Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 46 sonuç

Konu: Nannar'dan FM 2009'a Veda Taktiği..Güle güle kullanın...

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Default Nannar'dan FM 2009'a Veda Taktiği..Güle güle kullanın...

Herkese selamlar...

Türksportal Bronz ligde mücade ettiğim için son yaptıgım taktiği önceki yayınladıklşarımızda olduğu gibi karşıma çıkan rakipler kullanır diye yayınlamamıştım. Hem siteden hem de msn'den isteyen arkadaşlar olmuştu ama Asistan menejerim Prince2005 hariç kimseyle paylaşmadım Aslında son halini onunla bile paylaşmadım son günlerde online olmadıgı için Neyse sonuca gelelim... Yaşanan bazı olumsuzluklar ve fikir ayrılıklarından dolayı aranızdan ayrılma kararı verdiğimi zaten Bronz lig sohbet alanına da yazmıştım.Giderayak foruma bir yararım olsun diye taktiği yayınlamak istiyorum... İsteyen indirip kullanır... Taktik hakkında bazı bilgiler vererek ,taktiği kullanacak olanların oyuncu seçimlerinde daha dikkatli olmalarına yardımcı olmaya çalışayım.... Taktiğimizin dizilişi aşağıdaki gibidir....

Takım komutları :

Oyuncu seçimleri :

GK : Kaleci olarak her taktikde oldugu gibi alabileceğiniz en iyi kaleciyi alınız
    DR/DL : Hem hücumda hem de savunmada zorlanmayacak oyuncular olması lazım. Özeliikler AMR ve AML önde oynadıgı için beklerinizin dayanıklı olmaları lazım...Stemina'sı yüksek, Hızlı, iyi top kapan ve aynı zamanda iyi top sürüp orta açan oyuncular alabilirseniz başarılı olursunuz.
    DC: Defansınızın göbeğinde oynayan oyuncular da bekler gibi hızlı ve karar vermesi ,konsantrasyonu üst düzey oyuncular olmalı çünkü savunma hattınız önde oynayacaksınız.Arkaya adam kaçmaması lazım.DC'ler hem frirkiklerde hem de kornerlerde ileri çıkıp en önemli gol silahlarınız olacakları için yer tutma,zıplama,güç ve kafa vurma özelliklerinin yüksek olmasına dikkat ediniz
    DMC: Kondüsyonu çok yüksek,çalışkan,takım oyunu iyi olan ,iyi top kapan,markajı iyi yapan ve pasları isabetli bir ön libero işinizi görecektir...
    MC: Hücuma yönelik bir taktik oldugu için oyun düzeninizde "Free role" yani serbest oyyanacak oyunculardan birisi de orta alandaki bu oyuncu olacağı için tekniği,yaratıcılığı,pas vermesi ve uzun şutu yüksek kaliteli bir oyuncu bulmaya çalışın.Eğer defansif anlamda da iyi olursa ,yani çift yönlü olursa savunmanıza da faydası olacaktır...
    AMR/AML : Bu oyuncular süratli,iyi top süren ve iyi orta açan oyuncular olmalıdır... Ayrıca kanat bindirmelerini beklerle beraber sıkça yapacakları için Stemina'sı yüksek oyuncular bulmaya çalışın.
    AMC: Yine bir "Free Role" oyuncunuz... Hücum anlamında her yönden kaliteli biri olması lazım.Özellikle bitiriciliği,uzun şutu,tekniği,pas vermesi ve yaratıcılıgı yüksek olursa iyi olur...
    SC: Tek forvet oynayacagı için ikili mücadelelerde yılmaması açısından güçlü bir youncu bulmaya çaba gösterin...Ayrıca bu da yine bu oyuncu da "free role " olacagından tekniği falan yüksek olsun...

Eğer rakip ;

4-4-2 ile sahaya çıkmışsa ,DMC'yi MC'ye çekin, AMR ve ANML'yi MR-ML bölgelerine alın.

4-2-3-1 ile sahaya çıkmışsa AMR ve AML'yi MR-MR bölgesine çekin.
    4-1-2-2-1 (Ex-Nan total dizilişi)ile çıkmışsa DMC'yi MC'ye çekin
    4-3-3 ile çıkmışsa AMC'yi MC'ye ,AMR ve AML'yi MR-ML ye çekin
    4-2-2-2 ile çıkmışsa (4lü defans ,2 dmc,mr-ml-sc-sc şeklinde) DMC'yi MC'ye çekin

Son olarak şunu belirtmek istiyorum, Maç dengede giderken eğer rakibinizin dizilişine göre dogru hamlelerde diziliş değiştirirseniz maçın anında kendi lehinize çevirirsiniz... oyuncu komutlarını oynamanıza gerek yok çok gerekmedikçe... yani mr ile amr arasında ya da amc ile mc arasında çok fazla komut farkı olmasına gerek yok...

Maçlara normal dizilişle çıkarsınız...Eğer baskıyı kuramadıysanız anında rakibin dizilişine göre siz de onların güçlü ve zayıf yönlerini dikkate alarak ve yuarda yazdıgım bazı bilgilere de bakarak diziliş değiştirirsiniz...

Maç içinde rakibin dizilişine göre orta alanı kalabalıklaştırmak adına dmc'yi ve amr aml mevkisindeki oyuncuları orta alana çekebilirsiniz... Taktiği denedikten sonra yorum yapıp yapmamak sizlere kalmış çünkü ben girmeyeceğim için okuyamayacagım Ama eğer sonuçları arkadaşlarla paylaşırsanız ,onlar için bir fikir olur...

İyi günlerde kullanın....

Geride kalan zaman içerisinde bilerek ya da bilmeyerek , yaşı benden küçük ya da büyük herhangi bir forum kullanıcısının kalbini kırdıysam affola, hoşçakalın....

LİNK :

http://www.turksportal.net/dosya/fm/29050/bilgi/
    Last edited by goosfraba : 07.Temmuz.2009 at 01:50
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Default Kurallara Uygundur.

Taktik onaylanmıştır.

Nesil
    2007
    Yer
    Nilüfer / Bursa

Abi taktiğin ortasahası oyunu eleverebilir. 3 ortasaha kullanıp tek AMC kullanan bu taktiği yer

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Bu konuda taktik değil senin ayrılışın daha çok konuşulur. Neden ayrıldığını hala anlamadım.
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2009
    Yer
    TEKİRDAG

Teşekkürler.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Baktım bronz lig konusuna . Baya karışmış ortalık. Bence bir turnuva için ayrılmaman lazımdı. Kırgın olduğun kişilere pas vermezdin yine sevdiklerinle gırgırını şamatanı geçerdin.

Neyse olan olmuş galiba.

Taktiği deneyeceğim ama ayrılmana ve yaşanan olaylara üzüldüm.

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hangi versiyon için?

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Hocam bu olmadı be Daha ne kariyerlerini taktiklerini görecektik pire için yorgan yakmasaydın

Taktik orta alanda açık vermez arkadaşlar zaten rakip takım kanatları durdurmaya çalışırken atakta yapamıyor
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Keşke ayrılmasaydın...Hocam...
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2009
    Yer
    TEKİRDAG

Bomba olmuş abi.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Taktiği kötülemek için söylemiyorum. Zaten nannar ın taktiği kötülenmez ama o takımları taktiksizde yenersin zaten Şampiyonlarligi veya uefa maçlarını koyarsan daha güzel olur.

Nesil
    2009
    Yer
    TEKİRDAG

Taktikle çok kötü sonuçlar almaya başladım malesef

Kocaeli ile zorzoruna berabere kaldım ve TSye içerde ezilerek kaybettim.

Oyun olarak birşeyler görsem tamamda , ezilerek kaybetmek kötü oluyor.

Nannarında kadrosunda Keiirison , Marquinhos , Garay , Sisskoko gibi birsürü yıldız var.

Kadrodan kaynaklanan başarı oldugu aşikar.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

herşeyi kadro başarısına bağlamayalım lütfen vasat kadrolarla bile büyük başrılar mümkün squad harmony oyuncunun morali takım konuşmalraı ilk önce bunlara bakın sorun yoksa kadro başarısına bağlayın lütfen

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bilmiyorum bi öLçü oLarak gözükür mü ama atLetico madridLe 3 Maçta denedim 20 şutun altına düşmedim diceksiniz atleticoyLa tabi oLur ama bazı taktikLerLe ReaL, Barca gibi takımLar bile başarısız oLuyo en kısa zamanda başka takımlarlada denicem bu arada Nannar ustanın gitmesine üzüLdüm gerçekten çok kötü oLdu...

Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by AlieN View Post
    Abi taktiğin ortasahası oyunu eleverebilir. 3 ortasaha kullanıp tek AMC kullanan bu taktiği yer

Quote Originally Posted by QaaN-07 View Post
    Hangi versiyon için?

Quote Originally Posted by Nedvedmania View Post
    Taktiği kötülemek için söylemiyorum. Zaten nannar ın taktiği kötülenmez ama o takımları taktiksizde yenersin zaten Şampiyonlarligi veya uefa maçlarını koyarsan daha güzel olur.

Quote Originally Posted by vandal59 View Post
    Taktikle çok kötü sonuçlar almaya başladım malesef
    Quote Originally Posted by vandal59 View Post

Kocaeli ile zorzoruna berabere kaldım ve TSye içerde ezilerek kaybettim.

Oyun olarak birşeyler görsem tamamda , ezilerek kaybetmek kötü oluyor.

Nannarında kadrosunda Keiirison , Marquinhos , Garay , Sisskoko gibi birsürü yıldız var.

Kadrodan kaynaklanan başarı oldugu aşikar.

özel bir konu için foruma girmişken taktiğe gelen yorumlara bakma fırsatım oldu...
    Genel itibariyle sanırım orta alan zaafiyetinden yakınmalar var benim akdroda o sayılan adamlar yokken de ben bunu kullandım yaww orta alan zaafiyetine gelince madem taktiği yayınladık kullanım kılavuzunu da verelim sizlere... Aşağıya rakibin dizilişine göre taktiğin dizilişini nasıl ayarlayacagınız konsuunda bazı şeyler yazacagım...Denenmiş ve başarısı kanıtlanmıştır

Eğer rakip ;

4-4-2 ile sahaya çıkmışsa ,DMC'yi MC'ye çekin, AMR ve ANML'yi MR-ML bölgelerine alın.
    4-2-2-2 ile çıkmışsa (4lü defans ,2 dmc,mr-ml-sc-sc şeklinde) DMC'yi MC'ye çekin

Son olarak şunu belirtmek istiyorum, Maç dengede giderken eğer rakibinizin dizilişine göre dogru hamlelerde diziliş değiştirirseniz maçın anında kendi lehinize çevirirsiniz... oyuncu komutlarını oynamanıza gerek yok çok gerekmedikçe... yani mr ile amr arasında ya da amc ile mc arasında çok fazla komut farkı olmasına gerek yok...

Maçlara normal dizilişle çıkarsınız...Eğer baskıyı kuramadıysanız anında rakibin dizilişine göre siz de onların güçlü ve zayıf yönlerini dikkate alarak ve yuarda yazdıgım bazı bilgilere de bakarak diziliş değiştirirsiniz...

herkese iyi oyunlar

yorumlar için teşekkürler...

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Ayrıca şu ana kadarki ligde biten maçların sonuçları aşağıdaki gibi... Bunda tabiki kadro kalitesinin de etkisi vardır ancak taktiğin hiç mi yok? Açıkcası kendim kullandıgım için şunu söyleyebilirim kadroyu kuraraken taktiğe göre oyuncular bulup,rakibe göre doğru dizilişle çıkar ve maç içinde de dogru hamleleri yaparsanız FM 2009'un en kullanılabilir taktiğiyle başarıdan başarıya koşarsınız... 9.0.1 için kendim , 9.0.3 için hayro (Exciting ) ile bir taktik yayınlamıştım...İkisi de iyi taktiklerdi ama en çok verimi bu taktik de alıyorum... Özellikle hücumda hiç zorlanmıyorum... Buyrun resimler... ŞL maçlarına dikkat !!!

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by nannar View Post
    [B]
    Eğer rakip ;

E abi o zaman bu taktiğin esas dizilişini ne zaman kullanıcaz

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

E abi o zaman bu taktiğin esas dizilişini ne zaman kullanıcaz

ilk girişte bununla gireceksin... rakibin her ne kadar dizilişini görsen de oyuncu komutları ve okları göremediğimiz için oyunda senin dizilişe ne gibi etki edeceği hemen belli olyuor zaten... atıyorum ilk 20 dakikada baskı kurman gereken bir takıma baskıyı kuramadıysan ordakine göre dizilişte değişiklik yapabilirsiniz... yani baştan rakibe göre çıkmayın ama tabiki sizden güçlü takımla oynayacaksanız onun dizilişine göre maça direk fakrlı dizilişle başlayabilirsiniz...

Bir sorum olacak.Bu oyuncu seçimlerine sahip yani forveti,amc si özellikle ve özellikle dmc si bu özelliklerde olan bir takım söyleyebilir misiniz ?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

hangi ligden ? mesela italyada inter uyar... ispanyada barca-real madrid-valencia gibi takımlar uyar... büyük takım mı yoksa küçük takım kı yöneteceğinizle alakalı bir durum ayrıca küçük takımla başlayıp yıllar geçtikçe bu özellikte oyuncular da alabilirsiniz... yani tamamen size kalmış ama her zamna dediğim gbii FM sabır ister

hangi ligden ? mesela italyada inter uyar... ispanyada barca-real madrid-valencia gibi takımlar uyar... büyük takım mı yoksa küçük takım kı yöneteceğinizle alakalı bir durum ayrıca küçük takımla başlayıp yıllar geçtikçe bu özellikte oyuncular da alabilirsiniz... yani tamamen size kalmış ama her zamna dediğim gbii FM sabır ister
    Büyük takımlar da zaten uyar da daha çok 2.sınıf gibi bir takım arıyordum.Hangi lig olursa olsun farketmez yani.Baktım da pek bu özellikte bir takım bulamadım üst düzey kulüpler haricinde...

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by ForeverFener View Post
    Büyük takımlar da zaten uyar da daha çok 2.sınıf gibi bir takım arıyordum.Hangi lig olursa olsun farketmez yani.Baktım da pek bu özellikte bir takım bulamadım üst düzey kulüpler haricinde...

dediğim gibi orta düzeyde kulüplerde aynı anda 2 tane sağlam DC, iyi bir DMC, teknik özellikleri iyi olan bir amc ve mc , kaliteli bir sc bulmak ilk sezon için biraz zor bence FB ile de bunu kullanabilirsin... yani hangi takımı alırsan al zaten ilerleyen yıllarda taktiğe uyguna damları alırsın kadroya...

dediğim gibi orta düzeyde kulüplerde aynı anda 2 tane sağlam DC, iyi bir DMC, teknik özellikleri iyi olan bir amc ve mc , kaliteli bir sc bulmak ilk sezon için biraz zor bence FB ile de bunu kullanabilirsin... yani hangi takımı alırsan al zaten ilerleyen yıllarda taktiğe uyguna damları alırsın kadroya...
    Anladım teşekkürler bi deneyim.

Öncelikle taktik için çok teşekkür ederim. Bu taktikle Juventus ile hem lig şampiyonluğu hemde Şampiyonlar ligi şampiyonluğunu kazandım ve 2 Süper kupayıda(hem italya hemde avrupa) kazanmayı başardım. Elbette kadro kalitesinin de etkili olduğu söylenebilir ama taktiğin etkinliği tartışılmaz bence. Tekrar teşekkür ederim.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

işe yaramasına sevindim... yorum için de ayrıca teşekkürler...

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Hmm.

Ben şimdi Amatör ligden çıkan Sutton Utd deyim. Baya transfer yaptım. İlk hazırlık maçım bi üst ligden bir takımlaydı. İlk yarı 2-0 yenildim. devre arasında taktiği rakibe göre dizdim 3-1 bitti. Ama lig başlıyınca tam olarak anlaşılır sanırım taktik

Abi bide anlamadığım bir konu var. Ben Kidderminsteri seçtim. Çok kaliteli transferler yaptım. Hatta senin yılbaşı taktiklerini kullandım ama küme düştüm.Medyanın tahmini ise 11. olmamdı. Ben hiç 15 e bile çıkamadım. Sonra doğal olarak kovuldum Neye göre başarı sağlanıyor hala çözemedim fm09 u

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Hmm.

Ben şimdi Amatör ligden çıkan Sutton Utd deyim. Baya transfer yaptım. İlk hazırlık maçım bi üst ligden bir takımlaydı. İlk yarı 2-0 yenildim. devre arasında taktiği rakibe göre dizdim 3-1 bitti. Ama lig başlıyınca tam olarak anlaşılır sanırım taktik

Abi bide anlamadığım bir konu var. Ben Kidderminsteri seçtim. Çok kaliteli transferler yaptım. Hatta senin yılbaşı taktiklerini kullandım ama küme düştüm.Medyanın tahmini ise 11. olmamdı. Ben hiç 15 e bile çıkamadım. Sonra doğal olarak kovuldum Neye göre başarı sağlanıyor hala çözemedim fm09 u

sen en iyisi bu oyunu bırak

şaka bir yana da herhangi bir taktiği daha dogrusu kaliteli herhangi bir taktiği kullanıyor olmak seni başarılı yapsaydı o zaman foruma giren herkes başarılı olurdu. Maçlarda dogru zamanlarda doğru hamleleri yapmaktan tutun da , kulüp içinde huzuru mutlulugu sağlamaya, koç seçiminden tutun da basın toplantısı veya maçların devre arası konuşmalarına kadar en ufak ayrıntılarda yaptıgın yanlışlar bile yönettiğin takımı tepe taklak etmeye yeterli

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

hmm la diğer bölümü niye ayırdın Taktik işe yaramaya başladı.

Hmm.

Yandaş medya olmasın sakın 11.olmanı tahmin eden

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by ForeverFener View Post
    Yandaş medya olmasın sakın 11.olmanı tahmin eden
    öyle dedim zaten. Medyanın tahmini 11. olmam demedimmi ?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri