Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 119 sonuç

Konu: Fm2009-2010 Güncelleştirmesi

sagol inş çalişir

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    2 günlük gecikme için özür dileriz, paylaşım için ayrıca da yamayı bu şekilde güzel sunduğun için teşekkür ederim.

Böyle özenle, kurallara uygun hazırlanmış sunumları onaylaması bile keyif veriyor insana.

Bende teşekkür ederim..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by Pazzini_06 View Post
    Keşke biraz daha bekleseydin daha çok trnasfer haberi duyacağız

Ellerine sağlık çok güzel olmuş
    Teşekkürler umarım beğenirsiniz.
    Hiç sorma beni bekledi bütün takımlar herhalde
    Ama güncellemeden sonra gerçekleşen ve gözümden kaçmış olan birçok transferi şuanda güncellemeye yansıttım. Yeni versiyonunda sizlere sunucam.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by alextutasi47100 View Post
    sagol inş çalişir
    9.0.3 yaması sende yüklüyse neden olmasın
    Last edited by *(DEFOE)* : 09.Temmuz.2009 at 00:13 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

saol güzelll

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default Fm2009-2010 Güncelleştirmesi

Sevgili FM sever arkadaşlar hepinize merhaba. 2009 un bu yaz sıcaklarında futbolu takip edip futbolla yatıp kalkan fm yide hiç aklımdan uzaklaştırmayan ben eren sizlere geçen FM2010 gelmeden önce ona ufak bi hazırlık yapmak açısından güzel bi güncelleme dosyası hazırladım. Her geçen gün yapılan transferler gelişen olaylar bizleri fm2010 için biraz daha iştahlandırıyor ve sabırsızlandırıyor. İşte bende bu konuda hepimize ufak bi yardımda bununmak için bu çalışmayı hazırladım. Güncellemeye bakacak olursak:

VİERİ arkadaşımızın yapmış olduğu “Türkiye Ligleri Güncelleme Paketi” üzerinde değişiklikler yaparak güncelleme dosyasını hazırladım. Bu yüzden Vieri arkadaşımıza teşekkürlerimi sunmak isterim.

Dosya sürümü: 9.0.3

Dosya Boyutu: 74 MB

Güncellemede;

1. 6 Temmuz 2009 saat 19.00 a kadar gerçekleştirilmiş olan bütün transferleri yansıtmaya çalıştım (SON TRANSFER: YURİ ZHİRKOV=>Chelsea)

2. Fransa, Türkiye, Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya liglerinde düşen-çıkan, Şampiyon takımlar ve sıralamalar, Avrupa Liglerilerinde Temsil edecek takımlar 2009-2010 sezonuna uygun olarak düzenlenmiştir.

3. Galatasaray ve Fenerbahçe deki teknik heyet değişiklikleri gerçeğe uygun olarak yansıtılmıştır.

4. Galatasaray da (Haldun Üstünel, Adnan Sezgin), Fenerbahçe de (Ali Koç) ve Real Madrid te (Fiorentino Perez) takımların yöneticisi olarak oyuna eklenmiştir.

5. Turkish Premier Division => Turkcell Süper Lig
    Turkish Cup => Fortis Türkiye Kupası
    Turkish First Division => Bank Aska 1. ligi
    Besiktas => Beşiktaş
    Kasimpasa => Kasımpaşa
    Olarak düzeltilmiştir.

6. Şampiyonlar ligi ve Uefa Ligi Son Şampiyonları oyuna aktarılmıştır.

7. Sakatlıkları düzelen oyuncuların sakatlıkları kaldırıldı(ÖRN:Uğur Uçar), Şuanda uzun sakatlık sorunu olan oyuncular a sakatlıkları eklendi (ÖRN: Delgado)

8. Çeşitli media, magazin ve sponsorlar oyuna aktarıldı (Turkcell, Türk Telekom, TS Dergisi, BJK TV vs.)

9. Turkcell Süper Ligi için ödüllerin isimleri gerçeğe uygun olarak değiştirildi (Turkcell Süper lig Yılın Futbolcusu)

10. Coca Cola haftanın karması-oyuncusu-golü ödülleri oyuna aktarıldı.

11. Dünyada gerçekleşmiş olan transferler ve bedeller göz önünde bulundurularak kulüplerin kasalarına girmiş olan meblalar gerçeğe uygun olarak aktarıldı.

Elimden geldiği kadar bir Fm2010 Havası yansıtmaya çalıştım. Elbette hatalarım ve eksiklerim olmuştur. Benimde sizlerden tek ricam güncellemeyi deneyen arkadaşlarımın görmüş oldukları hatalar ve eksiklikleri doğru bir dille dile getirmeleridir. Böylece yeni versiyonda bu eksiklikleri hep beraber ortadan kaldırmış oluruz. Güncelleme dosyası 9.0.3 sürümüne uyarlıdır.

İndirilen Dosya "Belgelerim -> Sports Interactive -> Football Manager 2009 -> db" içerisine atılacaktır. Oyuna girdikten sonra mutlaka yeni oyuna başlanmak zorundadır kayıtlı oyunlarda güncelleme aktif hale gelmez. “Yeni oyun” paneline bastığımızda “veritabanı seç” tablosundan “veritabanı” bölüme tıklayıp “FM2009-2010” güncelleme dosyasını seçerek oyuna başlıyoruz.

Saygılar…
    Dosya Linki:
    http://www.turksportal.net/dosya/fm/29055/bilgi/
    Last edited by Sekopej : 08.Temmuz.2009 at 20:59 Reason: Siteye ve sunucuya eklendi.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

2 günlük gecikme için özür dileriz, paylaşım için ayrıca da yamayı bu şekilde güzel sunduğun için teşekkür ederim.

Böyle özenle, kurallara uygun hazırlanmış sunumları onaylaması bile keyif veriyor insana.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Keşke biraz daha bekleseydin daha çok trnasfer haberi duyacağız

Ellerine sağlık çok güzel olmuş

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Oyuncuların özelliklerinde oynama var mı?

real madridin bütçesiyle falan da oynadın mı malum 300m olarak açıklandı 210 harcandı 90 filan olması lazım

kardeş 9.0.1 e uygun bir düzenlemen olacak mı olursa sevinirim iyi günler

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by mkkadi View Post
    Oyuncuların özelliklerinde oynama var mı?
    oyuncu özellikleriyle hiçbir oynama yapılmadı..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by kazma View Post
    real madridin bütçesiyle falan da oynadın mı malum 300m olarak açıklandı 210 harcandı 90 filan olması lazım
    Transferden kar sağlayan takımların bütçelerinde benim edinmiş olduğum rakkamlar gözönüne alınarak (gelir-gider düzeni) sadece iyileştirme yapılmıştır..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by muratua58 View Post
    kardeş 9.0.1 e uygun bir düzenlemen olacak mı olursa sevinirim iyi günler
    MAALESEF güncellemeyi sadece 9.0.3 e uyarlı yaptım. Gerçekten çok zaman alan bi çalışma yapmak isterdim fakat böyle bişey düşünmüorum.
    Ben teşekkür ederim.
    Last edited by *(DEFOE)* : 10.Temmuz.2009 at 01:57 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

İndiremiyorum Error veriyor hakkı mı doldu acaba tekrar upload edebilr misin

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Premium hesaba upload edildiği için hakkın dolması söz konusu değil. Ama rapidshare yine yeni bir icat çıkarmış, çıkan hata şu anda çok sayıda indiren var, 2 dakika sonra tekrar deneyiniz şeklinde.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Zaten simdi indirdiyorum uzun sürüyor

Nesil
    2005
    Yer
    Heryerdeyiz

dosya linkine gidilmiyo bi türlü rapid linkini buraya koyamazmısın kardes?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by FT_23 View Post
    dosya linkine gidilmiyo bi türlü rapid linkini buraya koyamazmısın kardes?
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=75849
    "YÜCE ATATÜRK"

emeğine sağlık
    Last edited by korhan84 : 13.Temmuz.2009 at 03:28

finans sorunları da halloldu mu? gs Fenerbahçe'den hala zengin mi?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by korhan84 View Post
    emeğine sağlık
    Saolasın...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by aykut_gencfb View Post
    finans sorunları da halloldu mu? gs Fenerbahçe'den hala zengin mi?
    Finans konusunda sadece transferden KAR sağlayan takımların bütçelerinde iyileştirme yaptım. Fenerbahçe ve Galatasarayın denge ve transfer bütçesine dokunmadım.
    Last edited by *(DEFOE)* : 13.Temmuz.2009 at 14:36 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Quote Originally Posted by *(DEFOE)* View Post
    Saolasın...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:

Finans konusunda sadece transferden KAR sağlayan takımların bütçelerinde iyileştirme yaptım. Fenerbahçe ve Galatasarayın denge ve transfer bütçesine dokunmadım.
    emeğine sağlık tabi önce.birinin bu finans konusuna el atması gerek sadece bilet fiyatlarının artırlımasıyla olacak bir iş değil bu çünkü finans bakımından Fenerbahçe ve diğerleri arasında uçurum var gerçekte.umarım kısa zamanda birisi yardımcı olur.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by aykut_gencfb View Post
    emeğine sağlık tabi önce.birinin bu finans konusuna el atması gerek sadece bilet fiyatlarının artırlımasıyla olacak bir iş değil bu çünkü finans bakımından Fenerbahçe ve diğerleri arasında uçurum var gerçekte.umarım kısa zamanda birisi yardımcı olur.
    Saolasın.. Finans konusunda uğraşabilirdim ama fazla bi oynama yapmak istemedim yeni versiyonda türk takımlarının bütçelerinde ufak da olsa bi iyileştirme yapıcam (min:500 bin euro - max: 2 milyon euro).

ben dedilklerinin hepsini yaptım ama veritabanı seç dedigim yerde çıkmıyor,9.3 çıkıyor en yeni versiyon olarak?

merhaba aynı sorun ben de de oldu veritabanında 9. 03 cıkıyor bi yardımcı olursan sevinirim
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    sorunu cözdüm klasör adı db.o klasörün de içine girerek 2009-10 adındaki dosyayı atarsan sorun kalmaz. bu arada hazırlayan arkadasların eline sağlık...
    Last edited by agreeable : 15.Temmuz.2009 at 02:22 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by iguana kuyrugu View Post
    ben dedilklerinin hepsini yaptım ama veritabanı seç dedigim yerde çıkmıyor,9.3 çıkıyor en yeni versiyon olarak?
    İndirilen Dosya "Belgelerim -> Sports Interactive -> Football Manager 2009 -> db atılıcak fakat ben dosyayı winrar a db klasörü olarak koymuşum kusura bakmayın açıklamayla biraz uyuşmuyor bende siz dedikten sonra farkına vardım.
    agreeable arkadaş durumu çözmüş onun dediği yolla sorunu çözebilirsin.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by agreeable View Post
    merhaba aynı sorun ben de de oldu veritabanında 9. 03 cıkıyor bi yardımcı olursan sevinirim
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    sorunu cözdüm klasör adı db.o klasörün de içine girerek 2009-10 adındaki dosyayı atarsan sorun kalmaz. bu arada hazırlayan arkadasların eline sağlık...
    Saolasın.
    Sorunu sen çözmüşsün saol.
    Umarım beğenirsiniz güncellemeyi eksik gördüğünüz şeyleri yazın lütfen.
    Last edited by *(DEFOE)* : 15.Temmuz.2009 at 05:30 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

semih_usta Misafir

arkadasm öncelikle emegine saglıkk sormam gereken super ligte nasıl değişimler yaptın? Fenerbahce Gs Bjk Ts özellkle transfer bütceleri cok düşük ayrıyeten garip garip adamlar alıorlardııı bunlarla ilgili bi girşimin oldu mu =)

9.0.3 yamasını nerden bulacağım

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by byundertaker View Post
    9.0.3 yamasını nerden bulacağım
    http://www.turksportal.net/dosya/fm/29001/bilgi/

burdan indirebilirsin..

teşekkürler 9.1 kuruluymuş yeni oyuna başlama bölümünde database te görünmüyodu

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by semih_usta View Post
    arkadasm öncelikle emegine saglıkk sormam gereken super ligte nasıl değişimler yaptın? Fenerbahce Gs Bjk Ts özellkle transfer bütceleri cok düşük ayrıyeten garip garip adamlar alıorlardııı bunlarla ilgili bi girşimin oldu mu =)
    Teşekkürler.
    Bu güncellemede Turkcell Süper Ligindeki takımların belirtilen tarihe kadarki transferleri yapıldı. Kulüp bazında çok fazla değişiklik olmadı transferler dışında.
    Türkiye deki hiç bir takımın transfer bütçesine dokunmadım bu versiyonda. Fakat gelecekteki versiyonda bu konuda birazda olsun bir iyileştirme yaptım çok fazla değil tabiki. Çünkü Türkiyedeki hiç bir takım transfer sezonundaki transfer bütçelerini açıklamadılar bu yüzden çok büyük oynamalara girişemedim.
    Türkiyede en fazla iyileştirmeyi Kayserispor( Mehmet Topuz=>7.5 milyon euro) - Gençlerbirliği ( İsmail köybaşı=> 5.5 milyon euro ) olarak yapıldı.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by byundertaker View Post
    teşekkürler 9.1 kuruluymuş yeni oyuna başlama bölümünde database te görünmüyodu
    Ben winrar a direk db dosyası olarak atmışım. 9.0.3 yamasını yükledikten sonra Belgelerim=> Sports Interactive=> Football Manager 2009=> db dosyasının içerisine winrar dan çıkardığın db dosyasını atarsan yine oyuna başlangıç panelinde güncelleme dosyasını göremezsin. Winrar ın içerisinden çıkan dosyanın içerisindeki dosyayı belgelerimdeki db nin içerisine at.
    Last edited by *(DEFOE)* : 15.Temmuz.2009 at 16:41 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Kardeş bende 9.0.3 te yüklü olmasına rağmen dediğin gibi Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2009\db klasörüne attım ama yeni oyun diyince görükmüyor

süpersin emeğine saglık

Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri