer yönlerininde farkında olan ve bir takımın başarısının sadece taktiğe bağlı olmadığını bilen arkadaşlar taktiksel yorumlarda daha mantıklı eleştiriler getiriyorlar. Öte yandan diğer faktörleri gözardı eden ve bir taktiği alıp 2-3 maçta hemen sonuç bekleyen arkadaşlar hayal kırıklığına uğruyorlar. Diğer faktörlerin etkisine inanmadıklarından onlara neden verim alamadıklarını açıklamakta zor oluyor.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

9.0.3 ile n'castle kariyerimde final v1a taktiğini 10 maç denedim işte sonuçlar...
    sadece 2 gol yedim.

çok beğendim ve kesinlikle herkeze tavsiye ederim...
    abimiz yine taş gibi taktikler yapmış.

Bolton maçına full yedek kadro ile çıktım chelsea maçını düşünerekten o yüzden önemsiz bir beraberlik aldım.

tebrikler ve teşekkürler abi.. gerçekten taktik çok sağlam.
    ya herru ya merruyu da denedim sıkıntılı maçlarda verim aldım.
    keza ultra defansif olağanüstü, topu rakip kazanamıyor senden

deneyin, pişman olacağınızı sanmıyorum arkadaşlar.

versiyon kactı hocam ya goremedim kusura bakma...

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by byozy22 View Post
    Ben 903 ile denedim iyi sonuçlar aldım. Bir mesaj üstte de 903 de denenmiş onda da iyi sonuçlar alınmış. 903 yani
    (/s)

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by S4mp1y0N View Post
    9.0.3 ile n'castle kariyerimde final v1a taktiğini 10 maç denedim işte sonuçlar...
    sadece 2 gol yedim.

çok beğendim ve kesinlikle herkeze tavsiye ederim...
    abimiz yine taş gibi taktikler yapmış.

Bolton maçına full yedek kadro ile çıktım chelsea maçını düşünerekten o yüzden önemsiz bir beraberlik aldım.

tebrikler ve teşekkürler abi.. gerçekten taktik çok sağlam.
    ya herru ya merruyu da denedim sıkıntılı maçlarda verim aldım.
    keza ultra defansif olağanüstü, topu rakip kazanamıyor senden

deneyin, pişman olacağınızı sanmıyorum arkadaşlar.

Ben teşekkür ederim güzel kardeşim. Gene zaman ayırıp detaylı bir deneme yapmışsın sağolasın.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by byozy22 View Post

Versiyonu özellikle yazmadım çünkü taktikleri versiyona göre değil oyun mantığına göre hazırladım. Ben 9.0.1 kullanıyorum, deneyen arkadaşların büyük çoğunluğu 9.0.3
    Last edited by Walter Sakana : 06.Temmuz.2009 at 11:09 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

defans adamlarındakı sıkı markaj kaldırsak mi yok kaldırmasak mi daha iyi verim alırız cunku rakip forvertler hızlıysa kotu olabılır gıbı.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri